Jogsi nélküli vezetés.


Szomorú örökös # 2020.06.15. 17:45

Laci8403

a fogyasztástól számított 3-8 óra ami megállná a helyét(ez az időtartam,ami alatt bódultnak számít a vezető)

Én ha megiszom egy sört, attól a szomjam elmúlik, nem leszek még csak szalonspicces sem. Rendőri szempontból a zéró tolerancia miatt helyből el fogják venni a jogsimat, ha egy szondáztatást fogok ki.

Neked pont ugyanez a történet szerintem. Te nem éreztél semmit, az érzékelő berendezést viszont nem tudod átverni. És bár nem tudom, mi az a THC, de nagy valószínűséggel ugyanaz a helyzet vele, mint az alkohollal: zéró tolerancia

Szomorú örökös # 2020.06.16. 03:39

Túlliheged a dolgot, barátom!

Te most tényleg követsz engem mindenhová? Ez már nagyon beteges! Egyébként még mindig nem vagy a barátom! Ne puncsolj! :-D

Ezeket a szereket akkor is ki lehet mutatni, ha már a tudatmódosító hatásuk elmúlt.

Szóval ezt a kérdezőnek írd le máskor, mert én is pont ugyanezt írtam! :-)

wers # 2020.06.16. 04:33

Laci8403

Jól értem, hogy eltiltás alatt vezettél, és ekkor igazoltattak?

Saccolni nem nagyon szeretnék mit kapsz ezért. Ha nem okoztál balesetet akkor van esélyed, hogy csak több lesz a pénzbüntetés az eltiltás ideje és nehezebb lesz az "utánképzés"

Laci8403 # 2020.06.16. 06:54

Wers!

Így van, eltiltás alatt vezettem, és nem is okoztam balesetet. Az utánképzést már borítékoltam, hogy azt nem úszom meg, de hát ez van, valahol jogosnak is tartom.. "mert aki a tűzzel játszik, az meg is égetheti magát" Az biztos,hogy a jövőben még egy ilyen nem fordul velem elő, tanulópénznek bőven sok volt.
Köszönöm a válaszod!

Szomorú örökös # 2020.06.16. 09:55

Szomorú barátom

Akkor még egyszer utoljára: attól, hogy betegesen ezt a megszólítást mantrázod, még nem lesz igaz. A barátaimat én választom.

alfateam # 2020.06.16. 10:41

Saccolni nem nagyon szeretnék mit kapsz ezért.
Hát-ne is saccolj hiszen ez fix tarifás!

wers # 2020.06.16. 11:24

Csak részben, a pénzbüntetés része.

Traffic # 2020.06.17. 14:42

T. attila52!

Helló.Mit jelent a 8 hónap időtartamra minden közúti jármű vezetéstől eltiltás? a segédmotoros kerékpár,robogó ami nem gépjármű is bele tartozik? magyarul: esetleg azzal lehet közlekedni ha arra van VEZETŐI ENGEDÉLY ami 1982ben 14 évesen csináltam.

Beletartozik. Nem vezetheted.

Olyan járművet vezethetsz, aminek vezetéséhez nem szükséges engedély. Pl. kerékpár, kézikocsi. Azt hiszem ennyi is, mivel a talicska vagy a sima roller nem jármű.

Traffic # 2020.06.17. 14:47

T. Laci8403!

Bevonták a vezetői engedélyem bódult vezetés gyanúja miatt, jogerős ítélet még nem született az ügyben, ...
... hogy rossz döntést hoztam és ennek ellenére autóba ültem, el is kaptak..

Nem álltál eltiltás hatálya alatt, de szünetelt a vezetésre való jogosultságod a büntetőeljárás jogerős befejezéséig.

Szabálysértést követtél el, engedély nélküli vezetést. Ez fix 90000.- forint pénzbírsággal jár és eltilthatnak a járművezetéstől 1 - 12 hónap közötti időre.

Szomorú örökös # 2020.06.17. 16:40

Traffic

Olyan járművet vezethetsz, aminek vezetéséhez nem szükséges engedély. Pl. kerékpár, kézikocsi.

