Követeléskezelés


FG75 # 2016.03.30. 19:46

Tisztelt leendő válaszadó!

Anyósom Takaréknál Széchényi hitelt vett fel, feleségem kezes lett.
Anyósom nem tudott fizetni ezért Garantiqa 80%-át kifizette Takaréknak (mivel kéz-fizető kezes Széchényi hiteleknél) a maradék 20%-ot Anyósom kifizette azaz Takarék fele nincs adósság.
Garantiqa amit kifizetett 80%-ot egyből tovább adta MKK-nak (Magyar Követelés Kezelő). MKK fizetési felszólítással levelet írt anyósomnak (feleségem nem kapott levelet). Anyósom részletfizetésekben vállalata a törlesztést de nem tud törleszteni már.
Levélben Fizetés meghagyást kapott MKK-tól illetve feleségem is.
Kérdésem: A kéz-fizető kezesség átadható? Feleségem Takarékkal szemben volt kéz-fizető kezes.
MKK feleségemet egyetlen egyszer sem értesítette levélben, hogy Ő adós vagy kezes, csak most jött egy Fizetés meghagyás levél.

1baby # 2015.10.12. 14:05

Üdv!
Olyan kérdésem lenne,hogy a volt férjemnek adtam kölcsön 250000ft-ot,erről ő írt saját kézzel egy elismervényt.Én is aláírtam.Mindjárt lejár a határidő a visszafizetésre,de már most tudom,hogy nem akarja visszaadni.Mit tudok tenni?Mennyi időt kell várnom a lejárattól?
Köszönöm szépen

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.07. 10:43

"Te Sanya, téged átvertek..."

utomi # 2015.10.07. 10:13

Tisztelt urak és hölgyek a következőkben kérnék segítséget!

Van egy elég jelentős tartozásom a Magyar Telekom felé akik ki adták azt egy követeléskezelő cégnek. (Credit Control konkrétan) Mivel kötbér is tartozik hozzá ezért megegyeztem a Magyar Telekommal, hogy amennyiben befizetem az eredeti tőkét elengedik a kötbért. Én ezt meg is teszem de a Credit Control konkrétan egy levél kiküldése után 550.000 Ft-os követeléskezelési díjat követel. A kérdésem az lenne, hogy mivel velük nem fogok semmilyen formában elvileg kapcsolatba kerülni, hiszen a tőkét is a Magyar Telekomnak kell megfizetnem és ők azt mondták, hogy részükről lezártnak tartják az ügyet és a díjról pedig tárgyaljak a faktoring céggel így egyáltalán nem tudom, hogy van e joga egy cégnek 550.000ft-ot követelni ha nem is csinál semmit és velem semmilyen kapcsolatba nem kerül? Köszönöm előre is.


Egy jövöre végzös jogász botladozásai!:)

Dr.Attika # 2015.07.27. 15:59

"Gondolom a végrehajtó minden hónapban, ahogy leemelte a fizetésemből a tartozás részt, továbbítja a megbízónak, azaz a faktor cégnek!"

Sajnos nem jól gondolja.Többek között ezért vonták "kormányzati gyámság alá" az önálló bírósági végrehajtókat, mert kiderült, hogy nagyon sok esetben (több milliárdos értékben) az adósok munkabéréből leemelt összeget nem fizették ki a végrehajtást kérők részére. Ezért ellenőrzik a végrehajtókat a kormány által megbízott könyvelők.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.27. 15:22

Kérdezd meg a végrehajtót. De hozzávetőleg neked is ki kell tudnod számolni.

huorsi # 2015.07.27. 13:13

Közel 10 éve, hogy egy banki tartozást engedményezés útján átadott a bank egy faktor cégnek.
Nem volt akkor megállapodás velük, így végrehajtás útján kezdték el vonni fizetésből, 9éve!

A faktor cég annak a kérésnek nem tett eleget, hogy tájékoztatást adjon a jelenlegi tartozásról.

Nem terheli őket kötelezettség, hogy 1évben legalább 1 alkalommal év elején vagy végén egy "egyenleg közlőt" megküldjenek?

