Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


ius latratus # 2014.12.10. 13:37

Benne van.
Nem felel.

Vh-ügyes azonban jól írta: ha a nagyokos tulaj nem engedi őket a mérőhöz, akkor - persze a szükséges engedélyek beszerzése után - a gerincvezetéknél csípik le a bekötést.

Angelicasol # 2014.12.10. 13:30

A birtok az magán, de vajon a vízóra az kié, és a hozzájutás biztosítása benne van-e a szolgáltatási szerződésben?

Egyébként a vh árverésen vett ingatlan közüzemi tartozásáért miért felel az új tulaj?

Vh-ügyes # 2014.12.10. 13:26

ha nem tudnak bejutni, az utcán áskálódnak... (nem vicc)

gerbera317 # 2014.12.10. 12:36

Ja, igaz. Az ember mindig magából indul ki... ;.)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.10. 12:26

De, ellenszegüléssel.

Nem köteles az ingatlanára beengedni. Ők szolgáltatók.

gerbera317 # 2014.12.10. 11:06

Tr. Kovács Béla Sándor írta: „Ne engedd meg nekik” (Tr. = Turbó) :-)

Nyilván nem úgy gondolja a kolléga, hogy ellenszegüléssel, hanem úgy, hogy "ne hagyd magad", tehát tegyék csak a dolgukat, te pedig a szemüket is kiperled majd.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 10:26

Ne engedd meg nekik.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 10:26

Ne engedd meg nekik.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 10:26

Ne engedd meg nekik.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 10:26

Ne engedd meg nekik.

Lacky # 2014.12.10. 09:30

Sziasztok,

Egy lentebb említett témában írtam, hogy égrehajtáson vett ingatlanom után a vízművek rajtam követeli az előző tulajdonos elmaradását.
Ez persze többek szerint is törvénytelen.
Erre fel a mai napon megjelentek a vízművek szakemberei, hogy korlátozzák a vízszolgáltatást az ingatlanon. Mit tudok tenni?

Üdv,
István

Vh-ügyes # 2014.12.09. 11:50

Periratokba nem nézhetsz (nem vagy "érdekelt fél")

Az egy érdekes kérdés, hogy az árverési vételt vajon nem a kitűzés rangsorába/sorszámára kell-e jegyezni...
(ennek örülhetnél...)

redsea # 2014.12.09. 09:56

Köszi. Mindenesetre érdekes.
Már az is furcsa, hogy a vételi ajánlattétel időszakában rá tud kerülni egy ilyen perindítás a tulajdoni lapra (miközben rajta van korábbi dátummal az árverés kitűzése tól-ig).

Jól gondolom, hogy akár az is előfordulhat, hogy a felperes az árverési vevőtől is visszakövetelheti az ingatlant? Vagy az árverési vétel kizárja ennek a lehetőségét is? De ennek az eldöntéséhez meg kell ismerni a periratokat?

Vh-ügyes # 2014.12.09. 06:26

redsea

"Azt hittem már nem érhet meglepetés"

vannak trükkök...
A perindítás nem jog, hanem tény és nemcsak fennmarad, hanem bizonytalanná teszi az árverési vevőt...
(olyan szépséghiba, mely miatt "senki sem veszi feleségül a menyasszonyt")

redsea # 2014.12.09. 04:22

Vérszállítás: sajnos ez benne van a pakliban. Ki kell várni a moratórium végét, ha az adós nem tehető együttműködővé. Az állam elleni per maximális hozadéka kb. a kérdéses időszak lakásbérleti díja lehetne - kérdés, hogy ezért megéri e belefogni.
A NAV mostanában az ingatlan ügyletek jó részénél bepróbálkozik, bár az legalábbis furcsa, hogy egy szabályozott árverés vételárát nem fogadja el.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.09. 01:00

Ha laknak abban a lakásban, akkor a közös költséget nem neked kell fizetned. Ha pedig nem lakják, akkor meg átvehetted volna, akár zárfeltöréssel is.

Vérszállítás # 2014.12.08. 21:53

Tisztelt fórumozók!
Az alábbi ügyben kérnék tanácsot:
2014 május 12.-én vettünk egy árveréses lakást,melyre 6 hónap halasztás volt a kiköltözésre.Ennek leteltével közölte a végrehajtó,hogy határozatlan ideig nem adja át az ingatlant,mert törvénymódosítás volt.A közös költséget(18.500 ft)természetesen fizetnünk kell valamint a NAV küldött egy levelet,hogy az ingatlan értékét felbecsüli,mert nem fogadja el az adott vételárat.A bíróság is elutasított,szerinte jogos,hogy nem adja át a végrehajtó a lakást.Kérdésem az lenne,hogy érdemes-e az állam ellen benyújtani jogalkotással okozott kár címen beadványt?
Köszönöm a segítséget.

redsea # 2014.12.08. 09:13

Üdvözlet,

Azt hittem már nem érhet meglepetés.

