Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


drbjozsef # 2017.03.03. 23:12

Egyáltalán nem. A hagyatéki tárgyalás lesz legfeljebb befejezve, de a kérdező végrehajtási tulajdonszerzése még egy darabig biztosan nem.

MajorDomus # 2017.03.03. 23:10

Végül is egy befejezett eljárásról van szó!

gerbera317 # 2017.03.03. 10:52

A tartozásról nem lehet lemondani. Az örökségről annál inkább. De akárki legyen az örökös, a leszármazók vagy a Magyar Állam, az köteles lesz tűrni, hogy az ingatlan az árverési vevő tulajdonába és birtokába jusson.

Dorina0215 # 2017.03.03. 08:25

Kedves gerbera317!
Ha lezárult a hagyatéki eljárás, ill. a jogutódlás, és a jogutódok lemondanak a tartozásról, akkor az ügylet végén az ingatlan a miénk lesz?

Dorina0215 # 2017.03.03. 08:21

Köszönöm a segítséget!
Azért itt érdeklődtem, mert még nem tudtak biztosat mondani, és kíváncsi voltam, hogy valaki más átment-e már ilyen ügyön.

gerbera317 # 2017.03.03. 07:21

Ez pech. Szerintem a Vht. 39. § (4) a helyes eljárás. Neked ez nem jó hír, mert meg kell várni a hagyatéki eljárás végét, utána pedig a jogutódlásos eljárást is. De miért itt érdeklődsz? Kérdezd meg a végrehajtót, hogy ő mit fog csinálni!

Dorina0215 # 2017.03.03. 06:34

Kedves gerbera317!

Azt, hogy "menet közben" azt úgy értem, hogy amikor az árverés megkezdődött (2016. december) akkor, a tulajdonos átvette a levelet. Ezután az árverés lefolyt, a licitnaplót aláírtuk (2017.február), azonban az árverési jegyzőkönyv átvételekor a levél úgy ment vissza, hogy "elhunyt". Örökös 2 gyermek. Ilyenkor mennyivel hosszabb ideig fog elhúzódni az ügy? Az eljárás végén miénk lesz az ingatlan? Egyáltalán milyen eljárás veszi ilyenkor kezdetét?

MajorDomus # 2017.03.02. 21:28

Majd egy év múlva!

gerbera317 # 2017.03.02. 21:08

A kormány jófejségében soha ne keress logikát, csakis azt lásd, hogy jövőre választások. Az viszont logikus, hogy ezt nem idén fogják bedobni.

MajorDomus # 2017.03.02. 21:01

Megint egy hülye javaslat!
A becsérték áráért a szabadforgalomban is lehet lakást venni!

gerbera317 # 2017.03.02. 18:55

Mi nem elég magyar benne? Nincs benne elég felézős frázis, vagy mi a pcs@?

Vadsuhanc # 2017.03.02. 16:48

Nem mellesleg a Vht. is módosítani kellene ( magyarul kéne ) :-)

Vadsuhanc # 2017.03.02. 16:43

Tisztelt Grave7!

Engem pont az általad leírtak miatt nem vakít el a javaslat. Sokakat el fog, de ez a hiteleseken már nem fog segíteni... És még sok kérdést felvett a javaslat. ( Kamatot, hogy számolják, meddig visszamenőleg.... stb )

Grave7 # 2017.03.02. 16:05

Nem éppen pontos a törvényjavaslat ismertetése:
az nem az összes árverésre és ingatlanra fog vonatkozni, csak a Vht. 143. § (3) bek. szerint egyébként 70%-os minimálárral árverezett lakóingatlanokra, ha a végrehajtás fogyasztóval kötött szerződésen alapuló követelés behajtására irányul.

Felek megegyezése esetén, illetve időmúlás hatására lehet majd a kikiáltási árnál alacsonyabb a minimális vételár.

Vadsuhanc # 2017.03.02. 13:37

Dr. Attika !

Nagyon helyes ez a döntés, de a forintosítás után nagyon sok embernek már mindegy, hogy 15 millióval vagy 13 millióval fog tartozni. Kicsit elkésett ez a gondolat szerintem, de mindenképpen üdvözlendő még akkor is, ha késő.

