Színe és fonákja


chriswb # 2015.06.13. 17:27

hello
szeretem ha jó kedvetek van!
Unalmas lehet, ha a kerítés 5centis arrébb tételéről pereskednek a felek.Ebben, és hasonló témában írnak nektek.
Nem tudom hogy jött ide a Strassz-Burg.A Kúria nem Strassz-Burg.
Hanem a 2.fok után a 3. fok.
Remélem, nem északi sarkkörön van.
Ima-Culatanak jegyzés
ha kinyírnak valakit ott sem számít, hogy bosszúból, magas vérnyomásból, tévedésből, féltékenységből,részegségből, pénzszerzés okán, elmeháborodottságból ölt valaki?
Miért lenne más a jog más területe?
Azt nem kérdezik, és miért nem(?), hogy miért történik,történt a sértés?
Ius! Vedd már komolyan a tréfát!
Egyjognak
rendes emberek az ügyvédek, bírók,kúriások, Strassz-Burgosok? Én rendes vagyok?
N.b. egy pár, nem rendes ügyvédet azért ismerünk.Akit kizártak a kamarából nem hiszem, hogy rendes. Az a magánéletben sem.
hello

Egyjogász # 2015.06.13. 14:18

hello

Ebben a topicban a nem helloval kezdődő és végződő beírásokat tilos elolvasni, mr. hello mondta.

hello

hello

"Mindenképpen beszélned kellene egy ügyvéddel, mert leragadtál a felülvizsgálatnál, s már az iránt érdeklődsz, hogy, rendes, okos emberek-e a Kúria tagjai (sic!)."

Gondolom a következő nagyívű kérdés meg az lesz, hogy rendes, okos emberek-e az ügyvédek, továbbá a Jogi Fórumra írogatók.
Esetleg a kérdező még azt is megkérdezi, hogy ő rendes, okos ember-e.....

Hello

Immaculata # 2015.06.13. 11:00

Figyelmen kívül hagyott mindent amit alperes indítványozott és bizonyítást kért.

Emlékszel amit írtam? Azt írtam, hogy személyiségi perekben nem számít, hogy a bíróság előtt az állításod igazságát akarod bizonyítani. A jogszabály teljesen egyértelmű e tekintetben. Egyszerűen megsértetted a felperest és ezért kártérítést kell fizetned.
Ennek a pernek nem tárgya a felperes személyiségének kitárgyalása, nem bizonyíthatod, hogy jó, vagy rossz ember, hogy igazat mondott-e vagy hazudott. Egyszerűen megsértetted. Ennek a pernek az általad elkövetett sértés a tárgya, amit helyre kell hoznod.

ius latratus # 2015.06.13. 10:49

hello

Mindenképpen beszélned kellene egy ügyvéddel, mert leragadtál a felülvizsgálatnál, s már az iránt érdeklődsz, hogy, rendes, okos emberek-e a Kúria tagjai (sic!). Pedig lehet, hogy el sem jutsz odáig. Ami Strasbourg szempontjából közömbös, de hát az a fontos, hogy az összes fórumot bejárd, ugye.
Mellékszál: itt elvárod az azonnali választ (na, jó, néha azért adsz egy órát is), ne tudd meg, milyen türelemre fog nevelni a felülvizsgálat (fontos: ha egyáltalán lehet ebből felülvizsgálat, - én meg megmondom őszintén, már nem is emlékszem, hogy mi volt az eredeti kérdésed, he-he), ne adj'Isten! Strasbourg...

hello

chriswb # 2015.06.13. 09:12

hello
Köszönöm Kelvin!
Mit tehet a Kúria?
Egy felülvizsgálati kérelemmel?
Új tárgyalásokra utasíthatja az 1.vagy 2.fokú bíróságot?
Hatálytalanítja az eddigi döntéseket?
Vagy? Mik még a lehetőségei a Kúriának?Az egész ügyet,-beadványokat amik a fel-és alperes részéről érkeztek átnézi?
Vagy csak az eddigi bírói ítéleteket, hogy "szabályosak és jogszerűek" voltak-e?
Az én meglátásom szerint egyoldalú volt a bíróság(I.ésII.fok)
Figyelmen kívül hagyott mindent amit alperes indítványozott és bizonyítást kért.
Rendes, okos emberek a Kúria tagjai?
Kösz.
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.10. 11:14

hello
a kúria tárgyaláson kívül hoz döntést. tárgyalásra nem fognak téged idézni.
a döntést majd megküldik az ügyvédednek. azt korábban már írtam, hogy a kúria előtti eljárásnál kötelező az ügyvéd.
hello

chriswb # 2015.06.10. 08:20

hello
kösz Kelvin
akkor Bp-re kell utazni, ha lesz tárgyalás?
Vagy visszaküldik vidékre?
kösz és hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.08. 06:15

hello
az teljesen változó. szerintem minimum félévvel lehet számolni, de lehet több is.
hello

chriswb # 2015.06.08. 06:08

hello
a kúriai ügyintézés(felülvizsgálat) mennyi időt vesz igénybe?
ha mostanában ae?
kösz és hello
javaslom nektek, hogy jelöljétek be, ki hol él, mert ha keresne valakit valaki, ha messze van, az nem jó

chriswb # 2015.06.07. 18:52

hello Kelvin!
Igazán szép név!
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.07. 18:35

hello
ír eredetű név, jelentése keskeny folyó vidékéről származó. :)
hello

chriswb # 2015.06.07. 18:10

hello
köszönöm Kelvin
rendes vagy (nem mindig)
elfogadom, hogy a bírók elfáradnak a peres felek hülyeségeitől.
jelen esetnem én nem pereltem senkit, mégis megszívom, én.de a remény hal meg utoljára.
hello milyen név a Kelvin? én a Kevin nevet ismerem.
kösz

