Amíg ennyivel megúsztad.
tulajdonjog - haszonélvezeti jog
Szeretnék informálódni, hogy milyen törvények kötelezettségek adódnak, ha nagymama kiskorú unokának vásárol egy zártkerti ingatlant ?
válaszokat köszönöm!
Hát, ez azért elég tágan megfogalmazott kérdés. Illetéket kell fizetni, a földhivatalnál el kell járni. Amennyiben a nagymama haszonélvezetet tart fenn magának, akkor véleményem szerint felmerül, hogy eseti gondnokot is kell kérni a gyámhatóságtól.
"Amennyiben a nagymama haszonélvezetet tart fenn magának, akkor véleményem szerint felmerül, hogy eseti gondnokot is kell kérni a gyámhatóságtól." A nagymama haszonélvezeti jogot nem fenntart, hanem létesít. A nagymama haszonélvezeti jogot akkor tarthat fenn, ha a saját tulajdonát ruházza át az unokára.
Az adásvételi szerződésre a Földforgalmi törvény előírásait kell alkalmazni (kifüggesztés, szakigazgatási szerv jóváhagyása stb.)
„Az adásvételi szerződésre a Földforgalmi törvény előírásait kell alkalmazni ”
Főszabályként. Láttam én már zártkertben is kivett ingatlant.
Állítólag csak 1 ha feletti területre
Kötelező. Vagy ez csak törvénytervezetben van?
Bocs, nem vagyok képben, de van zártkerti telkem kis házzal, ezért locsogok bele.
Szerintem kevered a tulajdonszerzési korlátot az elővásárlási joggal.
És mire vonatkozik?
És mire vonatkozik?
És mire vonatkozik?
És mire vonatkozik?
És mire vonatkozik?
Na csak sikerült többször elküldeni.
1 hektárnál nagyobb földet (összesen) csak földműves birtokolhat. De az elővásárlási, előbérleti jogok a kisebb földterületre is fennállnak.
Ez hasznos infó. Köszönöm.
Telkünket 32 évvel ezelőtt úgy osztották meg, hogy a közterület felől úszótelket alakítottak ki, s ezen keresztül közelíthető meg szolgalmi joggal a belső, régi épület. Az új épülethez tartozó garázsok egy része az új épületi átjáró után a belső udvar tulajdonában levő telekrésztől közelíthető meg.
Az úszótelekre épült ház tulajdonosai most elidegenítési eljárást kívánnak indítani a belső telek garázsokat megközelítő részére azon a címen, hogy garázsuk az úszótelek részükre biztosított 1 m sávjáról nem közelíthető meg. Nem szolgalmi, hanem tulajdon jogot akarnak kérni a bíróságtól.
Ezen a címen elvehető-e a tulajdoni jog a belső ház telkétől?
Nem.
A bíróság nem osztogat tulajdonokat.
„a belső udvar tulajdonában levő telekrész”
Az érdekes lehet.
Egyébként ha jól veszem ki a szavaidból, ez nem is úszótelek.
Szerintem fussunk neki mégegyszer.
Ez társasház, hány lakás van?
Tisztelt Ügyvédek!
Egy ismerősöm kérdését szeretném továbbítani.
Budapesten él egy 84 éves nagypapa a 6. kerületben, a lakást, ahol éppen tartózkodik az elhunyt felesége nevén volt(korábban egy másik lakás volt a nagypapa nevén, ezért a felesége nevére írták ezt a 6.kerületi lakást,hiába ő vásárolta, a régi törvények nem engedték).
Amíg élt a felesége, átírták a lakást az egyik unoka nevére,mai napig is így van. Az unoka elköltözött, a nagypapa már egyedül él a lakásban. A kérdésem az lenne,hogy jogosan tartózkodik a nagypapa ott haszonélvezőként? A nagypapa minden rezsit fizet. A lakás karbantartásának a költségeit az unokának kellene fizetnie?
Válaszukat előre is köszönöm!
akkor haszonélvező, ha ilyenként be van jegyezve az ingatlan-nyilvántartásba, tulajdoni lapon kell ezt megnézni. egyébként a haszonélvező köteles viselni a lakással járó terheket
Mi az hogy jogosan!
Ha bejegyzett haszonélvező, az engedélye nélkül a tulajdonos sem léphet be a lakásba.
Tisztelt Ügyvédek!
Tanácsukat szeretném kérni ingatlanom eladásával kapcsolatban. Az adás-vételi szerződést a vevővel már megkötöttük, lakásom eladási ára 6.550.000,- Ft. Mivel a vevő csak 550.000,- Ft készpénzzel rendelkezik, kétféle bankhitelből kívánja fizetni az eladási árat. Azonban a napokban kiderült, hogy az egyik bank visszautasította, mert a fedezetül felajánlott második ingatlanon már van jelzálog. Így 1.900.000,- Ft-tal kevesebb hitelt kap, ami viszont részemről nem jelentené akadályát az eladásnak, azzal a feltétellel, hogy a vevő vállalja a tartozás két éven belüli (pontosan megjelölt határidőig) kifizetését. A tulajdonjogot azonban addig az időpontig fenntartani nem tudom, mert a Fundamenta ragaszkodik annak átruházásához.
Kérdésem az lenne, hogy a haszonélvezeti jog bejegyzése garanciát jelenthet-e számomra arra az esetre, ha probléma állna fent a tartozás megfizetésében? Azzal a kockázattal tisztában vagyok, hogy ha a bankhitelt sem fizetné a vevő, akkor a Fundamenta élvezné az elsőbbséget velem szemben, de volna-e még más akadálya/buktatója/negatívuma a haszonélvezeti jognak?
Esetleg mi mással lehetne még garanciát kérni a tartozás megfizetésére?
Válaszukat előre is nagyon köszönöm!
Szerződéssel.
Haszonélvezetet csak az új tulaj tud részedre alapítani. Ha 100 %,akkor ki is dobhatod a házból.
Ha adásvételi szerződést köttök, akkor azt egy ügyvéd csinálja. Miért nem őt kérdezed?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02