végrehajtás kérdések


Szomorú örökös # 2020.10.09. 05:20

HapciBenő

csak avval nem értek egyet, hogy a 8%-os behajtási jutalékát az 1.098.000,-Ft-ra állapította meg, szemben a 130.000-ft-tal. Véleményem szerint az alacsonyabb összegre kellene fizetnem a jutalékát.

Bocsánat, de az én laikus agyam azt adja, hogy a végrehajtó a teljes összegre kapott megbízást, így a jutalékot is arra számolja. Az, hogy egyezség született a 130 ezer forintos rendezésről és a többi elengedéséről, annak örülj inkább, mert nem kicsi kedvezményt kaptál ezzel. Nem hiszem, hogy nagyon kavarni kéne, főleg nem végrehajtási kifogást beadni, mert akkor akár az egyezség is veszélybe kerülhet. De majd a jogtudorok is elmagyarázzák, hogy mi is a tuti.

drbjozsef # 2020.10.09. 06:14

Bencsik27,

Ha jól értem a leírást, ami inkább mese mint tényvázlat, a hölgy kezes volt. Feltételezem, tudta, ez mivel jár, ha nem, akkor megszívta.

A kezes természetesen minden olyan összeget, amit az adós helyett fizet meg, követelheti az adóstól.

Fizetési meghagyással, perrel, végrehajtással. Aztán vagy lesz mit végrehajtani, vagy nem (vagy egy része már el is évült, 10 éve, tényleg, eddig mit csinált?) - lehet most sincs semmi az adós nevén. Na az már tényleg szívás.

drbjozsef # 2020.10.09. 06:31

HapciBenő,

Sajnos ezt nem tudod csökkenteni, a teljes összeg után számolt jutalék jár a végrehajtónak. Elég sokszor fel szokott merülni ez a kérdés, de ez elég egyértelmű.

Kb. vedd úgy, hogy a végrehajtói kényszer nélkül nem lett volna megegyezés sem, úgyhogy ezért jár neki.

Még így is eléggé jól jártál azért.

gerbera317 # 2020.10.09. 06:45

A Vht-t úgy módosították, hogy a jutalékszámításnál 'behajtott ügyértékből' a 'behajtott' felejtőssé vált.

Kogeza # 2020.10.09. 07:23

Hapcibenő!

A törvény vonatkozó része:

Vht. 254. § (4) Jutalék a végrehajtási eljárás eredményessége vagy részbeni eredményessége esetén jár a végrehajtónak függetlenül attól, hogy a teljesítés a végrehajtóhoz vagy a végrehajtást kérőhöz pénzben vagy természetben történt.

(4a) A végrehajtási eljárás (4) bekezdés szerinti eredményességének, vagy részbeni eredményességének minősül, ha a végrehajtást kérő a követelését elengedi.

(4b) Nem minősül a (4a) bekezdés szerinti elengedésnek, ha a Magyar Nemzeti Bank által felügyelt pénzügyi intézmény végrehajtást kérő aláírásra jogosult képviselője büntetőjogi felelőssége tudatában teljes bizonyító erejű magánokiratban nyilatkozik az elengedett követelés összegéről.

Feltételezem, a faktoring cég pénzügyi intézmény. Esetleg a (4b) bekezdése hivatkozással nyújts be végrehajtási kifogást, hátha a bíróság a faktoring cég aláírásra jogosult képviselőjét felhívja nyilatkozattételre (ha ugyan még nem a képviselő jelentette be az elengedést), és a nyilatkozat birtokában "törli" az elengedett rész után a behajtási jutalékot. Többet nyerhetsz, mint veszíthetsz.

drbjozsef # 2020.10.09. 07:57

Végrehajtási kifogást semmiképpen. Az a végrehajtó törvénysértő intézkedése ellen van. Itt nincsen ilyen.

