Színe és fonákja


Immaculata # 2015.06.16. 10:11

interneten

Ez mit jelent? Cikket írt róla, vagy a helyi internetes oldalon írt róla, vagy a facebukos oldalára.

Ne kelljen már találgatnom.

Akkor van jelentősége, ha a potenciális megrendelők olvassák. Ezt hogyan lehetett elérni.

Immaculata # 2015.06.16. 10:06

:) Maradjunk a konkrétumoknál. Már írtál gyilkosságról, meg mindenféle bűncselekményről, itt is elmész a végletekig.

Egyszerű ügyed van, hagyjuk azt a részét amiről csak hallottál, de tudomásod nincs róla. Nem megyek bele hangzatos híradós fogásokba.

chriswb # 2015.06.16. 10:03

hello
kösz
Immaculata hello
valamit végzett, de nagy előleget eltett aztán lelépett.Az interneten bárki láthatta a szöveget.
Ilyen történet sok van.
Építési vállalkozó felveszi előre a leendő lakóktól, mondjuk társasház, több lakásos, a milliókat, aztán felszívódik, ő is, meg a cége is.
Meglehet a bíróság megítéli a lakóknak a kártérítést, de azok aztán futhatnak a pénzük után.Nézhetik az ítéletüket.Hiába szép az ítélet, ha se pénz, se lakás.
túl engedő a jog, ezt aztán ügyesen a dörzsöltek ki is használják.
kösz és hello

Immaculata # 2015.06.16. 09:50

.....mindenféle veszteség nélkül.

Immaculata # 2015.06.16. 09:50

Erre varrjatok gombot, és adjatok tanácsot. Mi az esély a kúriánál?

Veszíteni fog a barátod, mert becsületsértést követett el, valószínűleg kimutatható vesztesége lett a mesternek.

a szerelő csaló, de a jog megvédi és még fizettet is neki.

Abszolút butaság. Nem biztos, hogy csaló, legfeljebb ennyire futja a tudása, a jog nem védi meg, önként azért fizet az ember, mert valamit kapott érte cserébe.

Ezt az ügyet nagyon egyszerűen meg lehetett volna oldani tisztességesen, hozzátenném.

Immaculata # 2015.06.16. 09:37

mester átvágta.

Volt-e munkavégzés, mire fizetett előre a barátod, mit tett azután, miután úgy érezte, hogy átvágták.

Immaculata # 2015.06.16. 09:35

kiírta az internetre,

Pontosan hova, ki láthatta.

Immaculata # 2015.06.16. 09:30

18. oldalon jársz és most adod elő. Nem kapkodod el. Igaza van a barátodnak, tényleg ráérsz. Csak azt nem tudom, hogy amikor kérdezget, hogy mire jutottál, mit mondasz neki? Alapos munkához idő kell?

chriswb # 2015.06.16. 09:20

hello
a haverom kért meg, hogy írogassak, mert én jobban ráérek.
az alap az, hogy szereléseket végeztetett a lakásában, de a mester átvágta. A pénzt eltette, aztán lelépett.
Haverom kiírta az internetre, hogy emberek vigyázzatok, mert a szerelő csaló! névvel, címmel ellátva.
Erre a szerelő beperelte haverom rágalmazás, becs.sértés miatt.Büntetőn is, meg polgárin is.Kért kapott nemvagyoni pénzt, 1.2.fokon is megítélték.Ez megy a Kúriára.
Nagyon igazságtalan, mert a szerelő csaló, de a jog megvédi és még fizettet is neki.Abszolút igazságtalan.
Erre varrjatok gombot, és adjatok tanácsot. Mi az esély a kúriánál?
kösz és hello

chriswb # 2015.06.16. 07:17

hello
Kösz Kelvin, kösz Macskajancsi!
Mindegyikőtök tiszta választ írt.Mindenkinek igaza van, a maga gondolkodása szerint!(nekem is).
Az is igaz, az ügyvédnek törekednie kell a "nyerésre", mert ha sokat nem nyer pert, akkor az elterjed az emberek körében.Akkor bebukik az irodája.
Azt is elfogadom, hogy a háttérben zajlanak események.
Azt gondolom: mindenre van törvény, ellen-törvény, jogszabály-ellenjogszabály.
A jó ügyvéd ezeket kikutatja, a rossz ügyvéd nem időz ezzel, és így veszít.
Szeretem a válaszaitokat.
Igen, csapongok a témáimban, hangulat szerint.
kösz és hello

MACSKAJANCSI # 2015.06.16. 06:26

mert az egyik ügyvéd arra az oldalra kerül, (az igazi nagy profit és egyebek okán) ahol ha nem marad más lehetősége (mert az igazság a másik fél oldalán van) akkor marad a másik fél ellehetetlenítése különböző eszközökkel, kezdve az időhúzással.
ez számtalanszor előfordul az életben.
az ügyvéd nem erkölcsi és etikai szempontok alapján vállalja az ügyeket!

