végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.07. 08:49

Van ügyvéded.

gerbera317 # 2021.06.07. 09:42

Vht. 76. § (2)-(3)

gerbera317 # 2021.06.07. 09:43

76. § (2)-(3)

gerbera317 # 2021.06.07. 09:45

Bocsi, ezt nem ide akartam. Off Ne forumozzatok telefonról! On

B.Trixi # 2021.06.07. 10:03

Kovács_Béla_Sándor
Már nincs ügyvédem, ezt a részt nem vállalta.
Azért kérdezek. Nem tudom, hogyan kell fellebezni, mi legyen a tartalom. Sajnos

Grave7 # 2021.06.07. 12:11

@B.Trixi:
Oké, a bíróság idézte a Vht. 217. §-et, de kétlem, hogy ők is nagybetűsen írtak volna.

Inkább azt idézd be a végzésből, ami „az egyéb érdekelt kifogása nem volt alapos” rész után jön, mert ott fejti ki a bíróság ennek indokát.

B.Trixi # 2021.06.07. 13:02

Grave7
Utána csak arról ír ,hogy Én viselem az illeték költségét.
Ami a lényeg, hivatkozik a Vht 132/F.§ (6) bekezdésére, hogy akkor hosszabbodik meg öt perccel, a licitálási idő, ha van legalább két érvényes ajánlat. Most akkor melyik paragrafus az érvényes? A fenti, vagy ez, 145/B.§(2)-(3)-(4) amire hivatkoztam a fellebezésben.

gerbera317 # 2021.06.07. 14:53

Mindegy, hogy 132/F. vagy 145/B. §, mivel mindkettő ugyanúgy működik; csak az előbbi a ingó, utóbbi pedig az ingatlanárverésnél. Viszont egyikben sincs róla szó, hogy több ajánlatnak kell lennie: Ha az árverés [aktuális] szakaszának befejezését megelőző öt percen belül érvényes vételi ajánlat érkezik, a[z aktuális] szakasz időtartama ezen vételi ajánlattételtől számított öt perccel automatikusan meghosszabbodik. Ennyi, tehát ha vételi ajánlat érkezett, akkor az árverésnek hosszabbodnia kellett (volna). Úgy tűnik, hogy a rendszer ennek ellenére nem hosszabbított. Nem az a baj, hogy elutasítottak, hiszen nem tudod bizonyítani, hogy valóban tettél volna te is vételi ajánlatot; hanem az a baj, hogy a bíróság más, nem létező szabályra hivatkozva utasít el.

Grave7 # 2021.06.07. 15:34

@B.Trixi: Nem találom most a korábbi hozzászólásaid (ebben a témában voltak?), de az rémlik, hogy írtad: a nyertes XX:58-kor tett ajánlatot, majd XX+1:00-kor az árverési rendszer lezárta a licitnaplót.
Meg erről mintha valami MBVK nyilatkozatot is be tudnál volna szerezni.
Jól emlékszem?

Kérlek keresd már elő a korábbi írásaidat, azokkal (a tényállás részleteivel) együtt talán lehet egy jó fellebbezést írni.

B.Trixi # 2021.06.08. 05:07

Grave7 igen, az az ugy. Most nem tudok valaszolni, mert elutaztam, de penteken ujra irok. Elore is koszonom!

papinianus88 # 2021.06.08. 06:30

A kedves bíróság nagyon vakon van...pont ezen szakaszoknak az a lényege, hogy ne az legyen a nyertes, aki az utolsó másodpercre hegyezi az ajánlatát. Ez nem a Forma-1, hogy tizedekkel lehet nyerni.

A bíróság kicsit sem próbált a gyakorlat és az élethelyzet környékén matatni. Amennyiben 10 árverési előleg érkezik, bármelyiküknek megvan a joguk arra, hogy az utolsó másodpercekben tegyenek ajánlatot "addig megbújnak", vagy akár ajánlattétel nélkül követik az eseményeket. Ha 1 érvényes ajánlatunk van, ami mondjuk a vételi ajánlattételi időtartam előtti 10 másodpercben került rögzítésre, akkor pont a jogalkotói céllal lenne ellentétes az, hogy a további 9 felhasználónak nem lenne lehetősége ajánlatot tenni, csak ebben a szűk 10 másodpercben.

u.i. Ahogy gerbera is említette, a Vht. egy hangot nem szól arról, amire a T.Bíróság az indokolását kihegyezte.

