Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

MOKK fizetési meghagyás

gerbera317 # e-mail 2014.07.23. 11:20

Ha a közjegyző azt mondja, hogy ő ügyszám nélkül nem tud segíteni, és ott van a pont a mondat végén, akkor azt szó szerint kell érteni. Innentől csakis az ügyvédedtől tudhatod meg, beadta-e a fizetési meghagyást vagy sem. Esetleg kilátásba helyezheted, hogy visszavonnád a megbízását, amennyiben még nem tett semmit.

elsotibibacsi # e-mail 2014.07.23. 08:45

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni,hogy egy folyamatban lévő ügy ténylegességét hogy ellenőrizhetem,ha nem ismerem az ügyszámot?
Fizetési meghagyást kezdeményeztem magán emberként magán ember ellen,100E Ft alatt.
A procedúrát rábíztam egy ügyvédre,aki csak hímel- hámol,vagy egyszerűen nem elérhető.
Tehát:csak azt szeretném tudni,valóban elindította-e az ügyet? Közjegyző ügyszám nélkül nem tud segíteni.
Elvileg április 15.után adtabe a kérvényt.Ha ez így történt,ez túl hosszú csend.Nem?
Köszönöm,ha útmutatást ad valaki.
elsotibibacsi

Dr.Attika # e-mail 2013.05.04. 11:26

Nem tetszik érteni a fizetési meghagyásos eljárás lényegét. A jogosult tudomására hozza a kötelezettnek, hogy tartozik. Ellentmondás hiányában (kötelezetti elismerés)a közjegyző jogerősíti és végrehajthatóvá nyilvánítja a követelést. Ellentmondás esetén ott a peres út. Ott viszont a felperesnek kell bizonyítani követelése jogosságát.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.05.04. 10:52

Ki kell egészítenie az illetéket és keresetlevelet kell írnia. Egyébként megszüntetik a pert.

www.kbs-ugyved.hu

vinnie # e-mail 2013.05.03. 18:58

A perré alakulás automatikus, vagy azt külön kell elindítania a másik félnek? Érzésem szerint azért fordult ehhez a fórumhoz, nem pedig bírósághoz, mert alacsony anyagi ráfordítással akart próbálkozni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.05.03. 09:31

Ellent kell mondani. Akkor perré alakul az eljárás. Ott már bizonyítania kell a felperesnek.

www.kbs-ugyved.hu

vinnie # e-mail 2013.05.03. 07:34

Ha nem vizsgálja a követelés megalapozottságát, akkor hogyan lehet a követelés ellen fellépni? Nem a követelőnek kell bizonyítania, hogy jogos a követelése? Mi a legjobb, amit ilyenkor tenni lehet?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.05.03. 07:09

Az elutasítás nem jelent ítélt dolgot. De a közjegyző egyébként sem vizsgálja a követelés megalapozottságát. Annyiszor kéri a kibocsátást a jogosult, ahányszor csak kedve tartja.
(Az elutasítás oka, persze, nem az volt, amit te írsz.)

www.kbs-ugyved.hu

vinnie # e-mail 2013.05.03. 01:33

Tisztelt Fórum! Az lenne a kérdésem, hogy létezhet az jogosan, hogy kétszer adják be ellenem ugyanazt a fizetési meghagyásról szóló kérelmet a közjegyzői kamarához? Először jogerősen elutasították, mivel a követelő nem indokolta meg alaposan. Másodszorra egy másik közjegyző kezeli az ügyet, itt már létrejött a fizetési meghagyás, de itt is csak ügyiratszámokat adnak meg az indoklás mezőben. Egy végrehajtási ügyre hivatkozik, amit korábban én indítottam ellene. Szerinte túl magas összegre indítottam, de bővebb indoklás nincs benne.