Hogy is van ez?


elfmage999 # 2016.08.04. 20:27

Nyilvántartást fog róla vezetni vagy hogyan? :o

Bea1 # 2016.08.04. 19:46

A gázpörkölővel elpusztított méheidet darabáron fogja megfizetni, miután bepereled, az egész más.

Nagy vezérünk 1 millióval több disznót szeretne az országba, ennek megfelelően sok mindent a disznótartás ellen nem tudsz tenni.

Max jóba lesztek, és megkínálnak jó disznótorral.

tudor70 # 2016.08.04. 18:49

Rendben van, mindenki azt csinál a saját telkén amit csak akar.
Remek, úgyis évek óta méhészkedni szeretnék, veszek 40 méhcsaládot. A vizsgát már letettem, a szakirodalmat rendszeresen olvasom.
Szépen, kényelmesen elfér a kertben akár 100 család is úgy, hogy be tudom tartani az összes tartásra vonatkozó előírást. A kapálást is el felejthetem és így még azt a vádat is el tudom kerülni, hogy mérgező szerrel gyomírtózok, mert akkor a méheim bánják legelőször. Ha pedig mégis mérgezést tapasztalok mintát veszek és az összes permetezni látott környékbeli kerttulajdonost bepanaszolom.

Igen, ha így nézem ez egy nagyszerű dolog !

Attól félek csupán, hogy a kaptárak látványától, rohamosan megnőne a környéken élő méhméregre allergiás egyének száma. Na persze a sokk ...

Az én igen derék, jóravaló szomszédom pedig már évekkel ezelőtt megfenyegetett, hogy gázpörkölővel fogja a méheimet kezelni, ha csak egy is meg fogja csípni (szúrni).

De kit érdekel, hogy kinek mi a bánata, nekem ehhez jogom van és kész, mindenki elmehet a Sóhivatalba.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.04. 16:56

Kedves Hozzáértők!
Érdekelne, hogy hogyan kell létrehozni egy topicot, mert lenne egy kérdésem, de nem találok hozzá megfelelő címet.
Köszönöm előre is a segítséget.

Bea1 # 2016.08.04. 16:40

"Más elmés, jópofa hozzászólás ?"

Igen.

"Bepanaszolt az Önkormányzatnál, hogy egy anyadisznója elvetélt, mert én a kertemet gyomírtóztam a kerítés mellett.
A gyomírtó papírja szerint nem mérgező."

Ez esetben csak a személyed által az anyaállatban keltett sokk miatt történhetett a vetélés.

Innentől kezdve a szomszéd anyagi érdeke, hogy a többi malac ne lásson meg, érvelj neki ezzel.

"Nyugodtan termelheti a gyommagot a kerítés tövében, majd úgyis felém hozza az uralkodó szélirány ?"

Igen, a saját kertjében mindenki azt termeszt, amit akar.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.04. 13:50

hívja rájuk az állatvédőket, hogy mérgező gazokkal tele a kert és hullanak a malacok.

tudor70 # 2016.08.04. 12:25

Más elmés, jópofa hozzászólás ?
Látott már valaki egészséges, élő disznót ?
Vagy a jog azt mondja, hogy én azért nem munkálhatom a kertemet teljes egészében géppel, mert a szomszédom előbb lakott ott és előbb húzott a telekhatárra kerítést, hogy disznó kifutót létesíthessen ?
Imádkozzak, hogy ne legyen az állatainak baja ? Neki semmilyen kötelezettsége nincs, semmilyen óvintézkedésre nem kötelezhető a saját érdekében (kockázat elkerülés ) ?
Nyugodtan termelheti a gyommagot a kerítés tövében, majd úgyis felém hozza az uralkodó szélirány ?
Ahogy a szomszédasszonyom kiabálta - Minek kellett felkapálnunk a közös telekhatár mellett a füvet, most nem lenne gyomos. ( A fű egyébként tarack volt, de a szomszédasszony sem egy vérbeli aranykalászos gazda.)

tudor70 # 2016.08.04. 11:16

A jogalkotóét !

Bea1 # 2016.08.04. 11:15

:-D

Sherlock # 2016.08.04. 11:05

Mert, milyen képet tennél a telekhatárra?

tudor70 # 2016.08.04. 11:03

Fogalmam sincs. Ezért kérdezem.
Az Önkormányzatnál azt mondták nekem amikor panaszt tettem, hogy a kerítése miatt nem tudom rendesen géppel munkáltatni a kertet, hogy a telekhatárig az övé és ráteheti a kerítést a telekhatárra. Mivel nem tudom géppel műveltetni és kb. 60 méter hosszan, kb. 1 m szélességben gaz nő,mert nincs rá erőm és időm, hogy ásogassam, így maradt a vegyszerezés.
Az interneten már találtam több önkormányzatnál is olyan előírást, hogy az állatkifutó egy része állhat a szomszédos telekhatáron, de akkor oda 1,5 - 1,8 m-es tömör kerítést kell építeni, nálunk ez így konkrétan nincs leírva. A drótkerítés pedig nem nagy akadály a disznóknak. Kár, hogy képet nem lehet feltenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.04. 10:15

Azt kérdezed, elmehet-e a jószág a kerítésig? Szerinted?

tudor70 # 2016.08.04. 07:41

Kedves Fórumozók !

