Foglaló visszajár?


baloghlorand # 2016.09.20. 12:20

@Bea1: Köszönöm a választ. Ez igaz, viszont sem a tulajdoni lapon, sem sehol máshol nincs szó bővítésről, sőt a tulajdonos azt mondta, hogy a házat 1976-ban így építették, slussz. Semilyen gyanú nem merült fel, hogy én ennek utánajárjak, hiszen hivatalosan nem is volt ilyen.

De nem is kibújni akarok a vétel alól, mert ettől függetlenűl szeretném megvenni a házat, csak arra az esetre is kell gondolnom, ha semilyen fajta együttműködésre sem hajlandó az eladó.

Üdv,
Loránd

Bea1 # 2016.09.20. 12:00

"Hiszen ez egy olyan információ volt, amit nem tudhattunk előre, amikor ajánlatot tettünk az ingatlanra"

Helyszínrajzot lekérni bármikor lehet.

baloghlorand # 2016.09.20. 11:53

Sziasztok,

a véleményeteket kérném egy ingatlan adás-vétel ügyében.
A hónap elején kinéztünk egy családi házat megvételre, ami annyira jó vételnek tűnt, hogy le is tettünk 950.000Ft foglalót, megkötöttük az adásvételi szerződést, melyben benne van, hogy önerő+csok+hitel-ből fizetjük ki a vételárat. Minden rendben is ment addig, amíg az értékbecslés vissza nem jött, telekár alatti eredménnyel. Azt írják benne, hogy azért lett ilyen alacsony a ház értéke, mert egy utólagos bővítés(két terasz beépítése), ami nélkül a hasznos alapterület 15nm-rel csökkent, illetve az összes melléképület és pince sincs bejegyezve hivatalosan. Tehát nem szerepel a hivatalos térképmásolaton. Ezzel a kis értékkel nem fogjuk megkapni a szükséges hitelt a vásárláshoz. Na most, ha az eladó nem enged az árból annyit, hogy meg tudjuk venni, és mi ezért el kell, hogy álljunk a vásárlástól, akkor vissza követelhetjük a foglalót? Hiszen ez egy olyan információ volt, amit nem tudhattunk előre, amikor ajánlatot tettünk az ingatlanra, és ha jogilag minden rendben lenne a házzal akkor meg tudnánk venni. Tehát szerintem itt nem én, mint vevő okoztam az adásvétel meghiúsulását.
Másik opció, hogy ő most neki áll bejegyeztetni a változásokat, ami kb. másfél-két hónap, ráadásul, lehet, hogy a melléképületek közül nem engedik mindegyiket megtartani, hanem lebontatják, mert olyan állapotban van. Ekkor már nagyjából érhet annyit, amennyi nekünk kell, viszont nekem minden papírt újra kell igényelnem, új szerződés, ügyvédi díj stb, plusz ahol most lakom ott fejlesztenem kellene, hogy a télre alkalmas legyen. Ezt nem szeretném, mert pont ezért akartunk házat venni. Mit tehetek ebben az esetben, illetve visszakövetelhetem -e a foglalót?

Köszönettel:
Loránd

MajorDomus # 2016.04.23. 17:13

Szerintem is felesleges a közvetítő egy havi bérleti díj ellenében.
Az ingyenes hirdető portálon egy nap, a másik estben egy hét alatt akadt normális bérlő.

Az nem mindegy hogy milyen állapotban és felszereléssel hirdeted a lakást, ja és hogy hol van!

Zoltanuss # 2016.04.23. 06:54

pappgi # e-mail Jelentem! 2016.04.17. 23:

Nos kedves p.. hagy így tettél volna, most nem követelnének rajtad majd másfél millát !
Bent laksz a lakásban, ki más tudja legjobban megmutatni mint Te.
Molinót csak tudsz készíteni, ha nem egy grafikus elkészíti neked. Meg kell találni a hirdetési felületeket, amiért némi összeget kell fizetni. aztán fogadni a nézelődőket.
Azért lakott lakásban nem árt ha ketten vagytok az ügyfél fogadásánál..

Zoltanuss # 2016.04.23. 06:45

És akkor a további mesélni való, ill. tanács kérés.
Van egy kiadásra szánt lakás, előkészítés és mustra állapotában.
A minap egy ingatlanos felkereste a lányom, hogy ő tudna hozni bérlőt, ő kiadná a lakást. Az első nézelődő még az odaérkezés előtt lemondta (szerencsére ) egy másodikat hozott , annak elvileg tetszik a lakás, de mint írtam még nincs kész.
Nos a szerencse az, hogy a lányom eddig semmilyen szerződést nem kötött az ingatlanossal, eddig, hogy úgy mondjam az ingatlanos az ő szerződéses ügyfelét hozta. ha lenne is üzlet szerintem akkor is a leendő bérlő fizetné az ingatlanost... ,mert hiszen ő kérte fel arra ,hogy keressen neki lakást.
Jól látom ??
Mindig mondom a lányomnak, hogy nagyon vigyázni kell az ingatlanosokkal ( főleg bérbeadásnál ), mert végsősoron , mindig a tulaj dönt, ő vállalja a kockázatot.
Saját praxisban, kiadásnál, eddig soha sem vettem igénybe ingatlanos szolgáltatást
Már ott elakad a diszkurzus amikor megkeres és mondja, hogy ő kiadná a lakásomat. Mondtam nekiek, hogy azt nem tudja, legfeljebb mutogathatja.
Azt meg nem kérem, mivel a szomszédban lakom.

