Színe és fonákja


MACSKAJANCSI # 2015.04.27. 15:43

chriswb, én is úgy értettem, mármint, hogy az előző pert megfejelve még egy másik perrel (az ellenfeled)

IRGALMAS SZŰZ MÁRIA LEGYEN VELED!!!
nagy szükséged lesz rá!!!

nagy hülyeséged csináltál, hallod-e, amivel további kövér muníciót szolgáltatsz az ellenfelednek.

nem tudok mit hozzászólni, ezen most kiakadtam.

chriswb # 2015.04.27. 10:00

hello
kösz, hogy figyeltek rám.
Macskajancsinak
nem én indítom a pereket, hanem az ellenfelem.

Kelvinnek
nem okoskodom, csak kérdezek, meg beszélek=írok.nem én generálom a pereket, hanem ellenfelem.
Meglátásaitokat szívesen olvasom.
nem várom, hogy sajnáljatok, miért is kéne
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.04.26. 17:19

mégis mit szólnánk? saját magadnak generálod a pereket és utána meg sír a szád, hogy elbuktad azokat. nem kellene jogértelmezési dolgokba belemenned, nem kellene okoskodni.

mégis mit vársz? hogy majd itt megsajnálunk?

MACSKAJANCSI # 2015.04.26. 15:52

még egy másik per??? ennek a tetejére???

IRGALMAS SZŰZ MÁRIA LEGYEN VELED!!!

chriswb # 2015.04.26. 14:01

Kelvin! hello és köszönöm
van amiben igazad van, van amiben nincs.
Az biztos, h. mind az első-mind a másodfok nem is érintette az állításaim valóságtartalmát.
Másodfokon is volt ügyvédem!Kellett hogy legyen.
Ő sem említette, hogy ugyan már, kédezze a másodfok a valóságtartalomról.Engem nem is hagytak szóhoz jutni!
Nem én akarok írni a Kúriának, hanem az ügyvédem, esetleg.De, ha csak visszadobják?! Mint most?
De látom nincs ötlet a kikecmergéshez.
Az egész ügy egy lehetetlenség.max vagy 50ezer Ft bírságra számítottam, és annyt találtam volna igazságosnak.Egy netes játékért.Igaz, leírtam benne az ellenlábasom ténykedéseit, ami igaz is.
még nem érkezett meg az ítélet, az ügyvédemhez fog menni a levél.
eközben ellenlábasom újból indított polg.pert új ürüggyel.pontosabban most a neje.
na, mit szóltok?
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.04.26. 10:39

Valószínű, hogy azért hagyta figyelmen kívül a bíróság, mert képtelen vagy világosan és egyértelműen fogalmazni, ez egyértelműen látszik az itteni megnyilvánulásodból is.

A Kúria nem fog szarakodni veled. Nem fog semmit se "visszadobni". Max. azt fogja visszadobni, amit írtál nekik, mert hülyeség, úgy ahogy van. A Kúria előtt jogi képviselő nélkül meg nem is fognak veled foglalkozni.

Persze mindenki hibás, mindenki lenyúlja a pénzt, mindenkinek az a kényelmes, hogy lerázzon téged, téged mindenki csak bánt, elkaszál stb. Mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet....

chriswb # 2015.04.26. 10:17

hello
köszönöm.
hülyeséget csináltam.
ebből nem lehet kikecmeregni, akkor se, ha az állításaim valósak?
Olvastam valahol hogy ha az állítás valós, akkor az nem rágalmazás, becs.sértés, jó hírnév sértés. Akkor hogy is van ez?
Az én állításaim bizonyítékait mellőzte a bíróság.Ezt sem értem, hogy miért nem érdekelte őket.Figyelmen kívül hagyták, teljesen.Nem igazságos!
Ha Kúriára adom, akkor csak visszadobják? Mint tette a másodfok.Nem igazán érdekelte őket.Persze nekik így kényelmes, nem kell vacakolni vele!A nagy fizu megy, ők meg visszaadják az első foknak, hogy az okés.A fellebbezési díjat meg zsebbe kaszlizzák.Nem személy szerint ők, hanem a bírósági rendszer.
Mit lehet mégis tenni? Azon kívül, h.fizetni, mint a köles? Lehet részletfizetést kérni?
hello és kösz
hello

MACSKAJANCSI # 2015.04.26. 08:37

Nem tudok az eddigiektől eltérő véleményt formálni.
Hülyeséget csináltál!
Beazonosíthatóan nem érdemes megjelentetni ilyesmit.
Viselni kell a következményeit!

