Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


MajorDomus # 2019.02.21. 20:47

Árverésen jobban jársz főleg ha nincs licit!
.
A végrehajtót Keresd meg!

Pinkycirmi # 2019.02.21. 15:30

drbjozsef!
Köszönöm!
Akkor nekiállok felkutatni a jelenlegi tulajdonost, vagyis az adóst :)

drbjozsef # 2019.02.21. 15:10

Pinkycirmi,

Igen, de jópár feltétel együttállása kell hozzá.

Olvasd át alaposan a Vht 157§-át.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Pinkycirmi # 2019.02.21. 14:41

Tisztelt Fórumozók!
Azzal a tiszteletteljes kérdéssel fordulok felétek, hogy az MBVK által árverésre meghirdetett ingatlant más módon is meg lehet vásárolni mint licitálással? Közvetlenül a banktól vagy a végrehajtótól? Vagy esetlegesen csak egy vagy két sikertelen árverés után ?
Ha jelenleg is árverés alatt áll, de nincs rajta licit az segít valamit a helyzeten?

3 napja olvasom a fórumot, de még nem találtam a kérdésemre választ :)

MajorDomus # 2019.02.20. 20:41

Kéritek a részének árverezését!

Adri0102 # 2019.02.20. 19:23

Sziasztok!

Szeretnénk venni egy 10-14 éve üresen álló és végrehajtás alatt álló házat.
2 tulajdonosa van a háznak. Az adós része van árverezés alatt, a másik tulajdonos, adóstárs.
Az lenne a kérdésem, hogy ha megvesszük az árverezett tulajdonrészt, és az összeg nem fedezi azokat a terheket amik az adóstárs nevén is vannak, akkor az ő részét hogyan tudnánk megvenni?

MajorDomus # 2019.02.09. 18:31

Egyetértünk.
Fontos,hogy mindent dokumentálj,fotók,tanuk,jegyzőkönyv, stb. Ilyenkor szoktak eltűnni a családi ékszerek!

drbjozsef # 2019.02.09. 17:01

Igen, én azt tenném.
Odamész két barátoddal, felnyitjátok, lefényképeztek, listáztok mindent, jegyzőkönyvezitek, két tanúnak aláírják.

Extulajnak írsz egy levelet tértivevénnyel - nem számít, hogy nem reagál ,csak az a fontos, hogy az aktuális címére küldd -, hogy holmijait elviheti 30 napon belül, utána lomként kezeled és kidobod. Addig is összepakolhatod egy szobába mindent, ha felújítani, lakni akarod. Várj 45 napot (kézbesítési fikció beálljon), aztán kidobhatod, vagy eladhatod.

Joko91 # 2019.02.09. 11:17

Köszönöm a választ! Bár azt nem tudom hogy üres e, én azt írtam lakatlan! Így is birtokba vehetem? Feljegyezve minden ingóságot, stb?

drbjozsef # 2019.02.09. 09:43

joko,

ne kérdezd ugyanazt több helyen, ha nem muszáj, de ide is bemásolom gerberától az idézetet :

Hát ha üres az ingatlan (volt megtekintés, tehát tudja a kérdező, üres-e), akkor el kell foglalni és bejelenteni ezt a végrehajtónak, aki azután a 154. § szerint átadja az ingatlant. (Megismétlem: a moratórium csak a 154/A. §-ra vonatkozik, a sima 154-re nem!)

Joko91 # 2019.02.08. 20:14

Üdv!

Vásároltam egy ingatlant árverésen. Meg jött a határozat, tulajdon lap ki kérve, a saját nevemen van!
Kérdésem az lenne, hogy tudom birtokba venni? Az ingatlan lakatlan! Az ex tulaj nem reagál a meg keresésésemre! Moratóriumi szabály április végéig szól, azt tudom, de akkor is ha az ingatlan lakatlan?

Köszönöm

Adri001 # 2019.01.21. 22:28

Sziasztok,

Én megbíztam egy irodát.
Mindent intéznek a követelés megvásárlásától az árverésen keresztül végig visznek mindent.
Nekem két ingatlant intéztek (szerződéseket tudok mutatni).
Korrektek, megbízhatóak, törvényesen működnek a sok kamu irodával ellentétben.
Igaz, ennek volt egy kis plusz költsége, de biztosra mentem :)
Ha valakit érdekel, írjon, szívesen megadom az iroda elérhetőségeit.

Potter2018 # 2019.01.19. 22:20

Köszönöm a válaszokat.
Még egy kérdésben szeretném a segítségüket kérni.
Lekértem a kinézett ingatlan tulajdonlapját, amin az árverés időpontja néhány nappal eltér a meghirdetettől. Ez normális lehet?

gerbera317 # 2019.01.19. 14:42

:-) Ja, az tényleg szokott. Meglehetősen gyakran. Olyannyira, hogy szinte nem is szokott másként lenni. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.19. 12:47

Úgy értettem, szokott az úgy lenni, hogy a befolyt vételár nem fedezi az összes behajtandó tartozást.

gerbera317 # 2019.01.19. 09:54

Azt még tegyük hozzá, hogy nem szokott ilyen lenni. Az árverés kitűzésekor mind az ingatlan kikiáltási ára, mind a minimálár, mind a végrehajtást kérők követelése olyannyira konkrét, hogy a kérdező kérdése szerinti végrehajtási kifogás csak alaptalan lehet. Annyira meg egyetlen végrehajtást kérő sem hülye, hogy nyilvánvalóan alaptalan kifogással támadja meg a sikeres árverést, ezzel is késleltetve a kielégítéshez jutást. Mondjuk úgy, hogy ezzel az indokkal nem fűződik senkinek érdeke a végrehajtási kifogáshoz. Beteg elme talál ki ilyet.
Persze, az árverést megtámadhatja más (például az adós), személyes érdekből, és ez tényleg gyakori. Persze, az ilyen is többnyire alaptalan, csak próba-szerencse alapján szoktak kísérletet tenni rá. De hátnem ez volt a kérdés...

