Üdv Mindenkinek!
Munkajogi Szakjogász képzéssel kapcsolatban bármilyen infónak örülnék,engem konkrétan a pécsi képzés érdekelne.
Olyan kollégával szívesen leveleznék aki jelenleg ilyen képzésben vesz részt,vagy már elvégezte.
Köszönettel:
dr.joci
Üdv Mindenkinek!
Munkajogi Szakjogász képzéssel kapcsolatban bármilyen infónak örülnék,engem konkrétan a pécsi képzés érdekelne.
Olyan kollégával szívesen leveleznék aki jelenleg ilyen képzésben vesz részt,vagy már elvégezte.
Köszönettel:
dr.joci
Szerintem hivd fel Mátis Juditot, és kérd meg, hogy adja meg néhány résztvevő elérhetőségét, mert érdeklődni akarsz tőlük arról, hogy milyen a képzés, megéri-e, miket tanulnak stb. Hátha..
dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu
Köszönöm a tippet:)
Ne a Mátis Juditot hívd, ez a képzés a Bauerné Bózsa Zsuzsához tartozik - 3303-as mellék.
Egyébként én a pécsin kívül más munkajogi szakjogásziról nem is tudok.
Munkaügyi szakjogászi van Szegeden. Hogy mi a különbség...?
Üdv mindenkinek!
Elég ellentmondásos amiket a képzéssel kapcsolatban hallottam,valaki szerint nagyon hasznos,más szerint semmit nem ér...
Igazából nekem csak az a problémám,hogy befizetek egy csomó pénzt,és után nem tudok ezen a területen dolgozni,engem viszont nagyon érdekel a munkajog.
Legfeljebb ez lesz a hobbim:)
Tisztelt Munkajogász!
Szeretnék érdeklödni, zenetanár vagyok, és félmunkaidőre szeretnének bejelenteni. Mivel engem egy nagy zeneiskola küld le vidékre ez 3 nap, de az szinte az egész napot elveszi.
Egy héten13.5 órát dolgozok., ami egy hónapban 54 órára jön ki. szeretném tudni hogy erre a területre más munkaidő illetve hasonló szabályok vonatkoznak. Illetve a heti 40 óra a teljes munkaidő vagy ezt a munkáltató határozza meg?
Válaszát elöre is köszönöm
L. Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Ha jól értem, téged részmunkaidőben akarnak foglalkoztatni.
A teljes munkaidő a munka törvénykönyv szerint heti 40 óra, a munkáltató azonban megteheti, hogy úgynevezett rövidebb teljes munkaidőben alkalmaz, ilyenkor lehet a teljes munkaidő kevesebb, mint heti 40 óra. Ez azonban nem igazán éri meg a munkáltatóknak, így tapasztalataim szerint igen ritkán alkalmazott megoldás. Ennek hiányában marad a részmunkaidő.
A pedagógus munkakörökre nem a heti 40 óra vonatkozik. Nem ismerem a pontos szabályozást, de az biztos, hogy az általánostól eltérő.
Karika, az, hogy milyen szabály az irányadó nem csak a munkakörtől függ, hanem attól is, hogy ki a foglalkoztató, és hogy milyen jogviszonyban foglalkoztatják (munkajogviszony, közalkalmazotti, vállalkozói) - én a munkajogviszonyból indultam ki.
A kérdésem az lenne, ha egy ismerősöm kb. fél éve (gerincműtét) után táppénzen van, a multicég leépítés címén felmondhat-e neki?
Rendes felmondással nem.
Közalkalmazott vagyok, művelődésszervezésből, humánpolitikából és andragógiából szereztem főiskolai végzettséget. Jelenleg nyilvános levéltárban dolgozom, de a munkáltatóm nem hajlandó "F" kategóriába átsorolni, mert az az álláspontja, hogy a müv.szerv.-es diploma levéltárban nem szakirány. A müv.szerv. közművelődési szakembert is jelent, és a levéltár közművelődési intézmény. A diplomát tavaly szereztem, állítólag a Kjt. előírja, hogy legkésőbb következő év január 1-el át kell sorolni. Valóban így van-e ez? Törvény, rendelet, stb. szám kellene. Köszönettel.
A művelődésszervező szak szerintem sem ad képesítést levéltárosi munkakörre. Javasolom, nézz körül, hogy szerveznek-e levéltárosi szakirányban felsőfokú szaktanfolyamot. Azzal már "F" kategóriába kerülhetnél.
Visszatérve a szakjogász képzésre, csak ajánlani tudom. Véleményem szerint nagyon hasznos nagyon kompetens előadó adják le az anyagot.
A szegedi képzés messze nem ugyan az, mint a pécsi, hisz a szegedi csak egy sűrített képzés és többnyire csak a kollektív szerződés kérdéseivel foglalkoznak. Az Mt. többi részére keveset térnek ki.
