Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


focitomi # 2015.07.29. 19:40

Információt szeretnék kérni, hogy milyen jogalapon kérhetnék visszamenőleg, a tulajdonszerzés időpontjától használati díjat az adóstól? Azt a tájékoztatást kaptam elsődlegesen, hogy csak az igazolt kapcsolatfelvétel (pl. tértivevényes levél) időpontjától lehetséges a díjkövetelés egy peres eljárásban. Aki még nem ismerné a történetem, árverési vevő vagyok…, több mint 15 hónapja jegyezték be a tulajdonjogot részemre a földhivatalnál. A tértivevényes levelet természetesen nem vette át az adós (bentlakó), a levél két hete érkezett vissza, „nem kereste” jelöléssel… Szeretnék használati díjat kérni visszamenőleg is, főleg úgy, hogy a 2015. évi CV. törvénnyel megint megszívatnak bennünket... Egy költői kérdés: miért az árverési vevő finanszírozza az adós lakhatását?

Moyoko # 2015.07.28. 14:58

De sajnos ezt mind csak akkor derül ki, ha Szeptember 1 után újra benyújtjuk az újabb kérvény a végrehajtónak. A végrehajtó válaszából majd kiderül.

Igazából én Augusztus 12-én tuti postára adom hogy elsején már a jegyzőnek tudjam postázni a kérvényt ha kérik

spamrulez # 2015.07.28. 13:06

szeptember elsején lép hatályba.
2015 évi CV.:
"103. § Ez a törvény 2015. szeptember 1-jén lép hatályba."

pont ezzel pattintott le a jegyző.

mondjuk az jó tervnek tűnik, hogy a lefoglalás tényéről állítson ki igazolást. megpróbálom én is.

Moyoko # 2015.07.28. 07:33

esetleg ha hatályba lép a törvény szeptember előtt akkor már lehet levelezni a végrehajtóval, de én lehet hogy írok neki is hogy kell e igazolás nekünk is. Vagy van a kezében

Moyoko # 2015.07.28. 07:31

spamrulez értem mire írtad sajnos nekem is 100 x át kell olvasnom hogy egyszer tudjam értelmezni

erre a bekezdésre gondoltál:

„(11) Az árverési vevő köteles a 138/C. § szerinti igazolást kiállító jegyzőnél – ha a 138/C. § alapján a végrehajtást
kérő nem tett bejelentést, akkor az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél – bejelenteni, hogy az ingatlan
kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő, amelyről a jegyző 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást az árverési
vevő köteles megküldeni a végrehajtónak.

Szerintem ennek is eleget tettünk mármint aki velünk egy cipőben jár mindenki . Mert mindenki kérvényezte már az ingatlan átadását egyszer tuti 2014-májusában és akkor a végrehajtó köteles a jegyzőt értesíteni mert az átadáshoz mindenképp kell a rendőrségi jelen lét.

De sajnos ezt mind csak akkor derül ki, ha Szeptember 1 után újra benyújtjuk az újabb kérvény a végrehajtónak. A végrehajtó válaszából majd kiderül.

Moyoko # 2015.07.28. 07:18

nekem nem volt elutasító a jegyző még este 10 órakkor válaszolt, hogy a héten önkormányzati szünet van és jövőhéten intézkedik.

spamrulez köszi a hozzászólást:) úgy érzem hogy ez miat a fütyisz kormány miatt mindenki sötétben tapogatózik.

