Jogi segítségkérés


Kerdezodo # 2023.10.12. 12:59

nem "értékállóságot ígér",hanem mit?

osztap # 2023.10.12. 10:13

Kerdezodo,

Úgy látom, nem volt világos: a nyugdíjtörvény nem "értékállóságot ígér", hanem a nyugdíjemelés mértékét szabályozza. Ami aszerint jár, azt megkaptad, magad sem vitatod. Innentől Neked nem jogi problémád van. Ha többet szeretnél, mint ami a törvény szerint jár, az politikai kérdés, törvényt kell hozzá módosítani.

Kerdezodo # 2023.10.12. 10:01

osztap,
Én segítséget kértem nem egy óvodás szintű kioktatást. Ha ennyire unatkozik keressen egy hasznosabb elfoglaltságot ahelyett hogy másokat bosszantson!

osztap # 2023.10.12. 09:38

Kerdezodo,

Úgy érzed, egy politikus nem tartotta be az ígéretét? Hallatlan! Ki látott már ilyet?

De majd a választásokon megmutathatod, ki itt a főnök.

Kerdezodo # 2023.10.12. 09:29

Tavaly májusban mikor nyugdíjba mentem a nyugdíjam az átlagnyugdíjnál 2000 forinttal több volt. Idén a 15%-os emelés után 30000 forinttal kevesebb. Ez a tavalyi mega infláció miatt alakult így. Kértem a nyugdíjfolyósítót hogy korrigálja a hiányzó különbözetet visszamenőleg 2023. 01. 01.-ig. Arról tájékoztattak amit eddig is tudtam a nyugdíjam megállapított összegét és a 15 %-os emelés utáni összeget. Nem áll módjukban ezen változtatni. A nyugdíjam nagy mértékű értékcsökkenése az életem végéig hátrányosan érintene. A törvény és Orbán Viktor is mindig a nyugdíj értékállóságát ígéri. Hol lehet tovább lépni ez ügyben?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.12. 08:43

személyi kölcsön hitel tartozás(ezzel váltanám ki a NAV-os tattozát, de nem fizetném)
Az konrétan bűncselekmény. Remek ötlet!

tmisi024 # 2023.10.12. 07:15

Én nem tudom mire gondolsz a két kérdés nem ugyanaz ott megelőzni próbáltam a dolgot, de mivel már tudom, hogy még 1000 ember járt így és én is próbáltam megoldani mindent így tudom már csak 2 variácío van vagy befizetem vagy felírják az égre a tartozást.

Szomorú örökös # 2023.10.12. 04:04

tmisi024

ne kövezzetek meg a kérdésért

A kérdésért nem kövez meg senki, inkább azért, hogy túlbuzgóságodban több topikban is kérdezed ugyanazt.
Hamarabb nem fogsz rá választ kapni azzal, hogy gyakorlatilag megsérted a fórum szabályzatát:

Kérjük, hogy kérdését - a tartalmának megfelelő téma kiválasztását követően - csak egyszer, egy topicban tegye fel.

tmisi024 # 2023.10.11. 21:49

Sziasztok ne kövezzetek meg a kérdésért, de nem tudom kitől kérhetnék tanácsot. Adott egy uniós pályázat ami el lett baszva hosszú leírni a lényeg, hogy a MÁK-nak dec. 12 ig vissza kell fizetni egy összegben kb 5 millió Ft-ot. Túl hosszú leírni és nehéz megérteni, de higgyétek el van rá okom előre elgondolkodni ezeken. Ez a tartozás a feleségem nevén van, és ebből ugye NAV-os tartozás lesz. Az egyik fő kérdés melyik a rosszabb a személyi kölcsön hitel tartozás(ezzel váltanám ki a NAV-os tattozát, de nem fizetném) vagy egy NAV-os tartozás( a feleségem nevén nincs értek és tartozás sincs jelenleg)
Tegyük fel ha végső soron beakarnánk "buktatni a nevét" melyikkel járna jobban az ember ha mondjuk 5-6 év múlva meg betudná fizetni egy összegben, mert örököl pénzt. Gondolok itt kamatra, végrehajtási eljárások melyik oldalon gyorsabbak, szigorúbbak stb remélem értitek köszönöm a válaszokat előre is

Majordomus # 2023.09.28. 19:20

Ha van bármi teendő az kiderül a válaszból. Jelzem nekem is volt határozott idejű biztositásom,azt lejáratkor pontosan ki is fizették. Itt is erről lehet szó.

drbjozsef # 2023.09.28. 12:12

kotkoda13,

Az életbiztosítások ilyenek, általában lejárnak 10-20-40 év alatt.
Ha kockázati életbiztosítás volt, akkor nem jár vissza már semmi.
Ha befektetési részt tartalmazott, azt pedig feltehetően 2015-ben ki kellett fizetniük, a lejáratkor, anyósodnak.

Igen, ha biztosra akarsz menni, írjatok egy tértis levelet a biztosítónak, kérjetek tájékoztatást, a biztosítás típusáról, részleteiről, lejáratáról, történt-e kifizetés. Igazoljátok benne, hogy az elhunyt gyereke az adatigénylő, aki az elhunyt örököse, jogutódja, joga van megismerni ezeket az adatokat (halotti kivonat másolata, párod adatai)

Aztán majd meglátjátok, lehet-e tenni valamit a válasz után.

drbjozsef # 2023.09.28. 12:09

László88,

Hol tehetek feljelentést és milyen váddal, pl zaklatás, fenyegetés, stb..

