Intrum Justitia


drbjozsef # 2019.01.20. 16:21

KovacsSandor,

De nem is kockáztatsz sokat, mert az esetleges előkerülő hitelezőknek is legfeljebb csak a hagyaték értékéig felelsz. Vagyis a saját vagyonodat nem kockáztatod.

Olyan alacsony részletfizetést, amiből nem látszik behajthatónak belátható időn belül a tartozás, nem szoktak engedni a behajtók. Ha olyan alacsony az összeg, akkor maga a tartozás sem lehet olyan sok. De persze semmi sem biztos.

Minta Anita # 2019.02.14. 11:49

Sziasztok! Visszaolvastam, nem talaltam valaszt (de nyilvan mind a 200oldalt nem tudtam).
Szoval adodott egy rossz helyzet.
Telenor tartozas - jogos.
Ij-tol most jott egy email (de szerintem a provident is majd rajtuk keresztul "hajt").
Szoval az a helyzet adodott hogy szuletett egy kislanyom, egyedulallo anya lettem ezutan, havi 31ezer ft a gyes meg csaladi. Ssmmi tobb.
Rokontol erkezik 50ezer ft, igy ekkor aosszegbol sem kehet eltartani magunk, cyak ha nincs rezsi es minden gyogyszer ingyen lenne.
Szoval olvastam nyugdijminimumokrol stb de ha jol vettem ki ez igy osszesen havonta kb 80ezer ft ami atmegy a kezem alatt nem rudok torleszteni nem rakom utcara magunkat. Vagyonom nincs, vegrehajtok hiaba keresnenek. Majd a baba butorait atiratom rokonom nevere h azok az ovei. Marad a bakkartyarll levonas.
1.) Most kaotam az ij-tol emaolt (regi lakcimre lehet erkezett level is mar reg nem lakunk ott). Mennyi ido van a "biztos halalig" manapsag az ij-nel?
2.) Mennyi az a maximum osszeg ami havonta erkezhet a szamlamra mert nem vonhatnak le belole? Tudja valaki ennek osszeget?

Koszonom szepen!

oligaliga # 2019.03.08. 15:04

Ronaldo71

A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Julien99 # 2019.03.08. 17:52

Tisztelt Szakértő!

Segítséget szeretnék kérni mit lehet olyankor tenni amikor a behajtó cég a környezetemben élő embereket hívogatja?Olyanokat mondanak nekik,hogy küldeményem érkezet amit nem vettem át és érdeklődnek a címemem lakom-e még?Szabályos ez vagy törvénybe ütköző?Engem nem keresnek mert tudják,hogy amit kérnek tőlem elévült.Szerintem így akarnak megfélemliteni vagy zargatni.Mit tehetek ellenük?

draki84 # 2020.05.13. 08:45

Sziasztok. Az lenne a kérdésem. Szintén Intrium, provident herce hura. 2009es hitel. Elmaradt. Ok. Viszont mikor ujra dolgoztam providentet hivtak lehetne e tovább fizetni. (Akkor még jelezték elmaradt) közölték már tovább adták nem foglalkoznak vele. Nem tudtam kihez mihez került nem is igazán foglalkoztam vele. Egészen idáig. Most ott tart ez. Hogy végrehajtó, inkasszó. Amit egy banki értesítőből tudtam meg. Fizetném részletle. Közben kiderült intriumnál van részletet nem adnak, végrehajtó nem illetékes. Ezt hogy tudták így elintézni minden más értesítés nélkül egyenessen inkasszóig? És mit tudnék tenni?

drbjozsef # 2020.05.13. 09:09

draki84,

Ne kérdezz több topikban.

Egyébként : ha változott a lakcímed 2009 óta, akkor ugye ezt bejelentetted a Providentnek azonnal?

Ha nem, na, akkor pont ezért lehet ez így.

Zoltanuss # 2020.05.13. 16:42

Állítólag egy lehúzós cég !