Bocsánat, csak kérdezném, hogy ha valóban úgy szól az eltiltás, hogy „minden közúti jármű vezetéstől eltiltás” - ami lehet a kérdező részéről is egy szimpla elírás - akkor abba nem tartozik bele a kerékpár is? Amihez engedély kell, az szinte mind GÉPjármű, viszont a kerékpár is közúti járműnek számít az én értelmezésem szerint. De lehet rosszul értelmeztem. Ezért is kérdezem meg pontosítás végett.

Szomorú örökös # 2020.06.18. 03:44

kedves szomorú barátom

Még mindig nem...hiába mantrázod, nem lesz igaz. :-D

Szomorú örökös # 2020.06.18. 03:50

Amire nem kell engedély azt nem vonják vissza, azt csinálhatja, mint bárki más.

Elég gyakran elgondolkodom rajta, hogy egyeseknél a kerékpár vezetéséhez sem ártana engedély szükségessége...lsd. elengedettt kormánnyal való tekerés (szerintem inkább cirkuszba való mutatvány), jelzőlámpák jelzésének betartása, ill. a mobilozás (ez utóbbi autósok esetében is). De hát minden szabály annyit ér, amennyit betartanak-betartatnak belőle. Nekem a legdurvább az, amikor elengedett kormánnyal teker valaki az úton, közben messenger üzenetet vagy sms-t ír és abszolút nem az utat figyeli maga előtt. De hát mindig szükség van vesedonorokra...csak az a baj, hogy nem mindig ők lesznek azok, előfordulhat még kerékpárral is, hogy ők tesznek valakit vesedonorrá. :-O

wers # 2020.06.18. 04:41

Nem álltál eltiltás hatálya alatt, de szünetelt a vezetésre való jogosultságod

Azért ez a törvény szavaival "eltiltva" van.

wers # 2020.06.18. 04:44

Szomorúkám, és mit szólsz azokhoz az idétlen fekvő bicókhoz?

Mit látnak azok a forgalomból? Főként alig lehet észre venni sűrűbb forgalomban.

Szomorú örökös # 2020.06.18. 04:56

wers

mit szólsz azokhoz az idétlen fekvő bicókhoz? Mit látnak azok a forgalomból? Főként alig lehet észre venni sűrűbb forgalomban.

Hát leginkább az jut eszembe, hogy mindig a másik figyeljen, nekik az bőven elég. De leginkább a hivatalos rendelet túlságosan szabadon történő értelmezése az igaz rájuk. És kb. ugyanez jut eszembe, amikor egy bringás előtt kinyitják véletlenül a kocsiajtót. Nyilván ott az autós is hibás, hogy nem figyel, de akármerről is nézzük, minden kerékpáros szervezet azt javasolja, hogy az autósor mellett autónyitásnyi távolságra kellene haladni az ilyen balesetek elkerülése végett. Ha mindenki egyformán figyelne a másikra, a balesetek jelentős része elkerülhető lenne.

drbjozsef # 2020.06.18. 06:27

Nyilván ott az autós is hibás, hogy nem figyel, de akármerről is nézzük, minden kerékpáros szervezet azt javasolja, hogy az autósor mellett autónyitásnyi távolságra kellene haladni az ilyen balesetek elkerülése végett.

És ha az összes bringás így is közlekedne, naponta legalább ötöt lincselnének meg az autósok.

Szomorú örökös # 2020.06.18. 06:54

És ha az összes bringás így is közlekedne, naponta legalább ötöt lincselnének meg az autósok.

Akkor az már BTK hatálya alá tartozó tett lenne. De inkább menjenek ajtónyitásnyira, mint szorosan az ajtókra símulva - néha még látni se nagyon lehet őket - hogy baleset legyen belőle.

Traffic # 2020.06.18. 14:50

T. wers!

„Nem álltál eltiltás hatálya alatt, de szünetelt a vezetésre való jogosultságod”

Azért ez a törvény szavaival "eltiltva" van.

