végrehajtótól árverésen vett ingatlan birtokbavétel


Cini88 # 2017.01.11. 16:55

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, 2016.09.08-án árverés útján vettem egy ingatlant. Már ki is van fizetve fele kp fele hitel. Közben érkezett egy végrehajtási fellebbezés a volt tulajtól.
Ezt a bíróság elutasította 2016.10.07-én.
Azóta várom a jogerőre emelkedést. Sokmindent olvastam már a neten valahol 15 napot írtak valahol meg 30 napot és 60 napot. Benne áll a pénz a végrehajtónál is.
Se levelet nem kaptam még, se telefonon nem tudnak semmi egyebet mondani. Pedig minden héten hívom a végrehajtót. Meddig tud ez még húzódni?
Mikor tudok már odamenni az ingatlanhoz valamit is csinálni?
Esetleg az átadás ilyenkor hogy van? Nem laknak benne, ott áll már minimum 3 éve vagy több ideje.

Válaszokat előre is köszönöm!!!!!!!

Éva71 # 2016.10.30. 12:24

Bocsánat,nem igazán tudtam hova rakni a témát!

gerbera317 # 2016.10.30. 09:46

Ez nem árverési téma, de még csak nem is végrehajtási. Ugye Megkérdezed a megfelelő topikban is?

Éva71 # 2016.10.30. 08:53

Segítség kérés!
Tisztelt Fórumozók!
Tavaly vettem egy ingatlant,amit most"sikerült"eladnom.Az ingatlan eladását ua.az ingatlaniroda vállalta,aki a vételnél is segített.Maradéktalanul meg volt a bizalom.A vevőnek saját ügyvédje készítette az adásvételi szerződést.Többször átbeszéltük az ingatlanossal,hogy legyenek a dolgok megfogalmazva,így nem gondoltam volna,hogy esetleg nekem is át kellene nézetnem egy ügyvéddel.Nincsenek előítéleteim,talán ez hiba,de most tudtam meg,hogy a vevő múltja nem igazán makulátlan.Aztán jött egy "bogár"a fülbe,hogy esetleg az adásvételi szerződés is tartogat buktatókat.A vevőnek annyi kérése volt,hogy az átutalás előtt 2-3 munkanappal had költözzenek be,mert csak így tudják megoldani azt,hogy arra a 2-3 napra ne kelljen máshova költözniük.Ez az adásvételiben is szerepel birtokba vétel címen.Teljesen kétségbe vagyok esve,hogy mi van,ha visszaélnek a jóindulatommal?Birtokbavételi jegyzőkönyvet gondolom akkor kell aláírni,ha átadom a kulcsot.Értem én,hogy az ingatlan nem kerül majd a nevükre addig,amíg nem fizetnek,de birtokolhatják,vagyis kirakni nem fogom tudni őket.Mit tudok tenni,hogy kivédjem a buktatókat.Ha elállok az eladástól,akkor bukok kb.1,8 milliót.Bár most kétségbeesésemben még ezt is bevállalnám.Ráadásul tavaly az ingatlant a fiam nevére vettük,tehát az Ő neve alatt fut minden.Kérem,ha valaki tud megnyugtató választ írni,tegye meg.Nagyon köszönöm!

Vezo228 # 2016.10.29. 18:50

Köszönöm a választ!
Első körben bocs az ismétlésért, de kifejezetten örültem, hogy egyáltalán szorosan idevágó topikot találtam. :)
Nem tudom, hogy hol írtad le amit ismét közre adtál, de köszönöm!

A válaszra koncentrálva, tehát akkor kár a gőzért, március 1 előtt nem léphetek birtokba, csak, ha csoda történik és a tulaj birtokba enged.
Jól értem?


Üdv: Vezo228

gerbera317 # 2016.10.29. 17:59

154/A. § (1) Az adós és az adós jogán az ingatlanban lakó személyek az árveréstől számított 30. napig (...) kötelesek az ingatlant ingóságaiktól kiürítve elhagyni, és biztosítani, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek.
Akárki is lakik ott, az adós jogán lakik ott.
(12)A végrehajtó az árverési vevő kérelmére - szükség esetén rendőrség közreműködésével - akkor intézkedik az ingatlan kiürítése iránt a 182. § és a 182/A. § megfelelő alkalmazásával, ha a (11) bekezdés szerint a jegyző részére megküldött tájékoztatástól 60 nap eltelt.
*182/A. § (1) A végrehajtó a lakóingatlan kiürítésének foganatosítását a december 1-jétől március 1-jéig terjedő időszakot követő időszakra halasztja el, ha a kötelezett magánszemély. *

Egész' véletlenül, nem ugyanezt adtam közre két nappal ezelőtt egy szomszédos topikban??? Jó-jó, akkor mást vastagítottam ki a szövegben, de akkor is...

