végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.12. 10:25

Ez így elég titokzatos. Lehetne konkrétabban? Mit kellene annak a végrehajtónak végrehajtania? Miért nem hajtja végre?

népmüvelő # 2014.02.12. 10:03

Tisztelettel kérdezem azt ha egy végrehajtási kifogásból eredően a másodfokú bíróság kötelezte a végrehajtót a végrehajtási eljárás folytatására. E kötelezést hogyan és melyik szervnél lehet érvényre juttatni? Mert a végrehajtó semmit nem tesz a másodfokú bíróság jogerős végzésében meghatározott kötelezettségének teljesítésére, tértivevényes leveleimre nem ad választ.A végrehajtást elrendelő bíróság elnöke sem válaszol panaszbeadványomra, de a magyar Bírósági Végrehajtói Kamara sem válaszol az ügyben történő panaszomra három eltelt hónapja.A bírósági panasznapon az ügyben az illetékes ügyészségre egy beadványt terjesztett elő a bírósági fogalmazó kérve a törvényesség felügyeletét az ügyben és a végrehajtót kötelezze az ügyészség a 30 napon belüli végrehajtási eljárás megkezdését a bíróság utasításának megfelelően. Kérdezem az ügyészség a fenti mulasztások ügyében eljárhat? Mivel nem bűncselekmény az ügy?Köszönöm a választ.

bear76 # 2014.02.07. 10:05

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben kérnék segítséget:

Párom házasságkötésünk előtt lakáshitelt vett fel, amit nem tudott törleszteni, végrehajtásra került,a fizetése 33%-a erejéig. A kérdésem az én béremet, egyéb juttatásokat végrehajtás alá vonhatják e? Az akkori hitelben én nem szereplek adóstársként. Illetőleg a nemrég vásárolt gépjárművet, ami az én nevemen van, foglalhatja -e a végrehajtó?

a választ előre is köszönöm.

gerbera317 # 2014.02.07. 09:39

Valahol a kettő között van árban.

Akkor ezt meg kell venni, az adóst pedig kitetetni onnan.

nickool # 2014.02.07. 07:41

Tisztelt gerbera317!

A telek méreteihez és elhelyezkedéséhez képes drága, de a rajta álló épületet nézve olcsó. Valahol a kettő között van árban.

Válaszát köszönöm!

ius latratus # 2014.02.06. 17:04

gerbera317!

Köszönöm a választ, megoldódott(vagyis: befizettük), s -utólag elolvasva- tényleg zagyva lett, csak pötyögtem, s nem is gondolkodtam.
Az előzménnyel könnyebb, emészthetőbb lett volna, de már nem tudom, hogy hová tettem.
Azért még majd nekifutok, s elküldöm magánban (az előzményekkel együtt) ezt a katyvaszt, ami a Járásbíróság vh-osztálya, meg a végrehajtó, meg a becsérték-kifogást benyújtó között kialakult.
Jelzem: nem az én hibámból.
:)

gerbera317 # 2014.02.06. 10:33

nickool

Nem jó a kérdés. Nem lakóingatlan eleve nem lehet lakott, még akkor sem, ha ott ténylegesen egy lakott lakóház áll. Ha azt megveszed, akkor a terület a rajta álló kastéllyal együtt lesz a tied, aki pedig ott lakik, annak mennie kell. Még a kilakoltatási moratórium sem érvényes rá, mivel ez nem lakóingatlan (hacsak a bíróság másként nem végez). Ha föld áron szerzed meg, akkor ne nagyon érdekeljen, mit csinál az adós a házzal. Ha házas áron veszed meg, az más.

A kikiáltási ár mivel áll arányban? Földdel vagy házas ingatlannal?

gerbera317 # 2014.02.06. 10:22

ius latratus!

Magánba küldd el az előzményt is, ezt is, meg ha lehet, fogd ezt a kérdést rövidebbre, mert első olvasásra nemigen értettem meg a kérdést. Lehet, hogy másodszorra már menni fog, de ha rá tudsz segírteni, azt megköszönöm.

nickool # 2014.02.05. 21:04

Kedves Jelenlévők! Segítséget szeretnék kérni egy vérehajtási ügy kapcsán. A párommal szeretnénk egy végrehajtás alatt lévő ingatlant megvásárolni.

