Színe és fonákja


chriswb # 2015.05.30. 18:17

hello
Ez a csődvédelem! Nem igaz! Ki vesz fel hitelt? Akinek nincs pénze.
Beneveznék a mai híradóban látott mintapélda eset csődvédő munkájára!
100000Ft-ból élnek vagy öten.Nagymama, anyuka, három gyerek.
Aki tud jól gazdálkodni és fizetni tízezreket ebből, annak én kifizetem a hitelét.
Felelősök a bankok, mert szíre, szóra adtak/nak hitelt.Felelősök az emberek, akik felvették, elköltötték, most meg nem/tudják/ fizetni.
Most van a nagy kapkodás, a bankok és az állam részéről, hogy bevasaljanak legalább valamennyi pénzt az adósoktól.
Nem fog sikerülni.
Annak van esze, aki felvette a sok milliót, aztán most meg nem tud fizetni!Se ingó-ingatlana, sem munkahelye,se lakása(bérelt lakásban él)
Most mondjatok erre valamit!
Kösz és hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.29. 16:30

hello

ius kösz, hogy válaszoltál. haver szerint a kalózok testülete nagyhatalmi befolyásolás alatt áll, illetve a balatonon elkövetett kalózkodásokban nem járhat el.

láttam, hogy megint kezdett eltűnni a topic, visszahoztam, hogy ne felejtsetek el lehetőleg soron kívül válaszolni a kérdéseimre.

hétvégén is írjatok.
hello

ius latratus # 2015.05.29. 11:47

hello

Kelvin

hello

Nem vagyok ügyvéd-féle, még csak a pályán sem vagyok, tulajdonképpen örültem, hogy kiszabadultam az egyetemről. Miskolc (kis debreceni kitérővel) után azt gondoltam, hogy nekem ebből ennyi elég (igaz, levelező, s nem tartozik ide, de nem is sikerült tíz félév alatt elvégezni...), majd egyszer talán megpróbálom az ügyvédi hivatást. Fene tudja, itt pár ügyvéddel csak-csak elvagyok, de néha az a bizonyos bicska ki-kinyílik a zsebemben, mikor érezni egy-egy hozzászólásukban a szigorúan vett...hogy mondjam...elvárható társadalmi normáknak való megfelelés-kényszert.
Ettől meg tudnék veszni...
Ezt egy haverom is mondta.
:)
köszi, és
hello

ius latratus # 2015.05.29. 11:41

Kelvin

hello

Egyszerűbb volt a királynőnek egy tapasztalt hadfit, meg a legénységet megvásárolni, s úgy tenni, mintha a koronát szolgálná a kapitány uram, pedig csak a bitó elől menekült így meg, bááááár, Sherlock éppen az imént javított ki, hogy mindent rosszul tudtam.
S azért gondoltam becsületsértésnek, mert a viselkedése alkalmas volt (lásd: megalázta ellenfeleit azzal, hogy csak egy oldalt volt hajlandó az ágyúi közül beélesíteni...) arra, hogy a nyilvánosság előtt (értsd: a csata) a becsület csorbítására alkalmas kifejezéseket használt (biztos káromkodott), v. egyéb cselekményt követett el. (megmutatta a papagáját)
Ezt egyébként a haverom mondta, mert látta. A Kúriáig nem, a kalózok testülete az illetékes ugyanis kalózügyekben.
Bár, ismét megjegyzem, Sherlock szerint hibás a dolog.
hello

ius latratus # 2015.05.29. 11:32

hello

Sherlock
Jaaaj. Tudod, a Királynő Kalóza volt az egyik kedvenc könyvem, nem tudtam, hogy valójában nem volt kalóz, - bár azt hozzá kell tennem, hogy a mai napig úgy tudtam, hogy rettegett kalózként kérte meg a királynő a szolgálatra, s a Legyőzhetetlen Armada ...hm...legyőzése után folytatta portyáit, újra kalózként.
Azért köszi a kijavítást.

hello

Dr.Attika # 2015.05.29. 10:28

Sőt, lehet, hogy a férjuram összejött az ügyvezetőnével a visszavezető úton, azóta is dugja és ezáltal még biztosabb az állandó megbízás, mert már ügyvezetőné is elégedett a jogi és annak mellékszolgáltatásával.

Rexor # 2015.05.29. 09:32

Egyjogász: végülis jó órabérért (mondjuk 1,000 EUR/óra+költségek) miért is ne? Lehet hogy valami jogi problémája volt, és csak út közben ért rá.

chriswb # 2015.05.29. 09:30

hello
csak szórakoztatóbb így, mint jogi kérdésekre felelni.épp elég a többi.
de. Nekem nehéz a Pp.260-262 értelmezése.sok a szöveg. Mi a lényege?
a hello az az én hellóm
szabadalmaztattam.Ti nem használhatjátok!
Tudom, hogy ingyen válaszoltok.
Meglehet az oldal tulajai vagytok, akkor nem ingyen.Kattintásfüggő.
hello és kösz Fiúk!

Egyjogász # 2015.05.29. 09:24

Ügyvéd kolléganő mesélte:

Szombat késő este hívja annak a cégnek az ügyvezetője, ahol állandó megbízása van, hogy SOS munka lenne, vasárnap hajnalban érkezik a felesége Ferihegyre, és mivel ő nem ér rá ki kellene menni érte....

A kolléganő először nem is értette, mit akar tőle, de kiderült, ügyvezető úr úgy gondolta, hogy ez is belefér az ügyvédi szolgáltatásba.

És a vicc az, hogy ha nem is a kolléganő, de a férje kiment ügyvezetőnéért a repülőtérre.

