Zajos szomszédok


Szomorú örökös # 2020.06.16. 03:35

Már az is bűntény, ha valaki ide feltesz egy kérdést?

Az nem, de ha valakit azzal vádolsz meg, hogy „tuti nem adózik a kiadott lakása után”, az már igen komolyan büntetendő, mivel nagy nyilvánosság előtt történik.

.......barátom!

És még mindig nem! Felesleges puncsolnod! :-)

MajorDomus # 2020.06.16. 17:13

Hááát,január1-től ez a kérdés már nem lesz kérdés....
.
Továbbra is úgy vélem ez a polgár és a Nav "belügye".

drbjozsef # 2020.06.16. 18:29

Nofene, január 1-től bűntény lesz ide kérdést feltenni?
Upsz, ez is kérdés volt. Mik vannak...

MajorDomus # 2020.06.17. 19:25

Január 1-től minden magánszemélynek kiadott bizonylatot látni fog a Nav.

drbjozsef # 2020.06.18. 03:36

Január 1-től minden magánszemélynek kiadott bizonylatot látni fog a Nav.

Hát nem.

Szomorú örökös # 2020.06.18. 03:41

Úgy érted, hogy minden számlát látni akar

Ha jól sejtem, az online számlázás általános bevezetésére gondoltál ezzel. De az special már július 1-től kötelező minden vállalkozó számára. De egyelőre még csak az adószámos alanyoknak kiállított számlákat akarja látni. Sőt megmarad a papíralapú számlák kilállításának a lehetősége is. Annyi csak a kivétel, hogy ha a számla címzettje nem adószámos adóalany, akkor azt a számlát nem kell a NAV felé továbbítani.

drbjozsef # 2020.06.18. 03:50

Csak áfaalanyokra vonatkozik. A magánszemélyként lakást kiadók 99%-ára egyelőre nem.

Szomorú örökös # 2020.06.18. 03:53

drbjozsef

Csak áfaalanyokra vonatkozik.

Ez sem igaz ebben a formában, mert az alanyi mentes adózóknak is kötelező - azok pedig ugyebár nem ÁFA-alanyok. Abban igazad lehet, hogy az a magánszemély, aki még csak adószámot sem kér a lakáskiadáshoz, annak nagy valószínűséggel nem kell.

wers # 2020.06.18. 10:49

Topik címe: zajos szomszédok

Elképzeltem ha ti szomszédok lennétek.

Walter Matthau & Jack Lemmon

Suliban már rég szétültetett volna titeket a tantónéni.

Szomorú örökös # 2020.06.18. 13:16

wers

Elképzeltem ha ti szomszédok lennétek. Walter Matthau & Jack Lemmon Suliban már rég szétültetett volna titeket a tantónéni.

Vagy a kedves fórumtárshoz mentőt kellett volna hívni. Mert hogy már régen pofán vágtam volna, az tuti.
De az is tuti, hogy csak fotelhuszárként bátor ő, élőben már nem ilyen nagy legény. :-)

De hogy egy olyan egyszerű mondatot, miszerint „a barátaimat én válogatom meg és ő nincs a listán”, miért nem képes értelmezni, azt végképp nem értem. Már egy elsős dedós is megértette volna elsőre, neki eddig talán tizedjére sem sikerült. :-D

Szomorú örökös # 2020.06.18. 13:17

wers

És valahol pont ezért nem volt jó a hasonlatod, mert említett személyek a szívük mélyén hatalmas barátok voltak. :-)

MajorDomus # 2020.06.18. 16:48

Na szóval a kérdésnél maradva:
július 1-től kata-alanyok s minden vállalkozói számla és nyugta. fodrászok kozmetikusok is. Áfamentes és alanyi adómentesek is.
Január 1-től a magánszemélyeknek kiállitott számlák és nyugták is....
Érdekes lesz.....
szeptember 30-ig nincs szankció a számlák beküldése elnaradása esetén,de ennek kőkemény feltétele a regisztráció.
Csak 4 napom ment rá....

Szomorú örökös # 2020.06.18. 18:00

MajorDomus

Na szóval a kérdésnél maradva

Én is úgy gondolom, hogy a személyeskedő trollokat ne etessük tovább!
Ha nem kapnak kaját, akkor előbb-utóbb saját magukat fogják elfogyasztani. :-)

Január 1-től a magánszemélyeknek kiállitott számlák és nyugták is....