A végrehajítási hirdetményben az alábbi infomációk szerepelnek:
tulajdoni hányad: 1/1,
jellege: lakóingatlan.
Nincs földhasználati nyilvántartásba bejegyzett földhasználat jog.
Az ingatlan tartozékai és jellemző tulajdonságai: -, Az ingatlan földhivatali megjelölése zártkerben lévő kert, a valóságban az ingatlanon található egy egyemeletes lakóház, amely a tulajdoni lapon nincs felvezetve. A lakóház állapota jó, villany van.
Az ingatlan tehermentes.Az ingatlan összterülete: 1000 m2

Az ingatlan jelenleg lakott. Ilyen esetben, ha sikeres árverésen megveszem a meghirdetett ingatlan, akkor a lakóházban élők megtudják akadályozni azt, hogy birtokba vegyem? És ha igen, akkor én mit tehetek ellene? Illetve mi történik akkor, ha az árverés után a tulajdonos kárt tesz az épületben, ami a hivatalosan nem is létezik?

Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm!

ius latratus # 2014.02.05. 17:25

gerbera317

Szia!

Talán emlékszel még: becsérték kifogást nyújtottam be (ügyfél nevében) a Járásbíróságnak, s égen-földön én voltam az egyetlen, aki mindezt a jogszabályhely(ek)nek megfelelően készítette el, s rótta le a díjakat.
Te voltál az, aki ide is linkelted a szakaszt, s nyugtattál meg, hogy helyesen jártam el, csak éppen nem ez a gyakorlat.
Ha emlékeznék, hogy hol volt erről szó, most könnyebb dolgom lenne.
A lényeg: Mai napon megkaptam a Nyíregyházi Járásbíróság Végzését, melyben arról értesíti adóst, hogy megelőlegezendő a szakértői költségeket, helyezzen letétbe 50E Ft-ot a Gazdasági Hivatalnál.
Mindezt adós megtette azonban -emlékszel- a végrehajtási kifogás (becsérték kifogás) benyújtásakor (ahogyan -ugye- a jogszabály is szól, meg ahogyan arra a végrehajtó fel is hívta a figyelmet), s a befizetést igazoló dokumentummal ma fel is kerestem a Gazdasági Hivatalt. (Egyébként nem 50-et fizettünk be, hanem 58.500-at, ahogyan a százalékszámítás alapján kellett.)
Ott kerek-perec közölték velem, hogy -bocsánat, ha nem jól mondom- valamilyen függőben tartott letétben(???) látja a pénzt, de azon nem jó az ügyszám, mert a Járásbíróság nem ugyanazon az ügyszámon tartja nyilván az aktát. Persze, mert az az ügyszám akkor keletkezett, MIUTÁN már én benyújtottam a kifogást, a VÉGREHAJTÓI ügyszámra való hivatkozással.
Én az adós fizesse MOST be az ötvenest, ha majd tisztázódik, akkor nyugodjunk meg, a pénzt visszakapjuk. Fontos: a tisztviselő hölgy TUDTA, hogy én hogyan nyújtottam be a kifogást, s azt is tudta, hogy én jól nyújtottam be, de NEM ez a gyakorlat, mert az a jogszabály rossz.
A csudába!
Még egyszer: a csudába!!!
Kérdeztem, hogy ő is jogász-e. Igen, megért, de...
Annyit tett meg, hogy adott egy Értesítést, amit a Járásbíróságnak címzett (ő a másodikon tanyázik, a végrehajtási csoport a földszinten), s hogy milyen számon kívánják nyilvántartásba venni. Nos, ezzel a papírral fáradjak le a földszintre, a adjam át a végrehajtási csoportnak.
Ott már adós alperesként (...) volt nyilvántartva, de a lényeg, hogy őket nem nagyon érdekelte a szakértői díjelőleg -címen befizetett összeg, meg az Értesítő, kaptam egy csekket, hogy azon rójunk le újabb 50-et, mert olyan szakértő egyébként sincs, aki 58.500-ért (ha ezt is látnák legalább valahol, de nem...) dolgozik.
Nem a plusz ötven, csak maga az eljárás nem kicsit fura - jogászként nézve.
Hiszen a szakértői díjazás -ezt mondjuk nem tudom- szabályozva van. Namármost: ha nekem a végrehajtó 58.500-ra taksálta ezt, akkor a plusz 50-et milyen jogcímen kapja majd meg a szakértő?
Vagy tényleg úgy kellett volna benyújtanom a vh.kifogást, hogy nem fizetek semmit? Már tudom, hogy mindenki így tesz, de hát az igya a levét a fals gyakorlatnak, aki a jogszabálynak megfelelően jár el?
Szóval: csapjak holnap még egyszer az asztalra, vagy fizessünk, s aztán csapkodjak?

