Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


groszfater@gmail.com # 2015.07.19. 17:27

2 millióért árverezik, 10 milka van rajta.
és mennyit ér a ház ?

Csuklósbusz # 2015.07.19. 16:35

Adott egy árverés alatt álló ingatlan. Ki is van téve az mbvk.hu oldalra.

Lakatlan, tulajdonos már rég magárahagyta.

Végrehajtót kértem hogy hogyan lehetne megtekinteni belülről. Hát azt írta hogy egyezkedjek a tulajdonossal, de a kényszermegtekintés pénzbe kerül.

De a tulajdonos nincs sehol, ház üres. Ilyenkor kinek a kötelessége megmutatni??

Vagy ilyenkor bemehetek saját felelősségre?

Kérdeztem a végrehajtót levélben, de erre hogy bemehetek-e nem válaszolt.

2 millióért árverezik, 10 milka van rajta.

MajorDomus # 2015.07.13. 21:21

Az örökös a halál pillanatában azonnal tulajdonos lesz, tehát vele is meg kell egyezned.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.13. 12:02

Nem kell megvárni a hagyatékátadó végzést, de az egész házat nyilván nem tudod megvenni az egyik tulajdonostól.

SzMónika25 # 2015.07.13. 11:45

Tisztelt Fórum!
Házat szeretnék vásárolni de a jelenlegi 2 tulajdonban lévő ház egyik tulajdonosa egy hónappal ezelőtt meghalt,akinek egy leánya van aki apja után örököli a ház részét.Az lenne a kérdésem,hogy a ház vásárlásával meg kell-e várni az elhalálozott hagyatéki tárgyalását,vagy a másik tulajdonossal aki többségi tulajdonos megköthető-e az adásvételi szerződés,ha addig nem lesz meg a hagyatéki tárgyalás?És a halálesetet követően mennyi időre szokott megtörténni a hagyatéki tárgyalás?
Köszönettel: Mónika

MajorDomus # 2015.05.14. 20:26

Most így sem!

Wildmann # 2015.05.14. 14:54

féltíz:

Kérjen részletfizetést vagy fizetési halasztást attól akinek tartozik és kérje a végrehajtás felfüggesztését.

Ezt vigye be a végrehajtónak.

A végrehajtótól túl sok dolgot ne várjon. Ha ott kérelmekkel, érésekkel lehetne bármire is menni, akkor soha semmit nem árvereznének el.

Wildmann # 2015.05.14. 14:53

Krisz24:

Szerintem valami nem stimmel a leírással.

Ha fizetik a hitelt a bank nem csinál semmit.

Arról nem is beszélve, hogy a bankra igen ritkán "száll át" a ház/lakás.

Ott valamit nem jól tudnak. Érdemes lenne papírokkal egy jogászt megkeresni, mert így a kérdésnek nincs értelme, mert olyan elméletileg nem fordulhat elő, amit leírt.

féltíz # 2015.05.14. 12:36

Kedves Olvasó!

Rezsiköltség tartozás miatt hogyan kerülhető el az ingatlanárverés a végrehajtó irodánál, milyen lehetőségek léteznek (a tartozás kifizetésén kívül)?

féltíz

MajorDomus # 2015.02.24. 20:34

Hogy,, szállt,, a bankra, ha folyamatosan fizetted?

Krisz24 # 2015.02.23. 16:47

Tiszteletem!

Szeretném kérni a segítségüket, jogi ügyben. A férjem nevén lévő ingatlanra kölcsön lett felvéve, ingatlan fedezet alapján. A kölcsönt folyamatosan fizetjük, viszont a fennmaradó összeget egyben szeretnénk kifizetni. Tudomásunkra jutott hogy az ingatlan a bankra szált, és árverezésre próbálták bocsájtani, de nem tudták eladni. közben meg a felvet kölcsönt is fizetnünk kell. A kérdésem az hogy a fennmaradó tartozás kifizetése után, az ingatlan a bank tulajdonába marad? Vagy a férjem nevén marad? Ez nekünk kicsit érthetetlen, ezért szeretném megkérdezni hogy mire számíthatunk.
Előre is köszönöm a segítségüket.

Tisztelettel, Krisz24

kovacsbandi # 2015.02.19. 21:26

Köszönöm.

Akkor most kitől kérhetem perben a lakbért, használati díjat?
Kaphatok egy email címet Immaculata?

Kezdem azt érezni, hogy összejátszott az adós és a bentlakó, azaz az előző tulajdonos.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.02.19. 13:04

A perfeljegyzést felperesi kérésre a bíróság rendelte el, nem tehettem semmit.

khmm.
Perfeljegyzés

64. § (1)221 A bíróság - az ügyfél kérelmére - előzetesen végrehajtható végzéssel megkeresi az ingatlanügyi hatóságot

  1. a törlési és kiigazítási,
  2. az ingatlan tulajdonjoga iránti,
  3. az ingatlanon fennálló közös tulajdon megszüntetése iránti,
  4. az ingatlanra vonatkozó házassági vagyonjogi,

e)222 a jelzáloggal biztosított követelés érvényesítése iránti per megindítása tényének feljegyzése iránt,

  1. az ingatlan határvonalával és területével kapcsolatos kiigazítási

per megindítása tényének feljegyzése iránt.

Akár adásvétellel, akár ajándékozással vegyesen történt az átruházás, az ingatlan tulajdonjoga nem követelhető vissza az aránytalan ellenérték miatt.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.02.19. 12:49

Az adós kötött színlelt szerződést a bentlakóval árverés előtt három évvel. 11 év pereskedés után meg is állapította a bíróság, rendezte is köztük az anyagikat jogerős ítéletében.