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.14. 06:13

A Prvident? Ugyan! A maguk módján korrektek. Az más kérdés, hogy baromi drágán adják a kölcsöneiket.

drbjozsef # 2020.05.14. 06:37

Van, akinek az a "lehúzás" szinonímája...

wers # 2020.05.14. 06:41

Az más kérdés, hogy baromi drágán adják a kölcsöneiket.

Vegyen fel mástól, ha nem teszik. De ne utólag reklamáljon hogy lehúzós. Előre közlik a feltételeket.

gerbera317 # 2020.05.14. 06:48

Ez a kanapén ülve, mosolyogva átadós megoldás meglehetősen sok és drága erőforrást igényel. Pláne, ha még be is kamerázzák hozzá a nappalit. És ha jól tudom, ugyanígy szedik is be a törlesztőket, csak akkor a mosoly már nem ennyire kötelező. Még szép, hogy drága.

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.14. 07:31

A Provident úgy 10-15 éve a legdrágább volt a piacon, nem volt ritka az 50% feletti THM.
Valamiért az utóbbi pár évben üzletpolitikát váltottak és teljesen elfogadható kölcsönöket nyújtanak, sőt némely esetben kedvezőbbeket a feltételeik mint az ismert bankoké.

(Nem megvédeni akartam őket, csak a tényszerűség miatt, bár soha nem voltam az ügyfelük)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.14. 08:37

És ha jól tudom, ugyanígy szedik is be a törlesztőket

Igen, és még plusz felárat is szednek ezért a "kényelmi szolgáltatásért". :) Na jó, ez a része tényleg nem annyira korrekt. Már az elnevezés.

wers # 2020.05.14. 08:41

Na jó, ez a része tényleg nem annyira korrekt. Már az elnevezés.

:) na de miért nem?

A kényelemért fizetni kell. Többek között.

Másrészt pedig nem tartom inkorrektnek addig, ameddig az árat előre közlik. Mindennek annyi az ára, amennyiért megveszik.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.14. 09:10

(Mert a konkrét esetben, hogy hetente a nyakadra jár a "táskás ember" nem a te kényelmedet szolgálja, hanem azt, hogy el ne feledkezz valahogy a fizetésről. :) )

Szomorú örökös # 2020.05.14. 10:06

wers fórumtárssal kell egyetértsek. Minden annyiba kerül, amennyit fizetnek érte. Én egyszer vettem fel a Providenttől kölcsönt, akkor nagyon könnyen meg is adták a kért összeget. Hetente pontosan jött a hölgy a törlesztő részletért, sőt a végén még vissza is kaptam egy keveset. Azt adják pontosan, amit ígérnek. Semmi lehúzás nincs benne, hiszen az ügyfél az ismert infók alapján vesz fel pénzt tőlük.

wers # 2020.05.14. 10:20

Béla arra célzott - és igaza van - hogy nehezebben bújik el az adós, ha nem akaródzik neki fizetnie. :)) az már nem olyan kényelmes.

Persze ha akar fizetni, akkor nem kellemetlen.

Mellesleg nem csak hiteleknél van nagy árkülönbözet. Lásd a kocsik vagy a lakások árát. Én is annyiért akarom árulni a házamat Ft/m2 mint a rózsadombon, csak a kereslettel van a gond. Azaz ennyiért nincs.

Nevar # 2020.05.22. 04:47

Üdvözlök minden fórumozót.
Szeretném a tanácsukat kérni az Intrummal kapcsolatban.
Tegnap kaptam egy levelet, melyben azt írták, hogy egy korábbi letiltásommal kapcsolatosan további tartozásom áll fenn, mivel "önellenőrzésük" alapján kiderült, hogy egy "adminisztrációs hiba" miatt rosszul számolták el a tartozásom kamatát.
Így, a már másfél éve a munkáltatóm által /végrehajtón keresztül/ megszüntetett letiltás, levont tartozásomról kiderült, hogy a tőketartozásom majdnem teljesen még mindig fennáll, és még azon felül is tartozom 60ezer forint kamattal.
A telefonban azt kérdezte a hölgy, hogy kaptam-e 0-ás tartozás-értesítőt. ... Nem, de legalábbis nem emlékszem.
De a munkáltatóm bizonyára kapott valamit ha megszüntette a letiltásomat másfél éve.
Mit tehetek most? Ha a tőkéből fogyott már, megint milyen alapon számolnak kamatot, ráadásul ha valóban rosszul számoltak - amit ugye én nem tudok ellenőrizni sehogy -, nem én hibáztam, hanem ők.
Válaszokat előre is köszönöm.
Tisztelettel Némethné