Én olvasatomban nem a "az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztettél elő"

Hiszen a árverést kérő még nem akarja kilakoltatni csak
"Lakóingatlan lefoglalásának tényét" tudja jelezni a jegyzőnek. ami valószínű az esetünkben meg is történt, mármint akik így vettek ingatlant mert ha nem is a végrehajtást kérő, de a végrehajtó 100% jelezte a jegyzőnek a lefoglalás tényét. Hiszen ez szerepel a INGATLANÁRVERÉSI JEGYZŐKÖNYV-ben Valószínüsitem, van is ilyen igazolás a végrehajtó kezében mert ezt a jegyzőnek tuti hogy ellen jegyeznie kellet, csak mi ugye ebből nem kaptunk másolatot. Azért én bíztonság kedvéért és előre láthatóság miatt kérek egy ilyen igazolást.
De a mi esetünkben már sokszor 60-nap eltelt :(

„138/C. § Lakóingatlan lefoglalásának tényét a végrehajtást kérő, a végrehajtási jog bejegyzéséről szóló
határozat részére történt kézbesítése után, köteles bejelenteni az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnek, aki
a bejelentésről 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást a végrehajtást kérő köteles megküldeni a végrehajtónak.”

"12) A végrehajtó az árverési vevő kérelmére – szükség esetén rendőrség közreműködésével – akkor intézkedik
az ingatlan kiürítése iránt a 182. § és a 182/A. § megfelelő alkalmazásával, ha a (11) bekezdés szerinti, a jegyző által
igazolt bejelentéstől számított 60 nap eltelt.
"

spamrulez # 2015.07.27. 20:33

Moyoko, nem azt kell igazolnia a jegyzőnek ami a jegyzőkönyvben van, hanem hogy te, mint árverési vevő
"az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztettél elő".

amúgy most már az is szív, aki nem devizahiteles ingatlan vett, mert a lentiek alapján minimum szeptember 1 és október 31 között újra TELJES kilakoltatási moratórium van.

egy kérés: aki próbált kérni a jegyzőtől igazolást, az tegye meg hogy visszajelez, hogy mi lett az eredmény!

Moyoko # 2015.07.27. 17:42

Még egy kis adalék

Ha minden igaz mindenkinek kell lennie egy INGATLANÁRVERÉSI JEGYZŐKÖNYV-nek ebben van egy szöveg melyben a jegyző értesítve lett és erről igazolást kiadhat bármikor törvény ide vagy oda!!! Nem is hivatkoztam törvényre csak egy igazolást kértem mert ugye a törvényben nem szerepel hogy ez az igazolás mikortól kérhető.

Bemásolom a levelem amit írtam a jegyzőnek:

Tisztelt xxxxxxxxx Címzetes főjegyző!

Igazolási kérelem lakóingatlan, lefoglalási tényének bejelentéséről!

xxxx xxxx Akácfa u. 7. (2014-07-23-tól Akácfa utca 16-ra változott) xxxxx helyrajzi szám.
Csatolom az Ingatlan árverési jegyzőkönyvet mely 2013-12-16-án keltezett. A jegyzőkönyvben szerepel:
„ Megállapítom, hogy az árverési hirdetmény kifüggesztése és kézbesítése a feleknek, az árverésre kerülő ingatlanra vonatkozólag az ingatlan nyilvántartásba bejegyzett joggal rendelkezőknek, az ingatlanügyi hatóságnak valamint az árverés helye szerint települési önkormányzat jegyzőjének szabályszerűen megtörtént. „

Kérem, igazolja, hogy a jegyzőkönyvben szereplő megállapítás megtörtént.

Kelt: 2015-07-27 Budapest

Köszönettel: xy

Moyoko # 2015.07.27. 15:36

Azért meg kell hagyni nagyon undorítóak. Még nincs hatályban a törvény amint hatályba lép attól kérhetik a folyamatban lévő ügyeknél ezt a faszszopó igazolást

Moyoko # 2015.07.27. 15:21

Sajnos nem találom mikortól lép életbe.

Moyoko # 2015.07.27. 15:04

Tehát ez a törvény szeptembertől lép érvénybe!

