Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Kijelentés állandó lakcímről

ZZ24 # e-mail 2020.04.29. 16:50

Értem, köszönöm, akkor marad az A terv.

Szomorú örökös #   2020.04.29. 16:28

ZZ24

ők hajlandóak írásban kijelentkezni....Ehhez elég ha a saját nevükben beküldenek nyilatkozatot?

Nincs olyan, hogy bárhonnan „kijelentkezni”. Ehhez egy másik állandó lakcímre kell bejelentkezniük, azzal szűnik meg automatikusan nálad az állandó lakcímük. De az macerás, mert abban a pillanatban - ha jól sejtem - megszűnik a mostani tartózkodási helyük. Szóval marad a fiktiválás, ahhoz viszont akár az ő írásbeli nyilatkozatukat felhasználhatod szerintem. De ezt majd más vagy megerősíti itt, vagy cáfolja.

ZZ24 # e-mail 2020.04.29. 16:24

Van új fejlemény. A 3 ból két illetőnek megvan a tartózkodási helye, ők hajlandóak írásban kijelentkezni.

Ehhez elég ha a saját nevükben beküldenek nyilatkozatot?

wers #   2020.04.28. 08:06

Ha nem lesz más a bérbeadó elküldi külföldről a beadványt, + egy meghatalmazást.

Talán nem is kellene más megoldást keresnetek. Nem kell személyesen beadni a kérelmet, lehet levélben is. Tanácsos a fiktiválandó cím szerinti járási/kerületi Kormányhivatalnak küldeni, majd ők tudják, melyik Kormányablak folytatja le az eljárást.

Az is lehet, ami talán gyorsít, hogy neked küldi el mihamarabb a megírt kérelmet a meghatalmazással, így te beviheted a Kormányablakba. Az lesz az illetékes, amelyik korábban Okmányiroda volt.
Időpontot kell kérned előre.

De a lényeg, amit gerbera is írt, hogy alapjában a fiktiválással sok problémát nem oldotok meg.

ZZ24 # e-mail 2020.04.28. 02:02

Köszönöm a válaszokat.

Kiderítem, mi van a bérleti szerződésben. Az egyik illetőt többszörös betörésért, lopásért körözik, csak 6 rendőr kereste.

Ha nem lesz más a bérbeadó elküldi külföldről a beadványt, + egy meghatalmazást.

wers #   2020.04.27. 08:55

+ 1

gerbera317 # e-mail 2020.04.27. 08:30

Ha fiktiválva van a cím, és máshol nem találják, vagy ez az egyetlen ismert, vagy utolsó ismert címe, akkor is ellenőrzik ezt a címet.

wers #   2020.04.27. 08:23

Sürgős lenne

Ez normál esetben sem lenne az, most pedig biztos nem.

Látni kellene a szerződést, mire jogosítja fel a bérlőt.

Pl. önkormányzati bérlakásoknál a bérlő rendelkezhet a bentlakókról.

drbjozsef #   2020.04.27. 07:38

ZZ24,

Szerintem alapesetben nem.

A kormányablak szerint a szállásadó jogosult az eljárás megindítására. Ez a tulajdonos, vagy a haszonélvező lehet, a bérlő nemigen.

Viszont, ha tudnának írni egy meghatalmazást, azzal eljárhatna a bérlő. De ehhez vagy találkozniuk kellene, vagy, ha nem jön haza a tulajdonos, akkor el kellene mennie a konzulátusra, hogy ott hitelesítsék az aláírását.
(Bár általános magánokiratra nem is biztos hogy kell).

Meghatalmazás nélkül szerintem nem fog menni.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

ZZ24 # e-mail 2020.04.27. 01:16

pontosítva?

A (bérbeadó távollétében) a bérlő indíthat e fiktiválási eljárást a leírt okok alapján?

ZZ24 # e-mail 2020.04.27. 01:13

üdv,

a következő lenne a kérdésem:

A bérlő indíthat e a bérleti szerződés csatolásával lakcím fiktiválást az illetékes kormányhivatalnál.

A tényállás a következő: a lakásba bérlőkön kívül 3 illetéktelen személy be van jelentve és állandóan a bérlők címére küldözgetik a 3 illetéktelen személy rendőrségi, bírósági papírjait.