A kérdező menjen a faktorcég vezérigazgatójához és kérjen ilyen okiratot. Azt nem tilos. Kapni nem fog, az hótziher.

gerbera317 # 2020.10.09. 08:49

A díjfelszámítás is lehet törvénysértő, így miért ne? Az egy másik dolog, hogy egyelőre nem tűnik törvénysértőnek a dolog. A (4a)gnak is vannak buktatói.

Zsolt69 # 2020.10.09. 09:09

Tisztelt fórumozók,

Segítséget szeretnék kérni!
85 Mft-os végrehajtást indítottam magánszemély ellen. A végrehajtás alatt megállapodtunk 10 MFt-ba, amit ki is fizetett nekem az adós. Szerződésben vállaltam vele a végrehajtó felé a költségek kifizetését, amit én intézek a térült pénzből. (1 Mft kb, mert 1 milliót már levont az adó számlájáról) Viszont a végrehajtó most az adóson követel 11 Mft VH díjat, holott csak 10 MFt -om térült. Jogos a követelés? Az adós pedig nyilván ezt rajtam fogja követelni.

Köszönettel a segítséget,

Zsolt

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.09. 09:11

A végrehajtó díja - a jutalékot kivéve - nem a behajtott összeghez, hanem az ügyértékhez igazodik. Azzal együtt a 13M első látásra kissé soknak tűnik. Mintha benne lenne a teljes jutalék - de ezt te látod.

Zsolt69 # 2020.10.09. 09:26

Köszönöm, 10 Mft térülés esetén követelhet 13 Mft díjat?
Lehetséges ez?

Tisztelettel
Zsolt

Grave7 # 2020.10.09. 09:45

@Zsolt69: Látod, hogy lehetséges, hiszen ott van az iratban.
Inkább azt mondd meg, hogy mit ír, milyen jogcímen követeli ezt (részösszegekre bonta, pl. munkadíj, költségátalány, jutalék, stb).
Mondd meg nekünk azt is, hogy 2015. december előtt, vagy után indítottad meg a végrehajtást (ez pl. a végrehajtói ügyszám 'XXX.V.' utáni részéből kiderül).
A 85 millió csak a tőketartozás kamat nélkül, vagy a kamatokkal együtt volt ennyi az adós tartozása?

Zsolt69 # 2020.10.09. 09:54

Kedves Grave,

2019-ben indítottam.
85MFt a teljes összeg volt kamatokkal.
És amit követel 11 Mft:

VH költség
Jutalék
Általános költség általány

Köszönöm!!

Grave7 # 2020.10.09. 10:00

És amit követel 11 Mft:
VH költség
Jutalék
Általános költség általány

Kérlek írj konkrét összegeket, hogy a végrehajtó levelében mennyi a "vh.költség", a jutalék és az általános költségátalány.

De akkor nem is 13m, hanem 11m? Ha így csökken, pár újabb hozzászólás múlva lehet eljutunk az első hozzászólásodban várt 1m díjhoz :D

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.09. 11:28

(A 13M-et én írtam, összeadtam a követelt 11M-et azzal, ami korábban befolyt összeggel. Lehet, hogy félreértettem.)

K.Alf # 2020.10.09. 13:49

Üdvözlök Mindenkit,

Óriási(1.054.000.000 ft-nem elírás)
Teljesen ellehetetlenítettek (egzisztenciális kivégzés)

Sajnos részben hibás voltam, mert nem érdekelt, hogy honnan van a pénz.A pénz, amit a NAV béremnek vett, arra meg szja jön. Nem is érdeklődtek a pénz eredete felől.
Bankról bankra vettük ki a pénzt.
Munkanélküli voltam, belementem. Gyerekkori barátom szerezte, ő közelebb volt a 'tűzhöz'
Szituáció:
•tartozás
•nagy média visszhang==>ciki, esély sincs vállalkozni
•végrehajtás: -fizetés 30% levonva
-bankszámla inkasszó alatt, mindent visznek
•a hivatali út, amin végigmentem: Első, másod(ugyanaz a bíró)fok, kúria

Megkövezhetnek verbálisan, de ha valaki tud tanácsolni valamit, akkor lekötelez. Én lassan feladom. Nagymamám kis lakását is veszélyezteti.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.09. 13:56

Mi a kérdés?