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.22. 05:56

Tegnap kaptam egy levelet,
Kitől?

Nevar # 2020.05.22. 06:04

Bocsánat,
Az Intrumtól

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.22. 06:18

Akkor az nem sokat számít. Mondd nekik, hogy a végrehajtóval vitatkozzanak.

Nevar # 2020.05.22. 06:34

Tegnap az Intrumos hölgytől kértem, hogy küldjenek egy kimutatást a pénzek beérkezéséről, valamint a volt munkáltatómtól is kértem az utalások részletezését, és elküldik a végrehajtóval történt levelezéseiket is (remélem tényleg léteznek).
De rájöttem, hogy ennek vajmi kevés jelentősége lesz, ha az Intrum számolta rosszul a kamatokat. Azt nem tudom, hogy lehet-e kérni az Intrumtól a kamatszámítás részleteit.
A levélben az állt, hogy elküldték a "folyamatban lévő(?)" végrehajtási eljárásban eljáró végrehajtónak is az egyenlegváltozást.

gerbera317 # 2020.05.22. 07:00

Nevar! Nem inkább érdemi információt kellene itt közölni, ha a megoldásra vagy kíváncsi?!? Ezeket:
1) Tudjuk, hogy végrehajtás is volt. 1a) Mikor emelkedett jogerőre a végrehajtás alapjául szolgáló fizetési meghagyás? 1b) Van-e különbség a jogosult követelése között a fizetési meghagyáson és a végrehajtási lapon?
2) A végrehajtás befejeződött-e, és ha ige, milyen eredménnyel (rtsd: mit állapított meg a végrehajtó)?
A munkáltatót meg mindenki mást hagyd ki ebből, és kizárólag a fenti három kérdésre válaszolj! És csak röviden! És csak semmi "felé"!

Nevar # 2020.05.22. 07:23

Nem tudom a munkáltatóm kihagyni, mert onnan értesültem a letiltásról, valamint azt az infót kaptam, hogy a végső tartozás lejártakor egyeztetni szokott a végrehajtóval a fennmaradó összegről.

A munkáltatóm 2016. június 30-án érkeztette a letiltást, tőle kaptam annak másolatát, melyben 2016.06.28-ai tartozás: 254.016Ft tőke+520.663Ft kamat+ egyéb eljárási ktg-ekkel összesen 895.048Ft volt.
Erre 1.018.139Ft levonásom volt 2016.07.10-tól 2018.11.10-ig.

És erre kaptam egy levelet az Intrumtól tegnap, hogy van még 189.996tőke+64.952kamat (sum 254948ft) tartozásom, mert rosszul számolták el anno a kamatot.

A végrehajtótól nem kaptam semmit a végrehajtás befejeződéséről, vagyis nem tudom egyáltalán megállapított-e bármit is.

gerbera317 # 2020.05.22. 07:29

Hát akkor talán ha méltóztatnál megkérdezni a munkáltatódat, ki rendelte el a letiltást, milyen ügyszámon, és mik az előrhetőségei. Ha így megvan a végrehajtó, akkor felkeresed, és elkéred tőle a végrehajtható okiratot, a letiltást, valamint a végrehajtás befejezését megállapító intézkdedést.
És mindenki mást kihagysz a tényállásból, mert itt csak te vagy meg a végrehajtó, meg az Intrum az állítólag fennmaradt követelésével. Ezt ne kelljen mégegyszer leírnom!