atyrozi # 2014.02.03. 15:55

Miért és hol keresnének 20-30000.-ről van szó nem hiszem hogy bárkinek is be kellene számolnom ekkora bevételről..
az meg hogy nálam van senkinek semmi köze hogy miért nem vitte el a tulajdonosa,nem ért rá nincs szüksége rá befektetés stb......

pazs # 2014.02.03. 13:44

És a vételárat sem fogják keresni.

gerbera317 # 2014.02.03. 13:34

Az teljesen jó. A bíróság biztosan nem fogna gyanút egy igényper esetén.

atyrozi # 2014.02.03. 09:45

Igen eladom mindenem adásvételivel csak itt marad.

gerbera317 # 2014.02.02. 12:47

Úgy érted, a háztartásodban található összes vagyontárgyról be fogsz tudni mutatni adásvételi szerződést, hogy azokat eladtad másnak, és már nem a tieid? :-)

atyrozi # 2014.01.31. 17:47

Jó napot kívánok.Segítségét szeretném kérni sajnos banki tartozás végett végrehajtás elé nézek,és azt szeretném kérdezni hogy mit vihetnek el illetve ha írok adásvételi szerződét a műszaki cikkekről(tv,mosógép,szárítógép)el viheti-e a végrehajtó?Illetve a családnak van egy 16 éves autója ami a kiskorú fiam nevén van én csak üzembentartó vagyok,hozzányúlhatnak-e?Előre is köszönöm a segítségét.
Üdv

gerbera317 # 2014.01.30. 16:34

Én normális kérdést tettem fel

Aha. Ahhoz képest ebben a második hozzászólásodban minden új volt. Ha ennyire szeretsz lényeges dolgokat elhallgatni, akkor fogadj fel ügyvédet, aki jó pénzért örömmel végez félmunkát a te félinformációid alapján.

Egyébként pedig:
kötelezte a Kúria a végrehajtót hogy (...) fizesse meg a végrehajtó az okozott kárt a végrehajtást kérőnek a foglaláskori becsértéken

Na, ez egy jogerős marasztalás. Mit akarsz ezen peresíteni? Kérd írásban a végrehajtót, hogy tegyen eleget a határozatban foglalt fizetési kötelezettségének! Persze, a Kúria döntése nem terjed ki a fuvardíjadra, azt buktad, ha már régebben volt az a helyszíni eljárás, de valósznűleg egyébként is buktad volna.
Szívesen.

érdeklődöm2012. # 2014.01.30. 15:59

Köszönöm a választ, de ez nem válasz! Ez egy provokáció a végrehajtó védelmében. Tisztelt válaszoló! Ha már egy ügy a Kúriához eljut annak bizonyára előzményei voltak, és a Kúria ezért marasztalta el a végrehajtót. Én nem ismerem a Vh. törvényt, amit le írtam az a bírósági titkár javaslata volt, ezt sem titkoltam el.A végrehajtót megvédte a bírósági titkár mert a végrehajtási kifogásomat elutasította, majd ezt megfellebbeztem a Törvényszék megállapította a végrehajtó törvénysértéseit és kötelezte arra hogy a lefoglalt majd a feloldott ingóságokat kutassa fel és azokat adja át részemre. A végrehajtó élt felülvizsgálati kérelemmel hogy a Törvényszék végzésének előírását nem lehet megvalósítani, mert az ingóságok már nincsenek meg. Erre kötelezte a Kúria a végrehajtót hogy kutassa fel az ingóságokat azokat adja át részemre, ha ez már nem lehetséges akkor fizesse meg a végrehajtó az okozott kárt a végrehajtást kérőnek a foglaláskori becsértéken. Egyébként a válaszoló kiforgatta az ügyemet, de lehet hogy bírósági titkárnak készül és az elfogultságokat itt gyakorolja. Én normális kérdést tettem fel. Azt nem tudtam hogy jogban járatlanok is adnak válaszokat.

gerbera317 # 2014.01.30. 13:45

A Kúria kötelezte a végrehajtót arra hogy a lefoglalt majd a végrehajtó törvénysértéséből adódóan feloldotta az ingóságokat, azokat kutassa fel és adja át a végrehajtást kérő részére.