A sorrendet nem jól követted, először kellett volna büntetőjogi eljárást indítani, sikkasztás és egyebek miatt. Ezután kellett volna felhívni a figyelmét a környezetednek.

Jogerős bírósági ítélet hiányában nem lehet senkit vádolni, mert abból hamis vád, személyiségi jog megsértése, jó hírnév sérelme és egyebek is lehetnek.

chriswb # 2015.04.25. 17:04

hello
nagyon hanyagoltok.
Azt is kérdeztem, hogy valamilyen felülvizsgálati kérelemmel, eljárással megtámadható egy másodfokú ítélet, polgári, ami még nem jogerős?
köszönöm.
hello

chriswb # 2015.04.25. 16:45

hello

ha vki feltesz vki nevében az internetre írást, indíthat pert és kérhet sérelemdíjat? Mondván, hogy ezt y. írta?
Ha ez egy bizonyítatlan állítás?
pl. én most azt mondom, h. én vagyok Kevin és ezt írtam.
új téma.
Ha vki a lakóhelyén sikkasztott és ezt leírjuk a környezetnek levelekben, akkor az illető indíthat szem.jogi pert? Holott a környezet is tudja, mert ott volt gazdasági vezető, de most ártatlannak tetteti magát, h. nem vette észre a pénzhiányt.
alább is olvassatok, Kelvin, Macskajancsi!Lajcsó!
Kösz.Meg választ is szeretnék.kösz.
hello

chriswb # 2015.04.21. 09:25

hello
Law, Macskajancsi,
Lajcsó!
Ha ráértek, legyetek szívesek a hozzászólásaitokat ide írni.
Köszönöm
hello

chriswb # 2015.04.20. 08:01

hello
milyen lehetőség van másodfokú polgári eljárás után, perújrakezdésre, vagy felülvizsgálati eljárásra?Vagy bírói elfogultságra hivatkozással.
Magam részéről úgy érzem, hogy az én szempontjaimat nem vette figyelembe se az első-, se a másodfok.Pedig mindent igazoltam, a valóságtartalmat, de van, amihez nem lehet hozzáférni kívülről.Pl. banktartozás, NAV tartozás, az illető felperes bankszámlaképe,(negatív) letiltásai, stb. Ez egy szem. jogi per, és nagy nyilvánosság előtt állítottam igaz dolgokat, interneten.
Példaként: olyat, hogy pl. a vállalkozó eltette a pénzt az építkezésre, aztán eltűnt.Ház nincs, pénz sincs.
A többi ember értésére adtam ezt a neten, hogy ügyeljenek, nehogy megbízzák az illetőt!

Ez csak példa.Ez a példa pl. miért szem. jogsértés? --------------------------------------------
  • Milyen méltányossági szempontok érvényesíthetőek költségmentességre perhez, felülvizsgálati kérelemhez, ha az ember nem a létminimum él?
kösz, ha válaszoltok hello
chriswb # 2015.04.16. 09:27

hello
kösz Law!
Sziasztok! Most kifújtam!
hello szép napot!

chriswb # 2015.04.16. 07:41

hello
Macskajancsi, Law hova lett? hello
Tudom ez nem politikai fórum, de halálos a Duna, és a Petőfi Tv műsora.
A Dunán, a már előzetesen az m2-őn lefutott műsorokat ismétlik, a Petőfi m2tv meg egész nap mesél.Este meg megy a dümdümzene a fiataloknak.
A Magyar Rádió még tartja magát, ott meg új jelenség, hogy jó hangosan hallatszik a beszélők lélegzetvétele! Nagyon idegesítő! nem telik már szűrőre sem?
Nincsenek egetverően új készülékeim, van egy 20éves kis zsebrádióm is, azon is hallatszik, de nagyon(!!!) a lélegzetvétel! Nem mondhatom azt, hogy túl profi-érzékeny készülékek...Idegesítő!Direkt csinálják a rádiósok?
hello

