Egészségügyi szolgáltatási járulék


nandy # 2008.02.28. 15:24

Ti hogyan értelmezitek ezt a mondatot?

Akik ezen időpontig bejelentkeztek, azok visszamenőleg mentesülnek a járulékfizetés elmulasztása miatti jogkövetkezmények alól,

Ők így:
vagyis nem kell megfizetniük a bejelentést megelőző időszakra az elmaradt járulékot

cikk itt: http://vg.hu/index.php?…
Eredeti forrás: Magyar Narancs:)

Endura # 2008.02.28. 14:44

Nandy!Bocs,hogy megint zavarlak,de ma is olvastam olyan hírt(világgazdaság online:Semmibe vette az amnesztiát egy Apeh iroda)amelyben azt írták,hogy az Országgyűlés 2007 november 12-én amnesztiát írt elő azoknak akik december 31.-ig bejelentkezik járulékfizetésre,tehát nem kell visszamenőleg kifizetnie az elmaradt járulékot.Visszamenőlegesen csak annak kell,aki eddig az időpontig nem jelentkezett be.

nandy # 2008.02.28. 09:23

A 4.350 Ft eü.szolg. járulékot sajnos fizetnie kell bevételtől, jövedelemtől függetlenül.

Sok szempontból az ev. a legrosszabb vállalkozási forma :(

nandy # 2008.02.28. 09:17

Valamit keversz.
Ha nincs év közben kivét, akkor nem kell a járulékokat megfizetnie, csak év végén a nyereség után fizet szja-t és EHO-t (bár ez sem kevés).

jogi948 # 2008.02.28. 08:47

Folytatom az előző hozzászólásomat.
Tegyük fel, hogy költséget számol el a nyugdíjas kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó, és nincs vállalkozói kivétje, vagy egyáltalán nincs bevétele és jövedelme, akkor miből fizeti be a 4.350.-Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köteles-e ezt a rendes nyugdíjából befizetni, és ha nem fizeti be, az APEH büntetés terhe mellett letilthatja-e ezt a nyugdíjából?

jogi948 # 2008.02.28. 08:37

Ettől a nyugdíjastól valóban 56,5%-ot vonnak?
Ez jogszrű és alkotmányoa?
Kérek szépen véleményeket.
A társasház a nyugdíjast, vállalkozói igazolvány kiváltása mellett
felvonó ügyeletesnek (mert kötelező) és gondnoknak (házfelügyelőnek)
alkalmazza havi 15.000.-Ft -ért, amelyről számlát is kér.
A 15.000.-Ft -ból befizetésre kerül 2.700.-Ft 18% személyi jövedelem adó,
1.425,-Ft 9,5% nyugdíjjárulék, és 4.350,-Ft 29% egészségügyi szolgáltatási
járulék. A 15.000.-Ft -ból marad 6.525,-Ft 43,5% a nyugdíjasnak, mert
összesen 56,5% befizetésre kerül. Ez egyenesen elképesztő!!!

nandy # 2008.02.26. 09:39

1993. évi III. tv.
Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság
54. § (1) A jegyző az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,549 550

  1. akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,551
  2. aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át

nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.1405
A szociális rászorultság igazolásáról a jegyző hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány érvényességi ideje 1 év. A bizonyítvány tartalmazza: a rászoruló személy nevét, lakcímét, TAJ számát, a rászorultság tényét, az igazolás érvényességi idejét. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.
(2) A szociális rászorultság igazolásáról a jegyző hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány érvényességi ideje 1 év. A bizonyítvány tartalmazza: a rászoruló személy nevét, lakcímét, TAJ számát, a rászorultság tényét, az igazolás érvényességi idejét. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.552 553
(3) A szociálisan rászorult személyekről a jegyző nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé.555

Nem tudom, hány havi keresetet vizsgálnak, de szerintem 3-6 havit biztosan.

Ha bejelentkeztél az APEH-hez, célszerű felkeresni a MEP-et, és bemutatni a bejelentőt.

gittus # 2008.02.26. 09:02

egészségügyi szolg.járulékot mindenkinek fizetnie kell jövedelemre tekintet nélkül aki nem minősül biztosítottnak.

joggyenge # 2008.02.26. 08:56

Jó napot mindenkinek.
Az első kérdésem az lenne, hogy tavaly csak árfolyamnyereségből származó jövedelmem volt, kell-e ezután még eü járulékot fizetnem, még nem jelentkeztem az apehnál, pedig azt hiszem kellet volna. (Több éve munkanélküli vagyok.) Ha az önkormanyzatnál kérek igazolást az egy főre eső jövedelemről, akkor oda mikori jövedelemadatokat kell beírni, mert mondjuk idén még egy fillért se kerestem.
A másik kérdésem az lenne, hogy ha az ember bejelentkezik az apehnál, akkor mennyi idő kell ahhoz, hogy a rendszerben, mint fizető jelenjen meg, nem mint potyautas.
Köszönöm, ha valaki válaszol.

happycat # 2008.02.26. 06:45

Köszi nandy:) megyek intézkedni, majd megirom mi lett a sorsom vége vagyis az igazolásé:)

kellemes napot mindenkinek.