Vezo228 # 2016.10.29. 15:03

Üdvözletem!
A tisztelt hozzáértőktől szeretnék egy kis segítséget kérni:
Árverésen vásároltam egy ingatlanat.
A tulajdonos jó okkal feltételezhető, hogy egy másik címen él, ide nincs bejelentve. A lakást valaki más lakja, de beköltözhetően, tehermentesen vettem meg. A vh irodánál egy másik településen lévő cím van bejegyezve a tulajnak, amin a vh tárgyát képző ingatlan megöröklésénél lakott. Az oda érkező iratokat nem veszi át, a kézbesítési vélelem állt be idáig minden esetben. Sajnos jó okkal feltételezhető az is, hogy aki valójában lakja a lakást, az nem is tud arról, hogy tulajdonos váltás van folyamatban.

A jogerőre emelkedés várhatóan december végére esik majd.
A végrehajtó arról tájékoztatott, hogy december 1 és március 1 között nem adja birtokba, mert kilakoltatási moratórium van.
Ez akkor is vonatkozik, ha nem a tulajdonos lakja a lakást?


Üdv: Vezo228

Thewreck (törölt felhasználó) # 2016.08.22. 05:45

@Grave7
Megtaláltam. Köszönöm!

Grave7 # 2016.08.21. 16:15

@Thewreck: Lemaradt egy „I”.
1994. évi LIII. törvény 154/A. § (10)-(13) bekezdések.

Thewreck (törölt felhasználó) # 2016.08.21. 14:39

@gerbera317 Sajnos nem biztos, hogy így ilyen formán lehetséges annak ellenére, hogy lakatlan, ugyanis ha a lakóingatlanban ingóságok vannak, akkor azokat fel kell leltározni, jegyzőkönyvezni és harminc napig megőrizni, ha a volt tulajdonos esetleg jelentkezne érte.

@Grave7 Nem találom az általad jelzett paragrafusokat:
1994. évi LII. törvény 154/A. § (10)-(13)
Esetleg, ha be tudnád nekem linkelni, a örülnék. Köszi.

Grave7 # 2016.08.21. 10:01

@Thewreck: 1994. évi LII. törvény 154/A. § (10)-(13) bekezdések.

gerbera317 # 2016.08.21. 09:13

Ha az ingatlan lakatlan, akkor vedd birtokba, jelentsd be a végrehajtónak, hogy ez megtörtént, és hogy adja át neked az ingatlant.

Thewreck (törölt felhasználó) # 2016.08.21. 06:05

Sziasztok,
Pontosan ugyan ebben a cibőben járok most én is.
A kérdésem az lenne, hogy a jogerőre emelkedéstől, mennyi időn belül sikerült birtokba venned és hogy? Ugyanis én akár hányszor beszéltem a végrehajtói irodával, mindig más és mást választ kaptam. Egyikük azt mondta, hogy két héten belül birtokba adják, de ez függ attól is, hogy épp mennyi a munkájuk, mennyire vannak leterhelve, de más alkalmakkor pedig azt a választ kaptam, hogy ez akár 60-90 napig is kitolódhat. Egyébként a ház az lakatlan.
Most akkor mitévő legyek? Számomra és családom számára sűrgős lenne a birtokba vétel.
Köszönöm előre is a válaszokat.

matthiasi # 2015.09.06. 16:17

Ilyenek a magyar végre hajtók !

Dr.Attika # 2015.09.06. 07:50

Ki kell kérni a földhivataltól egy hiteles tulajdoni lap másolatot, ami bizonyítja a tulajdonjogát. Ezt követően egy lakatossal felszerelkezve fel kell nyitni az ingatlant. Két tanú jelenlétében fel kell leltározni a bent található ingóságokat. Azokat egy külön helységbe kell elhelyezni, majd értesíteni kell a volt tulajdonost, hogy a felelős őrzés szabályai szerint 30 napig őrzi az ingóságokat. Azok a helyszínen átvehetők. Ezt követően lehet értékesíteni és a befolyt vételárból levonva a tárolási költséget felé el kell számolni.

Immaculata # 2015.09.05. 20:04

15 nap volt a határidő és kérni kellett volna írásban a végrehajtót, hogy adja birtokba.

Mirk Gábor # 2015.09.05. 17:58

A Magyar Bírósági Végehajt Kar online árverésén vettem egy Tehermentesnek beköltözhetőnek hírdetett ingatlant, kifizettem a vételárat, kb 40-50 napja kaptam egy levelet a végrehajtótól, hogy jogerőre emelkedett. Probáltam birtokba venni, a régi tualaj külföldön, cuccai a lakásban, nem tudja mikor jön Magyarországra. aug. 4-én értesítettem a végrehajtót, hogy a birtokba vétel sikertelen volt. Többszöri kérésemre visszaigazolta a mailemat. Azóta nem történt semmi. Kérdésem, kötelezi valami a végrehajtót, hogy segítsen birtokba venni? Van-e neki kötelező határideje? Mit tehetek?
Válaszukat előre is köszönöm
mg


mg