A 326/2011.Korm. r. szerint nem.
36. § (3) b) pont: Szünetel a vezetésre való jogosultság a büntetőeljárás jogerős befejezéséig

Járművezetéstől csak bíróság vagy szabálysértési hatóság tilthat el. Minden más esetben a vezetési jogosultság szüneteléséről beszélünk.
Ha valakinek 18 előéleti pont miatt a közlekedési igazgatási hatóság bevonja a vezetői engedélyét, akkor sem eltiltás alatt áll a kipontozódott vezető.

wers # 2020.06.19. 08:46

Traffic

Ezt nem vitattam. De ez nem befolyásolja a fix. büntetést. A szavaidból úgy lehetett következtetni, hogy azért 90.000, mert „Nem álltál eltiltás hatálya alatt, de szünetelt a vezetésre való jogosultságod” pedig nem. Mindenképpen 90.000 a KRESZ 4. § (1) bekezdés a) pontra hivatkozva.

A többit majd a bíróság eldönti.

Traffic # 2020.06.19. 10:05

T. wers!

Fix 90.000, mert úgy vezetett, hogy szünetelt a vezetésre való jogosultsága. Ezzel elkövette az engedély nélküli vezetés szabálysértést.

Az engedély nélküli vezetés szabálysértés a rendőrség, mint I. fokú szabálysértési hatóság hatáskörébe tartozik, nem a bíróságéba.

Traffic # 2020.06.19. 10:09

Kiegészítés:

Cselekménye a KRESZ 4. § (1) bekezdés a) pontjába ütközik és a Szabs. tv. 220. §-a szerint minősül.

Laci8403 # 2020.06.20. 06:04

Köszönöm szépen a választ Traffic!

GR95 # 2020.07.08. 18:54

Üdv!
2016-ban nagymotorral elkaptak, nem megfelelő kategória miatt megbüntettek. A mostani motorom is 1-2 kW-tal nagyobb, mint amire a jogosítványom szól. Elméletileg a rendőrök még nem kötnek bele, hogyha ténylegesen csak 1-2 kW-tal nagyobb, viszont van olyan, aki komolyan veszi és megbüntet "nem megfelelő kategória miatt". A kérdésem annyi, hogy mire számíthatok, hogyha történetesen ellenőrzés során, pont egy ilyen rendőrrel találkozok? Az első eset azóta elévült, vagy az ilyen dolgok sosem évülnek el és skálázódik?

Traffic # 2020.07.11. 07:10

T GR95!

Elméletileg a rendőrök még nem kötnek bele, hogyha ténylegesen csak 1-2 kW-tal nagyobb
Ez nincs így.

Engedély nélküli vezetés szabálysértés.

Helyszíni bírság: fix 35000 forint.

Feljelentés esetén fix 70000 forint pénzbírság és szóba jöhet a járművezetéstől (vagy kategóriától vagy járműfajtától) eltiltás, 1-12 hónapig terjedő időszakra.

A szabálysértési priusz a jogerőre emelkedéstől számított 2 év után elévül. Szerintem a 2016-os ügyet már nem veszik figyelembe.

drbjozsef # 2020.07.11. 10:56

Traffic,

A 63/2012 rendeletben táblázatosan benne van, hogy milyen szabálysértésre mi a tarifa.

Például az elsőbbség meg nem adásának több fajtájához rendel különböző összegeket (2. melléklet). Itt mindegyiknél benne van az, hogy "amennyiben a Szabs. tv. 219. §-ában meghatározott közúti közlekedés rendjének megzavarása szabálysértés nem állapítható meg".

Amennyiben MÉGIS megállapítható ez (vagyis könnyű sérülést okoz, vagy veszélyeztet), akkor mi a tarifa? Sehol nem találok ilyet.

Ami sima elsőbbség meg nem adása esetén 10.000.- Ft helyszíni bírsággal jár, az mennyi, hogy ha könnyű sérülést is okoz?

(A 219.§-t bármilyen más jogszabályban csak ugyanígy találtam meg, ha NEM valósul meg akkor...)