chriswb # 2015.04.15. 08:37

hello
Üdv. Macskajancsinak és Picinek is.
Visszagörgettem magam.
Alább olvassatok.
Mindenkinek üdv. ki erre olvasgat
hello

chriswb # 2015.04.14. 19:25

hello
Pici78-nak (is)
Tetszik amit írtál.Egyet is értek vele.
Azt én sem értem, hogy miért védi a Magyar Jog, és az egész világ a kisebbségieket.
Vagy csak mi védjük? Az is lehet, mert minden ország igyekszik visszatoloncolni őket hozzánk.
De hogy miért a nagy védelem?
Hiszen lopnak, csalnak hazudnak, lusták, se tanulni, se dolgozni nem akarnak, gyilkolnak stb. Tisztelet a kevés kivételnek. Ha tanulni akar egy kisebbségi, tárt karokkal várják a főiskolák, egyetemek.Minden támogatást megkapnak. Továbbképzéseket, annyi segélyt összeszednek, mint egy átlagos fizetés.(Minek is dolgoznának?) Ha dolgoznának, még kevesebb lenne a pénzük, mint a segélyek.
A többség pedig, eltartja őket.A börtönök tele vannak velük.
Többek közt, ezt sem értem. Milyen Világjogi Bizottság támogatja ennyire őket? Főleg: miért teszik ezt?
A Nép meg mukkalatlanul tűri, eltartja őket, hosszú évtizedek óta!
hello

chriswb # 2015.04.14. 19:15

hello
Kedves Macskajancsi!
Köszönöm a véleményedet.
Megvárom a papírt, hogyne. De azt nem fogom elfogadni.
Addig nyilván nem utalgatok sehova, csak gondolkodom a tevékenység-variációkon.
Nem egészen úgy van, ahogy mondod, a hitelezők kapva kapnak majd egy kis pénzen.A bankokra gondolok.
Csak nézdegélek itt, szemezgetek a véleményetekből.
Kétlem, hogy ilyen ügy, volt a praxisotokban.
Nem vagyok bárányka-birka, aki szélhámosoknak tejel! Akármennyire is védi a jog! Lásd Pici78-at!
hello

Pici78 # 2015.04.14. 11:49

Egyébként a gazda is tehet róla, hogy ilyen helyzetbe került. Van először is egy halott, ez tény. Ennek a halálához hozzájárult a fagyalló, ugyanakkor akik csak fagyallót ittak, de drogot nem fogyasztottak, azok nem haltak meg. Tehát ennyi erővel a halál okát az elfogyasztott drog is okozhatta, de gondolom, ennek megállapítása szakértői kérdés. Viszont a gazda helyében nem tennék ilyen nyilatkozatokat, hogy azért vette a fagyállót, hogy megleckéztesse a tolvajt. Bocs, de nyomozóhatóság előtt ilyet nem nyilatkozunk, maximum a helyi kocsmában, de ott meg a cigányok vernek agyon, oda azért nem megyünk. Egy ilyen nyilatkozatban benne van az eshetőleges szándék, de az egyenes szándékot is bele lehet magyarázni, szerintem.

Pici78 # 2015.04.14. 11:39

Csak azért írtam, hogy tisztán lásson mindenki: a borát védő gazda magyar, a tolvajok cigányok. Ezeket védik beszarásig. A magyart meg ott ütik, ahol érik, meghurcolják. Persze a jog és igazság nevében, csak hogy még jobban fájjon. Meg is van az eredménye: a patkány cigányok szaporodnak, a magyar vérét szívják, a magyar kihalóban van. Lesznek még itt gondok, ezt most borítékolom.

Pici78 # 2015.04.14. 11:20

Akinek még eddig nem esett le a tantusz: Ébresztő! A jog és igazság nem egy és ugyanaz!