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.07. 15:58

hello
igen, ha így állsz hozzá, akkor el is fogják utasítani és vissza is fogják dobni... most komolyan erre nem tudok mást írni. gondolom nem vagyok egyedül, és más is látott már helyt adó felülvizsgálati kérelmet.
az utolsó mondatodra megjegyzem, hogy sokszor egy elutasítással több idő megy el, mint egy helybenhagyással. tudod a döntést meg is kell indokolni, lehetőleg úgy, hogy abba később ne tudjanak belekötni és ez bizony nem mindig olyan egyszerű - a peres felek hülyeségeiben - megfáradt bíróknak.
hello

chriswb # 2015.06.07. 15:34

hello Kevin és kösz!
engem az érdekelne, hogy mi fog történni a felülvizsgálat után?
Csak visszadobják,pár hónap múlva , mint a 2.fok az elsőnek, hogy minden rendben aztán annyi?
Ugye ez a legegyszerűbb a sok fáradt bírónak.
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.07. 15:04

hello
mikor közölték veled a II. fokú ítéletet? mikor kaptad meg?
ha több, mint 60 napja, akkor ne is gondolkodj rajta. ügyvéd kelleni fog hozzá, mert kötelező.
hello

chriswb # 2015.06.07. 14:54

hello Imma!
Köszönöm.
a felülvizsgálatról van szó, a 2.fok után, a Kúriához.
Mi fog történni? Majd visszaküldik, hogy jó volt a másodfok, aztán annyi? Mert a 2.fok ennyit tett csupán, hogy jó volt az 1.fok.
aztán kész.
Van értelme a kúriázásnak? Vagy csak időhúzás?
hello és kösz

Immaculata # 2015.06.06. 18:12

Megnéztem a perújítási kérdésed.
Ha a bizonyítékok közül a bíróság mellőz valamit, vagy nem vesz figyelembe, de az indokolásban megemlíti, hogy miért hagyta figyelmen kívül, arra nem lehet perújítást kezdeményezni.

Új bizonyítékként olyan jöhet szóba, ami eddig nem volt a birtokodban, csak később jutottál hozzá.

Immaculata # 2015.06.06. 18:02

Nem tudom mi az igazi kérdés, de az biztos, hogy nem számít, hogy valakiről igazat, vagy hamisat állítanak nagy nyilvánosság előtt, ha az sértő az illető számára, akkor kérhet elégtételt.

chriswb # 2015.06.06. 17:56

nemigazmilyenekvagytokegyszerkészségesenmáskorcsúfolódóan válaszoltok
így hitelteleneklesztek
senkisemmimegbízásstnemad
hello

Immaculata # 2015.06.06. 17:50

:) Lehet.

chriswb # 2015.06.06. 17:40

hello

még mindig
elég lassan halad az oldal
kiábrándultak a srácok?
elég sok jó tanácsot kaptam pedig
szerintem elavul a jogi fórum
legalábbis ami a tanácskérőket illeti
hello

chriswb # 2015.06.06. 09:56

hello
Szasztok!
hello

chriswb # 2015.06.05. 07:12

hello
ügyesen tudtok kitérni a komoly kérdéseim elől.
Ilyen soká tart a beadvány készítésetek? Ketten a haveroddal okosabbak vagytok, mint egyedül te Kelvin?
Jó sokat írjatok a legapróbb betűkkel, hogy örüljenek a bírók.
Figyelj jobban.Nem azt írtam, hogy én cuppanok rátok, hanem olykor ti cuppantok sokan rám, aztán meg e lista elejéről elgörgök, így meg aztán várhatok az idők végezetéig.
Szerintem meg ti vagytok a nagyarcok
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.04. 19:31

hello a nagyarc
elnézésedet kérem, hogy nem írtam egy órán belül, de haverral éppen bíróságoknak írogattunk beadványokat.
én jobban szeretem, hogy a lányok cuppannak rám. remélem érted mire gondolok. muhahaha
hello

chriswb # 2015.06.04. 17:30

hello
egyszer rám cuppantok számosan, máskor meg elvonul a partie.
Hiteltelen lesz a fórum, ha nem adtok megbízható választ.
A többiek is azt hiszik, a tanácskérők, hogy bizonytalanok vagytok, és semmitmondó válaszokat adtok.
Nem a lófüttyről, az okés, hanem a felvetett esetekről, kérdésekről
Most mi van? Mi ez a némaság?
Jó lenne, ha az alanti kérdéseimre komolyan .
hello
a nagyarc