Engem is ez zavart meg egy kicsit, hogy jelenleg még azokat a számlákat nem szabad beküldeni, amelyeket adószámmal nem rendelkező társasházaknak állítok ki pl. Csakis azok a számlák mehetnek a NAV felé egyelőre, amelyek adószámos társasházaknak mennek. És a legnagyobb bonyolultságát adja a történetnek, hogy nagyon sok társasház nem is rendelkezik adószámmal, mivel számukra normál működés esetén - és bizonyos lakásszám alatt - ez nem feltétel ugyebár. Arról sajna még lövésem sincs, hogy az online számlázó program, amivel a számlát írom az ilyen utóbbi típusú társasházaknak, vajon hogy fogják ezeket szelektálni? :-O

MajorDomus # 2020.06.19. 16:10

Regisztrálni a fodrász-és a kozmetikus is köteles június 30-ig. Adatot szolgáltatni csak január 1-től!
.
Azért kell regisztrálnia,mert ha a Szőrszálhasogató kft 2 ügyvezetőnője céges rendezvényre készül s a sminket+frizurát fizeti a cég arról kötelező számlát adni.
.
Sok vállalkozó akinek kötelező előírás a dresscode+smink+frizura bizony számlát kér és költségként leírja.
.
Sz.örökös
.
Szerintem nem sok adószám nélküli társasház van.
Az Ltp miatt kénytelenek voltak adószámot kérni,különben nem folyósitották volna az állami támogatást.
.
A 3-4-6 lakásos kis társasházaknak meg adjál számlát helyettesítő okmányt,de ne fekejtsd el bevallani a bevételt.

Szomorú örökös # 2020.06.19. 16:58

MajorDomus

Szerintem nem sok adószám nélküli társasház van.
Az Ltp miatt kénytelenek voltak adószámot kérni,különben nem folyósitották volna az állami támogatást.

És meg fogsz lepődni, hogy hány ilyen van, akik soha nem vettek igénybe támogatást, hitelt, stb. Nekik nem volt kötelező soha az adószám és szerintem ez egy darabig még így is marad.

A 3-4-6 lakásos kis társasházaknak meg adjál számlát helyettesítő okmányt,de ne fekejtsd el bevallani a bevételt.

Adószám nélkül is lehet számlát kiállítani nekik - akár papír alapon is - ez nem gond, csak azt nem szabad továbbítani a NAV felé, kizárólag a saját nyilvántartásban szerepelhet. Azóta megnéztem, hogy a program ismeri a NAV aktuális jogszabályát, július 1-től december 31-ig csakis azt a számlát fogja elküldeni, amelyik adószámot is tartalmaz.

Szomorú örökös # 2020.06.19. 17:01

MajorDomus

Regisztrálni a fodrász-és a kozmetikus is köteles június 30-ig. Adatot szolgáltatni csak január 1-től!

Ez így ebben a formában nem igaz, mert ha ez bekövetkezik, amit írtál:

ha a Szőrszálhasogató kft 2 ügyvezetőnője céges rendezvényre készül s a sminket+frizurát fizeti a cég arról kötelező számlát adni.

Akkor ezeket a kéziszámlákat nagy valószínűséggel az online számla oldalon fel kell tölteniük a NAV oldalára 4 napon belül.

MajorDomus # 2020.06.20. 19:08

Sz.örökös
A kegészítésed jogos.
Úgy értettem hogy mindenképpen regisztrálniuk kell,adatszolgáltarás csak januártól mert Mariska néni haja csak onnantól fontos.
Éppen azért kell regisztrálni,
mert ha a Szőrszálhasogató kft
számlát kér,akkor nincs mese küldeni kell a Nav-hoz.
Én is örültem hogy szeptemberig
van türelem,de felhomályositottak hogy csak akkor ha a regisztráció megtörtént.
.
Szerintem a Nav képbe akar ketülni,hogy mi várható ha beindul a dömping.
.
Én laza 100 milliárd többletet várok erre a félévre is.

Szomorú örökös # 2020.06.20. 19:15

MajorDomus

Úgy értettem hogy mindenképpen regisztrálniuk kell,adatszolgáltarás csak januártól mert Mariska néni haja csak onnantól fontos.

Igazából lehet utána sem, ha Mariska néni haját számla nélkül intézte eddig is a csaj és ezután is úgy fogja. De ez már más tészta és nem is igazán ide tartozik.

MajorDomus # 2020.06.21. 14:30

A számlaadást majd ellenőrzik.
.
A 100 ezer ft feletti áfa összeg online számlázásba való bevonása 200 milliárd többlet bevételt hozott.
.
Legalább ennyi várható az aprólékból is.
.
Nekem semmi gondom a számlázással de azt pofátlanságnak tartom,hogy
a fodrászok és kozmetikusok százezreket keresnek naponta ésadómentesen.
Szerintem világelsők vagyunk a százezer lakosra jutó női fodrászok számában.

