Színe és fonákja


chriswb # 2015.02.27. 10:20

hello
nem szép, hogy nem írtok!
hello

chriswb # 2015.02.26. 18:16

T. Fórumozók!
Most mi van? Töröltétek a kérdéseimet?Nem látom.
Újra kérdezem:
1.mit jelent, az, ha az örökhagyó adósságot hagy maga után,(tízmilliókat) és az örökös " az örökrész erejéig felel?"
Ha csak az örökölt adósság van, akkor mi az örökrész? Az adósság fele, harmada, negyede, aszerint hány utód(gyermek-örökös van)? Nekik kell kifizetniük?Vagy a bank elkárolja a több tízmilliós hitel-adósságot?
2.Ha az adós ingatlanát a bankok(hitelezők) árverezik, de nincs vevő, akkor mi történik? Megint csak a hitelfelvevő "nyer" a bolton: az ingatlan is marad az övé, és a pénzt se kell visszafizetnie? Különösen, ha meghal.
3. Másodfokú ítélet után van még fellebbezési lehetőség?Harmadfok, Kúria)
Köszönöm.
hello

chriswb # 2015.02.26. 12:03

T. Fórum!
Kérdéseim ismétlése következik, mert egyesek, vagy kitérő választ adnak, vagy sértegetnek,vagy osztják a nagy semmit!
Kérdések:
1.Ha az örökhagyó meghal, gyerekei csak a tetemes adósságot öröklik, akkor mit jelent az, hogy az "örökös az örökrész erejéig felel az adósságért"?
Ha nincs örökség-örökrész, akkor hogyan felelhetne? Vagy úgy kell érteni, hogy örökölne mondjuk hárommilliót, -ha volna- de nincs, de 3 milliót az adósság fejében fizetnie kell, a banknak, akinél van vagy 30millió adóssága az elhunyt atyának?
2.ha az adós ingatlanát árverezik, de nem veszi meg senki, akkor marad a ki nem fizetett hitel, és a hitelező bank elkárolja? Nem kis összegről van szó, hanem tízmilliókról.Vagy vonogatja a bank az illető kevés fizetéséből 30000Ft-ával? (Amely adósság ezer év alatt sem telne le...)
3. a másodfokú ítéletet lehet még felsőbb szinten fellebbezni?
Pl. harmadfok, Kúria, egyéb
Kösz
hello

chriswb # 2015.02.25. 20:08

Kelvin! Ha unod, ne írj! hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.02.25. 18:44

Tőlem aztán várhatod a választ. :) Sokszor van úgy, hogy egy kommunikációban eljön az a pont, amikor már teljesen felesleges, vagy eleve eredménytelen bármit mondani, írni. Szerintem ebben a topicban már rég elértük ezt a pontot és túl is haladtunk rajta.

chriswb # 2015.02.25. 12:05

T. Hozzáértők!
Azt is kérdezem: a másodfokú bírói határozat ellen van-e még további fellebbezési lehetőség.
Köszönöm.
hello

chriswb # 2015.02.25. 09:52

T.Lajcsó!
T.Kelvin!
Várom válaszotokat!
Köszönöm.
hello

chriswb # 2015.02.24. 20:26

T. Mindenki!
A közbizalomról írtam alább.Mi történt? Egy nagy bank 100milliárddal tartozik a betéteseinek. Elképesztő.Előbbi napban NAV dolgozókat gyilkolnak az adó)és hiteltartozók)!
Mindenki csak veszi fel a hitelt, de nem gondol vele: vissza is kell fizetni!
Kérdés.
Ha valakinek tetemes tartozás miatt többször is kitűzik árverésre az ingatlanát, és nem veszi meg senki, akkor mi van?
Az adósnak csak nő, nő a tartozása, a végtelenségig?
Vagy a hitelező bank megveszi, átveszi az ingatlant az adósság fejében?
Mikor?Hány év múlva? Vagy soha?
hello

chriswb # 2015.02.24. 08:56

T."Serlok"!
Mert?
Szoktam olvasgatni más topic-okat, nem írnak csúnyán az emberek!
A problémák zöme szokásos.Most tarol a devizahiteles téma.
Az ember nem változik, nem okul elődei példáiból sem, mások példáiból sem!
Pedig "más kárán tanul az okos". Hát, nem tanul!
hello

