végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.25. 05:50

A fenét! Akkor sincs annyi, ha meg kell ismételni az egész eljárást.
Ez ráadásul egyszerű megítélésű ügy. Egy tárgyalás.

Bence 01 # 2016.06.24. 19:37

Ami sajnos 5 v több év sajnos

Burn Out # 2016.06.24. 19:17

ha nem tudtok megegyezni, akkor bírósághoz tudsz fordulni és bíróság előtt tudod a szerződést megtámadni

Bence 01 # 2016.06.24. 18:57

Annyit tudok hogy 2012, de akié volt le csukták, nav meg adatokat nem adhat ki elvileg

Burn Out # 2016.06.24. 18:38

mikor volt a nav foglalás bejegyzése és az adásvétel?

Bence 01 # 2016.06.24. 16:25

Sziasztok :)
Olyan problémám van hogy vettem egy
Volkswagen passatot elég drágán, meg kötöttem biztosítás, eredeti vizsgát meg csináltam
Mentem át íratni a kocsit és közölték hogy nem lehet mert Navos foglalás van rajta... Hívtam a tulajt egyből mondta hogy őt nem érdekli csináljak amit akarok.... És bátorságom meg nem volt hogy vissza vigyem mert nem fehér nép... Így meg próbáltam minden kis szálat meg mozgatni, addig el is jutottam hogy Nav felé kelet írjak egy tájékoztatót és akkor elvileg meg tudom pontosan mivan a kocsival, de már 1,5 hónap el telet és semmi... :( szerintetek mit tudom tovább tenni.? Mert konkrét van egy szép drága kocsim az udvarba és szeretném használni de nem tudom mi tevő legyen.... :'(
Előre is köszönöm szépen a segítségedet.. :)

Burn Out # 2016.06.24. 16:16

walowilag:
nem hangzik jobban... polgári peres eljárásban állapították meg a kártérítést. a köztársasági elnök ez alól felmentést nem adhat.

zsofar # 2016.06.24. 12:42

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy sajnos családi okok miatt a bank felmondta a szerződést. Lízing volt. Az ingatlan az Ö tulajdonuk de visszavásárolhatjuk ha befizetjük a fennmaradó tartozást 5 napon belül. Ha nem akkor végrehajtást indítanak ami kilakoltatással jár. Mennyi a maximum idő ilyenkor ami alatt összeszedhetjük a pénzt, hogy ne legyen baj.

walowilag # 2016.06.24. 11:46

azért gondoltam ezt a Köztársasági Elnöki kegyelmet, mert büntető eljárás az alapja a sérelemdíj, nemvagyoni kártérítésnek. Mivel az Elnök büntetőügyben kegyelmet adhat.
Jelen esetben médiabeli szem.jogsértés a vádalap, erre jött a kártérítési pénz.
Így sem hangzik jobban az ötletelésem?
Végülis az Elnök mindent megtehet és még magyarázattal sem tartozik, az interneten olvastam.
köszönöm


Letiltások

walowilag # 2016.06.23. 19:06

Köszönöm Burn, köszönöm Gerbi 317!
Akkor marad az a helyzet, hogy az én véhám letiltatja a jövedelmem 33%-át, és a jogosult véhája majd lefoglalja követelésfoglalásként.
Így honunk gazdasága egálban marad.


Letiltások

Burn Out # 2016.06.22. 19:28

Most egy kicsit szégyellem magam a trollkodásom miatt, de KBS-nek igaza volt, úgy néz ki tényleg elhitte...

gerbera317 # 2016.06.22. 19:09

Jól látom? Elhitte? Bexarás...

Burn Out # 2016.06.22. 18:55

az igazságügyi miniszternek sincs ilyen jogköre. csak úgy tudod megúszni, ha a jogosulttal megállapodtok, hogy ne kelljen teljesítened.

walowilag # 2016.06.22. 18:23

köszönöm Burn!
Energiabomba vagy!
Akkor az igazságügyi miniszternek küldjem?
Hogy lehetne megúszni, hogy ne kelljen fizetnem? Ötlet?
Ha nincs, akkor várom a vh-át,az enyimet, aztán a követelő véháját megkeresem, hogy nálam lehet követelést foglalni.
Ha minden kötél szakad.


Letiltások

Burn Out # 2016.06.22. 08:06

oké, igazad van :) szóval teljesen felesleges kegyelmi kérvényt beadni, mert erre vonatkozó jogköre nincs a köztársasági elnöknek.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.22. 08:04

Ne csináld! Elhiszi.

Burn Out # 2016.06.22. 07:22

kegyelmi kérvényt naná, hogy be lehet nyújtani :))) én azonban nem csak a köztársasági elnöknek küldeném :)

walowilag # 2016.06.22. 07:00

milyen esélye van, hogy hétjegyű számú tartozásnál több éves részletfizetést engedélyezzen a bíróság?

kegyelmi kérvényt lehet a köztársasági elnöknél benyújtani, hogy médiai szem. jog sértés által megítélt nemvagyoni kártérítést eltöröljön?
köszönöm


Letiltások

Vh-ügyes # 2016.06.20. 03:58

mások meg örökölnek, s így szüleik által szerzet jogon bámulnak bambán kifelé a fejükből a létbizonytalanság érzetét soha meg nem tapasztalva...

walowilag # 2016.06.19. 18:16

nem fér a fejembe, hogy ússzák meg egyesek a végrehajtásokat, mikor van több tízmilliós svájci frank adósságuk, külön a női, külön a férfi élettársnak, valamint adótartozásuk is, és mégsem történik semmi.
Az élettársnak nincs semmije, az élettársnál él, annak is van hitele.
Van ugyan jelzáloggal terhelt ingatlanuk, de nem veszi meg senki.Így megmarad a nyaraló-ingatlan is számukra.
Élnek mint hal a vízben.
Nekem meg ha van mobiltartozásom, már jönnek a fenyegető felszólítások.
Vajon hogy csinálják mások? Felveszik a rengeteg hitelt, elköltik, nem fizetnek, mégis marad a ház, a lakás, a kocsi és élnek mint Marci Hevesen, nagy nyugalomban.
kösz


Letiltások

lexi40 # 2016.06.17. 19:55

Köszönöm a vàlaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.17. 18:19

Vagy egyszerűen csak legyalulja a számlát.

Grave7 # 2016.06.17. 18:07

@lexi40: Igen. A végrehajtó kiadja a hatósági átutalási megbízást és a bank kiszámítja, hogy a számlán lévő és ráérkező pénzből mennyi a jogszabály alapján mentes összeg és mi az amit átutalhat a végrehajtó részére.

lexi40 # 2016.06.17. 14:47

Az lenne a kérdésem 6 óràs minimàlbérből ami rámegy a bankszámlàra azt inkasszózhatják?

walowilag # 2016.06.17. 14:18

kösz gerbera!
Úgy van, ahogy írtad.
akkor véházom. Van más lehetőség?Nincs. Az én véhám, majd átküldi a pénzt a követelő véhájának!
köszönöm az infot!


Letiltások