Erről beszélek. Nem az ingatlan volt a per tárgya, hanem a felek közötti anyagi elszámolás. Ezt jelenti a kötelmi jog.
Bárhogy is alakult közöttük az elszámolás, az a vita Téged nem akadályozhatott meg az ingatlan birtoklásában.

A bank volt az árverést kérő, az árverésen sem az adós, sem a felperes nem volt jogosult bármit is kifogásolni. A bank csak érvényesítette jelzálogjogát olyan árért, amelyet még a törvény megengedett neki.

kovacsbandi # 2015.02.19. 12:32

Az adós kötött színlelt szerződést a bentlakóval árverés előtt három évvel. 11 év pereskedés után meg is állapította a bíróság, rendezte is köztük az anyagikat jogerős ítéletében.

Röviden: az adós színlelt szerződésben, 1/3-ad áron „megvette” az ingatlant, átírták a nevére és felvett rá jó sok hitelt a bentlakó eladóval egyeztetve (az eladó nem kapott hitelt valami oknál fogva). Közösen költötték el (bentlakó és adós) a pénzt rossz beruházásra. Ez volt a színlelés alapja.

Mivel nem fizette sem az adós, sem az eladó a hitelt, elárverezték a házat, miközben a régi tulajdonos lakott benne! Őt kellett volna kiraknia az adósnak, de nem tette meg.

Azért nem „tehettem” eddig, mert alperes nem indíthat viszontkeresetet a másik alperes ellen (tudtommal).

Volt (már nincs) ügyvédem természetesen. Mivel az én esetemben az árverési vevői jóhiszeműséget vizsgálta a bíróság (!) felperesi beadványra 11 évig (!), hiába kértem volna az ingatlan átadását ténylegesen a bíróságtól, hiszen a tulajdonjog volt a per tárgya, függetlenül attól, hogy árverésben vettem kihirdetési áron.
Amúgy ez a per az ingatlanjog állatorvosi esete volt. Két elsőfokú (4 bíró), két másodfokú eljárás.

A perfeljegyzést felperesi kérésre a bíróság rendelte el, nem tehettem semmit.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.02.19. 10:45

Eddig nem tehettem

Nem volt ügyvéded, úgye?

Ezt az esetet megéri majd a történelmet. Még most is röhögök rajta.
A színlelt szerződések nem tulajdoni igényűek, legfeljebb kötelmi igényűek. Kérhetted volna a bíróságot, hogy adja át részedre az ingatlant. Szerintem a perfeljegyzésnek sem volt meg a jogi feltétele.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.19. 10:15

Hát ezt így...

kovacsbandi # 2015.02.19. 09:40

Tíz év után végre jogerősen befejeződött egy árverésen vásárolt ingatlan peres ügye.
Egykoron az árverésen az adós árverési jegyzőkönyvben vállalta, hogy 15 napon belül üresen átadja az árverési vevőnek az ingatlant.
Az átadás lassan 11 éve még mindig nem történt meg, mivel perfeljegyzés volt az ingatlanon, így értékesíteni sem lehetett azt korábban.
Mára letörlődött minden a tulajdoni lapról.

Kérdésem, eredménnyel perelhetem-e lakbér vagy hasonló címmel a bank által kezdeményezett árverésen adósként szereplő személyt, aki nem tett eleget az ingatlan átadási kötelezettségének?
Eddig nem tehettem, hiszen az adós, és én - mint új tulajdonos -, mindketten alperesek voltunk egy azon perben, amit a korábbi tulajdonos indított ellenünk színlelt szerződés miatt.
Hab a tortán, hogy a perindító, adós előtti tulajdonos lakta mindvégig az ingatlant minden jogcím nélkül.

Köszönöm az iránymutató segítséget!

Kalevala66 # 2015.01.28. 18:26

Tisztelt Fórumozók!

Az a kérdésem hogy A MBVK által meghirdetett ingatlant más módon is meglehet vásárolni ? A banktól közvetlenül ,vagy a végrehajtón keresztül,akár egy esetleges sikertelen árverés után ?
A másik kérdésem hogy ha MBVK által meghirdetett árverésen megnyerek egy ingatlant a vételár kifizetése után az ingatlan volt tulajdonosa élhet valamilyen jogorvoslattal ami megakadályozza az ingatlan birtokbavételét /nem lakóingatlan /.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.13. 07:48

Sejtettem. A felét az örökösnek kell fizetnie. Akkor rá csak 30 ezer esik.

MajorDomus # 2013.01.12. 23:47

nem ez a gond.
nem tud fizetni,és nem akarja hogy elárverezzék.

ajánld fel a lakást az eszközkezelőnek!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.12. 17:50

Nem tiéd a lakás fele? Ki örökölt?

kekszem # 2013.01.10. 19:53

Tisztelt Ügyvéd Ur!
A MKB Bank nak nincs fizetve atörlesztő részlet havi 60. ezer ft ,a férj halála miatt a Kérhetem, hogy a lakásba maradok és lakbérért .? Mennyi lehet összegszerüen, hogy számolják ki a lakbér összegét?
Mi kell ahhoz, hogy a lakásba maradja?
Válaszát várom Üdv. kekszem

esőcsepp # 2013.01.10. 12:28

Tisztelt MajorDomus!

Köszönöm a választ.
esőcsepp

MajorDomus # 2013.01.07. 23:04

1./ hogyne tiz esetből hét sikertelen árverés
2./ dehogy
3./ onnan,hogy az ingatlan melyik végrehajtó, ,területén,, fekszik
a város körzetekre van osztva v.hajtó illetékességileg is