Ingatlanügyek


MajorDomus # 2015.09.19. 21:14

Eléggé fontos, ha mondjuk a lakás egyikük különvagyon volt, akkor más az osztozkodás!

Bori Bori # 2015.09.19. 07:09

Ez miért fontos? Gondolom, annak a tulajdonjoga változatlan maradt. Továbbra is mindketten teljes vagyonukkal, egyetemlegesen felelnek a tartozásért. Itt már csak a külön válás után fizetett részletek egymás közötti rendezéséről lehet szó. A bankot nem érdekli, ki törleszti a részleteket.

MajorDomus # 2015.09.18. 21:51

Én ezt értem de kié volt az együttélés előtt!?

Immaculata # 2015.09.17. 00:38

A másik ingatlan bevonása azt jelenti, hogy azt terhelte meg jelzálogjoggal.

MajorDomus # 2015.09.16. 20:55

Világos

Mar csak az a kérdés, hogy az együttélés
alatt abarátnőnek volt e jövedelme?

teljes vételár hitelből került kifizetésre egy másik ingatlan bevonásával.

Kié volt a másik ingatlan?
az nem mindegy ha különvagyon!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.16. 05:48

Ó... Természetesen az együttélés megszűnése utáni egyedül megfizetett részletekről beszélek: „az egyedül törlesztett részletek fele.

Immaculata # 2015.09.15. 22:11

A kérdező nyilván együtt élt a barátnőjével, mert azt írta, hogy szétmentek. Együttélés alatt együtt is gazdálkodtak. Ebben az esetben nincs olyan, hogy a hitelt én fizetem, te pedig a vacsorát meg a rezsit, hanem közösnek kell tekinteni a kiadásokat. Nem tudnak egymással elszámolni oly módon, hogy utólag az egyik követeli a másiktól a törlesztés fele részét.
Akkor van helye követelésnek, ha kettejük jövedelme között kimutatható különbség van, mert aki többet tett ebbe a közösségbe, ott valószínűsíthető, hogy többet is fizetett a törlesztésbe.

MajorDomus # 2015.09.15. 21:33

Imma
ezt nem értem. Magyarázd meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.15. 18:17

Bocsánat... Velem vitatkozol?

Immaculata # 2015.09.15. 18:09

Igen.

Ez nem igaz. Kapcsolatban törlesztett részletnek nincs adósa, meg adóstársa, legfeljebb jövedelemkülönbség arányában.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.15. 14:32

Igen.

Adam_84 # 2015.09.15. 11:45

És a hitelt amit törlesztek akkor követelhetem rajta ezek szerint? Mármint a felét? Mivel a kettőnk adóssága és egyedül törlesztem.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.15. 11:25

Így is megilleti a lakás értékének a fele?
Mivel övé a fél ingatlan...

Adam_84 # 2015.09.15. 11:17

Ezt nem értem.

Az, hogy adóstárs az nem fontos. A tartozás kb. 100000ft-al lett azóta kevesebb, így a hitel még mindig fennáll.Fizetem is tovább és meg is szeretném tartani ezt a lakást. 50% a nevemen a másik 50% a nevén van, de ő lényegében nem tett bele értéket. Így is megilleti a lakás értékének a fele?
A hitelt továbbra is egyedül fizetem.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.15. 10:54

a barátnőm pedig csak adóstársként szerepelt
Az "adóstárs" is adós, nincs semmi különbség.

Neki jár a forgalmi érték fele, neked meg az egyedül törlesztett részletek fele. A többi elemi matematika.

Adam_84 # 2015.09.15. 10:33

Tisztelt ügyvéd úr!
Egy olyan problémám van, hogy 2 éve a barátnőmmel vettünk egy lakást.A teljes vételár hitelből került kifizetésre egy másik ingatlan bevonásával.A hitel a nevemre a barátnőm pedig csak adóstársként szerepelt és a lakás 50-50% ban lett a tulajdonunk. Most szétmentünk és az lenne a kérdésem, hogy milyen megoldással tudom az ő 50% át a nevemre íratni. A hitelt végig én fizettem, valamint a számlákat is úgy, hogy 2 éve üresen áll a lakás.A felújítást nem sikerült befejezni és beköltözni.
Ő nem akar lemondani a tulajdonrészéről, csak ha kifizetem neki a követelését. Milyen jogai és követelése lehet abban az esetben ha nem fizetem ki amit kér, valamint én bírósági úton, ha másképp nem menne mire számíthatok? Esetleg ha sikerül megegyeznünk milyen megoldással kerülhet a nevemre, mivel érték az ő részéről nem kapcsolódik hozzá csak a hitel, azaz tartozás.

