Jogsi nélküli vezetés.


sziszi77 # 2009.12.12. 12:39

Kérdésem olyankor mi van ha megvan minden még a forgalmi vizsgám is,leadtam a okmányirodában a jogosítvány igénylést vagy minek nevezik.De még nem küldték a ki a jogsit.Olyankor mi van ha ilyenkor elkap a rendőr?Igy csak megbütett ,vagy elístiltanak a vezetéstől is?Illetvel ha megbüntett milyen összegre kell számítani?Válaszukat előre is köszönöm

monalisa1 # 2009.12.12. 13:30

Hivatalos és érvényes vezetői engedély nélkül vezetni tilos, ha lebuksz akár 150 eFt-ig terjedő szabálysértési bírság is kiszabható - alkura nincs mód.

Nem igaz hogy valaki nem tudja kivárni míg a papírok beadásától az 1-2 hét és végre kezében lesz a jogsi.

Én a magam részéről a kezdő vezetőkre a jogszabályt nagyon megszígorítanám: 2 évig csak 40/80/110 km/óra sebességkorlátozás valamint csakis jogosítványos kisérővel - ezen utóbbi azért, mert ha pl. piásan vezet a srác akkor a felelősség a kisérőé is, sőt.

Sok bajt- tragédiát okoznak az ifjoncok!

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.12.12. 13:31

A fiatal női vezetők sem különbek - egyaránt odavannak "a" sebesség iránt.

Frixike # 2009.12.12. 14:09

Nem gondolod Mona, hogy abszolút senkit nem érdekel a saját véleményed? Úgy birom hogy van néhány ember.aki mindig olyan 'okosat' tud mondani,csak kár hogy semmi köze a jogszabályhoz. Mások-köztük én is-azért olvasom a fórumot,hogy többet megtudjak a jogaimról,és a jogszabályokról. Nem azért hogy unatkozó, magányos emberek személyes véleményét olvassam. Bocsi a megfogalmazásért,de ha az elöbbi nem illik rád akkor beszéld meg a barátaiddal meg a családoddal,és ne untasd itt az embereket!
Köszönöm...

morci75 # 2009.12.12. 15:04

És Te Frixike ehhez mit szólsz?

Frixike # e-mail 2009.11.26. 13:51

SzÉvi: laikusként szólnék az ügyedhez,nem törvényi pusztán érzelmi oldalról.
Te akarsz harcolni az igazadért? Örülj hogy csak ennyit kaptál. Az összes felelőtlen embertől örökre(!!!!!)­elvenném a jogosítványát aki egy pohár után a kormány mögé ül! Sajnos ez nincs bevezetve…
De az hogy te még fel is háborodsz…

sziszi77 # 2009.12.12. 16:04

Kedves Monalisa1.Feltettem egy kárdást arra vártam választ,és nem az egyéni véleményedet.nem ismersz igy nem tudhatod ,hogy milyen vagyok stb...Szeritem nincs jogod megkritizálni senkit ainek friss jogosítványa van.nekem nincs senki aki segítsen csak egyedül tudok vezetni,nem mindenki áll ugy anyagilag,hogy egy családban több embernek is legyen jogosítványa!mindig betartom a sebeséget,meg a közlekeadés szabályait.Csak megsugom van itt az utcában több olyan is akiknek évek ota van jogsija és megy 50 helyet 120-al.meg sorolhatnám.

sziszi77 # 2009.12.12. 16:07

Még annyit monolisa.Ha ismernéd a kresz nem írnál olyan hülyeséget hogy 40/80/110.Ha én 40-nel megyek ott ahol 50-kel megbukok a forgelmi vizsgán.Mellesleg a forgelmet fenn tartom amit nem lehet!

sziszi77 # 2009.12.12. 16:08

De monolisa én túl vagyok a 30-on.

monalisa1 # 2009.12.12. 16:36

Akkor is csak egy kezdő vezető leszel - x százezernyi km vezetési gyakorlat nélkül még.

Te túl vagy a 30. életéven én meg túl a negyvenedik jogosítványéven!...

Tehát mégiscsak tapasztalatból a beszédem.

Üdv.

Frixike # 2009.12.12. 17:50

Csak még annyi: igen Morci,abban igazad van. Már meg is bántam. Amiatt irtam pont Monának,amit,mert ő mindig csak véleményt ír...
Mellesleg tényleg azért regisztráltam,mert segitség kellett,akkor egyszer irtam véleményt...
Ennyi

websas # 2009.12.12. 20:06

Kedves sziszi77!

Tudod akkor lesz valakinek jogsija, személyie, útlevele, ha a kezében van. Addíg csak egy megkezdett államigazgatási eljárás.

websas

ObudaFan # 2009.12.14. 10:59

218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet
az egyes szabálysértésekről
Engedély nélküli vezetés
47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,
százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.
(3) Az (1) bekezdésben meghatározott közúti közlekedési szabálysértés esetén - a szabálysértési jogsegély keretében - a pénzbírságot kiszabó jogerős határozat végrehajtása átadható.

sziszi77 # 2009.12.14. 11:36

Én még nem kaptam meg a jogsit.De van egy autó a nevemen lassan fél éve.De mi van olyankor ha én benne ülök az autoban ,de nem én vezetem.Aki vezeti annak elvették állítolag a jogsiját.(az egyik ismerösöm).Ilyenkor engemet is megbüntettenek?Mivel én vagyok a tulajdonos?És olyankor mi van ha valkinek kölcsön adom az automat,és mondjuk véletlen csinál valamit pl:gyorshajtás vagy akármi,Olyankor kit büntetnek meg?????

sziszi77 # 2009.12.14. 11:41

És mi van olyankor ha én nem tudtom ,hogy az illetőnek nincs jogsija akinek kölcsön adom az automat?Az mennyit változtatt a helyzeten ha én benne ülök az autoban vagy nem,de nem én vezetem?

prometheusz # 2009.12.18. 10:06

részben válaszolok.

ha a kocsit más vezette és köjön a birság, te megnevezed ki vezette.
ha ő nem ismeri el akkor téged mint tulajdonost közigazgatási birságra sujtanak, ami enyhébb.
az engedélyed nem veszik el de a fizetést nem úszod meg.

ergó egy ujjabb látszat törvény ami pénzt hoz az államnak de a problémát nem oldja meg.
ha van pénzed teperhetsz 200-al, ha lefotózzák a kocsid ráfogod a szomszéd macskájára, majd fizetsz, de megmarad a jogsid.

