Munkajogi kérdések.


Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.11. 09:43

Nem árulnád el a munkáltató nevét? Hátha kell nekik ügyvéd ahhoz a perhez...

wers # 2021.05.11. 09:45

Béla :))

platós # 2021.05.14. 07:23

Üdv Fórum!

Utalásos fizetés felének kp-ben történő odaadása és „nem kell aláírni semmit“ átadása nem gyanús egy csöppet?

Paranoid alkat vagyok eleve de most sztem joggal szólalt meg a vészcsengőm.

Megjött az utalásos bérem, a fele hiányzott, kevesebbet utaltak.

Állítólag nem én voltam az egyetlen aki így járt.

Pár nappal később behívott a főnök hogy nem utaltak eleget (vettem észre) és itt van a különbözet kp-ban. Kérdezem hogy hát oké de miért nem utalják ezt is?

Erre hebegés habogás hogy hát nem lehet. mert nincs annyi a céges számlán. F*a. A cég számlája üres.

Mondom oké hát akkor kérem a kp-t. Hol kell aláírni az átvételt? Erre hebegés habogás hogy hát ezt nehogy aláírjam nem kell csak tegyem el a pénzt....

Tehát akkor:

nem jön meg a fizetés csak részben

a cég számláján nincs elég pénz

de kp az van (de honnan van ha a bankszámlán nincs...)

de nem kell aláírni

Hogyan és miből adott nekem a cég kp-t amit nem kellett aláírni? Az nem hivatalos céges pénz volt, mert az tételes pénzforgalmi átvétellel ment volna.

Olyan nincs hogy csak úgy egy 100-ast a kezembe nyomnak nulla adminisztrációval.

Mi ez az egész? Okkal és joggal sejtek csalást simlit?

Nekem ez büdös ahogy van.

Köszönöm a helpet

drbjozsef # 2021.05.14. 07:39

platós,

Ez neked nem kockázat.
Szerződés szerinti béredet megkapod, jó.

Ez a cégnek kockázat, hiszen nincs átvételije arról, hogy kifizette a béredet. Ha vita van, követelheted a kifizetést, hiszen nem kaptad meg - azt nem tudja igazolni a cég.

Mondjuk ha van ügyfélkapud, nézd meg, hogy be vagy-e jelentve rendesen. Nehogy kiderüljön, hogy 4 órára jelentettek be, ezért adják feketén a felét. Az neked nyugdíjban, vagy bármi ahhoz kapcsolódó ellátásban nagy szívás lehet...

platós # 2021.05.14. 07:40

"Ez a cégnek kockázat, hiszen nincs átvételije arról, hogy kifizette a béredet."

na ez meg a másik, és ha holnap feljelentem a céget hogy nem adta oda a béremet akkor mit mond majd? hogy ő átadta? igazolni meg nem tudja?

wers # 2021.05.14. 07:44

Kéne ott lennie egy bérjegyzéknek is. Bár az is lehet kamu, ha nem annyit kapsz hivatalosan, mint amennyiben a munkaszerződés szerint megállapodtatok. Ennek több oka lehet pl. amit drbjozsef írt, még csak nem is 8 óróra vagy bejelentve, vagy 8 órára sem annyit fizet mint a megállapodás.

Szerintem keress másik munkahelyet.

platós # 2021.05.14. 07:47

"Szerintem keress másik munkahelyet."

Szóval röviden te is úgy gondolod hogy nem tudni mi van a háttérben de valami nagyon büdös? Szóval ez az egész mindenképp súlyosan sántít akárhonnan nézzük?

wers # 2021.05.14. 07:51

Ha ilyeneket tapasztalunk, az azt jelzi a cég több sebből vérzik.

Továbbá spóroljon saját magán, jelentse be magát minimálbérrel, de munkavállalókkal ne szórakozzon. Ő nézegetheti magát - saját pénztárcáját, ha majd nyugdíjat kap.

drbjozsef # 2021.05.14. 09:42

Szóval ez az egész mindenképp súlyosan sántít akárhonnan nézzük?

A leírásod alapján ez eléggé valószínűnek tűnik.

drbjozsef # 2021.05.14. 16:26

Nyilván a nettójáról beszéltem, hiszen ő mondta, hogy azt megkapta, nyilván nem tudhatom a bejelentését, mint ahogy azt olvashattad is a hozzászólásban, ugyanezt leírtam.

