Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Zajos szomszédok

MajorDomus # e-mail 2014.06.10. 22:08

Sokra nem mész vele, azonkívül a kepviselo nem először is nézz utána milyen jogcímen laknak ott .
Bérlő , tulajdonos , vagy egyéb.

ezt követően johet a többi lépés.

Fahitas # e-mail 2014.06.06. 22:43

Kedves sorstársak.
Panelban lakunk. Segitséget szeretnék kérni. Kb. 9 hónapja fölénk költözött egy "külföldi" család. Azota pokol az életünk. A gyerekük egy 14 éves fiu a haverjait suli után felviszi a lakásba. Ugrálnak obégatnak. Rezeg az egész lakás. Amikor kedvesen szoltam az anyjának elküldött melegebb éghajlatra.
A szülők hétvégente vendégeket fogadnak este, dübörögnek, meg ordítva beszélgetnek. Az apuka nem igazán tud rendesen magyarul igy hangerővel próbàlja a hiányosságát potolni. Szoltam nekik, elküldtek ujra azzal hogy ők csak élik az életüket. A közös képviselő sem tesz semmit. Javasolta hogy hivjak rendőrt. Még nem tettem meg mert sajnos én vagyok vesztes helyzetben.
Hogyan tudnám egy kicsit én is az a kis "életüket" megzavarni? Van valami tipp valakitől?
A radiátor csövet nem verném mert mindenki mást is zavarnék. A rendőrnek jobb dolga is van mint kijönni hozzánk. Amugy a kapucsengőjük sem müködik, sőt a nevüket sem rakták ki. Még azt se tehetem meg hogy felcsöngetek hozzájuk éjjel aztán hazamegyek.
Segitsetek légyszi. Épp most is óbégatnak és dübörögnek. Jelentsem fel őket a közös képviselőnél irásban? Köszi a segitséget
Fahitas

MajorDomus # e-mail 2014.05.16. 00:16

Érdekelne a végeredmény!

Wildmann # e-mail 2014.05.15. 21:07

MajorDomus igen velősen összefoglalt néhány hónap-év történését. :-) Minden benne van.

Ajanlott honlapok témában: www.adminworld.hu
www.thazak.hu
www.tarsashaziblog.com

MajorDomus # e-mail 2014.05.08. 22:10

Lehet.
birtokháboritásért fordulhatsz a Jegyző felé.

dátumozós fényképezőgéppel vagy videokamerával rögzíted a zajkeltést.

Tárgyalás kész,3.200 Ft illetéket Perkálj le.

eredmény: figyelmeztetés és bírság,meg két új ellenséged a házban.

Selene # e-mail 2014.05.07. 22:19

Szeretnék segítséget kérni.
10 éve épült társasházban lakunk a földszinten. A nappali és a hálószoba ablaka is az utcára néz. A járda közvetlenül a ház mellett van, nincs semmi előkert vagy ilyesmi. Nem állandó jelleggel de van két kedves szomszéd akik a motort az ablakunk alatt parkolják le, a járdán. Előfordul, hogy egyszerre mindkét motor ott van. A problémám az, hogy hangos, zavaróan hangos. Borzasztó erre ébredni éjszaka, korán reggel, mikor, hogy. Még ha nem alszunk akkor is zavaró. Az udvarban van parkolóhely a motoroknak, autóknak.
Többször kértük, hogy ne ide álljanak a motorral. Persze ez nem ért semmit. Lehet tenni valamit hivatalos úton?
Előre is köszönöm a válaszokat.

MajorDomus # e-mail 2014.05.06. 23:25

Izraelben már gyártják az idő órás kakas hangfogót!

limma #   2014.05.06. 17:51

Ilyen kakasos dolog nálunk is volt.

A szomszéd írt egy gyönyörű szösszenetet, hogy a szomszédja európai módon tartsa a kakasát és reggel öt és hét óra közt ill. este némítsa el...ez klasszabb volt, de nem tudom szó szerint idézni...és kinyomtatta és kifüggesztette a kerítésére, hogy mindenki láthassa!
:-)

Kár, hogy nem tudtam lefényképezni, de remélem idén is kiírja, és akkor közkinccsé teszem :-)- természetesen a személyiségi jogok figyelembevételével :-)

PowerRD # e-mail 2014.05.06. 14:23

(bár Velvetről bszélünk)

PowerRD # e-mail 2014.05.06. 14:23

A jogifórumos hozzászólást nem találom, de a cikk itt van:

http://velvet.hu/…_be_a_lakas/

MajorDomus # e-mail 2014.05.02. 21:25

Ez komoly?

PowerRD # e-mail 2014.05.02. 14:00

Hé, a halott sem.

Pont itt a fórumon olvastam úgy két éve az esetet, amikor a halott szomszéd lecsorgott a plafonon keresztül, tönkretette a televíziókészüléket, a biztosító meg nem volt hajlandó fizetni, mert véleménye szerint a folyékony szomszéd nem számít beázásnak. Valamelyik nap hasonló ügyről olvastam cikket, csak ott nem lecsordogált, hanem konkrétan felrobbant a szomszéd.