Telekhatárra épült kerítés lehet-e állatkifutót határoló építmény ?
A szomszédom sima drótkerítést épített a telekhatárra villanypásztorral ugyan, de egészen biztos, hogy áram nincs benne, csak alibiből van kihúzva.
Bepanaszolt az Önkormányzatnál, hogy egy anyadisznója elvetélt, mert én a kertemet gyomírtóztam a kerítés mellett.
A gyomírtó papírja szerint nem mérgező.
Az állatkifutója viszont tele van csattanó maszlaggal, aminek minden része mérgező. Természetesen nem vizsgáltatott be semmit, csak vádaskodik és legszívesebben azt is ő szabályozná, hogy mikor vehetek levegőt, mert ő lakik itt régebben. Én csak 12 éve gyüttment vagyok.
A helyi Önkormányzati rendeletben nem találtam rá semmi irányadót.
Köszönöm !

ármi # 2015.12.31. 08:17

Immaculata, köszönöm szépen,így már értem!
B.U.E.K!

Immaculata # 2015.12.31. 03:27

A területileg illetékes megyei Kormányhivatal.

ármi # 2015.12.30. 23:31

Tisztelt Dr.Szűcs Lajos ügyvéd úr!
Köszönöm válaszát, de sajnos nem tudom a hova kell beadni. Azt olvastam, hogy ki kell tölteni egy nyomtatványt. Teljesen tájékozatlan vagyok.
Segítséget előre is köszönöm!

lajcsó # 2015.12.30. 22:42

"hova kell beadnom a kisajátítási kérelmemet? Az önkormányzatnak vagy az államnak?"
A kisajátítási ügyben eljáró hatóságnak. Ez bizonyára ismert előtted.

ármi # 2015.12.30. 15:30

Tisztelt Ügyvéd úr /úrnő!
Segítséget kerek,hogy hova forduljak az alábbi problémával. Ha az önkormányzat nem akar kártalanítani, mert szerinte nem jogos a kérelmem, akkor, hova kell beadnom a kisajátítási kérelmemet? Az önkormányzatnak vagy az államnak? Láttam,hogy le lehet tölteni a nyomtatványt. Elektronikus úton ki lehet ezt tölteni?

Válaszukat előre is köszönöm!

Boldog Új Évet kívánok!

groszfater@gmail.com # 2015.11.19. 15:04

Erről azt gondolom, hogy a házra elképzelhető, hogy nem volt kifüggesztve tábla a tulajdoni viszonyokról

Igen, ez elképzelhető, mert úgy egyébként az a jellemző, hogy a házakon tábla jelzi a tulajdoni viszonyokat.

A férjet kell perelni.

Vajon mi lenne a per tárgya ?

Immaculata # 2015.11.17. 09:51

Csak a férjemmel kell ezt megbeszélni?-cselekvő képes személy vagyok, a férjem nem a gondnokom.

Erről azt gondolom, hogy a házra elképzelhető, hogy nem volt kifüggesztve tábla a tulajdoni viszonyokról. A férj pedig túlzásként nagyobb tulajdonosnak mutathatta magát a szomszéd előtt, mint 50%. Ebből következően a szomszéd meg lett tévesztve, így azt gondolhatta, hogy ő egy teljes értékű tulajdonossal tárgyal.

A férjet kell perelni.

Immaculata # 2015.11.17. 09:48

késői.....

groszfater@gmail.com # 2015.11.17. 08:21

Tekintettel a korai órára, elfelejtetted hozzátenni, hogy azt a szerződést el kell vinni írásszakértőhöz aki megállapítja róla az irat magánokirat, közokirat vagy szórólap.
A közzétételi díjra még biztosan kitérsz.

Immaculata # 2015.11.17. 00:42

a férjem nem a gondnokom.

Házasfeleknek egymás döntéseiért mindkettőjüknek helyt kell állniuk. Ha csak ezt szerződésben másként nem rendezték, és erről a 3. személy, vagyis a szomszéd is tudott.

groszfater@gmail.com # 2015.11.16. 18:31

Lizi14!

Ahogy nanemaaa írta, 15000 Ft.-ért az épitésfelügyeleti hatóság megmondja rendben van.e a csatorna és az eljárás végére az is kiderül nálatok ki hordja a kalapot...

Lizi14 # 2015.11.16. 17:26

T. Groszfater!

Mint írtam arról volt szó, hogy a csatorna a kerítés vonalába esik, arról szó sem esett, hogy az eresz rész át fog lógni. Rajzot nem mutatott, és úgy készítette el, hogy a kivitelezésnél hozzá sem tudtunk szólni, hogy mi az ami még belefér az elfogadhatóba. Csak a férjemmel kell ezt megbeszélni?-cselekvő képes személy vagyok, a férjem nem a gondnokom.
Köszönöm, hogy elolvasta levelem.:Lizy