MACSKAJANCSI # 2015.06.16. 06:19

tudod Kelvin ha egyetlen ilyen helyzetbe belefut az ember, már az is totális bizalomvesztés.
én magam részéről és mások tapasztalata által is mondhatom sorra ilyen helyzetek keverednek elő.
miért?
mert az erősebb "bérelt fegyver" (ügyvéd) mindent elkövet, hogy győzzön, hiszen profitorientált üzleti vállalkozás az ügyvédi működés.
az ügyvédek szarnak az igazságra, őket elsősorban a pénz és a nyerés motiválja, ezért szinte mindent meg is tesznek, persze törvényesen, de ez sokszor visszaélésnek is minősíthető, pl szándékos időhúzás... hogy csak a legenyhébben említsen. a szándékos időhúzásba hátha felőrlődik az ellenfél, s akkor a legegyszerűbben "megoldódik" az ügy.
az igazság az egy teljesen más szempont.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 19:39

Felesleges energiapocsékolásnak tartom, hogy megpróbáljalak meggyőzni. Szerinted így működik, nekem meg valószínűsítem, hogy több ember, jogvita, jogvitás élethelyzet, bírósági irat megy át a kezem között egy nap, mint neked.

MACSKAJANCSI # 2015.06.15. 19:24

Kelvin, ha szerinted másképp működik e gépezet, akkor cáfold meg érdemben.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 19:07

hello
macskajancsi: sikerült összehozni egy újabb sztereotíp írást. gratulálok! biztos lesz, aki majd fogékony lesz rá.
hello

MACSKAJANCSI # 2015.06.15. 17:55

hát chriswb!
Annyi mindent összehordasz itt cikázva, hogy navigáció és tolmács is kellene hozzád, melléd!!!
(ezért meg ne haragudj, ezt őszinte kritika)

többször elmondtam már neked, de ismét:
a peres eljárás = MOCSKOS TAKTIKAI JÁTSZMA, AMI A PÉNZRŐL ÉS A HATALOMRÓL SZÓL

akinél van a hatalom és a pénz, az "igazság" is arra kanyarodik.

ezt kellene alaptételként magadban rögzíteni, akkor sokkal könnyebb lenne minden, nem viselne meg, józanabbul látnád a körülötted történő eseményeket.

itt felakadt nálad valami, ezért nem megy a gépezeted

AZT A BIZONYOS KENYERET NEM AZ ÜGYFÉL ORRA ELŐTT VAJAZZÁK MEG, HANEM A HÁTTÉRBEN, ezt vedd már észre, mindenkinek az a jó, ha húzódik az ügy.
a bírónak nem addig sem ítéletet hozni (hátha menet közben megoldódik) az ügyvédeknek a "fellépési" díjuk ketyeg stb.
EGYSZERŰEN EZEKÉRT NINCS GYORS ÜGYMENET, HOVÁ GONDOLSZ?

(muszáj voltam kifejteni a véleményemet, nem bántó és sértő szándékkal teszem, pusztán kikívánkozik az embertársi építő kritika)

chriswb # 2015.06.15. 17:37

hello aser!
Kösz.
A nadír se bír kiigazodni.
Olyan kevergethető ez a jog, sajnos mindenki által!
legyen az ügyvéd, ellenügyvéd, bíró.
Igaz találkoztam rendes bíróval is.
Sajnos kiégnek, az ügyvédek is, a bírók is.
Más szakmák is.
Orvosok, tanítók, színészek, adminisztrátorok, ügyintézők, közmunkások
Szóljon, ha valaki tud olyan szakmát, ahol nem égnek ki az emberek!
Az teszi tönkre az országot, és a szakmákat, hogy hiába igyekszel, nem becsülnek meg anyagilag.
A lusta, trehány annyit, vagy még többet keres, mint a dolgos, szerény. Itt a hiba. Valamint, aki még hajlandó dolgozni, ezer bőrt húznak le róla! Legyen miből eltartani a léhűtőket.
Ezért aztán, változatlanul, mint az "átkosban" mindenki ott lóg, ahol tud, azt húz le, akit csak bír. Már, már ezeknek adok igazat! Akik mindenre azt referálják: " ki nem sz....rja le"! Felveszik a hiteleket, nem fizetik, csak elköltik, aztán illa berek, nádak erek nem fizetnek, nincs munkahelyük, semmijük, látszólag. Ehh.
Itt van a kutyus elhantolva.Sajnos.
hello