Mi?

nekem eddigi megjelenésemkor a fuvardíjakat ki kellett fizetnem
Ha tudtad, hogy nincs meg az ingóság, miért fogadtál fuvarost? Odamész egy szál szatyorral a kezedben, és kijelented, hogy szerinted ez is elegendő, és kéred az ingóságok kiadását a saját felelősségedre és veszélyedre. Senki nem tagadta meg volna az eljárás lefolytatását.

kártérítési pert javasoltak
Ebbe csak akkor érdemes belemenni, ha a - szerinted - kárt okozó végrehajtási cselekmény miatt a végrehajtót előbb elmarasztalták. Erre csak végrehajtási kifogás elbírálása keretében kerülhet sor, a kifogás benyújtására pedig 15 napos jogvesztő határidő áll rendelkezésre. Ha ez eltelt, akkor már nem nyújthatsz be kifogást, és így a kárigényedet sem érvényesítheted.

egyébként a végrehajtónak előbb fel kell tárnia az ingóságokat...
Ha ezt ennyire jól tudod, miért nem támadtad meg a felhívását akkor, amikor "kötelezett" a teherautóval történő felvonulásra? Megmondtad volna, hogy előbb kutassa fel az ingóságokat, és utána tűzzön ki időpontot azok átadására. Ezt tetted? Nem. Akkor?

ez esetben mi a törvényes eljárás
Mivel itt kismillió változat lehetséges, ezért nem az a kérdés, hogy ezek közül melyik a törvényes, hanem az, hogy melyik a törvénytelen. Nos, törvénytelen az, amit végrehajtási kifogás nyomán a bíróság annak ítél. A te esetedben ilyen nincs.

Szerintem még rendes is volt veled, hogy nem előlegeztette meg veled a helyszíni eljárás költségét. Ha sokat pattogsz, a következőnél még arra is sor kerülhet.

érdeklődöm2012. # 2014.01.30. 12:37

A Kúria kötelezte a végrehajtót arra hogy a lefoglalt majd a végrehajtó törvénysértéséből adódóan feloldotta az ingóságokat, azokat kutassa fel és adja át a végrehajtást kérő részére. Ha ennek már nem lehet eleget tenni akkor az okozott kárt a végrehajtást kérőnek fizesse meg, az ingóságok foglaláskori becsértékén.A végrehajtó arra akar kötelezni hogy az adós lakó ingatlanához minden egyes eljárásakor fogadjak teher autót, és azzal jelenjek meg a foglaláskor amit azonnal átad részemre. Csakhogy az adósnál már nincsenek meg azok az ingóságok, s nekem eddigi megjelenésemkor a fuvardíjakat ki kellett fizetnem. A bírósági panasznapon a végrehajtó ellen kártérítési pert javasoltak a fuvar díjak megtérülése miatt, egyébként a végrehajtónak előbb fel kell tárnia az ingóságokat azokat biztonságos helyen zár alá veszi és erről tájékoztatnia köteles a végrehajtást kérőt megadva az ingóságok pontos helyét időpontját,Más részben a végrehajtást kérő nem kötelezhető az ingóságok foglalásánál jelen lennie.Kérdezem ez esetben mi a törvényes eljárás a végrehajtási törvény előírásaival?
Köszönöm a megtisztelő választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.04. 09:00

Lehet, hogy valami behajtóval dolga. Egyelőre.

gerbera317 # 2014.01.03. 22:27

Rana!

Mindenek előtt: A végrehajtó nem cég, hanem hatóság. Az eljárása pedig hatósági eljárás. Ebből talán magad is meg tudod fogalmazni a választ arra a kérdésedre, hogy jogosult-e arra, amit tesz. És nem átvette a követelést, hanem a te önkéntes teljesítésed elmaradását követően, a végrehajtást kérő kérelmére és a végrehajtást elrendelő hatóság intézkedésére, az erről szóló törvény erejénél fogva megkísérli behajtani rajtad. Nyilván sejted már, hogy miféle jogorvoslatra van lehetőséged.

