tulajdonjog megszerzése elbirtoklás útján


Voyniki # 2017.01.26. 09:51

Nem én húzom az időt! Még a bankot is felkerestem, hogyan lehetne meggyorsítani a végrehajtást, mire lekezelően közölték, erről nem én döntök, ha majd a bank úgy ítéli meg eljön az ideje... de ha tud bármilyen törvényt, hogyan gyorsítható meg küldök egy nagy tábla csokit :)
A szabadulás reményében felszámolás alá vontam a céget és ezzel magam viszem a balhét, feladtam a hitelt (ezzel megbélyegezve 2 lakás sorsát), már az ingatlanomat sem merem látogatni, hogy ne legyen több rendőrségi ügy, pedig örökölt bútoraim, új cuccok (bútor, villanysütő, főzőlappal szülinapi ajándékom volt) és a Petrof pianinóm is ott maradt, amit az örökségemből vettem.
Értem az értetlenségét, de a jogi utak lassú kereke öröl fel mindent és mindenkit.

Voyniki # 2017.01.26. 10:28

Immaculata
5 ügyvédnél jártam, mindenkinek kifizettem amit kért, hisz az ügyet meghallgatni is sok idő volt. Ki így ki úgy visszautasított, mondván ismeri Lacit, más azért mert nem volt lelkiismerete azt az összeget elkérni, amiért neki megéri, másnak meg sok ügye volt és nem fértem bele, így kötöttem ki egy fiatal ügyvédnőnél, aki lelkiismeretes, mindig elérhető, de saját bevallása szt vannak területek, amiben nincs jártassága... hát így jutottam arra, hogy írok ide is, hátha van néhány külső meglátás, tapasztalat, ami segít a jogi útvesztőkben. Pár dologban segítettetek máris.
Miért csak Az életközösség megszakadásától megfizetett hitel felére tarthatok igényt?

Immaculata # 2017.01.26. 10:40

Miért csak Az életközösség megszakadásától megfizetett hitel felére tarthatok igényt?

Az együttélés alatt fizetett hiteltörlesztés közös törlesztésnek számít még akkor is, ha kizárólag te fizetted. Azért, mert az életközösségben közös a bevétel és közös a kiadás.
Ha az élet mást produkált, akkor azt kell bizonyítani, hogy ti nem éltetek életközösségben, hanem külön-külön járultatok hozzá a kiadásokhoz.

földmíves (törölt felhasználó) # 2017.08.15. 03:00

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem egy hat hektáros külterületi legelőre vonatkozik.Bejegyzett tulajdonosa 1997-ben elhunyt,utódai nem indítottak hagyatéki eljárást,engem sem kerestek semmilyen formában.A tulajdonos annak idején kárpótlási jegyért licitálta 1993-ban a területet,amit én akkor bérbe vettem tőle azzal,hogy amint letelik az öt év tulajdonban tartási kötelezettsége,megveszem tőle.Halála miatt ez nem sikerült.Én vagyok a bejegyzett földhasználó,mint családi gazdálkodó,amióta bejelentés köteles a földhasználat, megszakítás nélkül .Az utódokról semmit nem tudok,a tulajdoni lapon szerepel a házastárs özvegyi joga,de valószínűleg ő sem él már.Hogy kezdjem a jogi részét intézni?
Köszönettel:
földmíves

alfateam # 2017.08.15. 06:08

És eddig kinek fizettél bérleti díjat?!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.15. 06:34

Akinek jogcíme van a birtoklásra, az nemigen birtokolhat el. Például a bérlő sem.

alfateam # 2017.08.15. 06:44

Lejárt a bérlés ideje, tovább használtad a területet és most szeretnéd elbirtokolni ?

földmíves (törölt felhasználó) # 2017.08.15. 07:36

Köszi mindenkinek,de jogász segítségét kérném,nem trollokét.

alfateam # 2017.08.15. 07:41

Ezesetben elmész egy ügyvédhez, megkéred mutassa meg a diplomáját, mert csak akkor vagy hajlandó szóba állni vele.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.15. 07:55

Hagyd csak! Ő is az a fajta kérdező, aki, ha nem tetszik neki a válasz, nem csak nem hiszi el, hanem még a válaszadó hozzáértését is elvitatja.
(Megjegyzem, a válaszomért irodában ötjegyű összeget fizetett volna.)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.15. 07:55

Ezesetben elmész egy ügyvédhez, megkéred mutassa meg a diplomáját,
Ezt megelőzendő, általában ott lóg a falon, főhelyen. :D

wers # 2017.08.15. 08:05

Na igen Béla, és az irodádban ott lóg a falon. Nehéz nem észre venni, nagyon el kell terelned a figyelmet.