aser # 2015.06.15. 16:51

Üdv!
Összevissza nem szükséges, csak a célnak megfelelően... Ezzel te is tisztában vagy ám!
...egyszerűbb, kényelmesebb és egyebek...
Nem vagy okos? Ez is ügyes mondat a részedről úgy, mint a többi hozzászólásod is. Nagyon ügyes! Kalapom leemeltem!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 10:40

hello
chriswb hány éves vagy?
hello

chriswb # 2015.06.15. 09:03

hello
aser 1levelére
(Ascher Oszkár?)
Kösz a tanácsot.Pont azért ide írok, hogy ne kelljen össze-vissza szörfözni a neten.Egyszerűbb ha jogi jártasak, és józan paraszti ésszel megáldottak válaszolnak.
immaculatanak
az jó lenne, egy értelmes feleség.De hasonló a hasonlónak örül...Mivel nem vagyok okos, ezért a nálam okosabb csajok leléptetnek.
Járom én az utam, a macska(jogi)köves utam!Ihaj, csuhaj.
Engem hívtak perbe, ezért muszáj a jog göröngyös útját járnom.Ha akarom, ha nem. Van haragosom igen.
Én is haragszom rá. Először a haragosom tett róla, hogy haragudjam.Aztán pofáncsaptam, és még neki áll feljebb! Megyek az Atyaúristenhez is, igen!Meg Strassz-Burgba akár!
Valakinek csak ki kell mondani az igazat, még ha a jognak ez nem is tetszik!
Hogy védi ma a jog a sok csalót, szélhámost gyilkost!Nemigaz! Szegény gyilkosok!Nincs "reményük" a téeszeseknek a szabadulásra! Hát a meggyilkoltnak és hozzátartozóinak mi a reményük? Hogy majd az Utolsó Ítéletnél feltámadnak? Pl. a trafikuslány?(22éves)
Igen.Nekem ad a hentes kenyeret.A magáéból!
asrnek2.
örvendek, hogy beléptél köreinkbe! Foglalj helyet és várunk ezután is!
Dehogy manipulálok! De hogy manipulálok?
Ami a neten való szörfözést illeti.Szoktam, de nem értem.
Ezt a jogi tolvajnyelvet. Ha még értem is, azt se hiszem el, hogy értem.Hátha félreértem. Ezért kérdezek itt. Igaz, azt se értem, amit sokszor írtok.
A hentest, a mészárost, azt felfogtam.
kösz és hello

aser # 2015.06.14. 20:46

Most én is belemegyek egy játszmába, meg szóf*ba is, de bízom benne, valamiben segíteni fog.
Chriswb egy ügyes ember, biz. szempontból. Nem ismerem őt, ezért amit olvastam tőle, annak egy részére mondhatom, tényleg ügyes. Sikerül fenntartania egy kommunikációt az "érdekes" gondolataival és valahogyan előbb vagy utóbb, de mindig kap rá válaszokat. Visszaolvasgattam. Jókat nevettem, ez is igaz. Jómagam teljesen laikus vagyok. Pár kérdésére a válaszokat kikerestem a neten. Valamit már 45 mp-en belül sikerült megtudnom, valamire kellett 5 perc is, de megtaláltam. (Legalább beljebb lettem pár infóval.)Jah, és nagyon lassú a gépem.
Ez a helyzet, ami itt történik, hasonlít egy kicsit egy kényszeres betegséghez: pl. a ffi 20X megnézi, hogy a gázt elzárta-e. A feleség dühöng. A ffi újra szeretné megnézni, de a feleség nem akarja őt visszaengedni a lakásba. Mivel a ffi. egyre zaklatottabb, így a nő azt mondja, majd én visszamegyek és én ellenőrzöm. Aztán ez megy évekig. Igazándiból a nő tartja fenn a kényszert, kényszereket, viszi tovább a ffi betegségét így vagy úgy.
Mindannyiunknak vannak "függőségeink" vagy függőségeink, ha így tetszik. Az egyik lényeg, fenntartjuk-e a mások játszmáit és a saját játszmáinkat?
Meg máshoz is hasonlít Chriswb hozzáállása, de ha leírnám, akkor az egy nagyobb háború kezdete lenne, így nem teszem.
Chriswb is pontosan tudja, pár perc alatt megtalálhatja a válaszait a neten. Jó! Lehet, nem mindent találna meg, de sok mindent igen.
Egyébként pedig az is igaz, nekem is volt már olyan kérdésem, amit megtaláltam a beírásom után röviddel. Azóta már négy témám is lett közben, de úgy gondoltam, először kikeresem és csak aztán kérdezek itt a Fórumon, ha már egyáltalán nem tudom a szezont a fazonnal összehozni. Aztán megtaláltam mindre a válaszokat, így nem is volt szükség új hozzászólást írnom.
Chriswb ügyesen manipulál. Mi is manipulálunk, csak máshol és máshogyan.
Aki váltott humorra és viszi tovább - csak - a humoros reagálásokat, az szerintem nagyon jól teszi.
Chriswb valszeg továbbra is a hentesnél fog kenyeret venni. Végül is ott is beszerezhet kenyeret, mert azt mondhatja, ha jár kolbihoz, akkor vehet csak úgy is és ha ő akkor és ott akar venni, akkor ahhoz egyértelműen joga is van, máskülönben pedig micsoda hiteltelenek a hentesek, ha nem adnak neki kenyeret. Hiába van a magyarázat, hogy csak a kolbihoz jár, chriswb tudja, kenyér az kenyér, ami egyértelműen jár és aki nem ad neki, az hiteltelenné válik.
Chriswb! Nem mindegy, hogyan tartasz fent egy kommunikációt! Ha másképpen tennéd, mint eddig, akkor talán üdítőt, meg jó szót is kapnál annál a biz. hentesnél.
Valaki a saját kárán akar tanulni. Ilyen is van.
Most gondolom, újabb sok-sok kérdés fog jönni, csípőből. Ezt feltételezem.
Szép napot.

