Színe és fonákja


chriswb # 2015.03.12. 18:14

hello
mi történik, ha egy ügyvédnek törölték az adószámát?
Mi lehetett e történés háttere?
Az Ügyvédi Kamarából is törlés van, nyilván a kettő összefügg. Nem saját kérelmére.
Megvárta, míg törölték.
Hosszabb folyamat vége lehet?
Ha kevés az ügyfele, miért nem kért tagdíj-és köt.felelősségbiztosítás-kedvezményt?
Vagy más lehet a háttér?
Nem az említettek?
Nem gondolom, hogy egy Ü.Kamara olyan kegyetlen lenne, hogy holmi tagdíj-nemfizetés miatt elveszi egy kollégája kenyerét, megélhetését!
hello

chriswb # 2015.03.12. 18:08

hello
Köszönöm Macskajancsi!
Nekem is úgy derengett, hogy csak a két fél közös kérelmére lehet.

Ezért érdekel, hogy mi lehet amögött, hogy a tárgyalást a bíróság hivatalból elhalasztja.
Csak úgy? Bíró betegsége miatt? Vagy nem ér rá a bíró? Mert fontosabb ügye van?Ilyesmi?
Milyen tapasztalatotok van ilyen téren?
Kösz és hello

MACSKAJANCSI # 2015.03.12. 17:54

a tárgyalás elhalasztásának kérése ugyanúgy a felek közös együttes kérelmére lehetséges, ahogyan a per szünetelése is csak a felek közös kérelmére lehet.

a bíróság hivatali érdekből elhalasztott tárgyalási napja az teljesen más, ezt a bíróság teszi meg, amiről a feleket írásban értesíti.

MACSKAJANCSI # 2015.03.12. 17:51

tárgyalás elhalasztása a felek közös kérelmére alapján lehet.
egyik fél külön kérelmére nem lehet.

chriswb # 2015.03.11. 10:39

T.Macskajani!
Kösz a hsz-edet!
Valóban, vannak általános jellegű megfogalmazások a bíróság részéről, amelyek beilleszthetők bárhová.Nyilván, nálam, valamire hivatkozott az ellenérdekű fél, és azért lett a halasztás.
hello

MACSKAJANCSI # 2015.03.09. 21:10

chriswb, nem tudom, hogy pontosan mire vonatkozik az eredeti kérdésed, színe és fonákja.
itt lentebb olvasom, hogy milyen hivatali érdekre alapozva halaszthat tárgyalási napot a bíróság.

nálam is volt ilyen, mármint, hogy elhalasztotta, hivatali érdekre.
nem volt megindokolva, hogy mi volt az a hivatali érdek.
ügyvédet kérdeztem, hogy mi lehet ez, ő sem tudott konkrétan mit mondani.

én beadványban kértem ennek megindokolását, milyen hivatali érdekre hivatkozva halasztott majd fél év tárgyalási napot a bíróság.

nyilván választ nem kaptam rá, de legalább írásos nyoma van, hogy észleltem és kifogásoltam is ezt, hiszen lehet, hogy a törvény lehetőséget ad rá, de mégiscsak indokolási kötelezettsége van a bíróságnak.

chriswb # 2015.03.09. 18:11

hello ezer bocs, nem Samu, hanem Sámánka!
Mit nem tud Sámán, miben nem vagy biztos?
Egy Sámánnak mindent kell tudnia!
hello

chriswb # 2015.03.09. 14:28

st.daat!
Köszönöm! Úgy van, ahogy írod a bírálatot!Egyetértek!
Köszönöm a javaslatodat, igen, tudtál segíteni!

Samunak!
Miben nem vagy biztos? hello

Sámánka # 2015.03.09. 08:35

Ebben nem vagyok biztos...

chriswb # 2015.03.08. 17:16

T. Hozzáértők!
1.egy ügyvéd kérhet az ügyvédi kamarától méltányosságból tagdíj- és kötelező ügyvédi felelősségbiztosítás alól felmentést, ha ügyfélforgalma csekély, és, vagy beteg, ilyen indokokkal?
2. Ha adó,vagy egyéb, például az Ü.Iroda működésével kapcsolatos -köztartozása van, kizárhatják-e ezért az ügyvédi kamarából?
kösz
hello

groszfater@gmail.com # 2015.03.08. 14:07

Vajon miért-is jut eszedbe ilyesmi, valószínűleg ismét magadból indulsz ki !
Amikor először feltetted ezt a kérdés még javában Január
volt és máma-már március 8 van, és közben keletkeztettél
6 oldalnyi hozzászólás, válasz.
Vagy-is mára már mindenkinek te-veled a hócipője, illetve
...