Sajnos feljelentést a rendőrségen lehet tenni, máshol nem. Ha ragaszkodsz hozzá, nem küldhetnek el. Majd elutasítják később.
Ha csak annyi történt, amennyit leírtál, akkor jogosan. Ez még nem zaklatás. (Fenyegetés btk. tényállás önmagában nincs)

kotkoda13 # 2023.09.28. 11:15

Kedves Mindenki ! Biztosítási ügyben szeretnék segítséget kérni : anyós meghalt, találtunk nála egy borítékot, benne Allianz életbiztosítási kötvény és úgy tűnik, mintha a fia kötötte volna...a párom nem emlékszik rá, hogy bármit aláírt volna, érdekes, de mindegy, lehet , hogy valahogy az anyós kötötte, mert ő dolgozott, mint biztosítási alkusz. Szóval bementünk az Allianz fiókba, a hölgy annyit mondott, hogy miután régi a szerződés, fel kell hívnia a call centert , hogy segítséget kérjen, mert ő nem lát részleteket. Ma visszahívott, hogy a szerződés 2015-ben lejárt, nincs teendő. A párom próbálta kérdezni, hogy az anyós utalt-e rá anno összeget ( mi úgy emlékszünk, hogy igen), de a hölgy zavartan mondta el, hogy lejárt és nincs teendő. Valahogy szeretnénk kideríteni, hogy mi történt, valóban van-e rajta pénz ? Itt van elévülési idő ? Mit tegyünk, írjunk esetleg a Biztosító központi címére ? Gyanús ez valahogy.... Köszönöm !

László88 # 2023.09.28. 11:05

Üdvözlöm, bele rohant egy autó a kerítésünkbe, nagy sebességgel a vezető és utasa ittas volt, tettem fel képet a keletkezett balesetről, de nem neveztem meg senkit, nem írtam semmit, csak hogy ez történt. A képet látva feltehetően a balesetet okozó barátja személyes üzenetben megfenyegetett hogy ha még 1x kiteszem a barátját amit nem történt meg akkor meg keres és baj lesz. Ezután letiltott. Hol tehetek feljelentést és milyen váddal, pl zaklatás, fenyegetés, stb... ui: az rendőségen meg tettem de elutasították, idézem "a zaklatás bűncselekmény gyanúját alátámasztó adatok, tények úgymint a félelemkeltés, a mindennapi életbe történő önkényes beavatkozás szándéka vagy a tartós háborgatás szándéka nem állapítható meg. " Köszönöm.

gerbera317 # 2023.09.10. 14:03

Mindenekelőtt: fúk == fiuk.
Egyébként miért érdekelnek téged a jogkövetkezmények? Csak azért, mert a te kerítésedre kenődtek fel, téged nem terhel felelősség. Te csak törődj azzal, hogy a biztosítója fezessen!

László88 # 2023.09.10. 12:45

a riporter azt mondta biztos forrásból hogy mind kettő ittas volt, a szülők még azt sem tudják ki vezetett, de feltehetően az ők fiúk, mert övé volt az autó is. amennyiben nem éli túl csak ez egyik baleset szenvedő lesz bírósági tárgyalás?

Majordomus # 2023.09.08. 19:40

Volt vérteszt a baleset után?

Józan volt a fiu?

Szomorú örökös # 2023.09.08. 16:38

László88

életveszélyben van, a szülők most mindenkit hibáztatnak egy szem fiúk balesetéért. Az elkövető roma származású volt

Örülj, hogy nem úgy jártál, mint az a tanár Olaszliszkán, mert akkor már régen nem élnél.
Ő „csak” elsodort egy kislányt a kocsival (gondolom nem az autós volt figyelmetlen ott sem)
és agyonverték érte, mindezt a gyerekei szeme láttára. Az önbíráskodás nyilván tilos,
de mire a rendőrök kiérnek intézkedni, addigra javarészt már túl vannak az eseten. :-(

gerbera317 # 2023.09.08. 11:49

Ja, hogy ez olyan? Akkor örülj, hogy egyáltalán volt kötelező biztosítása.

drbjozsef # 2023.09.08. 11:48

És mi a baja, ha a gyerek volt feltételezem a hibás?

Az, hogy túl erős kerítést építettél, és az öli meg a gyerekét?
Vagy a baleset után kimentél, és megtapostad még a fejét? Vagy mi baja van?

Még csak nem is neki kell fizetnie (legalábbis neked), hanem a biztosítója. Aztán hogy a biztosító behajtja rajtuk, ha kiderül hogy a gyerek ittas/drogos volt vagy gyorshajtott, az meg legyen az ő bajuk. Mi közöd lenne neked ahhoz?

László88 # 2023.09.08. 11:30

életveszélyben van, a szülők most mindenkit hibáztatnak egy szem fiúk balesetéért. Az elkövető roma származású volt minek magyaroznak, az édesapa uszító jelegű videókat osztott meg a baleset után. A videó után privát üzenetben kaptam fenyegetést, meg szóban is.

gerbera317 # 2023.09.08. 10:22

De hát túlélte. Vagy életveszélyesen sérült?
A kárt az ő biztosítója fogja megfizetni. Ha nem fizet eleget, akkor a biztosítót kell perelni.

drbjozsef # 2023.09.08. 10:17

László88,

Mi van mivel?
Fenyegetőznek, de miért?

Baleset történt, a biztosító kifizeti a károdat, lesz új kerítésed, minek perelnél bárkit is még, és mi okból?

László88 # 2023.09.08. 09:49

köszönöm, ezen felül indíthatók kártérítési pert az elkövető ellen? továbbá ha nem éli túl a balesetet, kit perelhetek? már a család tagok fenyegetőznek. :(

Majordomus # 2023.09.07. 20:08

Add be mindkét biztosítóhoz és ott vedd fel a kártéritést ahol a kárszakértő magasabb összeget állapít meg. A másikat meg vond vissza,mert az biztosítási csalás ha mindkettőt felveszed és hamar lebuksz vele.