Munkajogi kérdések.


Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.22. 18:53

A csak megegyezéssel az mit takar?Hogy mind a 2 félnek el kell fogadnia?
Mi mást?

...mi van ha nem írja alá?
Mi lenne? Nem változik a munkaszerződése.

igazságosztó # 2012.11.24. 06:30

Segítséget kérnék!
6 év 2 hónap közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetése esetén jár-e végkielégítés?

Öreg Csezi # 2013.01.02. 10:36

Tisztelt Fórum!

Az lenne a kérdésem, hogy 2013.10.01-től öregségi nyugdíjas leszek a nők 40 éves munkaviszonya alapján.
Ebből 21 éves közalkalmazotti viszonyom van.
Mennyi felmentési időre vagyok jogosult az új Mt.alapján?
A 21 közalkalmazotti időből az utolsó 13 évet a büntetésvégrehajtásnál töltöttem el.

Köszönöm előre is a választ.

V. Ildikó

Klári55 # 2013.01.02. 11:27

Tisztelt Fórum!

Kérdésem a következő lenne:

2012 december 30-ig táppénzen voltam.
December 31. -re az orvosom már kiírt dolgozni.
A munkáltatom erre a napra Dec. 31-re szabadságot írt ki, mivel a 2012 -ről maradt szabadságom (6 nap) amit átvihetek a következő évre.
Kérdésem hogy jogszerűen írt ki esetemben szabadságot erre a napra, hiszen december 31 munkaszüneti nap volt, amit munka beosztásom (közalkalmazott vagyok, óvodai dolgozó) szerint dec. 1-jén dolgoztak le. (én ekkor már táppénzen voltam)

Kérdésem, hogy jogosan írtak-e ki nekem szabadságot munkaszüneti napra?

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm:

Tisztelettel: Szabó Klára

Klári55 # 2013.01.02. 11:53

Tisztelt Fórum!

Kérdésem a következő lenne:
2012. December 30-ig táppénzen voltam egy munkahelyi balesetből kifolyólag.
2012 December 31.-től kiírt az orvosom. A munkáltatóm erre a napra nekem szabadságot írt ki, mivel még maradt 6 napom a 2012 –es évről!
Kérdésem, hogy jogszerű-e ez, hiszen December 31. - e munkaszüneti nap volt, amelyet Dec 1-jén dolgoztak le munkabeosztásunk szerint ( közalkalmazott vagyok óvodai dolgozó) . Én ekkor is már táppénzen voltam .

Lehetséges -e munkaszüneti napra szabadságot kiírni?
Válaszukat előre is köszönöm:

Tisztelettel Szabó Klára!

Klári55 # 2013.01.03. 09:40

Tisztelt Fórum!
Kérdésem a következő lenne:
2012. December 30-ig táppénzen voltam egy munkahelyi balesetből kifolyólag.
2012 December 31. től kiírt az orvosom. A munkáltatóm erre a napra nekem szabadságot írt ki, mivel még maradt 6 napom a 2012 –es évről! Kérdésem, hogy jogszerű-e ez hiszen December 31. - e munkaszüneti nap volt, amelyet dec 1-jén dolgoztak le munkabeosztásunk szerint ( közalkalmazott vagyok óvodai dolgozó) . Én ekkor is már táppénzen voltam .

Lehetséges -e munkaszüneti napra szabadságot kiírni?

Válaszukat előre is köszönöm:
Tisztelettel Szabó Klára!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.03. 10:10

Nem.

Bendegúz01 # 2013.01.04. 11:15

Kedves Forumozók!