földmíves (törölt felhasználó) # 2017.08.15. 08:07

alfateam.elnézést!le fogok írni mindent részletesen,de a kárörvendő hsz-sokat illettem troll jelzővel.

földmíves (törölt felhasználó) # 2017.08.15. 16:54

Nem szép ez a fogadtatás,Visszaolvasva úgy érzem,egy parasztnak itt helye szűkös.De nektek se biztos a bentmaradás a karon.

földmíves (törölt felhasználó) # 2017.08.15. 16:54

Nem szép ez a fogadtatás,Visszaolvasva úgy érzem,egy parasztnak itt helye szűkös.De nektek se biztos a bentmaradás a karon.

KelemenG # 2017.09.29. 09:29

Tisztelt Szakértők!

Igyekszem rövidre és érthetőre fogni a problémámat.
Édesapám halála után négy gyerekére szállt a lakás feletti tulajdonjog fele (másik fele édesanyámé); két féltestvérem lemondott a saját tulajdonjogukról az én javamra, a harmadik féltestvérem nem.
Ebből kifolyólag az adott ingatlanon a tulajdonjog-viszonyok a következőképpen oszlanak meg:
4/8 rész Édesanyámé
3/8 rész az enyém,
1/8 rész pedig a féltestvéremé.

Édesanyám el szeretné adni az ingatlant, de mellőzné féltestvérem kifizetését - lévén féltestvéremnek semmi köze nincs az ingatlanhoz.
Édesapám halála óta több mint húsz év eltelt, azóta féltestvérem egyáltalán nem használta az ingatlant, a lábát se tette be a küszöbön.
A kérdésem a következő lenne a Tisztelt Szakértők felé:
Lehet e itt elbirtoklásról szó (vagy hasonlóról), illetve hogyha van, akkor van e annak alapja?

Köszönöm szépen előre is!

Üdvözlettel,
KelemenG

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.29. 10:11

Nem.

ObudaFan # 2017.09.29. 11:06

Édesanyádnak minden bizonnyal özvegyi joga van az ingatlanon, tehát a féltestvéred nem is használhatta az ingatlanát, így pedig szó sem lehet elbirtoklásról.

drbjozsef # 2017.09.29. 11:44

KelemenG

De még ha "mellőzni" próbálná is a féltestvéred kifizetését, ami teljesen nonszensz, hiszen tulajdonos az ingatlanban (esetleg bizonyos ráfordítások megtérítését kérhetné tőle, ha volt értéknövelő beruházás az ingatlanon), de akkor is, áruld már el, hogyan akarja egyáltalán eladni a féltestvéred nélkül?

A saját részét eladhatja, Te a saját részedet eladhatod, de nem adhatjátok el az ő részét.

KelemenG # 2017.09.29. 16:47

drbjozsef, ObudaFan, Kovács_Béla_Sándor

Köszönöm szíves válaszukat!

drbjozsef:
A mellőzni szót arra értettem, hogy ha van rá mód, és jogilag megtámadható féltestvérem tulajdonjoga, akkor élne vele és nem fizetné ki a féltestvéremet.

Nyilván nem tudja eladni a féltestvérem nélkül az ingatlant, ezért kérdezem, hogy van e rá bármi mód, hogy az ingatlan feletti 1/8 tulajdonjogát valamilyen jogi úton elveszítse, amennyiben magától nem ruházná rám? Ha már az elbitorlás joga ebben az esetben nem érvényes.

Köszönöm szépen ismét előre!
KelemenG

ObudaFan # 2017.09.29. 16:51

Nyilván nem tudja eladni a féltestvérem nélkül az ingatlant, ezért kérdezem, hogy van e rá bármi mód, hogy az ingatlan feletti 1/8 tulajdonjogát valamilyen jogi úton elveszítse, amennyiben magától nem ruházná rám?

Nem igazán.

KelemenG # 2017.09.29. 17:10

ObudaFan:

Köszönöm szépen!

Szép hétvégét, kellemes pihenést kivánok!
KelemenG

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.29. 17:20

A közös tulajdont a bíróság bármely tulajdonostárs kérésére megszünteti.

nonolet # 2017.09.29. 18:48

De nem ingyen .... az 1/8 résznek akkor is lesz ára.
Plusz még perköltsége is.

Meg kell egyezni és kifizetni a féltestvért, reális áron.

nonolet # 2017.10.03. 20:12

"van adásvételi papírja róla hogy megvette"

Ha van, akkor az a föld most is az övé!!!!

Amit illik elismerni és
a bejegyzéshez hozzá segíteni,
ha azt kéri.

Legalábbis becsületes emberként eljárva ...