Immaculata # 2015.06.14. 19:12

chriswb

:) Nemcsak nálam ütötted ki a .... mit is, hanem a felperesednél is.

Kellene neked egy feleség, aki megmondja, hogy mi a helyes, és mi nem.

Próbálok egy egyszerű hasonlattal élni, hogy valójában mit is teszel. A hentesnél próbálsz kenyeret venni, mert szerinted arra is az van kiírva, hogy bolt. A hentes, de mindenki más állítja, hogy itt nem kaphatsz kenyeret, azt máshol kell beszerezned, de te hajthatatlan vagy.

A problémákat a gyökerénél kell kezelni, mint egy ház alapját. Te már valahol a tető előtt jársz, állnak a falak, nincs alapod, és már raknád a tetőt. Azt mondjuk, hogy állj le, mert a tetőd teljesen betemet. Rossz irányba mégy, a kérdésedre nem ez a járható út.

Van egy haragosod, de azt sem mered leírni, hogy mi a problémád. Nem az igazságszolgáltatás útját választod, de talán nem is érdekel, hogy miként járható az egyenes út. Te kitaláltál valamit, amibe belebuktál, most mész az atyaúristenhez, aki megértő lesz és azt mondja, elhiszem, majd leírja az elutasítást. Ennyi.

aser # 2015.06.14. 16:08

Üdv.
Beütöttem a google-ba a kúriát, ill. a kúriás felülvizsgálatot és azonnal megtaláltam a kérdéseidre a válaszokat kedves Chriswb.
Javaslom a keresőt, mert még én is értem, amiket ott is írnak, pedig nem is vagyok sem jogász, sem ügyvéd, sem hasonló.
Velem is előfordult már, hogy itt kérdeztem. A válaszokból kiderült, mi is a teendőm. Aztán a válaszokat tovább néztem a google-ban és lőn, megtaláltam a szükségeseket.
Kedves Chriswb! Megéri olvasgatni a keresőt is.
Üdv.

chriswb # 2015.06.14. 10:23

hello
Kedves Immaculata!
Nehogy már orrolj rám!Sajnálom, ha nincs jó kedved.
Lawnak van igaza.
Abban nem, hogy mindent megválaszoltatok, mert nem
Azt sem írtátok, hogy milyen a felülvizsgálat a Kúriánál.
2eshetőség.
1 elutasítja a felülvizsgálati kérelmet.
2. jóváhagyja.
Akkor mi történik, ha elutasítja? Hova lehet menni?Csak Strassz-Burgba?
ha elfogadja a felülvizsgálati kérelmet, akkor mi fog történni?
Kösz és hello
azonnali választ kérek, vagy még előbbit, tegnapra!
kösz
1óra múlva itt vagyok
hello

Immaculata # 2015.06.13. 17:57

Ima-Culatanak jegyzés

Nincs jó kedvem. Részemről befejeztem veled.