Zajos szomszédok


MajorDomus # 2020.04.29. 13:44

Hát azért az igazság félúton van.
.
Ha a felső szomszéd egész nap dolgozik,akkor két lehetősége van.
.
Este 7.45-kor porszívózik,vagy
szombaton.
Egyik sem kelt osztatlan örömet.
..
Amit hiányolok a leírásból: milyen eredménnyel járt a kommunikáció a felső szomszéddal?
.

Szomorú örökös # 2020.04.29. 13:19

wers

figyelmeztetésben részesült, és határozatban szólították fel hogy a szabálysértés elkövetésétől tartózkodjon a jövőben.

Mint minden ilyen és ehhez hasonló tyúkper,
ez is kb. a komolysági szintjének megfelelő eredménnyel zárult.
Akárcsak „Péter és Pál diófáján a fülemüle füttye” esete. :-D

balek13 # 2020.04.29. 11:42

:) szupi, akkor ezzel bombázhatod a jegyzőt. Próbálja meg kikerülni, ha tudja, de azt adja írásba indoklással.

Egy kézben összpontosul a szabálysértési ügyek elbírálásának jelentős része március 1-étől, mivel a rendőrség veszi át az általános szabálysértési hatósági jogkört.

Tisztelettel kérdem, itt mi feladata maradt a jegyzőnek?

Lefordítva, hónapok csatája van ebben az eredményben. Kétszer azaz 2x hívtam a helyi jegyzőt, (ismertetve a piszkos kis részleteket is) hogy szeretnék birtokvédelmet kérni, minden esetben lepattintottak, vagy őszintén közölték rendben 3000 ft, lesz de ezek a kérelmek automatikusan elutasításra kerülnek, így a rendőrség ( ha szeretnéd boncolgatom ezt is neked) tehet ebben az ügyben valamit.

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.04.29. 11:30

wers

Vannak emberek akiket legfeljebb ideig óráig tudsz csak jogi eszközökkel fegyelmezni, pár nap megbánás után ott folytatják ahol abbahagyták.
Én ezért ajánlottam a zajszigetelést balek13 nak, nekem annak idején csakis ez jött be.
Tény hogy ahány eset, annyi megoldás létezhetne

wers # 2020.04.29. 11:20

"Nem akarom megzavarni a mulatságot”"

Halovány célozgatás volt, hogy abbahagyhatnátok. El lehet engedni egymás torkát.

Szabad a kérdéssel is foglalkozni, engem speciel jobban érdekel.

wers # 2020.04.29. 10:32

:) szupi, akkor ezzel bombázhatod a jegyzőt. Próbálja meg kikerülni, ha tudja, de azt adja írásba indoklással.

balek13 # 2020.04.29. 10:29

Nem akarom megzavarni a mulatságot, de érdekel balek13 most hogy is áll az ügyed?
Rendőrségen tettél feljelentést?

Wers A csendháborítás ténye engem igazolt, figyelmeztetésben részesült, és határozatban szólították fel hogy a szabálysértés elkövetésétől tartózkodjon a jövőben. 1:0

wers # 2020.04.29. 10:21

Nem akarom megzavarni a mulatságot, de érdekel balek13 most hogy is áll az ügyed?
Rendőrségen tettél feljelentést?

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.04.29. 09:36

Nyilvánvaló, hogy nem neked kell alkalmazkodnod, csak a folyamatos idegeskedés miatt esetleg többet veszíthetsz, mint amennyit nyersz a dolgon.
Még az is lehet a tulajdonos az egészet kifizetné, mert neki sincs szüksége a folyamatos balhéra. Átlagos esetben 1 havi bérleti díjtól esne el, gondolom túlélné.

Én megpróbálnám a helyedben, de tekintsd ez a B tervnek.

balek13 # 2020.04.29. 09:31

tamas9999
egyébként vettem segítő szándékod, de hidd el nem csak a plafonon keresztül jön a zavaró hang.

Szomorú örökös # 2020.04.29. 09:01

tamas9999

Ami tanácsot adtál kamera kérdésben a másik topikban, az alapján a bohóc kifejezés rád hamarabb igaz. Inkább ne akarj mindenbe belekotyogni, akkor talán nem törlik a hozzászólásaidat olyan gyakran.

balek13 # 2020.04.28. 22:21

Nos, talán más is erőt meríthet ebből az írásból.