Úgyhogy ez se volt sokkal feleslegesebb, mint sz.ö. szokott lenni...

mara69 # 2021.05.20. 15:52

Üdv.A munkahelyemet átvette egy másik cég.Az új munkáltatótól megkaptuk a szerződést,de még nem kérték vissza az aláírt példányt.Természetesen dolgozunk már egy ideje.Kérdésem az lenne így is érvényes a szerződés?
A választ előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.20. 16:26

Igazából nem kell új szerződés. Ah új munkáltatónak arról kell tájékoztatnia, hogy a munkáltató személyében változás következett be.

mara69 # 2021.05.20. 17:04

Köszönöm a választ.

Tuciri # 2021.05.22. 09:56

Üdv.
Munkahelyemen adminisztrátori munkarörben dolgozom kötelezhet a a munkáltató más telephelyen bolti eladói munkakör elvégzésére ?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.22. 15:50

Valószínűleg igen.

KálmánB # 2021.05.24. 10:12

Tisztelt munkajog.hu!

Olyan problémánk lenne, hogy a feleségem jelenleg fizetés nélküli szabadságon van, de rokkantsági ellátásban is részesül éves felülvizsgálattal. Utolsó alkalommal a munkáltató nem engedélyezte az egy év fizetés nélküli szabadságot, amit kértünk, csak 6 hónapot. Jelenlegi állapotában két kemoterápiás kezelés után, még nem alkalmas a munkavégzésre. (a covid miatt elhalasztott rehabilitációk és más főleg kemoterápiás kezelések mellékhatásai miatt). A munkáltató azt szeretné kérni tőle, hogy ő kezdeményezze közös megállapodással a munkaviszonya megszüntetését. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez megfelelő eljárás-e ebben az ügyben, vagy a munkáltatónak kellene egyoldalúan felmondania, mivel nem tudja az egészségi állapota miatt ellátni a munkáját?

Tisztelettel: KalmanB

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.24. 11:16

Véleményes.

mrricha # 2021.05.25. 16:55

Olyan kérdésem lenne hogy a munkahelyen, a jelenléti íven a nevemet picit elírták, vagy legalábbis nem teljesen olvasható, viszont az én aláírásomból kivehető a nevem. Ezt jelezték, azt mondták semmi gond, tudják ki vagyok.
Ugye ez nem befolyásolja hogy megkapjam a fizetést? Nem lehet baj ebből?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.25. 17:17

Ugyan. Ha egyáltalán nincs jelenléti ív, akkor is jár a bér.

fogolydilemma # 2021.05.27. 15:41

Nem tudom hova kell írni, ide írom, kérdezem. Kuruzslótörvény, stb...Kiírhatom névjegykártyára/honlapra, hogy XY, művészetterapeuta?

wers # 2021.05.28. 04:10

Miért, nem azzal foglalkozol és nem az a képesítésed?

lajcsika-ve # 2021.05.28. 13:53

Tisztelt Fórum!

Ha a munkáltató hamis bérlapot állít ki, az minek minősül?

A bérem nem jött meg összeghelyesen, kevesebbet kaptam mint a szerződéses bér.
De a bérlap szerint minden rendben, rajta van a bruttó bér a levonások TB SZJA stb majd ebből a nettó, minden stimmel.
Csak épp az nem stimmel hogy nem annyit utalt el, amennyi a nettó, hanem jóval kevesebbet.
Ott van a bérlapon hogy dátum összeg munkabér utalva X számlaszámra, majd elutalásra kerül jóval kevesebb.

És ez 2. alkalommal fordul elő.
Hamis a bérlap.

Ilyenkor mi a helyzet?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.28. 15:55

Fordítva ülsz a lovon. Nem a bérlap hamis, hanem a munkáltató tartozik neked. Hívd fel, hogy fizesse meg a tartozását.

Ottó67 # 2021.05.29. 12:49

Jó napot kívánok!

A nejemmel szeretnénk tisztán látni a szabadság terén a gyermekszülés után való visszatérés előtt.

A gyerekek
2005. október 13.
2006. november 17.
2009. szeptember 14.
2012. július 30.
2015. június 18.
születtek.

A 2015. június 18-án született ikrek tartós betegségük végett idén júniusban menne vissza dolgozni.

A munkáltató által 20-45 napot mond.

A nejem 2005. február 17 - március 10. között betegszabadságon, március 11 és május 17 között táppénzen, május 18-tól TGYÁS-on volt.

Mi a helyzet 2005 és 2020 között felgyülemlett szabadsággal?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.29. 13:24

Az nem kérdés: ki kell adni. A kérdés, az hogy van-e olyan, és ha van, hány nap.