chriswb # 2015.03.08. 13:28

T. Fórum!
Olyan diszkrimitatív, hogy kérdéseim süket fülekre találnak, és nem válaszolnak!
hello

chriswb # 2015.03.07. 20:16

T. Hozzáértők!
1.egy ügyvéd kérhet az ügyvédi kamarától méltányosságból tagdíj- és kötelező ügyvédi felelősségbiztosítás alól felmentést, ha ügyfélforgalma csekély, és, vagy beteg, ilyen indokokkal?
2. Ha adó,vagy egyéb, például az Ü.Iroda működésével kapcsolatos -köztartozása van, kizárhatják-e ezért az ügyvédi kamarából?
kösz
hello

chriswb # 2015.03.04. 17:02

hello!
A fellebbezési ellenkérelemre, (másodfok). ez az ellenfél általi,- kell-e ellenkérelem elleni fellebbezést, vagy választ adni, benyújtani a bíróságra? Ha igen, milyen időintervallumon belül?
hello és kösz

chriswb # 2015.03.04. 10:29

T. Fórum!
Mely okokból halasztja el a bíróság a tárgyalást "hivatalból"?
Elég egy orvosi igazolás, betegségre való hivatkozással? Ezen kívül mik lehetnek még a halasztás hivatalból történő elhalasztásának okai?
Kösz.
hello

chriswb # 2015.03.03. 08:15

hello Akkor ezt megtárgyaltuk!
Kérdésem:
a bíró mely okokkal(bizonyos okokkal-idézet) halasztja el a tárgyalást?
Úgy tudom, egy tárgyalás a felek általi elhalasztásához, mindkét fél egybehangzó kívánsága kell, hogy érvényesüljön! Ugye?
Vagyis, ha az ellenérdekelt fél nem egyezik bele a tárgyalás elhalasztásába, én hiába kérem,-akkor a tárgyalás meg lesz tartva!
Ezért érdekel: MELYEK AZOK A "BIZONYOS OKOK" AMIVEL A BÍRÓ ELNAPOLHATJA A TÁRGYALÁST?
HELLO

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.02. 18:47

Ehelyett azt kellene írnotok, hogy:
elnézést, de nincs mindig időnk válaszolni, mert sok fórumozó van, ők is várják a tanácsokat! Nem bírjuk a munka tömegét, kevés a tanácsadó, sok a kérdésfeltevő"!Vagy:" elnézést, de mi sem tudjuk a választ"!

:) Nem munka, szórakozás, ismeretszerzés, tapasztalatgyűjtés.
Itt senki sem pénzért dolgozik. Aki válaszol, az önként teszi. A fórum nyilvános, bárki tehet fel kérdést, és bárki válaszolhat önként.

Megfogadom a tanácsodat. Látod, Te is tudsz tanácsot adni!

chriswb # 2015.03.02. 18:30

Hi, Law!
Köszönöm!
1.Milyen bizonyos okai lehetnek a bírónak, ha elnapolja a tárgyalást?
2.Oké.
3.Ha tehát az örökös visszautasítja az "örökséget", a tetemes adósságot, akkor nem kell a tartozást kifizetnie, elkárolja az állam, vagyis mi, az adónkból.Így van?
4.Ha végrehajtás van az ingatlanon kitűzve, többször, bank által, akkor az ingatlan már a banké?
Kedves Law és Kelvin!
Nem kekeckedtem! Csak azután, miután Kelvin "beszólt", mint most te is:idézem:"degenerált kérdések", úgyhogy én is beszólok, neked (is) degenerált vélemény-nyilvánításod van, pl. most is.A stílusod hagy kivetnivalót!
Erre naja, hogy én is reflektálok, nem hízelgően.
Ehelyett azt kellene írnotok, hogy:
elnézést, de nincs mindig időnk válaszolni, mert sok fórumozó van, ők is várják a tanácsokat! Nem bírjuk a munka tömegét, kevés a tanácsadó, sok a kérdésfeltevő"!Vagy:" elnézést, de mi sem tudjuk a választ"!
Így várnám a reakciót!
Nem vagyok akaratos, csak amit kérdezek, az érdekel, nyilván.
Azért köszönöm, amiért nagy kegyesen írtál!Hasonló stílusban, mint Kelvin!
Ha nektek ez a munkátok itt a fórumon, akkir bírni is kell a gyűrődést! Olvasom, másoknak is beszóltok"Azzal az erővel a kérdésre is reflektálhatnátok!
Azért kösz. Amilyen az "adjonisten, olyan a fogadjisten! " Ha csúnyán írtok, úgy én is.hello

chriswb # 2015.03.02. 07:56

Kösz Sándor megtaláltam, de sajnos nem tudok hozzászólni a témához, csak tehozzád.Lévén nem jogász!
Sok sikert! hello

Sándor389 # 2015.03.01. 21:48

a munkaügyi per

chriswb # 2015.03.01. 20:45

hi, Sandor!
Nem dől össze a világ, csak rosszul esik.
Azért fórum, a fórum, hogy kérdés-feleletezzünk.Nekem már jó ideje nem válaszolnak!
Kérdezz tőlem! Én biztosan fogok válaszolni!
Melyik a topikod?
hello

Sándor389 # 2015.03.01. 19:56

én nem vagyok hozzáértő, csak egy fórumozó.
sajnos én sem kaptam választ a feltett kérdésemre.

chriswb # 2015.03.01. 09:36

T. Hozzáértők!
Mit jelent?
tárgyalás elhalasztása HIVATALBÓL?
Kösz.
hello

chriswb # 2015.03.01. 09:06

T. Fórumozók!
Egyre kevesebb itt a válaszoló, igaz, a kérdező is.
Már egy napja fenn van a kérdésem, de még mindig az első lapon vonul a topikcímem.
Ez azt jelenti, hogy nem pörög az oldal, nincs aki pörgesse, vagyis nem válaszolnak a felvetésekre, vagy alig-alig!
hello

chriswb # 2015.02.28. 12:58

T. Jogászok!

Itt csak akkor van remény érdemi válaszra, ha az ember potenciális ügyfélnek tűnik?
Halászgatnak, halászgatnak? Ha nincs (nagy) hal, akkor nem is válaszolnak?
hello