  1. Az első és legfontosabb dolog, hogy vezessünk naplót, ha a cirkusz elkezdődik. Vezessük pontosan, minden apróság kerüljön bejegyzésre.
  2. Készítsünk audió, és vizuális tartalmat igazunk bizonyításához.
  3. Na sz@rjunk be álljunk ki az igazunkért.

Tegyünk rendőrségi feljelentés amiben mindenre kiterjedő részletes beszámolót készítünk, hang és videóanyaggal bizonyítva. Figyelem! Ne a jegyzőt keressük, teljesen felesleges.

Aztán ha elég tartalmasra sikerült, akkor kapni fogunk a feljelentett személlyel egyetemben egy határozatot, amiben először, de határozottan figyelmeztetik magatartása korrigálására. Ha ez nem lesz sikeres, ismételjük meg a feljelentést, vagy indítsunk kártérítési pert.

balek13 # 2020.02.21. 20:07

wers Az íróasztalánál ülve állapította meg, hogy zavar-e a birtoklásban ez a zaj, vagy sem?
Minderről ugye csak szóban tájékoztatott. Szóval lebeszélt arról, hogy munkát adjál neki.

Pontosan ez volt az érzésem, hogy úgyse történik semmi, akkor meg minek megpróbálni.

wers Legyen úgy, nem oda tartozik(???). De akkor sem értek egyet azzal, hogy tudod kell személy szerint ki okozza a zajt, nem elég a zajforrás helyét megjelölni.

Nekem ezt mondta, tudnom kell, hogy kivel szemben kérek birtokvédelmet, mert nem a tulajdonos okozza...

MajorDomus
Miért nem a tulajt keresed meg,aki felelős az albérlő viselkedéséért.

Már az első alkalommal jeleztem felé a problémát. Eddig kétszer beszéltem vele telefonon, még neki állt védeni őket, és amikor mondtam jogi útra terelem ha nem változik, azt mondta ez elég gyenge lábakon áll.

Most megint fényt kapott a szomszéd este 745 -kor állt neki porszívózni, amit persze rögzítettem is...

Aztán felhívta a lakásszövetkezet is, azt mondta áll elébe a jogi útnak.

MajorDomus # 2020.02.21. 19:23

Miért nem a tulajt keresed meg,aki felelős az albérlő viselkedéséért.

wers # 2020.02.21. 12:08

Legyen úgy, nem oda tartozik(???). De akkor sem értek egyet azzal, hogy tudod kell személy szerint ki okozza a zajt, nem elég a zajforrás helyét megjelölni.

wers # 2020.02.21. 11:59

az effajta zaj
Az íróasztalánál ülve állapította meg, hogy zavar-e a birtoklásban ez a zaj, vagy sem?
Minderről ugye csak szóban tájékoztatott. Szóval lebeszélt arról, hogy munkát adjál neki.

balek13 # 2020.02.21. 11:38

Tisztelt wers!

Azt mondta hogy az effajta zaj, vagyis a kopogó cipő, bùtortologatàs, dolgok leejtèse, hangos( pihenőidőben) beszélgetés, kiabàlàs, röhögèsre nem lehet birtokvèdelmet kérni.

Nem oda tartozik, és annak a személynek kell a nevét megjelölni aki okozza ( okozzàk) nem pedig a tulajdonost.

wers # 2020.02.21. 06:04

Hívtam a jegyzőt aki azt mondta, hogy nem kérhetek birtokvédelmet, mivel nem tudom az albérlők nevét"

Szerény véleményem szerint ez úgy badarság, ahogy van.

Te tedd meg a bejelentésedet, kérelmedet a lakás címe és a tulajdonos alapján. Neked semmi közöd, hogy kik okozzák a zajt, albérlők, vagy rokonok, vagy ők maguk. Legyen az ő gondjuk, ők felelnek érte.

(ja, na persze, majd a legközelebbi családi ünnepnél kiállsz a kapuba, és mindenkinek fel veszed az adatait, aki megjelenik, különös tekintettel, ki milyen kopogós sarkú cipőben érkezett, hogy megfelelően részletezetten tudd beazonosítani a zaj forrását)

balek13 # 2020.02.20. 19:23

Tisztelt fórumozók!

A mi történetük az albérlőkkel beköltözésük után kezdődött.

Kopogós cipő, bútorhúzogatás, a haverok áthívása, tárgyak leejtése, döngő léptekkel szaladgálás, gondolom ismerős.