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.19. 08:07

kifogással él/nek a követelést kérők (elég sokan vannak), mert a vételár nem fedezi az adós tartozását,
Na és? Szokott az úgy lenni.

Potter2018 # 2019.01.19. 06:20

Kedves Szakértők!

Ingatlan árverésen szeretnék részt venni. A kinézett ingatlanon jóval nagyobb tartozás van, mint a kikiáltási ár. Ha az árverésen megnyerem az ingatlant, de kifogással él/nek a követelést kérők (elég sokan vannak), mert a vételár nem fedezi az adós tartozását, mi a tapasztalat, mennyire húzódhat a birtokba vétel? Előre is köszönöm a segítséget.

gerbera317 # 2019.01.15. 12:44

Az előbbiből kimaradt, hogy most kérni kell az újabb árverés kitűzését. Meg kell érdeklődni, hogy ha ez sikertelen marad, akkor tart-e a végrehajtó átvételi eljárást, illetve meg kell ígérni, hogy azon átveszed az ingatlant.
Az átvételi ár (ha más nem száll be licitálni) azonos a minimálárral, aminek csak a felét kell megfizetni. Tehát a megfizetendő attól függ, hány százalékos (100 vagy 50) a minimálár.

kutató71 # 2019.01.15. 12:29

Köszönöm a részletes tájékoztatást.

Szép Napot!

gerbera317 # 2019.01.15. 12:11

Összefoglalva
- Az ingatlannak 1/1 tulajdonosa az adós,
- aki ellen több végrehajtás folyik.
- Te is végrehajtást kérő vagy,
- első ranghelyi zálogjoggal biztosítva a követelésedet,
- ami meghaladja az ingatlan becsértékének a felét.
Azt még elárulhatnád, hány százalék a minimálár (én 50 százalékra tippelnék, de ez csak tipp). Ezt egy korábbi árverési hirdetményből megtudhatod.
Hogy mennyit kell fizetned, attól függ, hány százalék a minimálár. Mivel a többi végrehajtást kérő követelése csak néhány százezer forint, ezért azok nem fognak az átvétellel bíbelődni. 4.3 M a becsérték. Ha 100% a minimálár, akkor a Vht. 158. § (7) szerint 2,15 M befizetésével tied lehet az ingatlan. Ha 50% a minimálár, akkor 1,075 M-ért tied lehet. A te követelésed mindkettőt meghaladja, úgyhogy nincs további fizetési kötelezettséged.

Mivel a legnagyobb követelés nálam van, nem kellett volna engem is értesíteni?
Talán mert a korábbi árveréseknél még nem voltál végrehajtást kérő. Vagy ha mégis, akkor vagy te mulasztottál, vagy a postásod. A részleteket (ha végrehajtást kérő voltál már akkor) a végrehajtótól tudhatod meg.

kutató71 # 2019.01.15. 10:33

2012-ben a bíróság a jogutódlást megállapította. Végzés van.

Vadsuhanc # 2019.01.15. 09:05

Egy elrendelt végrehajtásban az engedményezés kevés. Ahhoz, hogy végrehajtás kérőként lépjél fel és annak jogai megillessenek a bíróságnak kell végzést hoznia a végrehajtási eljárásban történt jogutódlásod megállapításáról. Ha nem rendelkezel ilyen végzéssel nem kell, hogy értesítsen Téged semmiről a végrehajtó és nem is kérheted az ingatlan árverezését.

kutató71 # 2019.01.15. 08:45

gerbera317
Nem volt szándékomban szakmai önérzetében senkit megbántani. Ha még is megtörtént bocsánatot kérek. Négyszer találkoztunk négy különböző összeget mondott a végrehajtó, hogy a nevemre kerüljön az ingatlan.
"Amit a végrehajtó közölt veled, az az ingatlan hivatalos becsértéke,"
A kérdésem egyszerű volt. Mennyit kell fizetnem, hogy a nevemre kerüljön az ingatlan.
Az ingatlannak egy tulaja van de több követelés is van rajt (NAV 70e, volt feleség 255e)
A legnagyobb követelést 3,3milliót megvásároltam ahogy írtad engedményezéssel.
Az ingatlan becsértéke 4,3millió.
Többször meghirdették az ingatlant. Önkormányzatnál volt kihelyezve a hirdetmény (ismerősöm jelezte, sajnos csak utólag). Mivel a legnagyobb követelés nálam van, nem kellett volna engem is értesíteni?

Igaz, nem felszámolás hanem végelszámolás alatt vannak.

MajorDomus # 2019.01.14. 17:27

pontos és preciz

,de miért kell mindenkiben ellenséget látni?
a végrehajtó és a lehúzás,meg a végrehajtó felszámolása.....