Sherlock # 2015.02.24. 08:21

Nekem az utóbbi egy évben az itteni kérdésfeltevőkben rendült meg a bizalmam; sok évig ez egy nagyon kulturált hely volt.

chriswb # 2015.02.24. 08:17

T.Kelvin!
Maradjunk annyiban, hogy ténylegesen 1000 + 1 oka lehet.
Birizgál a téma, mert a bizalomrendülés akár egy emberben, akár egy szakmában, hatalmas hiba!
Orvos, tanár ügyvéd, vízvezeték szerelő bárki.
Károkat okoz a társadalomban.
De jó, ha tudják, bizalmat elveszteni gyorsan megy, egy (orvosi, tanári, szolgáltatói) praxist felépíteni nehezen.
Utóbb ki is derülnek a dolgok, így én is megtudom, miért történt a törlés.
Csak persze, én mindent gyorsan akarok tudni, mert a hivatalok, hatóságok, lassúak.Ami szintén bajok forrása. Mire valakit lecsuknak, megbüntetnek, addig sok ember "megkeserüli" ténykedésüket!
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.02.23. 20:35

örülök, hogy segíthettem :D

chriswb # 2015.02.23. 20:28

hello Kelvin!
jó az ötlet.ezt teszem hello
üdv.gyökér alias répa, sárga and fehér

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.02.23. 20:23

Ellenvélemény nincs, biztos igazad van :))) Esetleg ha egy táblával a kezedben kiülnél a területileg illetékes kamara elé és ott demonstrálnál a válaszért, akkor megoldódna a problémád :D

chriswb # 2015.02.23. 19:45

hello Kevin!
Egyébként azt szeretném hallani, hogy az ügyvédi kamara elmaradt tagdíj-és köt.fel.biztosítás nemfizetése miatt nem töröl senkit.
Ezekben türelmes, mint olvastam: tesz engedményeket, kedvezményeket, tagdíjeltörlést, méltányosságot.
Az más kérdés, hogy azért szegénységi bizi, ha egy ügyvéd még a kötelező befizetéseit se tudja teljesíteni!
Ebben az esetben viszont kérelmeznie kell, hogy megszünteti irodáját, mert veszteséges.
ellenvélemény?
hello

chriswb # 2015.02.23. 08:57

hello Kelvin!
OK a kérdéseim: sárga-and fehérrépa gyökér!
A te válaszaid meg cékla, mert vöröslila a fejed a méregtől.
Nem kérdeztem konkrétan egyszer sem!
Az érdekelne Céklafej, h. ha nem adótartozás, ha nem tagdíj-és kötelező ügyvédi felelősségbiztosítás elmaradása miatt törölnek vkit a kamarából, akkor még mi miatt lehetséges?
OK 1001 a válasz.Pl bedőlt hitel miatt is? Ügyfelek panaszai miatt, nem végez munkát, csak a honoráriumot vágja zsebre?
Adótartozás, az nem.Még kérek 998 ehetőség-választ!
(az azért gyenge forgalomra vall, ha még vki tagdíjat-kötelezőt se tud fizetni.Ügyvéd.)
Céklafej!Nem akarok agyilag teljesíteni! Jó nekem a gyenge agybarázdájú szellemi fogyatékos is!
A te fejed milyen Céklafej Kelvin?
Zseni.Pont.Pomt.Pont.
Law!
Nem megyek.
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.02.22. 21:01

Gondolj már bele, hogy milyen gyökér kérdésed van.

Mégis szerinted hány ügyvéd van az országban? 13.200?

Te pedig konkrétan egy ügyvédre vagy kiváncsi. Honnan a túróból lehetne tudni, hogy Te kiről nyekeregsz itt? Hogyan várhatod el, hogy konkrétan kapj a gyökér kérdésedre választ?

