Követeléskezelés


Hagymusz # 2016.09.18. 14:07

És az, hogy a végrehajtást kérővel gyakorlatilag lehetetlen kapcsolatba lépni, semmit nem számít? így csak hízik a tartozás, amit nekem egyre kevésbé lesz hajlandóságom kifizetni. A vicc az egészben, hogy egy másik faktoringcéggel is volt ügyem 2013.-ban. Náluk egy 300 eft körüli követelés volt. Velük minden bonyodalom nélkül, egyszerűen kapcsolatba tudtam lépni, felvállaltam egy havi 100 eurós részletet, és minden ment gördülékenyen. Tulajdonképp már el is feledkeztem róluk, pont a mostani eset kapcsán bukkantam rá a régi emailekre. Ezért vagyok felháborodva, mert tulajdonképp még bizonyítani is tudom a szándékomat a rendezésre már az első megkeresésig visszamenőleg. Az már hadd ne az én hibám legyen, hogy a követeléskezelő szándékosan elérhetetlenné teszi magát. Ha anno 2013.-ban tudok velük beszélni, már rég el lenne felejtve az ügy, nem pedig tovább hízik plusz 130 eft-tal.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.18. 13:58

Lerázott. Bár tulajdonképpen igaza van: a végrehajtást kérő engedhetne a követelésből. (Szerintem nem fog.)

Hagymusz # 2016.09.18. 12:20

Ez egy 60 eft tőketartozásról indult tartozás, amire a többletköltségek az Exigo kezelésében rakódtak, így tartunk most kb 440eft-nál. Nekem Korláth Anita mondta, hogy ha ezt az összeget mérsékeltetni szeretném, esetleg részletekben kifizetni, azzal az Exigot kell keresnem.Mert én igenis vitatom az összeget, pont amiatt, mert nem tudtam elérni anno a követeléskezelőt, hogy egyezségre juthassak velük. A mai napig megvan az email, amiben kapcsolatba akartam lépni az Exigoval. Ott még "csak" 280 eft-ot követeltek, de sanszom se volt, hogy akármilyen tárgyalást is folytathassak a fizetéssel kapcsolatban.

gerbera317 # 2016.09.18. 12:02

Mégiscsak végrehajtó jár el? Akkor meg mit akarsz az Exigotól meg a Pivarnyiktól? Mindent a végrehajtónál kell intézned. Mindent.

Hagymusz # 2016.09.18. 10:36

Hoppá, még sincs elérhetősége az Exigonak? Pedig már kezdtem örülni...

Hagymusz # 2016.09.18. 10:12

A végrehajtó Korláth Csaba Berettyóújfaluból. Én már péntek reggel felhívtam az irodáját, hogy információt kapjak a követelőről és a követelésről.Korláth úr lányával sikerült beszélnem, ő mondta el, hogy az Exigo a követelő. A google a kereséseimre kidob egy Bp., Erzsébet körúti címet. Pivarnyikné munkahelyi címe is ugyanez. De az Exigohoz nem találtam se telefonszámot, se emailcímet. Mivel külföldön tartózkodom, és a munkámból adódóan csak késő délután tudok a személyes ügyeimmel foglalkozni, számomra az emailben történő kapcsolattartás lenne a legideálisabb. Lenne szíves segíteni, hogy hol keressem az Exigo elérhetőségeit? Nekem nem sikerült megtalálnom.

gerbera317 # 2016.09.18. 10:05

Nem állítja, hogy végrehajtó volt, és a leírtak alapján nem is lehetett az.
Egyébként az Exigo faktor minden elérhetősége megtalálható a neten, és ugyanígy Pivarnyikné dr. Juhász Emőkéé is.