A probléma az, hogy ezekről az illetéktelen személyekről a bérbeadó se tudott, viszont ő nem tudja jelenleg megindítani a fiktiválási eljárást, mert külföldön tartózkodik.

A kérdés, hogy a bérbeadó a tényállás előadásával és a bérleti szerződés csatolásával. illetve a lakóközösség két tanújának aláírásával ellátott fiktiváli kérelmet benyújthat e?

Sürgős lenne, mert már több alkalommal rendőrök is keresték ezeket az illetéktelen, fiktív embereket.

wers #   2019.04.04. 09:58

Elég ha kormànyablakban fiktiválom

Elég, de fordulhatsz a helyi jegyzőhöz is. Ők majd megkeresik.

onezoli # e-mail 2019.04.04. 09:29

Kb 1,5 éve vettem egy ingatlant, azóta nem jelentkezett ki az előző tulaj...de időközben börtönbe került
Elég ha kormànyablakban fiktiválom vagy fel kell vegyem a kapcsolatot a bőrtönnel ahol tartózkodik?

wers #   2018.09.14. 08:06

Ezért javasolta az ügyintéző, hogy a KEKKH-t keressem meg”.
Más sok apró részletet ismerek évek óta a történetből, ez még nem volt :))
Egy biztos, egyszer már írtam, sikerült anno az ügyintézők közül kifognod az ebihalat sellő helyett.
Neki kellet volna keresnie a bejelentőt, hiszen lehet, hogy még náluk volt, még fel sem küldték. Ha már nincs náluk, akkor visszakéri.
Egyébként rutinosabb ügyintéző egyből a fiktiválást javasolja (persze, ha ténylegesen nem ott lakik a személy)
Ha meg ott lakik akkor is fontosabb kérdés, ki engedte ezt meg neki? Milyen jogon. Ez a jog biztos, hogy nem a lakcím bejelentéssel keletkezett.

Szomorú örökös #   2018.09.14. 07:45

wers

Ennek sok értelme nincs. Ha még élne aki akkor tulaj volt, neki is érdemesebb a bejelentés felülvizsgálatát kérnie. Majd a helyi hivatal lekéri KEKKH-tól (vagy ki tudja már hogy hívják). Szerintem ez illetékmentes.

Mint írtam, én is anno gyanút fogtam, mert valaki állandó lakcímre jelentkezett be az én házamba, pedig én csak a tartózkodási helyet engedélyeztem számára az aláírásommal. Erős gyanú merült fel bennem, hogy másik adatlapot töltöttek ki és aláhamisították az aláírásomat. Ezért javasolta az ügyintéző, hogy a KEKKH-t keressem meg. Írtam nekik egy levelet postai úton, amire jött is válasz, hogy fizessek érte valami minimális illetéket. Nos, mivel közben kihajítottuk innen a csávókámat, így okafogyottá vált az egész és nem fizettem semmit, volt neki bőven baja nélkülem is. Ha még okirathamisítás miatt is felelősségre vonták volna, akkor nem úszta volna meg felfüggesztett börtönnel.

wers #   2018.09.14. 07:40

Egyébként illeték fejében a KEKKH felé írt kérelemben akár kikérheted a bejelentkezési kartonjának másolatát is, akkor abból akár kiderülhet, hogy okirat hamisítás történt.

Ennek sok értelme nincs. Ha még élne aki akkor tulaj volt, neki is érdemesebb a bejelentés felülvizsgálatát kérnie. Majd a helyi hivatal lekéri KEKKH-tól (vagy ki tudja már hogy hívják). Szerintem ez illetékmentes.

Mivel ő már nem él, ezt az eljárást elutasítják, mert pl. már aláírás mintát sem lehet kérni.

Marad a fiktiválás. Siegelinde, ez pont azt jelenti, hogy te eldöntötted, hogy ő ne legyen hozzád bejelentve. Nem fog fájni. De szerintem azzal sem ér semmi sérelem, hogy be van jelentve. Nem kér enni.

wers #   2018.09.13. 20:57

bocs, hosszabban holnap.

wers #   2018.09.13. 20:56

Szomorú örökös, nem igazán mindenben jók a válaszok, de most nem javítalak. Pl. igen, kimennek, ha szükséges.
A bejelentés felülbírálata másik téma. Nem úgy van az sem.

Röviden, be kell adni a fiktiválási kérelmet, ennyi.