K.Alf # 2020.10.09. 14:02

Elnézést. Mit csináljak?

K.Alf # 2020.10.09. 14:14

Borzalom, amit átküldtem, valahogy hiba csúszott a rendszerbe.

Pontosítok: Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.09. 14:30

Horgászhatsz; elmehetsz a Kék osztriga bárba; lehetsz vegán... Meglehetősen tágak a lehetőségeid.

K.Alf # 2020.10.09. 14:35

????????????

K.Alf # 2020.10.09. 14:38

Nem kérdőjeleket akartam, de átkonvertálta.
Köszönöm, hogy írt

mara69 # 2020.10.09. 17:43

Üdv mindenkinek! Megint tanácsot szeretnék kérni.Írtam már itt egy ügyben amikor két levonásom volt.Két munkahelyemről vontak 50 %- ot .Az egyik valahogy nem jelent meg a számlán.Azután voltam a vh-nál és fura mód meg lett az összeg,de nem ez a lényeg.Van egy nagyobb tartozásom ami fizetésem 33% - ig van letiltva.Volt egy kisebb fizetni valóm,így a kettő együtt 50 % volt.Ez pár hónap alatt lement. Mindenki megkapta az értesítést hogy az a tartozás lement. Most az a gondom az egyik munkahelyemen egy tartozásra levontak 50 %- ot .Arra hivatkoztak hogy nem kaptak rá külön utasítást mennyit vonjanak.Én úgy gondolom mivel vissza állt az eredeti fizetni való,így csak 33 %- ot kellene vonni.Lehet én tévedek,aki jártas kérem segítsen ebben.Már nem sok van, az idén remélhetőleg lemegy a fizetni való.Azért jó lenne tudni mi az igazság.Nem mindegy hogy 33-vagy 50 % a levonás.Köszönöm.

HapciBenő # 2020.10.10. 03:53

Köszönöm a válaszokat!

gerbera317 # 2020.10.10. 07:42

@mara
A levonás szabályait a 30/50 százalék tekintetében a Vht. 65. §-a állapítja meg. A végrehajtó 60. § szerinti ellenőrzési jogosultsága nem arról szól, hogy a végrehajtó teljes kontrollt gyakorol a levonás folyamat felett, vagy hogy kijárogat a munkáltatókhoz, és ellenőrzi, hogy azok tudnak-e számolni.
A 65. § rendelkezését a munkáltatónak önállóan kell tudni alkalmazni. Ez azt jelenti, hogy ha érkezik hozzá egy letiltás, akkor az foganatba veszi 33 százalékra, ha érkezik egy újabb, azt beállítja 17 százalékra, és minden további letiltást pedig sorba állít, míg valamelyik, sorban megelőző le ne fogy. És ugyanez igaz visszafelé is: Ha két letiltást foganatosít 33 + 17 százalék levonással, és az egyik kifut, akkor a megmaradót 33 százalékra köteles beállítani. Külön utasítás nélkül, a törvény puszta erejénél fogva. Ha nem teszi, a munkavállaló jogorvoslatot kereshet a munkáltató túlkapása miatt.

drbjozsef # 2020.10.10. 08:04

K.Alf,

Ha Te vagy az a "stróman" akiről 5 éve annyit cikkeztek, és a híradókban is szerepelt az ügye, valamint ha jól emlékszem a Kúriáig elment az ügyével, akkor tartok tőle, hogy ezek után itt, ezen az anonim fórumon eléggé csekély eséllyel fogod megtalálni a megoldást. Persze, egy próbát megér.