Én is évek óta szívok. Bár most az egyik büntetőperemben felmentettek, de ahhoz kellett egy olyan szakértői vélemény, hogy dilis vagyok. Leszarom. Helyesebben adott szituban nem voltam beszámítható. A jogos védelmi helyzetet nem fogadták el, illetve azt sem, hogy a tanúk nem tettek eleget igazmondási kötelezettségüknek. Ha egy tanú nem jelenik meg, van következménye. Ha nem tesz vallomást, van következménye. Ha nem mond igazat, kit érdekel? A vádlott megszívta. Ennyi. Egybehangzóan ugyanazt hazudták, ráadásul szóról-szóra, elég életszerű, hogy szóról-szóra ugyanúgy fejezik ki magukat. Ja, igen, cigányokról van szó.

MACSKAJANCSI # 2015.04.14. 11:04

chriswb, ítéletben meghatározott feltételek a mérvadók!
tehát az ott meghatározott teljesítési határidő és hely.

nem lehet csak úgy ekkor-akkor, vagy részletekben, ide-oda utalgatni, mégis hogyan gondolod?

nem mellékesen pedig érthetetlen a dilemmád, hiszen tök mindegy a teljesítési útvonal, hiszen végső soron úgyis a felpereshez kerül.

VÁRD MEG AZ ÍTÉLET KÉZHEZVÉTELÉT, MERT AZ ABBAN MEGHATÁROZOTTAK KÖTELEZŐ ERŐVEL BÍRNAK.
természetesen csak a jogerő beálltával.

chriswb # 2015.04.14. 09:35

Questorosok és egyéb bróker-átverteknek.
Megkapják és kapják is meg a pénzüket, de!
Az mindannyiunk pénze. Minden hitel is mindannyiunk pénze, hiszen bankokban tartjuk.A nagy Kalap a Magyar Nemzeti Bank.Ő osztja szét a NAV és bankadók stb. pénzét. Ha egy bankhiteles nem törleszt az a MI az ORSZÁG adósai...Quaestorék szintén, úgyhogy annyi hiába foglalnak le, ki van már mentve jó előre a csalók pénze!Nézhetjük, fújhatjuk.Majd kapnak egy kis látszatbüntit és annyi.
hello

chriswb # 2015.04.14. 08:13

hello
már megint kiakadtam a jogrendszerünkön...Tegnap a Kékfényben.
A rendkívül jóarcú kertészmérnök ügyén, aki fagyállót tett a boros hordójába, hogy a tolvajok, ha megisszák, szaladgáljanak a WC-re!
Minekután hiába próbált előzetesen legális úton megszabadulni a tolvajoktól!
Mit ád Ísten,a bíróság? Nem a tolvajokat büntetik, a "szegény tolvajokat" hanem s becsületesen dolgozó, jóarcú, fiatalembert! Aki nem tudott már mit tenni, hogy elhessentse a tolvajokat!
Csak le ne csukják!
A magam ügyében, én is így jártam.Legális fórumokhoz hiába fordultam, így magam ítélkeztem a médiában, tök igazam van, de a nagyérdemű bíróság engem marasztalt el!
hello

chriswb # 2015.04.14. 07:09

hello
elgörögtem.Így senki nem figyel rám.
Szép napot Macskajancsi, and Law!
Kérdésem alább.
Tehát, a pénzt afelperes követeléskezelőjének szeretném utalni, ha minden kötél szakad...
megoldható?
hello és kösz

chriswb # 2015.04.13. 07:47
hello Kedves Macskajancsi! Köszönöm. Még nem jött meg az ítélet.De biztos lesz határidőszabás. Mondjuk, 15 nap. Ne ijesztgess, hogy a részletfizetésre a felperes beleegyezése kell. Nem tudom nyilván az egészet kifizetni.Akkor mi lesz?Végrehajtat? Annak örülne csak igazán! ----------
  • Hát a könyv Macskajancsi, az tényleg szörnyű!
De mindenképpen azt szeretném, ha fizetnem kell, hogy ne a felperes kapja a zsebébe, hanem az árverező hitelezői, követeléskezelői! Semmi ötlet nincs a helyzet megoldására? Kösz és sziasztok hello