És hogy tárgyilagos legyek: egy szellemi fogyatékos már rég megértette volna, hogy lehetetlen konkrétan válaszolni a kérdésedre. Hogy még tárgyilagosabb legyek: agyilag rosszabbul teljesítesz, mint egy szellemi fogyatékos.

chriswb # 2015.02.22. 20:39

Kelvin!
Ezek a te képzelgéseid.Miért nem vagy tárgyilagos?
Tetszik, amit írsz, mert érdekel a véleményetek. Számos dolgot tudok a helyzetről, csak azt nem, hogy a kamara miért törölte.
Kételkedem abban, hogy egy kamara némi tagdíjnemfizetés miatt törölné egy kollégáját. Hiszen így nem tud keresni, és fizetni a tagdíjat, akármit. Ismerem e hont, és súlyos oknak kell lennie, h.vkit töröljenek, ha nem kéri.
Azt nem tudom elképzelni, h. egy sikeres ügyvéd ne tudná a tagdíját fizetni. Ha pedig veszteséges, akkor biztos kérhet kedvezményt.Ezért gondolom, hogy súlyos ok van a háttérben.
hello

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.02.22. 19:56

Már nagyon sok értelmes választ kaptál. Az meg nyilván a Te értelmi képességedet mutatja, hogy nem tudsz egyszerű válaszokat értelmezni.

Igazgatási úton megszüntették a kamarai tagságát valakinek. Írod, hogy van bedőlt hitele. Előfordulhat, hogy a bedőlt hitele miatt depressziós lett, elege lett mindenből, nem fizette a tagdíjat, ezért a kamara megszüntette a tagságiját. De ez csak egy példa. Azt nem vagy képes megérteni, hogy sikeres, jó egzisztenciával rendelkező embereknél is egyszer elszakadhat valami, és amit addig felépítettek azt hagyhatják veszni.

Te ragaszkodsz ahhoz, hogy a kamara falaz az ügyvédnek, mert az ügyvéd tuti bűncselekményt követett el, sikkasztott, lopott stb.

Teljesen felesleges válaszolni a kérdéseidre, mert annyira szemellenzős vagy, hogy ha az ügyvéd személyesen mondaná el neked, hogy miért zárták ki, akkor azt se hinnéd el.

chriswb # 2015.02.22. 19:07

Kelvin!
Na ugye, hogy tudsz rendesen is válaszolni!
De! Nem az illető ügyvéd hagyta ott a pályát, hanem a kamara rakta ki!
Bedőlt hitele az van.
Azt írtátok, hogy az ilyesmi, mint adótartozás, hitel, az nem számít a kamarai törlésnél! Igaz, tagdíj, köt.biztosítás, az igen.
Akkor mi van most?
Lyonee!
Mire a kérdés "Serloknak"?
hello

Lyonee # 2015.02.22. 17:24

Sherlock
És te ebben biztos vagy? Azért, mert azt írta?!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.02.22. 12:28

Pl.: besokallt, egészségügyi problémái vannak, rákos beteg, kiégett, bedőlt vmilyen hitele és értelmetlennek találja az életét, nem szeretne már ügyvéd lenni, közigazgatásban helyezkedne el stb.

Neked lehet újdonság, hogy egy ügyvéd felhagy az ügyvédi tevékenységgel, de másnak nem az.

chriswb # 2015.02.22. 11:31

Kedves Lajcsó!
Te kedves vagy és intelligensen válaszolsz!
A lentebb, örökhagyós kérdésemre is válaszolj, légysz! Köszönöm!
Kelvin!
Félreértesz! Csak érdeklődöm a társadalmi jelenségek témakörében! Mivel nem vagyok jogász, ezért vetem itt fel a kérdéseimet.
Ugyan, Kevin! Minek kérdezzem az illetőt, úgysem mondaná meg az igazat! Értem, számos oka lehet a kamarai tagság törlésének.De éppen ez érdekel, nem mindegy, hogy valaki csak tagdíjat, ilyesmi fizetnivalót nem fizet, vagy súlyos probléma van a háttérben! Példaként: letéti pénz elköltése!
Sorolj fel Kelvin az ezer okból néhányat a tagdíjon, köt. felelősségbiztosítás nem fizetésén kívül! Például: elvállalta kliensei ügyét, aztán nem tett semmit?
Serlok!
Volt kamarai tagról írtam!
hello és kösz

Sherlock # 2015.02.22. 09:56

Hogy lehet kirakatni olyat, aki nem tag?

Lyonee # 2015.02.22. 09:35

Szerintem csak bosszút akar állni az ügyvédjén, és itt akarja összeszedni a kamarából való kirúgáshoz szükséges okokat.