fizetési meghagyás kibocsájtása


Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.06. 09:39

Lehet.

dobtimi # 2016.04.06. 07:56

Szép jó napot kívánok!
Én egy vidéki önkormányzatnál dolgozom, az ingatlangazdálkodási csoport tagjaként. Egy volt bérlő - miután kiköltözött a lakásból - lakbérhátralékot hagyott maga után, amire fizetési meghagyást szeretnék kezdeményezni. Időközben az egyik közüzemi szolgáltató is jelezte, hogy az új lakóval nem tudnak szerződést kötni a lakás vonatkozásában, mert a volt bérlő nekik is tartozik. Mivel az önkormányzatnak mögöttes felelőssége van, kifizettük a díjtartozást. Kérdésem az lenne, hogy a lakbért, valamint a vízdíjtartozást lehet-e egy eljárásban követelni, vagy csak 2 külön fizetési meghagyás iránti kérelemben??
Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

MajorDomus # 2016.03.16. 20:13

Én legalább tudom miről beszélek, te nem biztos!
Tényleg ideje hogy lelépj!

MajorDomus # 2016.03.15. 09:25

Arról nem is beszélve, ha a tartozás fennáll emiatt nem utasítják el a társasház keresetét.

Az már csak hab a tortán, hogy Katalin emlékei igencsak régiek lehetnek hiszen a fizetési meghagyás okat már 2010 júniusa óta nem a bíróságok hanem a közjegyzők bocsátják ki.

Ennyi idö után úgy is emlékezhetne
Hogy még a Társasháznak kellett fizetnie.

Egyébként kedves Katalin erre (ha valaki 2 vagy 3 hónapi költséggel tartozik) pontos szabályok vannak a társasházi Szmsz-ben.

Nálam minden szmsz azt rögzíti hogy 30.000 Ft felett kötelező az Fmh kibocsátása.

Azért ilyen összeg felett, mert ne legyen drágább a leves mint a hús,
Hiszen a költségek is kb. Ugyanekkora összeget emésztenek fel.
Egyébként a bírók 0 %-nál alapkovetelmeny a fizetési felszólítás, az viszont kétségtelen hogy illik az adóst felhivni hogy Józsi már 4 hónappal lógsz! Lesz pénz vagy indítsa az akciót?

Kár ide belekeverni a Biróságot, mert 1 millió Ft alatt nem lehet birósághoz fordulni csak Fmh adható ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.15. 09:13

A nickedből nem derül ki, ki vagy, de velem szemben biztosan nem nyertél egyetlen pert sem. Ugyanis jogi képviselő nélkül eljáró ellenféllel szemben még soha nem vesztettem.

gerbera317 # 2016.03.15. 08:55

A felhozott példában a bíróság nem azért kereste a felszólítást, mert az kötelező, hanem mert annak költségvonzata van. Ha ügyvéd készíti, nem ingyen készíti. Ha nem volt felszólítás, akkor költség sem keletkezhetett.
Jobban át kellene látni az ok-okozati összefüggéseket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.15. 08:01

De szép is az, amikor a hályogkovács nem csak műt, de még kurzust is tart...

gerbera317 # 2016.03.14. 22:50

És ez most hogyan jön ide? A részeges, csaló, és hűtlenül kezelő közös képviselőt le kell váltani, börtönbe juttatni, az ellopott pénzt pedig meg kell vele fizettetni.
Míg a másik oldalon adósnak lenni annyi, mint fizetni vagy megnyúzatni. Aránytalan mértékű nyúzás esetén a kínokat a bíróság mérsékelheti, de aligha fogja megszüntetni csak azért, mert a közös képviselő néha kölcsönvesz a kasszából.

gerbera317 # 2016.03.14. 22:14

Az ide író adósok többsége nemcsak fizetési emlékeztetőt "nem kapott", de fizetési meghagyást és végrehajtói felhívást sem, és a végrehajtástól csak akkor szereznek tudomást, amikor letiltják a fizetésüket, vagy lefoglalják a bankszámlájukat vagy autójukat vagy ingatlanukat. Sőt cifrábbat is tudok: van adós, aki ugyanígy, a végrehajtótól tudja meg, hogy első- és másodfokon (!) is pert vesztett. Nyilván azért van így, mert az adósoknak rendkívül jó a memóriájuk, és mert mindig igazat, és csakis a színtiszta igazat mondják. És különösen a társasházi közös költséggel tartozó adósok ilyen igazmondók.

MajorDomus # 2016.03.14. 20:50

Katalin
Ha állítasz valamit akkor azt illene alátámasztani.

A közös képviselőt semmi sem kötelezi arra hogy egy 120 ezer Ft-al adós tulajdonost felszolitson a tartozás rendezésére, ezt én sem teszem, mert kidobott pénz a postaköltség is.

Ugye te sem állítod hogy azért bukhat el a társasház a követelést mert az adós nem tudott a tartozásáról.