Gondolom a végrehajtó minden hónapban, ahogy leemelte a fizetésemből a tartozás részt, továbbítja a megbízónak, azaz a faktor cégnek!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.19. 14:53

Nem kell azt kérni se. Sőt, azzal kezdik.

Massat # 2015.07.19. 13:55

Köszönöm a válaszát!
Ha nem lehet végrehajtani, mert semmi nincs az adós nevén, akkor lehet kérni, hogy részletekben a jövedelméből vonják a tartozást?

ObudaFan # 2015.07.19. 11:22

Egyből bíróság. A leírtakból ugyanis nem következik feltétlenül, hogy bűncselekmény történt volna. (Esetleg fizetési meghagyással lehet még próbálkozni.)
Ha a jogerős ítélet, vagy fizetési meghagyás ellenére sem fizet, akkor végrehajtást lehet kérni.

Massat # 2015.07.18. 11:53

Tisztelt Sherlock!

Tudna nekem segíteni, hogy egy ilyen pert, hogyan tudok elindítani. Először rendőrségi feljelentés vagy egyből bíróság. Mit tudok tenni, ha bíróság is nekem ad igazat, de az adós még sem fizet?
Köszönöm a segítségét!

Sherlock # 2015.07.08. 14:34

Érdemes. (eleve azt kellett volna)

Massat # 2015.07.08. 14:13

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy magánszemély régóta tartozik nekem elég nagy összeggel(12.000.000 Ft).
Először ügyvédi felszólítással próbálkoztam,eredmény nélkül.
Kiadtam egy követeléskezelő cégnek, de őket is csak hitegeti az adós.
Azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e polgári pert indítanom a pénzem visszaszerzéséhez!

Immaculata # 2015.06.23. 12:59

levelükre fellebezve lehet e bármi ilyenre hivatkozni?

:) Azt fellebbezheted meg, hogy a végrehajtást kérő személye változott.

A végrehajtási cselekmény az elévülést megszakítja. Az elévülés: 5 év.
A végrehajtó ellen kifogást tehetsz a bíróságnál, de azt nem ezen végzés fellebbezése keretében.

zénó14 # 2015.06.22. 12:18

Tisztelt Fórumózók!

A minap kaptam egy levelet (végzést) a Pesti kp.-i Ker. Bíróságtól hogy idézem:

Díjbeszedő Faktorház Zrt (hiv szám.xxxx)végrehajtást kérőnek
XY adós elleni végrehajtási ügyében

a bíróság megállapítja, hogy XY önálló bírósági végrehajtó előtt xxxxxxx számon folyamatban lévő végrehajtási eljárásban a Díjbeszedő Faktprház Zrt végrehajtást kérő jogútódja engedményezés folytán a MKK Magyar Követeléskezelő Zrt.

Az eljárás a MKK végrehajtás kérő és XY adós között folyik.

A végzés ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül fellebezésnek van helye.....

Az indoklásban szerepel ,hogy 2012 ben lett kiállítva a végrehajtási lap.

A kérdésem , hogy (ha a végrehajtó az elmúlt 3 évben nem tudott semmit behajtani a tartozásból, illetve nagyon nem is erőltette meg magát, de a lényeg hogy gyakorlatilag nem történt semmi) a végrehajtásnak van e valami elévülési ideje, illetve a fenti levelükre fellebezve lehet e bármi ilyenre hivatkozni?

Valamint, hogy a végrehajtás ha nem is tudnak már semmit elvenni az ember élete végéig megmarad???

ius latratus # 2015.06.22. 10:56

Egyébként akár el is évülhetett, de hát ahhoz szükséges az elévülési kifogás beterjesztése is, mi meg innen nem tudjuk, hogy mit jelent a félig-meddig(sic!) bírósági szakasz.

ius latratus # 2015.06.22. 10:54

"Nekem végre eljutott egy DBF es ügyem félig meddig bírósági szakaszba és most kéne fellebbezést megírni, ahhoz kellene segítség."

Na, ezt értse meg itt valaki!

KEMPA # 2015.06.22. 10:36

nem a fizetésről ,nem fizetésről van szó, hanem a mennyiről....

