Zajos szomszédok


wers # 2017.04.19. 17:39

Ne Milánóba menjetek, hanem a leg-eldugottabb szicíliai kis faluba. Csoda.
Khmmm... értem én, voltam ott is, csak az étteremben alig mertem leülni az asztalhoz, mert úgy éreztem, oda ragadok a kosztól. Bár biztos bennem van a hiba, aki nem tud elaludni, ha a konyhámban nincs elmosogatva, és nincs felmosva....

Immaculata # 2017.04.19. 19:51

Wers, mennyi idő után? Mióta vagy kint?

Immaculata # 2017.04.20. 16:04

Raffer lelépett és mindent vitt. :((

Szomorú örökös # 2017.04.20. 17:37

Immaculata

És az miért baj?

Immaculata # 2017.04.20. 18:08

Kevesebben lettünk.

wers # 2017.04.20. 18:43

jő hir, vagy rosz, én azért itt vagyok

MajorDomus # 2017.04.20. 21:37

Imma !
Nem,csak ritkábban.

SzJoco # 2017.09.28. 05:28

Kedves Fórumozók!

Meggyűlt a bajom a panelban alattam lakó szomszéddal. Elmondása szerint nem tudnak tőlünk nyugodtan aludni, mert zajongunk.
Nehezményezi, hogy 10 órától akár 1-ig még ébren vagyunk, és hogy pl mosogatunk, vagy az elmosogatott dolgokat elpakoljuk, hogy járkálunk a lakásban, illetve - gondolom én - a hálóban a szekrényajtó (mely padlótól plafonig ér és tolóajtós) mozgatását is.
A helyzet a következő: A társasház szabályzatát, mely az háztartási gépek üzemeltetésére vonatkozik, teljes mértékben be van tartva. Nem mosunk, mosogatógép se megy, nem fúrunk semmit. Zenét nem hallgatunk, és a tv is csak halkan megy, a reklámoknál (amik ugye hangosabbak, mnt a műsor) mindig extra lehalkítjuk a készüléket. Feleségem még a hangosabb jeleneteknél is rámszól, hogy halkítsam le. A lakásban csak és kizárólag mezitláb vagy papucsban közlekedünk, tehát nem magassarkúban. A székek alatt vagy szőnyeg, vagy filc gombok vannak, a konyhában pedig az ajtókon műanyag ütközők. Szerintem a ma reggeli történet elég sokmindent szemléltet. (Azért írom le részletesen a reggelemet, mert úgy érzem, ez fontos ahhoz, hogy reális képet kapjanak) Ma reggel 5:30-kor felkeltem, munkába igyekezvén. Kimentem a konyhába, kivettem egy tányért és egy bögrét a szekrényből, a hűtőből még ezt-azt, csináltam magamnak néhány pirítóst, leültem és megettem. A használt cuccokat betettem a mosogatótálcába. Bementem a fürdőbe, megmostam az arcomat. Bementem a hálóba, ahol felöltöztem. 2 fiókot húztam ki (az ajtó úgy volt eltolva, hogy nem kellett megmozdítani). Megint a fürdő egy pár percre, utána lekapcsoltam a villanyt a knyhában, cipőt húztam és elmentem. Eközben a feleségem zavartalan aludt a hálóban, nyitott ajtónál. Ahogy jövök le a lépcsőn, megállít a szomszéd, (akkor jött ki az ajtón, szerintem engem várhatott, biztos hallotta, hogy megyek el), hogy fejezzük be, mert nem vagyunk normálisak, és hogy a párja már elment dolgozni ugyan, de feljön és szétver minket, ha nem hagyjuk abba.
Nem tudom, mit tehetnénk ebben a helyzetben, de kezd elegem lenni az állandó zaklatásból. jópár éve lakunk mi is és ők is itt, ez a helyzet a költözésünkkor jött elő (akkor kicsit jogosnak éreztük, tényleg sokat pakoltunk 10 óra után), azóta még egy alkalommal, illetve mostanában. Egy "szívhezszóló" kézzel írt levelet is kaptunk tőlük kb 2 hete, amiben csendháborítás miatti feljelentéssel fenyeget.

Kérem szíves meglátásaikat az üggyel kapcsolatban!

(Nem ide tartozik, de van egy kistestű kutyájuk, aki nem ugat, és igazából aranyos is, nem bánt senkit, de soha nincs pórázra kötve -még az utcán se-, és a lépcsőházban is így közlekednek. Ezzel megszegik az ebtartás szabályait. Nekem ezzel semmi bajom nincs, de ha jogtalanul továbbra is kötözködnek, akkor erről szerzek bizonyítékot meg tanukat, és feljelentem őket, ha hasonló lépésre szánják el magukat ők is. Nem kenyerem ez a fajta arcoskodás, de ha ők így, akkor én is így...)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.28. 05:32

A lehető legrosszabb ötlet lenne eszkalálni a háborúskodást.

lajcsó # 2017.09.28. 05:42

Feltételezem, hogy nem te vagy az egyedüli szomszédja, tehát a zaj máshonnan is jöhet. Ezért kérd őt meg tapintatosan, hogy próbálja meg pontosan behatárolni a zaj forrását és azok felé jelezze a problémáját!

SzJoco # 2017.09.28. 05:51

Kedves Lajos!