Nagyon nagyon tolakódóak ezek az ingatlanosok.
Ez már csak abból is látszik néhány hirdetésen eleve ki van írva ,hogy ingatlanosok /közvetítők kíméljenek.
természetesen vannak esetek amikor van létjogosultsága a közvetítőnek, de pl. nem akkor amikor a tulajpont bent lakik az eladandó lakásban. meg kell találni a hirdetési felületeket és azért fizetni kell.

Zoltanuss # 2016.04.23. 06:24

Látom, hogy MD nagyon termelékeny, szorgalmas .

MajorDomus # 2016.04.22. 21:49

MNB jobb lenne!

Zoltanuss # 2016.04.22. 02:18

Bocsánat melléütöttem MD. a monogram !

MajorDomus # 2016.04.21. 22:12

Blöfföl.

Zoltanuss # 2016.04.21. 07:55

MB .
Jól látod !!

MajorDomus # 2016.04.20. 19:20

Szerintem el kell hajtani a közvetítőt. Úgysem fog perelni.

Zoltanuss # 2016.04.20. 13:22

KBS !

Hát úgy, hogy a Móricka figyel benneteket !

Rexor # 2016.04.20. 08:55

:)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.20. 07:55

Érdekes. Csak nem tudom, hogy jött ide. Móricka-szindróma?

Zoltanuss # 2016.04.20. 05:43

Érdekességként !

A fiam 3 évig élt Németországban, konkrétan Münchenben. A barátnőjével lakást béreltek, többször is.
A bérlők kiválasztása a következőképpen zajlott. Meghirdetnek egy bemutató időpontot. Jöhetnek az érdeklődők, egyszerre.
Minimum munkáltatói papír kell ( vagy német kezes vállalás a további tárgyaláshoz ). Aztán a kikiáltott árra mindenki licitálhat. Elveszik a papírokat, majd mondják lesz értesítés az elbírálásról.
Első mindig a német,
második a fehér kelet európai és utána a színes.
Ez még a 2000 -res évek elején volt.
Mit változott a világ. Ma meg simogatják a migráncsokat.
Igérnek fűt -fát főleg a máséból.

ObudaFan # 2016.04.20. 05:05

Mondjuk ha viszont nincs kötbér kikötve, akkor azért csak érdemes megkérdezni az ingatlanközvetítőt, hogy a követelését a szerzodes mely pontjára alapija.

pappgi # 2016.04.19. 20:39

Kedves Mindenki.
Igen tudom, hogy mennyi pénz a pénz , hiszen nekem kell kifizetni.
Az ajánlott ár 3,7%-a + áfa,hogy ne kelljen kiszámolni ez 1.033.780.-ft. De ez is csak ezért ennyi, mert most utólag derült ki, hogy nem jó % irt rá az ingatlanos.
Egyébként 4,9%+ áfa, ami 1.369.060 lett volna.
Valóban nem hozott molinót, még akkor sem, ha csak az egyik fél véleményét hallottátok, sőt az enyémet is leszedette,mert én már előbb kezdtem árulni a lakást mielőtt szerződést kötöttem volna.
Sajnos a szerződéseket nem tudom feltölteni, segítsetek.
Holnap indul az ingatlanirodával a tárgyalás, tudatom veletek a végeredményt.
Egyetlen egy vevőt hozott az ingatlanos.
Ma megkérdeztem az ingatlanost, hogy miért tett ajánlatot a vevő, ha tudta, hogy nem képes teljesíteni a a szóban említett feltételeket .
Nem fogjátok elhinni, az volt a válasz, hogy nem tudta értelmezni.(könyvelő irodát vezet)
Ennyi.

MajorDomus # 2016.04.19. 18:51

Az sem bizonyíték.

Bea1 # 2016.04.19. 18:42

sajnos az ajánlatot telefonon tettem, és nem vettem fel a beszélgetést, így nem tudom bizonyítani... különben már megtettem volna.

Immaculata # 2016.04.19. 17:51

Bea1

Értesítsd az eladót, és az ingatlanosnak kell a különbözetet megfizetnie az eladó részére.
Egyébként tájékoztatási kötelezettség elmulasztása, csalás, összejátszás.

wers # 2016.04.19. 16:24

akkor úgy tűnik, ezt megvitattad magaddal

matthiasi # 2016.04.19. 16:15

Azért ennek a szegény p. -nek egy kanyi fillért se fizetett a vevő jelölt, volt egyetlen db. érdeklődő és most ezek a mohó ingatlanosok a semmiért követelnének pénzt.
Állítólag még a molinót sem tették ki.
Persze csak az egyik fél hallgattatott eddig meg !!

matthiasi # 2016.04.19. 16:10

Van benne valami, hogy nem tudjuk mi van abban a szerződésben.
De úgy általában ne ugráljanak az ingatlanosok.
Ha ilyen belevennének, nyugodtan ki lehet húzni.
Én csak az esetből csemegézek, nem mondtam soha , hogy én oldanám meg a kérdező problémáját.
Az ingatlanosokat a helyükön kell kezelni.

wers # 2016.04.19. 14:50

Az ilyen ingatlanost el kell küldeni a melegebb éghajlatra.
Már bocs, de ezzel az "ilyen" ingatlanossal szerződést kötött a kérdező, valamilyen "olyant", amiről nem tudni, mit is tartalmaz. A szerződés meg szerződés, még akkor is, ha később nem tetszik.