Ingatan árverés


gerbera317 # 2019.09.13. 09:01

@betty
:-)))))

oligaliga # 2019.09.13. 08:21

Sőt, a bankok követeléskezelői még továbbá is mennek, mert az átvett ingatlant bérbe adják az adósnak, vagy a bentlakónak, vagy továbbértékesítik, de már piaci áron.

drbjozsef # 2019.09.13. 07:32

Betty61,

Miért, azt gondolod, hogy a bank faktorjánál hülyék dolgoznak? Ha követik a követeléseikhez tartozó árveréseket, miért ne licitálna, amikor azt látják, hogy fél óra múlva vége az árverésnek, és az utolsó licit éppen hogy eléri a minimumot? Ha licitál, vagy hozzájuk kerül az ingatlan, vagy valaki ha rálicitál erre is, akkor megy fel az ár. Csak jobban járhatnak, mintha nem licitálnának.
Miért ne licitálhatna a végrehajtást kérő, legyen az bármi, magánszemély, cég, bank, állam, gyíkember?

Betty61 # 2019.09.12. 20:32

drbjozsef

Köszönöm szépen a hozzászólást. Ez teljesen rendben is van, ha az illető magánszemélynek tartozik, de ha bankoknak tartozik akkor nem értem a logikáját és azt sem gondolom, hogy a banki alkalmazottak árveréseken licitálnának hogy minimalizálják a veszteségüket...

drbjozsef # 2019.09.12. 17:14

Betty61,

Képzeld azt, hogy tartozol nekem 10 millióval, és van egy 10 milliós ingatlanod. Végrehajtást indítok, és én is licitálok az ingatlanra. Mi történhet?

Ha nem licitálok, akkor lehet, hogy 3 millióért kel el az ingatlan. Ekkor ezt megkapom, de a többi pénzemnek jó eséllyel bottal üthetem a nyomát. Ha okos vagy, sose lesz többet hivatalos jövedelmed, vagy vagyonod. Bukok 7 milliót. (nem teljesen szabályos a példa a vaóságban, mert a kikiáltási ártól meg a becsértéktől függően ez így nem lehetséges, de most az elvet akarom mutatni).

Ha licitálok, akkor 10 millióig érdekemben áll felverni az árat (ha tényleg hiszek abban, hogy az ingatlan ér 10 millió forintot), mert akkor megkapom az ingatlant, a tartozást beszámítják, és nem kell fizetnem semmit. Talán még egy kicsivel többet is megér, csak ne áron alul menjen el valakinek.

Ha meg a licitálgatásomtól megjön a kedve valakinek, és 12-15-17 millióért megy el, az csak jó nekem, mert megkapom a teljes 10 milliómat az árverés után.

Betty61 # 2019.09.12. 16:50

Kedves gerbera, ezt nem értem. Szerintem mindenképpen a legalacsonyabb ár lenne az érdeke minden licitálónak. Nem logikus a számomra.

gerbera317 # 2019.09.12. 16:13

Aki vételár-visszatartással vásárolhat, mindaddig érdekében áll licitálni, amíg nem kell többet fizetnie, mint egyébként kellene. Ha végül valaki más nyeri meg a licitet, az neki külön jó, és érdekében áll oda felverni az árat. Ha pedig mégis ő nyeri meg a licitet, akkor sem kell többet fizetnie, mintha csak minimáláron vásárolna.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.12. 15:46

Mindenkinek joga van hülyének lenni. (Kivéve azt, aki hivatalosan hülye, mert az kap gondnokot, hogy ne legyen hülye.)

Betty61 # 2019.09.12. 14:16

Olyan eset is volt, hogy valaki a saját licitére licitált. Ezt nem is értem, mert szerintem ezt nem is engedi a rendszer, ha az övé akkor éppen a legmagasabb licit. Érthetetlen a számomra, hogy miért akarná drágábban megvenni, mint ahogy tehetné?

gerbera317 # 2019.09.12. 14:06

Egymáséra? Nem úgy akartad kérdezni, hogy a sajátjukra?
Egymáséra azért licitálnak, mert ők akarjék megszerezni a vagyontárgyat, és ezt azzal igyekeznek elérni, hogy többet kínálnak, mint a másik. És azért egy héttel az árverés vége előtt, mert már viszket az ujjuk, és nem bírják kivárni az utolsó öt percet. :-)

Betty61 # 2019.09.12. 13:30

Üdvözletem!

Érdeklődni szeretnék, hogy vajon tudja-e valaki, hogy elektronikus ingatlan árverés esetén egyesek miért licitálnak egymás ajánlatára az árverés lezárulásnak az időpontja előtt egy héttel? Nekem nem logikus, illetve arra gondolok, hogy lehet, hogy nem is akarják megvásárolni az ingatlant, csak fel akarják hajtani az árát?
Köszönöm szépen előre is a válaszokat. Nagyon foglalkoztat a téma és érthetetlen a vevő szempontjából ez a helyzet.

gerbera317 # 2019.08.27. 13:23

Akkor állapodjanak meg az árverési vevővel az adásvételben, majd pedig a sikeres árverést követően adja el neki, mint tulajdonostársának a saját részét. Nem kell ezt túlbonyolítani.

drbjozsef # 2019.08.27. 05:33

gerbera,

A tulajdonostársnak kell tudnia róla

Lehet, ezt értette félre. Most ez a testvére.