Egyjogász #   2014.05.02. 08:41

Csodálom, hogy Kukorit és Kotkodát nem jelentette fel valamelyik szomszédjuk....:)))

MajorDomus # e-mail 2014.05.01. 21:48

Sőt a tyúkokat is,mert felizgatják a kakast.

szafika # e-mail 2014.05.01. 20:18

Hűha ! a kakasunkat is feljelenthetik ? A szomszédunk azt mondta , h a szebben kukorékoló kakast hagyjuk meg ! Lehet , h a másik szomszédnak meg ez nem fog tetszeni ?!

MajorDomus # e-mail 2014.04.30. 23:34

Vanda

kutyaharapást szőrivel.........

Szerafin # e-mail 2014.04.30. 18:29

Én időnként az inteligens válaszokat bírom:-)

Egyjogász #   2014.04.30. 13:40

Én nem panelban lakom, de nehogy azt higyjétek, hogy ilyen csak ott van.

Jóban vagyok a jegyző sráccal, aki mutatott olyan feljelentést, amelyben a szomszéd kakasát (nem a szomszédot, a kakasát!) jelentették fel a jegyzőnél, mert hogy a mocsok állat reggel kukorékolni merészel, és mindíg felveri a szomszédot hajnalban.

Egy másik meg azért jelentette fel a szomszédját, mert annak virágjai vannak, és egy onnan átszálló méhecske megcsípte...

Hülyére röhögtem magam a jegyző határozatán, melyben hosszan fejtegette a jóembernek, hogy tájékoztatja, vidéken lakik, ahol nem tiltja semmi az állattartást és a jegyző ennek biológiai velejáróival (kakas kukorékol, disznó röfög, liba gágog, stb.) szemben nem tud fellépni.

Szerafin # e-mail 2014.04.30. 13:00

Halott panellakó a jó panellakó:-) :-)

nanemaaa # e-mail 2014.04.30. 12:22

Egyjogász
"Csak a halott indián a jó indián." És ezt se én mondtam. ;)

Szerafin # e-mail 2014.04.30. 10:58

Olvasgatni járok ide,meglehetősen vizuális vagyok.Ja és panelban lakok.Simán elkapott a röhögőgörcs:-) .

pazs #   2014.04.30. 09:36

Csak az életjeleket nem mutató, de a közös költséget rendben fizető szomszédok nem zavarnak senkit :)

Szerafin # e-mail 2014.04.30. 09:24

:-D

Egyjogász #   2014.04.30. 08:56

Akkor ez volt a jubileumi százezredik
zavar a szomszéd

• zaja
  • szaga, ételbűze
  • állata
  • növénye
  • gyereke
  • pofája
  • moccanása
  • meg úgy egyébként az, hogy ott van

jellegű beírás.

Én meg már azt kérdezném meg, hogy akkor tulajdonképpen egy társasházi lakást mi a faszra lehet használni?

Beszélni, énekelni, gitározni, zenét hallgatni, járkálni, dohányozni, kefélni nem lehet, mert zavarja valamelyik szomszédot.

Állatot, növényt, gyereket tartani nem lehet, mert az is tutiziher, hogy zavarja valamelyik szomszédot.

Kelkáposztafőzeléket, palacsintát, stb. főzni/sütni ugyancsak nem lehet, mert aztán jön Prüntyi néni a szomszédból, hogy büdös van.

Szarni nem lehet, mert büdös (fingás esetén hangos is), hugyozni sem, mert csurog és az zajos.....

(Példák a Fórumról.)

Gondolom az a legjobb szomszéd, aki hazaér lábujjhegyen elmegy az ágyáig, lefekszik, alszik (nem horkol, mert zavarja a szomszédot!), reggel felkel és lábujjhegyen távozik....

vanda12 # e-mail 2014.04.29. 22:30

Kedves Fórumozók!

A segítségüket szeretném kérni, mert eléggé tanácstalan vagyok. Egy öt emeletes, 20 lakásos, elvileg tégla építésű társasházban lakom és sajnos a felettem lakók már kicsivel több, mint egy éve megkeserítik az életemet. Gyakorlatilag velük élek együtt. Kezdetben fülltanúja lehettem az intim életüknek is, manapság már "csak" az eszméletlen hangerejű tévéjüknek vagyok kitéve. Sajnos ez akár másnap reggel 6-ig is eltarthat, így nem egyszer mentem már úgy dolgozni, hogy 1-2 órát sikerült csak aludnom. Természetesen szóltam már nekik is, de azt a választ kaptam, hogy a saját lakásukban azt csinálnak, amit akarnak. A közös képviselőhöz is fordultam már a panaszommal, de ő azt válaszolta, hogy tanuljak meg ezzel együtt élni. Végső elkeseredésemben már többször hívtam rendőrt, de vagy ki se jöttek, vagy "csak" az adott éjszakára szűnt meg a probléma. Most ott tartok, hogy rettegve jövök haza a saját lakásomba, mert nem tudom, hogy mi várhat rám. Öt hónapja altatót vagyok kénytelen szedni, hogy egyáltalán tudjak aludni valamit és a kialvatlanságom ne akadályozzon a munkám elvégzésében.

Ha bárkinek van valami hasznos tanácsa, azt szívesen venném.

Előre is köszönöm!
Vanda