Ha X okból nem tudok munkába megjelenni akkor a munkáltatóm kérheti hogy hitelt érdemlően igazoljam miért voltam távol a munkahelyemtől.
Nem orvosnál voltam hanem pl. csőtörésem volt otthon és magam szereltem meg mert nem telik szerelőre és ezért nem mentem be.
Kitől kell kérnem hitelt érdemlő igazolást?
Egyáltalán mi az hogy hitelt érdemlően amit köteles elfogadni munkáltatóm?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.04. 12:17

Ezt hiába igazolod hitelt érdemlően. Nem megfelelő ok a munkavégzési kötelezettség elmulasztására. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a munkáltató olyan bizonyítást fogad el, amilyen neki tetszik. Ha nem akaraja, akkor nem fogads el semmit.

Zsanka56 # 2013.01.04. 16:31

Tisztelt Szakértők!
Nagy gondban vagyok ,vagy leszek.Ez év decemberében meg lenne a 40 év jogosultsági időm a nők 40 éveséhez,de most még táppénzen vagyok ,és annak letelte után a munkahelyemen már nem dolgozhatom tovább ,ezért arra a pár hónapra úgy gondoltam kiváltom az egyéni vállalkozást , két szakmám van ,és most a másik az jól jön ,a vállalkozáshoz.
De,én a múltkorában a tv-ben láttam olyan riportot,ami arról szólt,hogy egy boltot aki bérelte,ő még azt kiadta még pár embernek ,olyan bolha piaci áruk árusításához ,vagy csere -bere kereskedéshez.
Más szóval , ha én mint egy. váll.bérelnék egy helységet,és én még azt továbbadnám naponta 5-6 embernek,mondjuk asztalonként egy x összegért,így ezzel nem lenne munkám,csak még ki kell számolnom,hogy megéri-e,hiszen csak lesz ott is rezsi ,és a bérleti díj.
Az lenne a kérdésem ,hogy aki járatos ebben a témában annak várom a válaszát,hogy egyáltalán a vállalkozásban meg lehet-e jelölni két féle profilt ,tehát lenne egy női szabó váll.-om és mellé szeretném ezt a másikat ,de hogy minek nevezném el azt nem tudom,azt igen,hogy minden asztal foglalónak adnék nyugtát ,nem áfa körösként,mert nekem az bevételként jelenne meg.Gondolom külön kéne könyvelni is?
Nem tudom érthetően írtam-e le,én értem mit írtam ,de más is?
Aki igen ,az kérem válaszoljon ,előre is köszönöm.

Piros73 # 2013.01.04. 17:02

Tisztelt Szakértő!
A férjem 2 éve dolgozik egy cégnél,6 hónapos határozott idejű szerződésekkel.A 2. évben 3 db 3 napos tanfolyamon vett részt Ausztriában ( március,június és szeptember hónapban). Erről tanulmányi szerződést nem készítettek. 2012 december 31.-én járt le az utolsó szerződés,de ő már november elején jelezte,hogy nem akar tovább maradni,másik munkahelyet talált jan. 1-től,lakóhelyünkhöz lényegesen közelebb,és jobb feltételekkel.A tulajdonos a kisfőnök által üzente,hogy akkor a tanfolyamok után fizessen 150 000 forintot, és mehet. Mi ezt nem tartottuk jogosnak, ezért nem fizettünk. Erre most közölték, hogy a december hónapra eső fizetését nem fogják most neki utalni.Hogyan juthatunk hozzá az elmaradt munkabérhez?És jogos-e tanulmányi szerződés nélkül kérni a tanfolyam díjakat?
A tulajdonos eléggé öntörvényű,mindenfélével fenyegetőzik,főleg a kapcsolataival,üzenget,mert nem lehet vele beszélni sem telefonon,sem személyesen.
Van-e esélyünk valamilyen hivatalos úton?
Egyébként a hivatalos fizetés 90-92 000 forint,ami szerintem nevetséges egy nagy cégnek,viszont nekünk 3 gyerekkel ( én GYES-en vagyok ikrekkel)fontos.
A választ előre is köszönöm!

bajszi1982 # 2013.01.16. 14:08

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy közalkalmazott nyugdíjba megy, az álláshelye üres álláshelynek minősül-e? Ha egy közalkalmazott nyugdíjba megy, a helyét fel lehet-e tölteni, vagy létszámstop miatt nem?
Köszönöm a választ.


Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze

smiley:-) # 2013.01.16. 17:42

Szeretném megkérdezni hogy a közmunkásokat,a jelenléti ív aláírása helyett,kötelezhetik e az ujj lenyomat leadására?

laciapu43 # 2013.01.18. 18:15

Tisztelt Szakértő!Ha gépkocsivezetőként alkalmaznak valakit,ki kell e a munkáltatónak fizetni a vezetői engedély orvosi alkalmassági vizsgálatának költségeit?Tehát ez munkaköri alkalmassági vizsgálatnak számít-e?Köszönöm válaszát.

ocsi0001 # 2013.01.20. 18:34

T.Címzett !
Már számtalan helyen utána néztem,de mégsem találtam konkrét választ arra,hogy a túlórát(rendkívüli munkavégzés)a munkáltató miként rendelheti el.Lásd:munkarend szerint 7nappal írásban vagy akár előző nap szóban?Erre kérnék érdemi válasz.Ellőre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.01.20. 19:53

Azt nem kell 7 nappal előre.

obi van # 2013.01.21. 12:01

Tisztelt Cím!
Kérdésem az lenne, hogy lehet egyszerre bejelentett mhelyen dolgozni (határozott idejű szerződéssel)+felmondási idő alatt tartózkodni?
köszönöm.

wers # 2013.01.21. 12:07

Próbálom megérteni a kérdést.
Itt most egy munkahelyről van szó, vagy kettőről?Felmondási idő alatt is kell dolgozni a munkahelyen, de a munkáltató adhat felmentést a munkavégzés alól.

wers # 2013.01.21. 12:09

De határozott idjű szerződésnél nincs felmondási idő.

obi van # 2013.01.21. 12:10

Kedves Wers,
kettő mhelyről van szó.Az egyiknél felmentettek a munkavégzés alól, ahogy Ön is írta.

obi van # 2013.01.21. 12:10

és van egy határozott idejű munkaszerződésem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.21. 12:13

Lehet. Nem hogy kettő, hanem bármennyi.

wers # 2013.01.21. 12:14

A másik munkáltatónál lehet munkát végezni, lehet két jogviszon egyszerre. De szerintem ez közös megegyezéssel lett a szerződés megszüntetve, és nincs felmondási idő. Határozott idejű szerződésnél nem felmondási idő van.
Ki kezdeményezte a szerződés megszüntetését?

Vattus # 2013.01.22. 05:24

Üdvözlöm!

A munkáltatóm létszámleépítésre hivatkozva elbocsájtott.
Az lenne a kérdésem hogy ha ugyanazon munkakörben van próbaidős alkalmazott, tehát ugyan azt a munkát látja el és ugyan arra a munkakörre vagyunk bejelentve, akkor jogosan járt el a munkaadóm, hogy engem küldött el akinek már nincs próbaideje.
Illetve hogy létszámleépítésre hivatkozva küldött el, de ennek ellenére hírdet egy hírdető újsàgban az én munkakörömre és egyéb munkakörre is. Milyen létszámleépítés az ilyen?

A válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: Molnár Éva

Japizo # 2013.01.23. 08:18

Kedves Segítők!

Napi 8 órás főállású bejelentett munkaviszonyom van. Otthon a családban vállalkozni szeretnénk és betéti társaságot gondoltunk alapítani. Kérdésem lenne, hogy én beltag lehetek-e ebben a társaságban, okoz-e esetleg valamilyen összeférhetetlenséget munkajogilag a főállású munkaviszonyommal? Valamint kérdéses az, hogy milyen és mennyi közteher, illetve egyéb járulék fizetési kötelezettségem keletkezik beltagként?

Köszönettel: Zoli