Az a baj a törvény szerint a végrehajtást kérőnek ( az az bank, magánszemély ,stb) kell megkérni ezt az igazolást a jegyzőtől. Ha ilyet nem kértek meg akkor a végrehajtási vevőnek kell ezt meg tennie. Sajnos ez ránk is vonatkozik, és nincs ilyen nyilatkozat a végrehajtó kezében akkor nekünk kell meg kérni, és a nyilatkozatott kiadásától 60 napra lehet kényszer intézkedéssel kilakoltatni, ami nem igazán tiszta hogy 60 nap után intézkedhet bármit is mert akkor az 60+15-21 nap között van az az 75-81 nap között van. Sajnos ez a törvény szeptember 1 vel lép életbe valószínű ha ilyen igazolást kérünk a jegyzőtől akkor elutasít hogy még nincs ilyen kötelezetsége. De szerintem mindenkit akit érint azzonal meg kell kérnie ezt az igazolást, és nem erre a törvényre hivatkozva, mert ugye ez még nincs hatályban. Hanem csak egy igazolást kérünk a végrehajtás tényéről

110. § (1) A bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény (a továbbiakban: Vht.) a következő 138/C. §-al egészül ki:
„138/C.  § Lakóingatlan lefoglalásának tényét a  végrehajtást kérő, a  végrehajtási jog bejegyzéséről szóló
határozat részére történt kézbesítése után, köteles bejelenteni az  ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnek, aki
a bejelentésről 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást a végrehajtást kérő köteles megküldeni a végrehajtónak.”
(2) A Vht. 147. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:
„(5) A 138/C. § alkalmazásában lakóingatlan az ingatlan-nyilvántartásban üdülő rendeltetési jelleggel nyilvántartott
ingatlan, ha az  ingatlan címe megegyezik az  adós lakóhely igazolására szolgáló személyazonosító okmányában
megjelölt címmel és lakóhelye a végrehajtási eljárás megindítását megelőző 6 hónapban is ebben az ingatlanban
volt.”
(3) A Vht. 154/A. § (10) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(10) Ha a  kiköltözésre az  (1) és (5)  bekezdésben foglalt időpontig nem került sor az  árverési vevő a  kiköltözési
határidő lejártát követő 15. napig kérelmezheti az ingatlan kiürítését.”
(4) A Vht. 154/A. §-a a következő (11)–(13) bekezdésekkel egészül ki:
„(11) Az árverési vevő köteles a 138/C. § szerinti igazolást kiállító jegyzőnél – ha a 138/C. § alapján a végrehajtást
kérő nem tett bejelentést, akkor az  ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél – bejelenteni, hogy az  ingatlan
kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő, amelyről a jegyző 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást az árverési
vevő köteles megküldeni a végrehajtónak.
(12) A  végrehajtó az  árverési vevő kérelmére – szükség esetén rendőrség közreműködésével – akkor intézkedik
az ingatlan kiürítése iránt a 182. § és a 182/A. § megfelelő alkalmazásával, ha a (11) bekezdés szerinti, a jegyző által
igazolt bejelentéstől számított 60 nap eltelt.
(13) Az  ingatlan kiürítése során a  végrehajtást kérő jogai és kötelezettségei az  árverési vevőt illetik meg, illetve
terhelik.”
(5) A Vht. 303/B. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:
„(6) E  törvénynek a  természetes személyek adósságrendezéséről szóló 2015.  évi CV.  törvénnyel megállapított
rendelkezéseit a folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell.”
(6) A Vht. 139. § (1) bekezdésében a „45 nap eltelt” szövegrész helyébe a „45 nap vagy a 138/C. § szerinti – a jegyző által
igazolt – bejelentéstől számított 60 nap eltelt” szöveg lép.

spamrulez # 2015.07.24. 17:19

nem vagyok jogász, de értelmezésem szerint szeptember 1 után csak úgy indíthatnak kilakoltatást, ha van pecsétes papír a jegyzőtől. ha esetedben szeptember 1 utánra csúszna a kilakoltatás, akkor kell a pecsétes papír.