Szomorú örökös #   2018.09.13. 20:39

Siegelinde

Csak simán fel kell menni a honlapjukra és ott megvan, hogyan kell kérni a karton másolatát?

A francokat! Írni kell nekik hivatalos levelet, postai úton. Bár ennek a rendjét és módját megtalálod ott fent szerintem.

Azt nem értem (csak kíváncsiságból érdekel), hogy miért nem fiktiválják valakinek csak úgy simán a lakcímét, ha a tulajdonos úgy dönt, hogy nem akarja, hogy a lakásába be legyen jelentve valaki?

Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki kénye-kedve szerint jelentgetné ki azt, aki éppen aznap reggel csúnyán nézett rá. Szóval ez komoly visszaélésre adna lehetőséget, úgyhogy inkább ne agyalj rajta.

facsiga77 # e-mail 2018.09.13. 20:15

Siegelinde:

Teszel egy feljelentést a területileg illetékes rendőrkapitányságon közokirat hamisítás gyanújára hivatkozva, és majd ők kivizsgálják.

A fiktiválási kérelem egy kétoldalas lap, ahol szépen be kell írni az adekvát adatokat (saját adatok, kit akarsz fiktiválni, melyik hrsz lakásból, milyen jogcímen nincs ott (sose láttad, elköltözött, stb))
Kormányhivatalban kitöltöd és megy a folyamat.

Szomorú örökös #   2018.09.13. 20:02

Siegelinde

Miért van az, hogy bejelentkezni be lehet egy aláhamisított szállásadó-aláírással

Hát annál azért többre van szükség, konkrétan személyes adatokra is, amit csak akkor tudhat, ha a tulajjal kapcsolatban van.

de ha fiktiváltatni akarja a tulajdonos a lakcímbejelentést, akkor BIZONYÍTANIA kell, hogy az illető nem lakik ott (hogy lehet valaminek a nem meglétét bizonyítani?), és kiküldenek egy ügyintézőt, aki beszél a szomszédokkal, hogy ez a személy ott lakik-e, vagy sem?

Szerintem nem küldenek ki senkit! Ha nincs másik bejelentett címe, akkor nyilvános hirdetményben keresik és jelzik neki, hogy új lakcímet kellene bejelentenie a hatóságnál.

Tőled csakis egy két tanúval aláírt nyilatkozatot kérnek, amiben jelzed, hogy az illetőről nem tudod, hogy kicsoda, jelenleg nem tartózkodik életszerűen az ingatlanban, sőt nagy valószínűséggel jogellenesen lett oda bejelentve, bár ez itt irreleváns.

Egyébként illeték fejében a KEKKH felé írt kérelemben akár kikérheted a bejelentkezési kartonjának másolatát is, akkor abból akár kiderülhet, hogy okirat hamisítás történt. Én egyszer próbálkoztam ilyennel, de amikor jelezték, hogy fizessek érte, addigra már okafogyottá vált, így nem foglalkoztam vele tovább.

wers #   2018.08.30. 14:11

Gépjárműre 17 várakozó volt előttem. Két óra várakozás után 5 perc volt. Közben a 17-ből min. öten elmentek.
Rengetegen voltak.

drbjozsef #   2018.08.30. 13:50

Ez mitől ilyen lassú? Én tavasszal jelentettem be egyet, az nem volt három perc. Igaz, a vevő addigra már bejelentette, ezért se adnom, se kapnom nem kellett végül semmit.

wers #   2018.08.30. 12:11

:))
Tegnap-tegnapelőtt volt "szerencsém" látogatást tenni náluk:

Tegnap előtt (14.55-kor):
Szia!!! Hát téged is látni? Mi szél fúlt erre?

Eladtuk az egyik kocsinkat, jöttem bejelenteni.

Biztos??

Igen, biztos. Eladtuk, másikat vettünk helyette.

Biztos.... ma akarod bejelenteni? Szerintem akarsz te holnap is erre jönni.

Tegnap 14.15-kor

Ismét a kérdés, biztos? Biztos. Kivárom. Kivártam. 16.30 körül végeztem, és nem én voltam az utolsó. (Nyitvatartás 16.00-ig elvileg)

drbjozsef #   2018.08.30. 11:45

OFF,
Utolsó hiányzó enterhez illő : http://napirajz.hu/?…
:)