A legelején írtam nekik levelet,hogy itt mások is élnek, és ha lehet illeszkedjenek be a lakóközösségbe aztán 1x lejöttek elnézést kértek mert " szallagavató" volt, de azóta a legutóbb már rendőrt kellet hívnom.

Hívtam a jegyzőt aki azt mondta, hogy nem kérhetek birtokvédelmet, mivel nem tudom az albérlők nevét, és ezek a zajok nem oda tartoznak, keressem a kormányhivatalt.

Kerestem a kormányhivatalt, ők azt mondták rendőr a megfelelő a probléma megoldására.

Kihivtam a rendőröket, akik a rácson nem tudtak bejutni, ezért csak az én adataimat tudták felvenni, a zajongókét nem.

Írtam a lakásszövetkezetnek, ahol lényegében adatvédelmi okokra hivatkozva, nem tudják megmondani ( ők sem tudják egyébként) kik laknak ott név szerint, és mivel ez csak rám és a felső lakóra tartozik , üljünk le és beszélgessünk.

Na most mielőtt még jó pofánba*, leülnék velük beszélgetni, szeretném megkérdezni, hogy tulajdonosként, miért kell nekem a majomparádét elviselnem, és miért mutogat egyik a másikra, amikor a viselkedésük a mellettük lévő szomszédokat is zavarják, erre mondják, hogy csak az én problémám....

Persze amikor felmegyek, és illedelmesen bekopogok, fülüket farkukat behúzzák, aztán később újra kezdik.

Szeretném megkérdezni, hogyan tudok jogi lépéseket tenni, az zajt okozó nevévek hiányában. ( feljegyzések tanu van)

MajorDomus # 2020.02.20. 18:15

Sokra nem megy vele.

drbjozsef # 2020.02.20. 11:36

Nufi_,

Birtokvédelmet kérhetsz a helyi jegyzőtől.

Nufi_ # 2020.02.20. 11:29

Mi ilyenkor a teendő?

MajorDomus # 2020.02.19. 19:50

Mert a felújitás során valószinűleg lebontotta a szigetelést,és nem épitette vissza.

Nufi_ # 2020.02.19. 11:44

Jó napot!

Amióta felettünk 1 új szomszéd beköltözött és felújította a lakását azóta lejön a zaj.

Áthallatszik a tevékenység konyhából, fürdőből. Lakás többi részén dübörgés, rohangálás, hangos beszéd, ricsaj, kapcsoló használata este, csap vízsugár maxon, mosógép, centrifuga rezgései mintha a remegne a lakás vagy felettünk fúrnának mindenütt egyszerre olyan a hangjna, porszívó, csörömpölés, szék-bútor húzása a földön és szekrény ajtó, ajtó, fiók csapkodása; mintha a földet piszkálnák, kaparnák, simítanák spaklival de lehet h csak a porszívót húzza a földön, meg mintha golyók gurulnának a földön olyan zaj is van néha.

Nem értem mi történhetett lakás felújításkor, hogy ennek ez lett az eredménye. Előtte 15 évig felettünk semmi zaj nem jött le hozzánk és mindig csend volt. Max ha fúrtak azt lehetett régen hallani soha semmi más zajt nem hallottunk előtte régen.

Olyan hangok jönnek át amiknek nem kéne és nem voltak hallhatóak régen. Miért vezeti a lakás a hangot a lakásfelújítás után?

Bizonyos zajokat lehet hallani a felettünk lévő lakásból zajtól függően utcán amikor nyitva az ablakuk, földszinten és alatta-felette 1-2 emelettel folyosón a lépcsőházban is, de ez csak másokat zavarhat inkább. Pl a folyosón lehetett hallani ahogyan mosogat, csörömpöl konyhában meg hangosan dumál csukott ajtó mögött de ezt a lakásomból nem lehet hallani szóval csak másokat zavar.

Mi ilyenkor a teendő és miért jön át a zaj? 15 évig csend volt. Miért vezeti a lakás a hangot a lakásfelújítás után?

Mi ilyenkor a teendő?

MajorDomus # 2019.11.30. 20:35

Keressetek másik lakást.
Az egyedülálló anyuka nem tud változtatni sem a kőrülményein,sem a gyermekén,ha beteg,még birtokvédelmet és gyámhatósági támogatást sem kapsz.