Ami pedig a telefonszámok kiadását illeti, bárkit hívhatsz, elvileg senki nem fog ismeretlen embernek telefonszámot, elérhetőséget kiadni – sem telefonon, sem pedig személyesen. Azért 15 évvel a rendszerváltás után lassan itt is hagyománya lesz az adatvédelemnek.
Helo
Segítséget kérnék. Én mint BT vagyok megbízási szerződéssel egy cégnél. Alapot és jutalékot fizetnek tehát minden hónapban számlát kell adnom. A problémám az, hogy a cég minden hónapban eljátsza velem azt, hogy nem fizet ki időben mondjuk 10.-éig. Ez a számla fizetési határideje is. Baromira elegem van, hogy mindig nekem kell a pénzem után futni. Mit tehetnék.
előre is köszi a segítséget
Tulajdonképpen semmit!
Örülj,hogy van megbízási szerződésed!
Határozatlan idejű közalkalmazotti kinevezésem van ráadásul a vezetői megbízásom is határozatlan időre szól. A polgármestr Úr a szociális szolgáltatásokat ki akarja szervezni alapítványhoz. Az alapítványnál a továbbfoglalkoztatást nem vállaljuk, 23 közalkalmazotti létszám lesz felmentvel Kérdésem, hogy csoportos létszámcsökkentés-e, és számomra van-e valami jogorvoslat a végkielégítésen kivül is.
Borozóba kellene felvenni kb egyhónapra nyugdíjas kisegítőt napi 4 órára. Hogyan lehet a legszabályosabban és főleg a legolcsóbban megoldani.
Ez az u.n. kék könyv ebben az esetben szóba jöhet ? Ha igen hol lehet beszerezni és mit kell tenni utána ?
Jó napot!
Szeretnéám megkérdezni,hogy én autószerelő szakmunkás vagyok és hogy jogszabály szerint mennyinek kéne lenneie a munkabéremnek?
És jár-e valamiylen plusz juttatás?
Válszát előre is köszönöm!
Jogszabály nem rendelkezik a munkabér összegéről. Az a munkáltató és munkavállaló közös megállapodásán múlik. Jogszabály csak a minimálbér összegét szabályozza, ammi 69 ezer ft. körüli összeg ( nem tudom pontosan ).
A minimálbér annyit jelent, hogy attól kevesebbet napi 8 órás munkáért nem fizethet a munkáltató. Viszont, hogy Ön ezen felül "mennyiért adja munkaerejét" az a munkáltató és az Ön közötti megállapodás kérdése.
nem csak a minimálbér számít hanem a kötelező bérminimum is és ha autószerelőként dolgozol mint szakmunkás akkor ez számit
316/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet
A 2. §-ban meghatározottaktól eltérően, a legalább középfokú iskolai végzettséget, illetőleg szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított havi személyi alapbér garantált bérminimuma
aa)2 évnél kevesebb, a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges szakképzettséget, képesítést igénylő szakmában a fennálló munkaviszonyban, illetve azt megelőzően szerzett gyakorlati idő (a továbbiakban: gyakorlati idő) esetén a 2. § (1) bekezdésében megállapított kötelező legkisebb munkabér 105%-a,
ab)legalább két év gyakorlati idő esetén 110%-a;
ba)az aa) pontban meghatározott esetben a kötelező legkisebb munkabér 110%-a,
bb)az ab) pontban meghatározott esetben a kötelező legkisebb munkabér 115%-a;
ca)az aa) pontban meghatározott esetben a kötelező legkisebb munkabér 120%-a,
cb)az ab) pontban meghatározott esetben a kötelező legkisebb munkabér 125%-a.
(2) Az (1) bekezdés alkalmazásával megállapított garantált bérminimum felfelé kerekített összegeit a rendelet melléklete tartalmazza.
(3) Az 50 év feletti munkavállalót garantált bérminimumként az ab), bb), cb) pontban szereplő összeg illeti meg. A szabályt először arra a hónapra járó munkabérek megállapításánál kell alkalmazni, amelyikben a munkavállaló az 50. életévét betölti.
(4) A gyakorlati idő munkaszerződéssel, munkakönyvvel, működési bizonyítvánnyal vagy egyéb hitelt érdemlő módon igazolható.
Üdvözletem!
A segítségüket kérném az alábbiakban:
1953 novemberében születtem, 38 év munkaviszonyom van.
Munkáltatóm most mond fel rendes felmondással(jogutód nélkül megszűnik). Kérdésem: a Mt.95§(5)b. bekezdése szerint jogosult vagyok-e a + 3 havi végkielégítésre?
Köszönettel.
Nem valószínű, hogy 35 évet dolgoztál volna korkedvezményre jogosító munkakörben. [Nytv. 8. §]
(Lehet, hogy összekeverted az előrehozott öregségi nyugdíjjal.)
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02