Endura # 2008.02.26. 06:17

Nandy!Köszönöm a választ.Én is így értelmeztem,ahogy te,de dec.21.-e után ahány hírforrás csak volt mind másképp magyarázta meg.

nandy # 2008.02.25. 20:01

Endura:
nem tudom, az origo-n mit magyaráztak, a törvény betűjéből kell kiindulni. Az pedig nem a járulékfizetési kötelezettség alól menti fel a m.személyt, hanem csak a bejelentés és fizetés alóli kötelezettség elmulasztása miatt (lásd: mulasztási bírság, késedelmi pótlék).

nandy # 2008.02.25. 19:59

happycat: Szerintem igen.

happycat # 2008.02.25. 18:15

Szia! Köszöm szépen, és akkor az adóbevalláshoz szükséges igazolást tényleg a felszámoló cégtól kell kérni?

Endura # 2008.02.25. 17:31

Nandy!Tegnap előttig én is így értelmeztem,de akkor elolvastam az origo.hu-n egy 2007.12.21.-i cikket:Napokon belül bezárul az egészségügyi kiskapu.Itt egy kicsit másképp magyarázzák az Apehnek ezt a mondatát.

nandy # 2008.02.25. 15:54

Szia!

Ha még érvényes munkaszeződésed van, akkor függetlenül attól, hogy a munkáltató fizeti-e az APEH felé a levont adót, járulékot, neked a biztosítási jogviszonyod rendezve van.

happycat # 2008.02.25. 15:20

szia nandy!

engem mint munkavállalót érdekelne amit leirtam, tudsz rá válaszolni?

köszi

Kellemes napot.

cheko # 2008.02.25. 14:39

Mi a teendő, jelenleg Németországban élő mozgássérült rokkantnyugdijas vagyok. Kiváltottam az európai egészségbiztositási kártyámat. Kinntartozkodásom idején, elállitódott a protézisem térdszerkezete (ennek következtében állandóan elestem), elmentem vele egy itteni orvoshoz aki irt egy beutalót egy orphoped technik céghez. (mivel ezt az eljárási utat adta meg egy itteni egészségbiztosito cég). Az orthoped technik cég viszont nem fogadta el az európai kártyámat, elküldött, rossz lábbal együtt, azt mondták csak akkor fogadják el, ha hozok egy lepecsételt papirt, hogy ki vállalja át a költség megtéritését. Hiába mutattam meg az europai biztositási kártyámat. Ez egy elsősegélynyujtás lett volna. Ha nem fogadják el, akkor mire jó ez a kártya?

Köszönettel

nandy # 2008.02.25. 11:47

Az a személy, aki 2007. december 31-éig bejelentkezik az adóhatósághoz járulékfizetésre, a törvény alapján visszamenőlegesen mentesül a bejelentés és a járulékfizetés elmulasztása miatti jogkövetkezmények alól.

Ebből nem az következik, hogy a járulékot nem kell megfizetnie visszamenőleg!

Endura # 2008.02.25. 06:09

Sziasztok!Tavaly november végén jelentkeztem be az Apehnél egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére.Mivel más tartozásom is volt feléjük már december közepén megkértem a teljes tartozásomra a részletfizetést,amit részben meg is adtak,erre az összegre is.Aztán olvasom december 21.-én,hogy aki december végéig bejelentkezik,annak visszamenőleg nem kell kifizetnie az elmaradt járadékot,meg rá a büntetést.Igaz ez?Tehát aki időben bejelentkezett,annak ki kell fizetni,aki ügyes volt és kivárta az év végét,annak nem.Ez nem díszkrimináció?

nandy # 2008.02.24. 20:18

Ez téged mint munkaadót, vagy mint munkavállalót érdekel?

happycat # 2008.02.24. 17:03

Heló!

Az érdekelne,ugyvan-e az ha egy cégnek zárolja az Apeh a bankszámláját,és felszámolási eljárást kezdeményez kijelölnek egy felszámoló céget és hatályba is lép ez a felszámolási dolog, hogy az ott zárolt pénzből fedezi az oda bejelentett dolgozók járulékait? valamint a felszámoló cégtől kell kérni az adóbevalláshoz szükséges igazolásokat,esetleg munkaviszonyt igazoló dokumentumokat.

Előre jelzem nem értek az egészhez,ezt 1 könyvelőtől tudtam meg.De ez olyan furcsának tűnik nekem de lehet nem az.

Előre is köszi a tájékoztató válaszokat.

remélem egy valóban hozzáértőtől kapok majd választ:)vagy valaki már járt hasonló cipőben,és tudja mit kell tenni:)és leirja nekem.

Köszi

nandy # 2008.02.15. 21:55

Akkor azt a példányt vidd, amin átvették.

Adryen # 2008.02.15. 10:38

Jaj:) értem, köszi. Személyesen vittem be az apeh-ba a megállapodást.

nandy # 2008.02.14. 22:22

Postai feladóvevény - postai feladásnál, vagy ügyfélkapus értesítő - elektronikus beküldés esetén.