Mikor kérdeztem, miért nem küldte el az ügyvezetőt a jó k. anyjába, közölte, hogy nagy dolog manapság egy fix állandó megbízás....

Dr.Attika # 2015.05.29. 09:06

Sebaj Egyjogász. Sokan úgy gondolják, hogy mi a jogifórum alkalmazottai vagyunk és fizetésért válaszolgatunk. Volt már itt vagy egy éve komoly letolás egy kérdező részéről, "Mi az, hogy egy napot kell várni a válaszra."

A "legszebb" e témában: vasárnap du. egy órakor (ebéd utáni ejtőzés) sms jő: Az sms feladója visszahívást kér. (Gondoltam rokon, barát bajban van és nincs pénz a telefonján.) Visszahívom: Ügyvéd úr! Küldtem magának ímélt a fórumoson megadottra. Nagy bajban vagyok.

  • Kérdezem, hogy mi az a nagy baj.
  • Hívott az eos, hogy, ha nem fizetem ki a telefon tartozásomat feljelentenek.
  • Kérdeztem, hogy tisztában van-e vele, hogy vasárnap délután egy óra van, illetve egészen biztosan az én telefonköltségemre kellene ezt ilyen időpontban megbeszélni.

Válasz: Hát maguk azért vannak, hogy segííítsenek, nem.
Udvariasan annyit válaszoltam, hogy nem és megszakítottam a távbeszélő összeköttetést.

Sherlock # 2015.05.29. 09:01

helló

nem olyan bonyolult az, fuss neki újra. Francis Drake pedig nem kalóz volt, hanem privatér. Ha a privatér fogságba esett, akkor hadifogolyként kellett vele bánni, nem lehetett felakasztani.

helló

Egyjogász # 2015.05.29. 08:38

helló mr. helló

Munka van! Mi az, hogy még nem válaszoltál?
És emberi nyelven, ne úgy mint egy ügyvéd!

helló mr. helló

chriswb # 2015.05.29. 07:37

hello
dr.Attika!
Megkérlek, hogy ezt a Pp 260.262 írd le nekem emberi nyelvezeten.Hiába olvasom, a szócikkelyt nem értem.
A jog nyelve is tolvajnyelv, miként az orvosoké is pl.
Csak ők értik.
kösz és üdv a többieknek.Elegem van a Drake kapitányból!
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.28. 20:08

hello
ius te ilyen-olyan ügyvédféle vagy?
kösz és
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.28. 20:06

hello
ius
ezt fejtsd ki bővebben, hogy miért becsületsértés. nem értem. normális józan gondolkodású jogrendszer amúgy sem bíz meg direkt másokat bűncselekmények elkövetésével haszonszerzés céljából. nem de?
francis drake amúgy eljutott a kúriáig, vagy strasbourgig? vagy a bíróságon kívül kereste az igazát, mint mások akik tudják, hogy a bíróság csak a pénzeseknek hoz jó döntést?
ezt az utolsót a haverom is kérdezi.
köszönöm
hello

ius latratus # 2015.05.28. 19:43

hello

Ja, és nem csalás, hanem becsületsértés.

hello

ius latratus # 2015.05.28. 19:39

hello
Kelvin
hello
Nem. Az vérprofi kapitányt feltételez. Ugyanis nem forog jobbra _ balra egy csatában, hanem egy irányból adja le halálos lövéseit a hajóból. Ha mégsem süllyedt el a gaz kalóz (bár, itt illik megjegyezni, hogy az általam hivatkozott sir Francis Drake is kalóz volt, csak hát ő a királynőt szolgálta - lecke vége), akkor majd visszatér a csata helyszínére, - de csak miután megkerülte a Horn-fokot. Nem siet el semmit az öreg féllábú...
hello

chriswb # 2015.05.28. 18:30

hello
kösz Attika!
Kérlek, hogy a polgárisat fejtsd ki bővebben.
Hiába nézem a jelölt szócikkelyt.
Nem értem.
A Többieknek!
Dejó, hogy jó kedvetek van!
Csak így tovább!
Szorítok
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.28. 13:57

hello
mit jelent ha csak a hajó egyik oldalán használják az ágyút? ez csalás?
hello

ius latratus # 2015.05.28. 12:48

hello

A kapitány mindig annyi éves, ahányszor lőttek a hajóágyúval.
Az elsőtiszt korából le kell vonni a szükséges puskapor-mennyiséget, s megszorozni a patkányok által megrágott hajókötelek folyóméterével. (nehéz lesz, lábakban méricskélnek Francis Drake uramék...)

A tengerjog kutya dolog, nem himi-humi, hát még a tengermatek...áh, jobb, ha nem ecsetelem itt nektek.

hello

Egyjogász # 2015.05.28. 11:59

Hello

Valaki meg tudja mondani, hány éves a kapitány?
És az elsőtiszt?
Első- és másodfokon is!
Válaszolni, de izibe!

Hallo

Dr.Attika # 2015.05.28. 11:43

Büntetőben: Be.408.§
Polgáriban: Pp.260-262.§

chriswb # 2015.05.28. 11:09

hello
ki tudná megmondani mi az a perújítás, vagy perújrafelvétel?
másodfok után?
Kösz és
hello

chriswb # 2015.05.27. 19:29

hello
kösz bermuda háromszög.
miért választottad ezt a nevet?
ma is rejtélyesen eltűnnek nálad a hajók, repülők?
hello

chriswb # 2015.05.27. 18:35

hello
arra sem válaszoltatok, hogy mi van akkor, ha valaki kis banktól vett fel devizahitelt, és a kis bank becsődöl, felszámolódik.
Akkor a hitelt nem kell visszafizetni?
több kérdésem is volt. laikus választ elfogadok , érdekel. hello