mmvj # 2015.07.24. 16:56

na most akkor ezt a pecsétes izét nekem is kell kérni?
árverezés másfél éve volt, az adós nem költözött ki. indítottam lakáshasználati díj és kilakoltatás iránti pert, amit megnyertem. újabb illetékeket fizettem, jelenleg útban van az irat a végrehajtó felé. a végrehajtó meg szabin van szerintem....

spamrulez # 2015.07.24. 04:15

2015 évi CV. szeptember 1-től hatályos, a jegyző erre hivatkozva csak szeptember 1-től állít ki igazolást. ügyvéd szerint nincs jogalapja előbb kiállítani, ami egy vicc, hisz az állam százmilliókat költ már mostanában a magáncsőd törvény intézményrendszerének felépítéséhez. az államnak van joga egy kihírdetett, nem hatályos törvényre hivatkozva bármit tenni, mi meg várjunk türelemmel...

focitomi, tehetnél egy próbát az illetékes jegyzőnél, kíváncsi vagyok mindenhol elutasítják-e az igazolás kiállítását. a törvényben semmi előírás/formai követelmény nincs hogy kell kinéznie, elég ha ír egy pecsétes papírt, hogy kérted a kilakoltatást.

focitomi # 2015.07.23. 20:44

spamrulez

Ez frankó... Azt lehet tudni, hogy mikor lép hatályba a 2015 CV. törvény?
Mire hivatkozott a jegyző a szeptemberi időpont megadásával?Biztos vagyok benne, hogy elhúzzák a téli moratóriumig…
Esetemben az adós nem reagál, ill. nem is veszi át a levelemet. Indítom a használati díj pert ellene, ha lesz belőle valami, ha nem. Nem bírom ezt a tétlenséget tovább. Esetemben is több mint két éve megy az ügy, igaz „csak” 2014 februárban lett jogerős az árverési jegyzőkönyv a kifogások miatt… 17 hónapja már… 

spamrulez # 2015.07.22. 16:14

kedves sorstársak, akik hónapok/évek óta várják, hogy a végrehajtó birtokba adja az árverésen vett lakásukat (nekem 2013. november 13-ra volt egy kitűzött időpontom, előtte kb 3 nappal lépett életbe a moratórium), azok figyeljenek, mert a magáncsőd törvényben sunyi módon megint módosították a vht-t. a bürokrácia csökkentése érdekében lehet szaladgálni a jegyző és a végrehajtó között. 2 év biztosan nem volt elég a felkészülésre, kell még plusz 60 (+8) nap:
2015 évi CV 110.§
(4) A Vht. 154/A. §-a a következő (11)–(13) bekezdésekkel egészül ki:

"(11) Az árverési vevő köteles a 138/C. § szerinti igazolást kiállító jegyzőnél – ha a 138/C. § alapján a végrehajtást kérő nem tett bejelentést, akkor az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél – bejelenteni, hogy az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő, amelyről a jegyző 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást az árverési vevő köteles megküldeni a végrehajtónak.
(12) A végrehajtó az árverési vevő kérelmére – szükség esetén rendőrség közreműködésével – akkor intézkedik az ingatlan kiürítése iránt a 182. § és a 182/A. § megfelelő alkalmazásával, ha a (11) bekezdés szerinti, a jegyző által igazolt bejelentéstől számított 60 nap eltelt.
(13) Az ingatlan kiürítése során a végrehajtást kérő jogai és kötelezettségei az árverési vevőt illetik meg, illetve terhelik."

(5) A Vht. 303/B. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:
"(6) E törvénynek a természetes személyek adósságrendezéséről szóló 2015. évi CV. törvénnyel megállapított rendelkezéseit a folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell."

http://www.kozlonyok.hu/…/MK15100.pdf

próbáltam, a jegyzők szeptember 1 előtt nem állítanak ki igazolást.

birbin gece # 2015.07.17. 18:53

Hölgyek Urak !