Egyébként gerberának van igaza,
A közös képviselő mindig küld értesitést a tartozás összegéről, nem azért mert minden tehén fekete, hanem azért mert a társasházról szóló törvény erre kötelez bennünket!
48$

  1. a közös költségekhez való hozzájárulás előírását és teljesítését - a tulajdonostársak nevének feltüntetésével -, a külön tulajdonban lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek szerinti bontásban, továbbá

Mivel ezt minden tulajdonos megkapja, nincs mitől vitatkozni.
Én megvárom az elszámoló közgyűlést,
Azt követően indulnak a végrehajtások.
Ugyanez a szeptemberi zárás után, amikor mindenki megkapja a negyedéves elszamolassal az adós listát. Ott a felhívás hogy 15 napon belül, ha nincs aláírt egyezség a tôrlesztésre, akkor magára vessen.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.14. 20:49

Nem sérti a jóhiszemű joggyakorlás elvét az, ha az esedékessé vált követelést a jogosult előzetes felszólítás nélkül fizetési meghagyásos vagy peres eljárásban érvényesíti.
A késedelmes fizetés viszont nem csak sérti ezt az elvet, hanem konkrétan szerződésszegés is.

gerbera317 # 2016.03.14. 19:47

A közös képviselő mindig küld fizetési emlékeztetőt a nemfizető lakónak. Nem azért mert olyan tisztességes, hanem mert költséghatékonyság szempontjából így észszerű. A lakó az, aki ezt utólag tagadja. Könnyen teheti, mert ezek az emlékeztetők sima levélként, de ennél is gyakrabban a levélszekrénybe bedobva kerülnek kiküldésre.
A felszólítólevél egyébként csak akkor kötelező, ha törvény írja elő, mint például a parkolási pótdíjnál.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.14. 15:14

Hogy mondana ellent egy novemberben vagy mikor kézhez vett fizetési meghagyásnak?
(Más kérdés, hogy érdemben sincs igaza katalin1963-nak. A fizetési meghagyást nem kell kötelezően megelőznie felszólításnak. A 28 ezer forintos munkadíj nem eltúlzott.)

gerbera317 # 2016.03.14. 12:22

csak a fantáziád szabjon határt). Meg fogod nyerni

Ha ezeket nem tudja igazolni, nem fogja megnyerni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.14. 08:36

Kitől kérnéd az egyezséget, ha nem attól, akivel meg szeretnél egyezni?

vi555555 # 2016.03.14. 08:11

Köszi, de nem volt egyértelmű nekem, hogy nem-e a felperestől, aki a behajtó cég? Bocsi,és köszi a válaszodat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.14. 07:46

Ha igen, akkor kitől kell kérnem?
Szerinted?

vi555555 # 2016.03.14. 07:43

Fizetési meghagyásnál ellentmondtam,és most perré alakult.Ki is van tűzve a tárgyalás. Kérhetem-e tárgyalás előtt, vagy az 1. tárgyaláson,hogy esetleg megegyezzünk peren kívül? Ha igen, akkor kitől kell kérnem? A módosított kereseten egy vidéki cím van írva a nevem mellé, ahol még soha nem tartózkodtam. A közjegyzői papíron meg nem 1. emelet 4. ajtó, hanem 3. emelet 8. A tőketartozásom pedig 40.000 Ft a fizetési meghagyás szerint, ehhez képest a módosított kereseten már módosított kereseten pedig már 72.940 Ft a tőke + évi 21
mértékű késedelmi kamat.Ezt most az ellenkeresetemben jeleztem a bíróság felé. A tárgyalás csak április végén lesz. Köszönettel!

gerbera317 # 2016.03.07. 08:44

Azt hittem bizonyos összeg alatt nem lehet belőle

Ne aggódj. A fizetési meghagyásban a 800 forintos főkövetelésen túl lesz majd 5000 Ft illeték, ugyanennyi költség, meg 12600 Ft ügyvédi díj is. Bőven lesz miről pereskedni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.06. 19:40

:O

tacsko # 2016.03.06. 19:25

Köszönöm a válaszod, gerbera317! Ez azt jelenti, hogy valóban képesek és lehetséges is pár 100 ft-ot ily módon törvényesen behajtani? Azt hittem bizonyos összeg alatt nem lehet belőle pl. tárgyalás, és ha nem reagálok, akkor nem tudnak mit tenni.

gerbera317 # 2016.03.05. 16:10

Párszáz x 10 = még mindig csak párezer. Jóval kevesebb, mint amit az fmh-ra kell majd fizetned.

tacsko # 2016.03.05. 15:52

Kedves Fórumozók!

Párszáz ft-os tartozásom van a Vatera felé, most pedig egy behajtó cég keresett meg, hogy ennek kb. a tízszeresét fizessem be. Fizetési meghagyásos eljárással fenyegetőznek, ez mit takar pontosan? Diák vagyok, nincs semmi jövedelmem, amiből le tudnának vonni. Mire számíthatok ilyen esetben, hogyan tudják érvényesíteni a követelésüket? Előre is köszönöm a segítséget!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.27. 20:50

Ez nekem is furcsa volt.

gerbera317 # 2015.11.27. 20:31

Felhívtam a közjegyzőt, ... írnak egy levelet a jogosultnak, hogy tekintsen el a költségektől

Mi? Felfogadtad a közjegyzőt ügyvédnek? Ezt nem hiszem el...