Persze személyes rendőri intézkedésnél ez már nem számit. Hogy mi van akkor, nem tudom. Ugyhogy konkrétan a kérdésedre sajnos én sem tudom a választ megadni, de legalább nem kötekszem, nem személyeskedem Veled, mint egyesek, ezen a fórumon már ez is valami...

laeyer # 2009.12.18. 19:14

Ha nem tudtad, hogy nincs jogsija nincs gond! Ő azt mondta van neki. Jóhogy nem motozod már meg, vagy nem kérdezteted le az Országos NYilvántartóból!

Ő azt mondta van, illetve a múltról tudtad, hogy van. Fel sem merült, hogy nem. Ittasnál is ugyanez van. Nem tudtad, hogy ivott..

sziszi77 # 2009.12.20. 06:54

Vezetem az autóm és elkapott a rendőr ,jogositvány nélkül.Kresz szabályait betartottam.Kocsi papírjai rendben voltak.Kisebbik fiam velem volt,de ülésemelőbe,volt bekötvel.Nem szólt semmit a rendőr.Csak felírta az adatomat.Mondtam neki van több kiskorú gyeremekem is, akiket egyedül nevelek.Mire számíthatok?Pénz büntettés kb.mennyi lehet??Ha eltíltanak akkor kb.mennyi idő lehet az elítiltás?Aki ért a témához kiváncsi lennék melyik súlyosabb ha valaki ittasan vezet ,és van jogsija,(nem szoktam inni csak kiváncsi vagyok),vagy ha jogsi nélkül vezet?melyik sulyossabb büntettés?Válaszukat elöre is köszönöm.

sziszi77 # 2009.12.20. 06:57

Nincs még jogsim forgalmi vizsga van hátra.Ezt figyelmbe veszik ,hogy megvan a rutin,meg a kresz ,meg az EÜ tanfolyam?

monalisa1 # 2009.12.20. 11:36

Kétféle okból fogsz büntetést kapni mely együttesen valószínűleg "húsbavágó" összeg lesz. És ha ismét elkapnak legális hatósági engedélyek nélküli vezetés miatt, súlyosabban szankcionálnak majd.

Én a forgalmi nélküli gk.használatot külön is veszélyesnek tartom., volt hogy valaki csak pár száz méterre akart menni egy lejárt engedélyes kocsival - azonban a fék nem volt jó., beleszállt egy buszmegállóba és ott halálra gázolt egy várakozó embert.

"Mona"
laikus hozzászóló

websas # 2009.12.20. 12:09

Kedves monalisa1!

A kérdezőnek a jogsihoz szükséges"forgalmi vizsgája" nincs meg. az autónak van forgalmija.

Egyébként meg nyafoghat jogsi nélkül vezetett, ennyi.
A vizsgát leteheti, csak egy eltiltással fog kezdeni.

websas

monalisa1 # 2009.12.20. 12:19

Köszönöm, egyben valóban kellemetlen lesz amikor a vezetői engedély eltiltás miatt egy ideig "porosodik" majd a fiókban - ekként kezdeni...

"Mona"
laikus hozzászóló

sziszi77 # 2009.12.20. 16:08

De én arra lettem volna kiváncsi milyen összegű pénzbüntettésre lehet számítani?A volt férjemet tavaly megbüntették ittas vezetés miatt kapot kedvezményt a gyerekekre igy 43 ezer forint lett a bírság.Nekem kevesebb lesz?Én nem ittam csak jogsi nélkül vezetem.Illetvel ha eltíltanak az mennyi idő lehet kb?

monalisa1 # 2009.12.20. 16:38

Érvényes vezetői engedély nélküli vezetés esetén 30.000 - 150.000 Ft-ig terjedhet a pénzbüntetés, valamint 1-12 hónapig az eltiltás.

Azt hogy végül is kinél mennyi lesz a taksa az a körülményektől függ - minden egyes eset más.

Egyszerűbb lett volna előbb megszerezni a jogosítványt mintsem az autót megvenni (...) mert így nem kell várni a vezetésre, sem a várható büntetés leteltére...

Tehát NE vezess - amíg nincs bírtokodban a jogosítvány, semmiképp, mert ha ismét elkapnak vastagon fog szólni a rendőrség ceruzája.

Családanyaként különösen nagy felelőtlenség jogsi és érvényes forgalmi engedély nélkül gyerekestől a kocsi volánja mögé ülni.

"Mona"
laikus hozzászóló

sziszi77 # 2009.12.20. 17:14

A forgalmi rendben van,meg autó papírja,biztosítás is van

Árpee # 2010.01.06. 21:35

Milyen büntetésre számíthatok, ha jogosítvány nélkül elkaptak 3 napon belül kétszer is, de semmit nem írattak alá, mert nem volt rk papirjuk vagy nem tom hogy hívják azt a büntetölapot..., és a másodiknál, még helyszíni jegyzőkönyvet sem írtak?Lehet, hogy szerencsém volt?