Azután pedig: A végrehajtó nem saját kútfőből számítja fel a végrehajtást kérő követelését, hanem a végrehajtható okirat szerint, ami pedig a végrehajtandó határozaton alapul, aminek minden bizonnyal az a bankkal kötött szerződés az alapja, amit a számlanyitáskor elolvastál, és a részletek tisztázását követően, mindenben egyet értve aláírtál. Ha tehát a végrehajtó 28,9% kényszerhitel-kamatot számít fel neked, azt nem saját elhatározásából teszi, hanem ezt köteles tenni, az egészet pedig te magad hagytad jóvá az aláírásoddal, anno.

Természetesen, a végrehajtás nem ingyenes jogszolgáltatás, hanem egy igen költséges eljárás, amelynek a díjait törvény és rendelet szabályozza, és amelyeket az adós köteles viselni. Tehát a végrehajtási költségeket megtámadására sincs törvényes lehetőséged

Arra, hogy mit tegyél, nem teszek javaslatot, mert valószínűleg már magadtól is rájöttél, mit kell tenned.

rana # 2014.01.03. 16:14

Tisztelt jogi fórum!
Szeretném a tanácsukat kérni egy végre hajtási üggyel kapcsolatban. Lakossági folyószámlámmal negatív egyenleget értem el,amelyet a bankom 4 éven keresztül külföldi tartózkodásom alatt kényszerhitel kamattal terhelt,majd 2012-ben átadta egy végrehajtással megbízott szervezetnek,akik ezt az összeget megegyezés hiányában tovább emelték a kényszerhitel kamatnak megfelelően (28,9 %). Megegyezésre illetve a tényleges adósságom összegének kiderítésére többször kísérletet tettem,de jelenleg is csak saját számításaim alapján tudom ,hogy mennyi lehetett a tényleges tartozásom.
Nem vagyok benne biztos,hogy a végrehajtó cég egyáltalán jogosult-e a tartozás átvétele után tovább kamatoztatni azt és ezáltal kifizethetetlenné tenni az adósságot. Eredeti tartozásom és a még a bank által ráterhelt kamatra van fedezetem,de a továbbiakra biztosan nem lesz.Mit tudnak ebben a helyzetben javasolni?

77Dani77 # 2013.10.10. 10:18

Üdvözletem. Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:
Egy Kft ügyvezetője voltam, ami ellen felszámolási eljárást indítottak. A Kft ingó-ingatlan vagyona kb. 40millióFt, hiteltartozás 20millióFt. A felszámoló azóta már mindent eladott, erről hivatalos értesítést nem kaptam, de tudok róla. Nem tudom, hogy mennyiért adták el és hogy áll a felszámolás, mennyi még a tartozás. Mivel a Kft hitelén én vagyok a kezes és édesapám háza a fedezet, nem tudom, hogy a befolyt összeg hova lett. Meddig tart egy felszámolás és kapok-e róla hivatalos értesítést? Még a Kft ügyvezetőjeként, mint magánszemély, vásároltam hitelre egy autót 2008-ban. Ezt két évig rendesen törlesztettem, amikor a Kft hiteléért kinevezett végrehajtó a magán vagyonomra elidegenítési és terhelési tilalmat jegyzett be, ideiglenesen kivonatta az autót a forgalomból, a rendszámot és a forgalmit le kellett adnom az okmányirodában. A hitelező cég felmondta az autó hitelt és most egy összegben követeli a fennálló tartozást. Az autó három éve a garázsban áll, minden évben lemosva, elindítva. Az a kérdésem, hogy most mit tegyek? A hitelező céget nem érdekli az autó sorsa, a végrehajtó sem viszi el, én meg nem használhatom. Bízom a segítségükben. Köszönöm.

gerbera317 # 2013.10.08. 22:33

Ha ennyire biztos vagy az elévülésben, akkor várd meg a fizetési meghagyást, és annak mondj ellent az elévülésre hivatkozva. Aztán majdcsak kiderül, hogy a 9 év valóban elévülést megszakító esemény nélkül telt-e el...