Meg arról ,hogy az milyen amikor 6-7 év után kerül elő hogy tartozol x nek és ő felszámol ennyi kamatot...

Megkérdezem milyen az mikor 2014 decemberében küld egy levelet a DBF, hogy neki engedményezett egy tartozást az ERSTE 2008 ban....!

Hol volt az elmúlt 6 évben???

Ezen felül rögtön hívtam őket ,hogy ugyan már ez micsoda és adjanak bővebb tájékoztatást mert én azt sem tudom ,hogy valójában jogos e a követelésük, mivel akkoriban több szerződésünk lejárt, bank váltások voltak stb...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.22. 09:41

Az adós fizessen, ne jogászkodjon!

KEMPA # 2015.06.22. 09:32

Tisztelt Fórumozók/ Ügyvédek!
Faktor cégek pénzbehajtási gyakorlatával kapcsolatban szeretnék információt, illetve segítséget kérni olyantól akinek van hozzá jogi végzettsége vagy tapasztalata.

1, A faktorcégekre követeléskezelésére létezik e illetve ha igen milyen jogi szabályozás?

2,Ha egy követelést bank, szolgáltató stb... átad bármilyen jogcímen, kinek milyen tájékoztatási kötelezettsége van illetve milyen iratokat köteles számomra eljuttatni?

3, Milyen feltételekkel, kamatokkal stb kezelheti tovább az átvett tartozást és ezekről milyen tájékoztatással tartozik az adós felé?

4, Törvényes e az a gyakorlatuk hogy hosszú éveken keresztül igazán semmilyen jogi lépést nem tesznek a tartozás behajtására, hanem hagyják a kamatokat szaporodni, hozzáteszem még annak mértéke sem ismert.
Véleményem szerint ez már súrolja a tisztességtelen haszonszerzést is....!

5, Tartozik e a követeléskezelő cég ha már átvett egy bármilyen tartozást bizonyos időközönkét pl havonta elszámolást küldeni. Vagy az a törvényes ,hogy 2-3-4-5 évente ír egy sima levelet hogy szerinte tartozol neki x ezerrel...?

Nekem végre eljutott egy DBF es ügyem félig meddig bírósági szakaszba és most kéne fellebbezést megírni, ahhoz kellene segítség.

Bár még kérdés lehet az elévülés is mivel minimum 7 éve felmondott bankkártya, vagy hitelkártya szerződésről van szó. Az is vicces hogy fogalmam sincs , de ők se mondták meg....:-))Csak annyit ,hogy az ERSTE felé fennálló tartozás.

Előre is köszönöm.

Jhering # 2012.11.07. 13:12

Közben utánjártam:

A behajtók magatartási módozataira vonatkozóan a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatról szóló jogszabály rendelkezései irányadóak.

Jhering # 2012.11.07. 12:00

Sherlock,

köszönöm a tartalmas hozzászólásodat.

KBS,

nem én vagyok az adós, cégem egy ügyéhez kapcsolódóan vagyok kíváncsi erre.
Végső soron az érdekel, hogy fennáll-e valamilyen fogyasztóvédelmi, vagy egyéb rendelkezés, esetleg a zaklatás tényállásának értelmezésén belüli hasonló, konkrét szabály, amit a követeléskezelő nem léphet túl.

Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy tényleg bármilyen napszakban írogathat, hívogathat, kopogtathat egy követeléskezelő cég?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.07. 11:45

A követeléskezelők nem végrehajtók. Semmiféle különleges jogosítványuk sincs. (De azért az adós se önérzeteskedjen, visszatetsző dolog.)

Sherlock # 2012.11.07. 11:31

Leginkább a Vht. Nappal, bírói végzéssel éjszaka is. Nem verheti ki az adósból a pénzt(pedig hatékonyabb lenne).

Jhering # 2012.11.07. 11:14

Már utaltam rá előző hozzászólásomban:

Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy a követeléskezelőt (behajtót) milyen szabályok korlátozzák magatartásai során?

Még konkrétabban: a követeléskezelők bármilyen napon-napszakban kereshetik az adósokat személyesen/telefonon?
Milyen módjai (nem) lehetnek a behajtásnak?