Az ingatlan tulajdonlapjára a vételi ajánlattétel időtartalma alatt "Perindítás" került feljegyzésre. A jogosult a korábbi tulaj, akitől az adós 2011-ben vette az ingatlant.

a hirdetményben ez áll: ...A Vht. 137. §
alapján az ingatlan terhelő jogoktól mentesen (tehermentesen), a 141. § alapján beköltözhetően kerül árverésre...

Ilyen esetben mi van? A vevőnek meg kell várnia a per kimenetelét a tulajdonjog bejegyzéssel?

redsea # 2014.12.08. 09:13

Üdvözlet,

Azt hittem már nem érhet meglepetés.

Az ingatlan tulajdonlapjára a vételi ajánlattétel időtartalma alatt "Perindítás" került feljegyzésre. A jogosult a korábbi tulaj, akitől az adós 2011-ben vette az ingatlant.

a hirdetményben ez áll: ...A Vht. 137. §
alapján az ingatlan terhelő jogoktól mentesen (tehermentesen), a 141. § alapján beköltözhetően kerül árverésre...

Ilyen esetben mi van? A vevőnek meg kell várnia a per kimenetelét a tulajdonjog bejegyzéssel?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.24. 11:58
  1. Odamész, megnézed.
  2. ???
  3. Semilyet.
  4. Vagy.
  5. A végrehajtótól.
Bori Bori # 2014.11.24. 09:16

Üdvözlöm a fórumozókat. Válás után vagyok, kizárólag nagyon olcsó ingatlan vásárlásában gondolkodhatok. Rengeteget olvasgattam az árverési végrehajtások buktatóiról, félek is. De gyáva népnek nincs hazája. Kérdéseim:

  1. Honnan lehet megtudni, hogy az árverésre meghirdetett (beköltözhető, tehermentes) ingatlanban laknak-e ténylegesen? Az önkormányzat csak bejegyzett tulajdonosnak ad felvilágosítást a bejelentett személyekről. Esetleg környékezzem meg a postást? A postások mindig mindenkiről tudnak mindent.
  2. Mi a jogcíme a kilakoltatási moratóriumra hivatkozó bentmaradónak?
  3. Milyen kártérítési pert érdemes indítani, ha nem tudok beköltözni a tulajdonomba került lakásba? Nincs másik beköltözhető ingatlanom, albérletbe kényszerülök. Az esélytelenek nyugalmával felvetem: esetleg egy állam elleni kártérítési per? Az állam védi a bentlakót, miközben az folyamatosan halmozza a rezsihátralékot. A hoppon maradt vevőt ki védi?
  4. A jelenlegi moratóriumban alkalmazható-e, hogy kilakoltatják az adóst, ha nincs másik beköltözhető ingatlanom, vagy az adósnak biztosítok elhelyezést?
  5. Hol tudhatom meg, hogy kiszabtak-e rendbírságot az adósra?
gerbera317 # 2014.11.21. 18:46

Nem. Az adós egyszeri 6 havi halasztást kapott a kiköltözésre, és az mindaddig hatályos, amíg az ingatlant sikeresen nem értékesíti a végrehajtó.

Vérszállítás # 2014.11.21. 12:57

Tisztelt fórumozók!

Májusban vettem egy árveréses lakást,melyre 6 hónap halasztás volt adva a kiköltözéshez.Ebbe még bele is mentem,viszont október elején kiderült,hogy 2012-es bírósági határozat volt.Több sikertelen árverés is volt,ezután én kértem,hogy a folyamatos árverésből indítsák el,mert érdekelne a lakás.Érdekelne,hogy az adósnak nem kellett volna a bíróságtól erre az árverésre újra megkérnie a 6 hónap halasztást?

secon # 2014.11.14. 17:37

Igyekszem belejönni-))

Vh-ügyes # 2014.11.14. 15:52

Árverési vevőnek lenni is egy "szakma"
Elmagyaráztam már néhány szomorú "közértpénztárosnak", hogy nem veszünk úgy ingatlant, hogy nem tudjuk előre, milyen kerekek forognak az adós agyában...
Majd belejössz :)