Hagymusz # 2016.09.18. 09:58

Engem tényleg a végrehajtó keresett meg édesanyám címén. Sajnos ismerjük egymást egyéb régebbi ügyekből kifolyólag. Ez az eset azért ütött szíven, mert az Exigo Factor 2013.as megkeresésekor én egyből próbáltam intézkedni, telefonálni emailezni, de senkit nem tudtam elérni.Az azóta eltelt több, mint 3 évben se levél se telefonhívás nem érkezett az üggyel kapcsolatban. Az a saját hibám persze, hogy jó ideje már el is feledkeztem az egészről. Ez az ügy egy még 1998-ban felvett áruvásárlási hitelből indult. Felelőtlen fiatal voltam. Mióta külföldön dolgozom, tudatosan felszámoltam az összes általam ismert hasonló botlásomat, többek közt pont azért, mert azóta vettem házat is Magyarországon, és nem akartam, hogy arra bármit ráterhelhessenek. E hét péntekig azt hittem,hogy semmilyen tartozásom nincs. Most az első pánikból magamhoz térve ismét keresném a megoldást a dologra, de az Exigo Factor Zrt gyakorlatilag egy elérhetetlen cég. Az említett ügyvédnő elérhetőségét közben megtaláltam, küldtem egy emailt neki. A fő gondom az, hogy pont az elérhetőségek, kapcsolatfelvételek hiánya miatt arra gyanakszom, hogy itt a valós szándék éppen az, hogy a követelés hízzon, és a rendezésére tett kísérleteim kudarba fulladjanak egészen addig a pontig, amíg az összeg eléri azt a szintet, ahol már el lehet venni érte a házamat.

Dr.Attika # 2016.09.18. 09:30

Bizonyosan végrehajtó kereste és nem egy követeléskezelő munkatársa?Tessék szólni anyukának, ha ebben az ügyben keresik Önt, akkor kérje el az igazolványát a végrehajtónak, ha az egyáltalán. Írja fel annak adatait, kérjen valamilyen okiratot és ezt követően tárgyaljon vele. Vélhetően valami jogellenes cselekmény folyt. Van egy mondás, hogy : Nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani. Így nem lehet minden naiv ember mellé jogászt sem állítani. Valahol az általános iskolákban kellene megtanulni, hogy nem dőlünk be minden kóklernek, aki hivatalos eljárást színlel. Nem lenne ennyi "unokázós" csaló sem.

Hagymusz # 2016.09.18. 09:18

Tisztelt fórumozók! Mit lehet tenni, ha a követeléskezelőnek semmilyen publikus elérhetősége nincs egy székhelycímen kívül? Még 2013.-ban keresett engem Pivarnyikné Dr Juhász Emőke az Exigo Factor Zrt.-től egy lejárt esedékességű áruvásárlási hitel okán.Mivel régóta külföldön dolgozom, akkor sem tartózkodtam Magyarországon. A hölgy édesanyámnál hagyott egy személyes megkeresésről szóló papírt, amin volt ugyan cím, egy telefon/faxszám, de más semmi. Mikor tudomást szereztem a megkeresésről, próbáltam hívni a megadott számot ( 06/1 413 3580), de nem sikerült senkivel kapcsolatba lépnem. Kis nyomozás után találtam a neten egy emailcímet (exigofactor@exigofactor.hu), de nem létező cím.Az azóta eltelt időben se levél, sem telefonváltás nem történt az ügyben,egészen tegnapelőttig, amikor is egy végrehajtó keresett engem édesanyám lakcímén ( ezt szintén nem értem, mivel az állandó lakcímem már 2 éve teljesen más). A google semmilyen elérhetőséget nem talál az Exigo-hoz, csak egy Bp.-i címet. így hogy egyezzek meg velük, ha el sem lehet őket érni?

Dr.Attika # 2016.06.18. 06:23

Ja, a követeléskezelő hiénákkal már csak sikerül megtalálni a kompromisszumot.

gerbera317 # 2016.05.22. 15:28

A végrehajtás elrendeléséig nem évült el, ez biztosnak tűnik. Azt kell vizsgálni, hogy a végrehajtás során elévült-e. Az, hogy „Ezután semmi se történt 2015 júniusig”, egészen biztos, hogy nem igaz.

Rick4 # 2016.05.22. 13:11

Nagyon köszönöm, akkor indítjuk a pert.

ObudaFan # 2016.05.22. 13:02

1 év az elévülés a jogerős fizetési meghagyás után is és azt már csak végrehajtási cselekmények szakítják meg.