Andi661903 # 2021.06.08. 10:46

Önálló bírósági végrehajtással kapcsolatos a kérdésem. Két ügyem van, melyekre részletfizetési megállapodásom van/volt érvényben, a részleteket minden hónapban határidőre teljesítettem. Az egyikről május 25-én vettem át a postán a kimutatást, hogy nincs tartozásom, lezárták az ügyet, csak a végrehajtási jutalékot utaljam el egy bizonyos számlaszámra 8 napon belül. Ez megtörtént, június 3-án reggel, majd ugyanezt az összeget levonta a bankom és elutalta egy másik bankszámlára június 4-én a késő délutáni órákban (az ügyiratszám és az összeg teljesen azonos, csak a számlaszám különböző). Tegnap reggel felhívtam a végrehajtói irodát, ahol közölték, hogy ha látják mindkét összeget, akkor egyszer csak visszautalják (gondolom napi kamatok nélkül), egyébként meg amire felszólítottak, hogy fizessem be, arra hatósági átutalási megbízást (inkasszót) is kiküldtek a számlavezető bankomnak. A két különböző számlaszámra az volt a magyarázat, hogy van nekik több számlaszámuk is. A másik ügy is részletfizetéses, valószínúleg erről kaptam értesítést június 4-é, amit majd csak június 10-én tudok átvenni a postán. Erre ma reggelre eltűnt 26 ezer forint a számlámról, a tranzakciókban persze nem szerepel semmi a levonásról. Felhívtam a bankot, ahol csak annyit közöltek, hogy inkasszó, de semmi egyebet (ki küldte, mi az ügyiratszám) nem állt módjukban közölni. Kérdésem a következő: inkasszálhatják-e a számlámat úgy, hogy a részletfizetési megállapodásban rögzítetteket maradéktalanul teljesítettem, a végrehajtási jutalék befizetésére vonatkozó határidőt nem várták meg, így az első ügynél pl. dupla kifizetés történt, a visszautalásra meg várhatok, majd megkapom, ha kedvük lesz utánanézni!? Felháborító, hogy a rendesen fizető állampolgárokkal is hogy bánnak!!! Köszönöm a választ előre is! :)

Kogeza # 2021.06.08. 16:28

A Vht. Önkényesen elfoglalt lakás kiürítése című fejezetben írt rendelkezései lakóház megnevezésű ingatlanra is vonatkoznak?

Köszönöm előre is!

Grave7 # 2021.06.08. 18:32

@Kogeza: Igen.

B.Trixi # 2021.06.11. 07:24

Grave7
Idemásolom azt a fellebbezést, amelyet az illetékes járásbíróságnak írtam. Ebben minden benne van.
"Mátészalkai Járásbíróság
Dr. Dézsi Andrea
bírósági titkár részére
Ügyszám: 1604-9.Vh.260/2021/2.szám
Fenti ügyszámon küldött végzésében hiánypótlást kért, amelyet pótolok.
Az előterjesztett beadványt fenntartom, végrehajtási kifogásként kérem kezelni.
Kifogásom a 164.V.0713/2017 számon folyamatban lévő végrehajtói intézkedésből a licitnapló hiányos lezárása. Az árverési rendszer nem fogadta el a vételi ajánlatomat és az nem került be a licitnaplóba. Azért, mert a rendszer 2021.03.21-én az eredetileg kitűzött 16.00 órakor zárt és nem biztosította számomra azt az időt, amely a 145/B.§(2)-(3)-(4) jogszabály előír. Miszerint: Ha az árverés (aktuális) szakaszának befejezését megelőző öt percen belül érvényes vételi ajánlat érkezik, az (aktuális) szakasz időtartama ezen vételi ajánlattételtől számított öt perccel automatikusan meghosszabbodik. Márpedig a licitnapló szerint másfél perccel 16-00 óra előtt érkezett vételi ajánlat. Arra reagálva azonnal megkezdtem az ajánlatom megtételét. Az, hogy a rendszer 16.00 órakor zárt, bizonyítani tudom a MBVK-tól kapott e-maillal. Tisztelt Becsei Józsefné!
Az ön által kérdezett árverés 2021.03.21-én 16:00 perckor lezárult.
Tisztelettel, MBVK
A jogszabályban előírt, de számomra nem biztosított időhosszabbítás miatt kérem az árverés eredményének megsemmisítését, továbbá kérem a Mátészalkai Járásbíróságot, utasítsa a Végrehajtót az árverés megismétlésére.
Ekkorát hibázni!A végzésben meg is magyarázza a 6. szakaszt, idézem: "az árverés az árverési hirdetmény közzétételét követő 30. napnak 8 és 20 óra közé eső órájáig tart"
Azt tudjuk, hogy eleve 20 napig tart a szakasz.

Grave7 # 2021.06.11. 09:54

@B.Trixi:
(Amit bemásoltál az még nem fellebbezés, hanem végrehajtási kifogás és kiegészítése.)

Az pont nincs benne, hogy a nyertes árverező mikor tette az ajánlatát.

Kérlek keresd már elő a korábbi írásaidat, azokkal (a tényállás részleteivel) együtt talán lehet egy jó fellebbezést írni.

De akár a kifogásod is bemásolhatod, hogy mit írtál először.