A ma reggeli esetet nem lehet másra hárítani, a mellettünk, illetve a mellettük lakók ilyenkor még nincsenek ébren sajnos, így eléggé valószínű, hogy velünk van bajuk.

Szabó József

MajorDomus # 2017.09.28. 19:45

Javasold neki az elköltözést,de hivd fel a figyelmét,hogy szomszédok máshol is vannak,de lehet nem olyan békések mint te.

nonolet # 2017.09.28. 21:32

HA ennyire áthallatszik minden
akkor
valami hangszigetelési gond is van, lehet.

pl.
lyuk a falon, a közös falon lévő konnektornál/kapcsolónál
átmenő csövek mentén rés vagy a rugalmas tömítés hiánya
padló alól hiányzó rugalmas réteg
falhoz hozzá érő kemény padló burkolat
a közös falra mereven szerelt berendezési tárgy, konyhabútor, beépített szekrény

A hanghidakat kéne megkeresni, megtalálni és megszüntetni...

MajorDomus # 2017.09.29. 17:53

Vagy megmérni a szomszéd lakásában,hogy mi hallatszik le!

nonolet # 2017.09.29. 18:29

Hátugye ...ha balga módon az eredeti
a pvc/szőnyeg padlót kicserélték az idők során
hidegburkolatra/lamináltra/parkettára
és nem került alájuk lépéshang gátló réteg,
akkor gyakorlatilag minden, lehallatszik...

... és akkor jogos az alsó/fal szomszéd panasza.

A szakszerűtlenül épített padlót pedig javítani kell.

A hangátvitel ugyanis csak
az úgynevezett úsztatott padló
rétegrenddel kerülhető el a kemény burkolatok esetén.

MajorDomus # 2017.09.29. 19:31

Egy látogatásból kiderűl.

wers # 2017.09.30. 11:29

Ugyan, persze lehet egy lakást filmstudió hangszigeteléssel ellátni, de a szabvány nem ezt írja elő. Szigeteljen a szomszéd, de nem lesz olcsó.

nonolet # 2017.09.30. 11:50

Tévedés...

A padlón át le/át jutó zaj
hangszigetelése a lakás tulajdonos gondja.

Mivel az ő padlója van műszakilag SZARUL megcsinálva.
HA hiányzik alóla a hangszigetelés.

Lévén, hagy annak bizony a padló és az aljzat között van a helye!!!!

wers # 2017.09.30. 13:16

:)) nem strapálom magam a badarságod miatt.

nonolet # 2017.09.30. 21:52

Miért is?

A lakás padlója az még a magántulajdon része.
A lakás tulajdonos gondja...

  • lakótér
  • padlóburkolat
  • úsztatott aljzat+szegély, ha van/kell
  • lépés+kopogó+csúsztató hanggátló réteg
  • födém

Ebből CSAK a födém a közös tulajdon.
A többi nem, így azért a lakás tulajdonosa felel.

Bea1 # 2017.10.01. 03:59

Nade az építők tudták, hogy egymás alatt és felett és mellett fognak élni az emberek, nem? Padlószőnyeges lakásnál mi nyikorog és dohog a padlóban, mintha tekecsarnok lenne a fent lakó lakásában?

"lépés+kopogó+csúsztató hanggátló réteg"

Ami felerősíti lefelé, az alsó szomszéd felé a hibás födém hanghatásait.

muczus # 2017.10.01. 07:16

Atlagos élettel járó zajt mindenki tűrni köteles.

nonolet # 2017.10.01. 12:38

"Nade az építők tudták, hogy egymás alatt és felett és mellett fognak élni az emberek, nem?"

Attól még lehet rosszul kivitelezett
vagy ami gyakori azóta átalakított!

Tipikus átalakítás, amikor a lakó

  • felszedi a lágy PVC padlót vagy szőnyeg padlót

(ami gátolta a hangterjedést és maga sem kopogós)

és aztán

  • lerakja kémény padlólapot! vagy aprketát

hanggátló réteg nélkül, ami viszont
már kopog és VEZETI hangot !

-

"Padlószőnyeges lakásnál mi nyikorog és dohog a padlóban, mintha tekecsarnok lenne a fent lakó lakásában?"

Azt majd megmondja ő...
Mindenesetre egy vastag és PUHA hátuljú padlószőnyeg elég jó hangtompító.
A vékony merev (olcsó) viszont már kb. semmit nem hang tompít, az ilyen alá kell egy réteg habfólia is...

"lépés+kopogó+csúsztató hanggátló réteg"
Ami felerősíti lefelé, az alsó szomszéd felé a hibás födém hanghatásait."

???
Valamit nem jól értesz?

Ez éppenhogy tompítja hangokat!!! az a dolga, célja.
Azért kerül oda... a padló alá.

HA mégsem , akkor hibásan van kialakítva!

nonolet # 2017.10.01. 12:44

"Atlagos élettel járó zajt mindenki tűrni köteles."

Van előírt hanggátlási érték

  • a külső falakra
  • a külső födémekre
  • az ablakokra-ajtókra
  • a közös falakra
  • a közös födémekre

Amit tudnia kell az épületnek!

Ez biztosítja, hogy
az átlagos élttel járó zaj
nem vagy csak néha halkan
hallatszik át! illetve be.

Ha valamelyik épületrész nem tudja az előírt hangtompítást, panasz esetén azt a tulajdonosának javítania kell!

MajorDomus # 2017.10.02. 20:01

Mondom: helyszini szemle füllel!