Rick4 # 2016.05.22. 11:52

Köszönöm. A kérdés az, hogy egy ilyen tartozás 1 év alatt elévül, de a kiállított végrehajtási lap, és a jogerős fizetési meghagyás is 1 év alatt évül el, vagy a jogerőssé váláskor, mivel pénzt követelnek, (tehát nevezhető pénzkövetelésnek is) 5 év az elévülés? Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.22. 06:51

A kifogás mint eszköz nem volt megfelelő. Végrehajtás megszüntetése iránti pert kell indítani.

Rick4 # 2016.05.21. 19:04

Üdvözletem!
Kérnék egy kis segítséget. A húgom még 2009-ben diákigazolvány nélkül utazott egy szegedi buszjáraton, megbüntették, nem foglalkozott vele. Küldtek emiatt fizetési meghagyást, de pont költözés volt, félretették, elfelejtették a levelet. Jogerőre emelkedett 2010-ben, 2011 áprilisában kiállították a végrehajtási lapot is. Ezután semmi se történt 2015 júniusig, amikor ez az ügy a tudomásomra jutott, szerettem volna a végére járni, a bíróságra beadtunk egy végrehajtási kifogást, miszerint ez egy személyszállítási szolgáltatásból eredő igény, (mi más lenne) aminél az elévülés a vonatkozó törvény szerint 1 év, a bíróságon elutasították, mivel a másik fél fenntartotta továbbra is az igényét, és véleménye szerint ez pénzkövetelés, és 5 év alatt évül el. Tudomásom szerint ide ez vonatkozik: "a 213/2012. (VII. 30.) Korm. rendelet 3. § (2) A személyszállítási szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el". Azt tudom, hogy maga a tartozás elévül idővel, de mi a helyet akkor, ha egy végrehajtási lap is ki van állítva? A tartozás ugyanúgy elévül a követelés jellegétől függő időtartam alatt? Ezt nem befolyásolja az, hogy már végrehajtási szakaszban van a dolog? Mivel itt eredménytelen volt a fellebbezés, indítsak pert a végrehajtás megszüntetés miatt? Előre is köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.21. 18:36

Ha a kezes követel a másik kezestől, akkor nem az egészet követelheti.

Dr.Attika # 2016.03.31. 19:03

Meg a másik kezessel szemben is.
A napokban szórta ki a MKK a fizetési meghagyásokat a Szécheny kártyák vonatkozásában. ezen kártyák vonatkozásában 80%-ra a Garantiqa nyújtott kezességet. A maradékra kellett kezest találni az adósnak. A bedőlt kártyáknál a G. által a részét és a követelését engedményezte a MKK-re. Ezeket próbálják most behajtani tömegesen. Viszont érdemes odafigyelni, mert sok az elévült követelés.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.31. 18:26

Jaaaa... Hogy a kezesnek az egyenes adóssal szembeni követelése engedményezhető-e? Persze.

Dr.Attika # 2016.03.31. 16:41

A Garantiqa kezesként fizette ki a Takszövnek a 80%-ot. Mint helytálló kezes törvény erejénél fogva érvényesítheti a kifizetett összeget az egyenes adóson (anyós) és az ön felesége, mint kezesen. A Garantiqa ezt a követelését engedményezte a MKK-re.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.31. 11:29

Azt akarod kérdezni, hogy ha a követelést engedményezik, akkor a kezes felel-e az engedményessel szemben is? Persze.

Dr.Attika # 2016.03.31. 11:15

Helyesen "készfizető kezes".

FG75 # 2016.03.31. 10:13

Bocsánat!
Rosszul fogalmaztam. Az átadható alatt azt értettem, hogy, ha Takaréknál kéz-fizető kezes valaki majd ott a hitel kifizetésre kerül úgy, hogy Garantiqa annak 80%-át kifizeti majd a Garantiqa azt MKK-nak tovább adja a Takaréknál kötött szerződéshez tartozó kéz-fizető kezesség is megy a hitellel? Amennyiben Igen a válasz miért nem kapott erről feleségem levelet az MKK-tól, ugyanúgy mint a anyósom?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.30. 22:47

A kéz-fizető kezesség átadható?
Nem, de nem is adta át senki.