B.Trixi # 2021.06.11. 12:45

Grave7
Igen, ez a végrehajtási kifogás benyújtása volt, amit a végrehajtó továbbított a járásbíróságnak.
Az első levelem: (erre kérték a kiegészítést)
Végrehajtói kifogással élek az alábbiak miatt:
A 164.V.0713/2017/261 végrehajtói ügyszámon lefolytatott árverés 1. szakaszának befejező ideje 2021.03.21. 16:00 óra. Ezen a napon 15 órától kezdve figyeltem a folyamatot, ha esetleg ajánlat érkezik, előárverezői jogommal éljek és elfogadjam az adott összeget. 15 óra 59 perc 47 másodpercig folyamatosan a ’’nincs licit’’volt olvasható. Ekkor, 13 másodperccel a befejezés előtt, megjelent egy licitáló által ajánlott minimálár. Rögtön megnyomtam a licitálok gombot. Azonnal jött az oldal, ahol elfogadtam, hogy megfizetem ezt az összeget. 2-3 másodperc múlva jött a válasz, hogy nincs lehetőségem licitálni, mert letelt a licitálási idő, pedig az egész folyamatot végigvittem 30 másodperc alatt. Ezzel együtt az összes jogosultságom eltűnt.
Most pedig ide másolom az árverési tétel jelenlegi képét.
VÉGREHAJTÁSI ÜGYSZÁM:
164.V.0713/2017/261
KIKIÁLTÁSI ÁR:
3 850 000
MINIMÁL ÁR:
2 695 000
AKTUÁLIS LICIT:
3 465 000
ÁRVERÉS TERVEZETT VÉGE:
2021-03-21 16:00:00
AZ INGATLAN CÍME:
2038 Sóskút, Petőfi Sándor utca 95
Ebből világosan látszik, hogy a rendszer valamilyen hiba folytán 16.00 kor zárt, az új tétellel volt elfoglalva, hisz megjelenítette a következő szakasz minimál árát. A 2 695 000 Ft-nak nem lenne szabad ott szerepelnie. Tehát hiba történt. Ezért nem volt képes befogadni az én ajánlatomat.
Az árverés tervezett végeként 16.03.00 nak kellene szerepelnie és nem 16.00.00. A licitnaplóban 15:58:703 idő szerepel a nyertes vételi ajánlatként. A két időpont közötti nagyság is furcsa, mert az internetsebességem viszonylag jó.

B.Trixi # 2021.06.11. 12:48

A két utolsó mondat már mostani megjegyzésem, az nem volt a kifogás tartalma

B.Trixi # 2021.06.11. 12:55

A fellebbezés most következik, a járásbíróságon 5 példányban lehet előterjeszteni a Nyíregyházi Törvényszéknek címezve.
Gondolom levélben is elküldhetem /majd 300 km-rel van távolabb tőlem/ Azt nem írja: kell ujabb okmánybélyeg?

gerbera317 # 2021.06.11. 19:44

Hát, elég csumpi mondatok ezek, de legalább érthetők. Ellenben sehol nem látom leírva, mit vársz a bíróságtól, például ezt: Kérem az árverés eredményét megsemmisíteni, és utasítani a végrehajtót az árverés megismétlésére.

B.Trixi # 2021.06.11. 20:59

Gerbera317
A 2021.06.11. 09:24 -es hozzászólásomban idézett, kiegészítő levelemben már szerepel. Abban szóról, szóra azt ítram, amit javasoltál. Azt szeretném megtudni, a további fellebbezésre, amit küldeni fogok kell e ujabb okmánybélyeg? Erről a járásbírósági levél nem tesz említést, csak a 15 napos határidőről.

gerbera317 # 2021.06.12. 11:54

Ha írtad, akkor jó. Én csak szóltam, hogy az kötelező tartalmi elem.
A fellebbezés illetékköteles. Ha már leróttad, akkor jó. Ha még nem, akkor le kell róni.

idegesados # 2021.06.13. 00:28

Tisztelt Hozzáértők!

Van egy végrehajtási ügyem, amelyben az alábbiak történtek:

  • 05. 12.-én 33%-kal kevesebb nyugdíjat kaptam. Ezzel nincs is semmi baj.
  • 05. 27.-én részletfizetési kérelmet küldtem a végrehajtónak.
  • 05. 28.-án a végrehajtó engedélyezte a részletfizetést.
  • 06. 07.-én befizettem az első részletet (06. 20. lett volna a határidő).
  • 06. 10.-én ismét 33%-kal kevesebb nyugdíjat kaptam.

Vagyis amikor a NYUFIG átutalta a pénzemet a végrehajtónak/végrehajtást kérőnek, akkor a végrehajtási eljárás elméletben már szünetelt. Visszakaphatom a letiltott összeget?

Előre is köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.13. 06:45

Nem.

idegesados # 2021.06.13. 17:16

Köszönöm a választ!

Bicskanyitogató, hogy a törvény szerint rendben van, hogy befizettem a részletet, majd a letiltással is kevesebb lett a pénzem akkor, amikor elvileg már szünetelt az eljárás.