Nekem a román döntés ( ritkán értek velük egyet ) az jobban tetszik:-)

Dr.Attika # 2017.03.02. 12:51

Figyelmébe ajánlom az ingatlanokat árverés útján kívánok részére a ma benyújtott T/14298. sz. törvényjavaslatot. www.parlamet.hu/irományok/folyamatban lévő törvényjavaslatot. A törvény hatályba lépését követő naptól ingatlant a becsérték alatt nem lehet árverezni.

gerbera317 # 2017.03.02. 10:52

Ha az árverést határidőre nem támadják meg jogorvoslattal, akkor az jogerős, az ingatlan pedig birtokba adható.
Az a kérdés, mit jelent az, hogy "menet közben"? Mert ha még az árverés meghirdetése előtt történt a haláleset, akkor az árverést nem lett volna szabad megtartani. Tehát, ha kifogás érkezik az árverés ellen, ez lehet az egyetlen alap a kifogásra. Ha viszont nem érkezik kifogás, akkor megkezdődhet az ingatlan átadása.
Ez csak az én véleményem, az eljáró végrehajtó ettől eltérhet.

Dorina0215 # 2017.03.02. 10:22

Kedves Fórumozók!

Különleges helyzetbe kerültünk a párommal. Ingatlan árverés során vettünk egy házat. Az árverést érvényes vételi árral lezárták, a licitnaplót aláírtuk, a vételárat még nem fizettük ki, mert menet közben a tulajdonos elhunyt. A papírokat postán fogjuk megkapni tértivevényesen ugyanúgy mint a tulaj. Így ezzel az üggyel kapcsolatosan több kérdésem is lenne. Ha a tulajdonos élettársa átveszi a levelet, akkor az ügy folyik tovább. Ha pedig nem veszi át, akkor pedig az ügy úgy folytatódik tovább, hogy meg kell várni, hogy az örökösök lemondanak-e a tartozásról és ezzel együtt a házról, vagy választhatják azt is, hogy kifizetik a tartozást? Így akkor a miénk most az ingatlan? Előfordulhat olyan eset, hogy az árverést újra kiírják?

Segítségüket előre is köszönöm!

MajorDomus # 2017.02.24. 23:54

És kérni is fogja!

gerbera317 # 2017.02.24. 07:39

Az ingatlan újbóli becsérték-megállapítását a Vht. 140. § (8)-ra hivatkozással lehet kérni, ha a becsérték-közléstől 3 év eltelt. Indokolni nem kell, de azzal lehet, hogy a megállapított becsértéken az ingatlan értékesíthetetlen marad, ami sérti a végrehajtást kérő(k) kielégítéshez való jogát.
Fizetni nem kell érte, de megeshet, hogy a szünetelő ügy folytatására hivatkozással a végrehajtó újból igényt tarthat a költségátalány 50%-ára. Ez teljesen a végrehajtón múlik.

Lacaca # 2017.02.24. 06:29

gerbera 317 :
Köszönöm szépen a tájékoztatást előző kérdésemre.
Azt szeretném még megkérdezni, hogy mivel az ingatlan 10 évvel ezelőtti értékbecslésével nem vagyok megelégedve, túl magasnak tartom, ha új értékbecslést kérek a végrehajtótól az idő múlására, és az eddigi eredménytelen végrehajtásra hivatkozva, azért kell-e fizetnem, vagy díjmentes.
Köszönöm előre is a segítséget.

MajorDomus # 2017.02.23. 23:30

Meg attól is hogy végre le tudják zárni az ügyet.

Grave7 # 2017.02.23. 08:40

@Gabcsi27: Ha a bank érdemben fog foglalkozni a kérdéssel, akkor szerintem ki fog küldeni értékbecslőt, hogy az ingatlan reális értékét megállapítsa és várhatóan ettől teszik majd függővé a beleegyezésüket.

gerbera317 # 2017.02.23. 07:40

Általános szabály szerint öt év az elévülés, a legutolsó végrehajtási cselekménytől számítva. Mielőtt elévülne, kérni kell az újabb árverés kitűzését, és az megszakítja az elévülést.

Lacaca # 2017.02.23. 03:06

Szakértőtől szeretnék kérdezni:
Az adósaim ingatlanja tavaly októberben lett feltéve a "Folyamatos elektronikus ingatlan árverésre".

Az érdekelne, hogy várható-e elévülés a követelésemnél, és mikor? 2007-től megy a végrehajtási eljárás.
A vh-t kérdeztem, de erre nem adott választ.
Köszönöm a segítséget előre is.