Minap vásároltam árverésen 1 külterületi ingatlant.A hirdetményt a kormányhivatal tette közzé.Személyes részvételű volt az árverés megjött a jegyzőkönyv is.A kérdés az lenne hogy a birtokba adást kitől és mikor kérhetem ?

recece0609 # 2015.07.17. 10:12

Nem akartam panaszt tenni azt majd legközelebb.

Bori Bori # 2015.07.14. 19:57

Nem ott kell panaszt tenni. Adtam linket. Adtál a szarnak egy pofont.

Moyoko # 2015.07.14. 15:13

Ha legközelebb kijönnek a rendőrök mutasd meg nekik a tulajdoni lapot és mond hogy a te bútoraid. Ha nem hisznek neked kérj tőlük egy nyilatkozatot hogy milyen jog alapon pakoltatják vissza a lakásodba a saját bútoraid. A bíróságnak sincs joga meg mondani hogy hol tárold a bútoraid illetve akár az ő bútorait.

182. §513 (1) Ha a kötelezett vagy képviselője nincs jelen a végrehajtás foganatosításánál, a kiürítendő lakásban lévő ingóságokat a végrehajtó összeírja. Az ingóságoknak másik lakásban vagy másik helyiségben való elhelyezése után a lista egy példányát itt is el kell helyezni. Ha az ingóságok elhelyezése olyan lakásban történt, amelyet kizárólag a kötelezett vagy családtagjai használnak, a végrehajtás foganatosítása után a lakást le kell zárni és le kell pecsételni.
(2) Ha a másik lakásban a kötelezett ingóságait vagy egy részüket nem lehetett elhelyezni, raktárban vagy más alkalmas helyiségben való elhelyezésükről - a kötelezett költségére és veszélyére - a végrehajtást kérő gondoskodik. A végrehajtást kérő az ingóságokat 30 napig köteles tárolni.

recece0609 # 2015.07.14. 06:59

Egy élmény volt...bementünk 8 rejtett tartalék várta,hogy bejusson a pártfogóhoz csodás illatban .Előadtam egy 10x10 centis ablakon át,hogy mit szeretnék. Cirka fél óra alatt találtak is valakit, aki nem volt hajlandó jegyzőkönyvet adni az intézkedésről arra hivatkozott ,hogy feljelentés kiegészítésre vár.Aztán hánytuk a falra a borsót, nagyon nem érdekelte, mutogattuk a dokumentumokat pont lesz@rta .Makogott valamit a bíróság állásfoglalásáról amit lekértek és arra várnak.Így távozóra vettük a figurát ,de előtte többször felhívtam a figyelmét ,hogy már pedig Én kifogom pakolni a házamat és hiába jönnek ki ismételten max. segíteni fognak a rakodásban,mert innentől lezártnak tekintem az ügyet.

Moyoko # 2015.07.13. 10:01

engem is :D

Bori Bori # 2015.07.12. 15:59

Majd megírod, mi volt? Engem érdekel.

recece0609 # 2015.07.12. 15:38

A szomszéd hívta fel,mert egyszerű mint a faék .Az meg kiküldte a rendőröket .Mindegy holnap bemegyek személyessen és az asztalra csapok (úgyse voltam még lecsukva :D )

Bori Bori # 2015.07.12. 10:14

30 nap is rég letelt. Nem vagy raktár.
Ismételd meg a kipakolást. Ajánlott tértivevényes levélben írd meg az adósnak, hogy mikor viszed el az ingóságait. Ne a megjelölt napon pakolj, hanem másnap. Ha megint jön a rendőrrel, legyen nálad a jogerős árverésről minden papír, a birtokbaadásról is. Kérj a rendőrtől jegyzőkönyvet az intékedéséről. Tegyél panaszt a rendőri intékedés ellen. Itt a link hozzá:
http://www.police.hu/…eadvanytetel
A panasztétel a kedvencem, nagyon hatásos. Én ezt csinálnám.