Ha eladja a részét árverés előtt, akkor kell tudjon róla a testvére, mert elővételi joga van. Utána már nem.

gerbera317 # 2019.08.26. 21:18

Aha. Még csak véletlenül sem ezt írtam.

Magdi09 # 2019.08.26. 19:54

Köszönöm szépen a választ! Akkor valahogy fel kell kutatnom.

gerbera317 # 2019.08.25. 20:35

akkor erről ő nem is tud?
Meglehet. De ez nem akadálya az árverezésnek.
jött egy levél, hogy adósság miatt, az ő része árverésesre került.
Árverési hirdetmény lesz az. És nem ez az első irat, amit kaptál az ügyében.
Eladhatom úgy a részem, hogy nem tud róla a testvérem?
A tulajdonostársnak kell tudnia róla, az pedig az ő részének árverési vevője lesz. Csak előbb célszerű velük megegyezni, hogy mennyiért adod el nekik a te részedet.
És ha mégis elállnak a vásárlástól a lakók, én mit tudok tenni?
Attól függ, minek a vásárlásától állnak el. Ha a te részed vásárlásától, akkor kérned kell a közös tulajdon megszüntetését. Velük már sikerrel fogsz járni.

Magdi09 # 2019.08.25. 16:12

Üdv Mindenkinek!
Kérdésem kicsit szerteágazó lesz, de próbálom röviden leírni. Testvéremmel 10 éve fele-fele arányban örököltük a házat. Mindketten távol élünk a háztól. Tudomásomra jutott, hogy a testvérem lakókat engedett be, mint szívességi lakáshasználók. Próbáltam hívni, de megváltoztatta a telefonszámát, lakhelyének címét sem tudom. Pár napja jött egy levél, hogy adósság miatt, az ő része árverésesre került. Mivel a levelei ehhez a házhoz mennek, az ott lakók nem vehetik át, így visszamegy a feladónak. Az egyik kérdésem az lenne, hogy akkor erről ő nem is tud? Az ott lakók, bár nem tudom mennyire szavahihetőek, azt mondták, hogy ők licitálnának, és megvennék az én részemet is. Eladhatom úgy a részem, hogy nem tud róla a testvérem? Mi ennek az egésznek a menete? És ha mégis elállnak a vásárlástól a lakók,, én mit tudok tenni? Mindenféleképpen szeretnék megszabadulni attól a háztól. Testvérem azt mondta anno, hogy ő soha nem fogja eladni. Pár éve már próbáltam a közös tulajdon megszüntetését, és mikor kiküldte az ügyvéd a levelet, akkor még tudtam egy Pesti címét, visszament, hogy ismeretlen helyre költözött. Ha valahogy mégis ki tudnám valami csoda folytán nyomozni a címét, azt jeleznem kell a végrehajtónak?

Jandika85 # 2019.08.24. 16:16

Köszönöm, ez már legalább egyértelmű válasz. További szép napot.

gerbera317 # 2019.08.24. 07:28

Ha az újabb árverésen alacsonyabb vételáron kel el az ingatlan, akkor a különbözetet meg kell fizetned. Ezt eddig is tudtad. Azt kérdezed legelőször, hogy kell-e fizetni, ha nem kel el az ingatlan. Erre kaptad a választ, hogy nem kell. A második ajánlatot tevőt pedig felejtsd el: ő nem szerezheti meg az ingatlant ugyanazon az árverésen, amit te nyertél meg. És igenis szar ügy.

Jandika85 # 2019.08.23. 22:11

Tudom, hogy nyakig merültem a szban, csak legalább a szememből szerettem volna kitörölni, hogy tisztán lássak...Ezért próbáltam olyan személyekhez fordulni, akik nálam talán tapasztaltabbak és megpróbálnak valamilyen segítséget nyújtani.

Jandika85 # 2019.08.23. 21:38

.

gerbera317 # 2019.08.23. 21:28

Nem értem, hogy mi bajod a válasszal. Ilyen hülye kérdéssel mire számítottál? Egyszerűem nem tudom értelmezni a kérdésedet. Miért próbálkozna bárki is a második legmagasabb ajánlatot tevőnél?
Egyébként a legelső hozzászólásommal megkaptad az érdemi (a te szóhasználatoddal élve: építő jellegű választ). Nem látom be, mire fel ez a követelőző hangnem.

Jandika85 # 2019.08.23. 21:01

Sajnos ebből még nem derült ki számomra, hogy automatikusan lesz második kör, vagy esetleg bepróbálkoznak a második nyertesnél...Köszönöm a segítő hozzászólást - ez elvileg egy jogi fórum, ahova segítségért fordulnak az emberek, vagy nem jól gondolom?!

Jandika85 # 2019.08.23. 20:58

Köszi! Ezen kívül, egyéb építő jellegű hozzászólás?

gerbera317 # 2019.08.23. 20:54

Szar ügy.