Szomorú örökös # 2020.06.22. 15:26

MajorDomus

pofátlanságnak tartom,hogy
a fodrászok és kozmetikusok százezreket keresnek naponta és adómentesen.

A százezreket" kifejezést egy kicsit túlzónak tartom. Ők sem állnak a szék mellett egész nap, mivel többségének családja van otthon, így még ha 10 óra munkaidőt is feltételezünk naponta - heti 5 napban - akkor az olyan 60-80 ezer és még mindig bőven 100 ezer alatt van, mivel egy hölgy haja sokszor minimum háromnegyed óra. Nem beszélve arról, hogy nincs is egész napra egyik-másiknak folyamatosan ügyfele - akkor szoktak ügyintézni. Az én feltételezésem alapján ráadásul ennek kb. a felét vallja be, mert arról valóban nyugtát állít ki (valljuk be, nekik számlát ritkán szükséges írni), ami ugyanúgy adó és bevallásköteles.

Egyébként meg én soha nem irigyelltem tőlük azt, amit megkeresnek, mert nekik sok esetben szombaton is tolni kell - néha még vasárnap is - főleg ballagáskor, szilveszterkor, báli szezonban kora reggeltől késő estig, szóval ezt a részét meg utánuk kell csinálni és azt követően lehet reklamálni, hogy valóban olyan jó-e nekik.

MajorDomus # 2020.06.22. 16:57

Sz.örökös
Én ugyanezt toltam szombat vasárnap is. Folyamatos 3 műszak,mellette a társasházak egyre gyarapodó számban,úgy hogy az utolsó ft után is leadóztam.
.
Csak engem senki sem sajnált.
.
Melettünk egy tárolót bérel a hölgy és a fia. A nők hozzá a srácok a fiához járnak. 10-től rste 8-ig vannak nyitva. Engem 12 perc alatt nyír meg,ez 3.000 ft!
.

Szerintem te sem dolgozol 12.000 ft-os órabérben.
.
Félreértés ne essék,nem sajnálom tőlük,mert én sem állnék már 8 órát a szék mellett.
..
De azért a 15 %-ot igazán befizethetnék.

Szomorú örökös # 2020.06.22. 19:13

MajorDomus

Félreértés ne essék,nem sajnálom tőlük,mert én sem állnék már 8 órát a szék mellett.

Én is pont erről beszélek.

De azért a 15 %-ot igazán befizethetnék.

És miből gondolod, hogy nem fizetik be? Hozzád futnak be az adóbevallásaik? Azért a NAV sem hülye, hogy egy fodrász alig keres valamit. Úgyhogy nyugodj meg, lehet te nem kapsz nyugtát - ami természetesen szabálytalan - de hidd el, valami alapján csak adóznak, mert ha nem tennék, már régen ezernyi ellenőrzést kaptak volna.

Szerintem te sem dolgozol 12.000 ft-os órabérben.

De előfordul, sőt még több pénzért is van ilyen, csak akkor előadóművésznek hívnak (az is az egyik tevékenységem a vállalkozásban). :-)

Szomorú örökös # 2020.06.23. 04:37

MajorDomus

Engem 12 perc alatt nyír meg,ez 3.000 ft!

Egyébként ez meg egy drága fodrász lehet, engem az enyém 1400-ért vág. :-)

MajorDomus # 2020.06.23. 17:05

Hát elég drága.
Csak abból következtetek,hogy állandóan panaszkodik a 98 ezer ft-os nyugdijára. Ebből azért sejthető hogy nem az adó és járulékfizetés élharcosa.
.
Nem tőle sajnálom a pénzt,csak az bosszant,hogy hogy én minden ft után leadózok,ő meg befizet annyit hogy ne cseszegessék.

.
Jó,tudom: miért nem lettem fodrász?

Szomorú örökös # 2020.06.23. 18:17

MajorDomus

csak az bosszant,hogy hogy én minden ft után leadózok,ő meg befizet annyit hogy ne cseszegessék. Jó,tudom: miért nem lettem fodrász?

Pontosan így van! Én úgy gondolom, hogy vannak jól választott foglalkozások és vannak kevésbé jók. Ez ilyen bicikli.

De valljuk be, a topik témájától eléggé messze kalandoztunk, úgyhogy zárjuk le ezt itt. :-)