Adam_84 # 2015.09.15. 10:33

Tisztelt ügyvéd úr!
Egy olyan problémám van, hogy 2 éve a barátnőmmel vettünk egy lakást.A teljes vételár hitelből került kifizetésre egy másik ingatlan bevonásával.A hitel a nevemre a barátnőm pedig csak adóstársként szerepelt és a lakás 50-50% ban lett a tulajdonunk. Most szétmentünk és az lenne a kérdésem, hogy milyen megoldással tudom az ő 50% át a nevemre íratni. A hitelt végig én fizettem, valamint a számlákat is úgy, hogy 2 éve üresen áll a lakás.A felújítást nem sikerült befejezni és beköltözni.
Ő nem akar lemondani a tulajdonrészéről, csak ha kifizetem neki a követelését. Milyen jogai és követelése lehet abban az esetben ha nem fizetem ki amit kér, valamint én bírósági úton, ha másképp nem menne mire számíthatok? Esetleg ha sikerül megegyeznünk milyen megoldással kerülhet a nevemre, mivel érték az ő részéről nem kapcsolódik hozzá csak a hitel, azaz tartozás.

MajorDomus # 2015.06.22. 21:29

Ha eladja, de kénytelen lesz, mert lassan lelakja a nem fizetett törlesztő részlettel.

Kerstin # 2015.06.22. 16:04

Elidegenítési tilalom állami támogatású hitelre

Tiszltelt Ügyvéd Úr!

2006. év végi keltezésű adásvételi szerződés alapján 2007. februárjában hitelszerződés keretében állami támogatású lakáshitelt vettem fel. A lakáshitelt 2013. év végéig teljes előtörlesztéssel teljes mértékben visszafizettem.

A kérdésem az, hogy vonatkozik-e bármilyen határozott idejű eligenítési tilalom a lakásra az állami támogatású hitel miatt? Ha igen, meddig? Tudna hivatkozni a vonatkozó jogszabályra?

Válaszát előre is köszönöm.
Kerstin

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.22. 07:50

Megveszed a férjed tulajdoni hányadát. A vételárba beszámíthatod az egyedül megfizetett törlesztőrészletek felét.

Beuska80 # 2015.06.22. 07:06

Tisztelt Fórumozók!
A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
2008-ban a volt férjemmel közösen vásároltunk az ingatlant. 12 tulajdoni hányaddal, banki hitellel, az ingatlant jelenleg is jelzálogjog terheli. 2013-ban elváltunk, a bíróság kizárólagos használatot állapított meg számomra az ingatlanra. A válás óta a ingatlan hitelét egyedül fizetem a banknak. Az banki hitelnél az adós Én vagyok, a volt férjem adós társként van nyilvántartva.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetséges az hogy az ingatlanon 11 arányú tulajdonjogot szerezzek, melyet később a gyermekeim nevére szeretnék íratni 12 tulajdoni hányadban. (A gyermekeim még kiskorúak, illetve csak az egyik gyermek közös, másik gyermekem az előző házasságomból való)
A válaszokat előre is köszönöm!

MajorDomus # 2015.06.21. 19:42

Hirdesd meg eladásra, ha nem kel el, még mindig elajándékozhatod.

winston4 # 2015.06.19. 17:38

Tisztelt ügyvéd úr!
A kérdésem a következő:Miskolcon örököltem pár éve egy földterületet körübelül 15- ként.Valami távoli rokonság útján.Sajnos a telek közvetlen 2 telep között helyezkedik el így értéktelen eladhatatlan.De most jött a felszólító levél ,hogy tüntessük el az odszállított szemetet.Erre mivel én elég messze lakom nincs esély,de ha el is szállitatnánk,másnap ,de még aznap vinnék a szemetet.A kérdésem mivel eladhatatlan ezért mit lehet tenni?Hogyan tudok megszabadulni tőle,hogy a nevemről lekerüljön?Hallottam ,hogy az önkormányzatnak fölajánlani.Ezt miképp lehet?És ha tulajdonosok nem akarják?Akkor a részemmel mit lehet kezdeni?
Válaszát előre is köszönöm.

MajorDomus # 2015.06.17. 21:35

A lehetősége megvan rá, de amíg pontosan fizetsz, ez nem érdeke.

danixxl83 # 2015.06.17. 19:19

Társasházunk 4. emeletén van egy szárítóból kialakított lakás.
A padlás többi területe beépítetlen. Ezt szeretnénk eladni. A 4. emeleti lakás tulajdonosa szeretné bővíteni lakását a padlástér rovására. A vevő a teljes jelenleg beépítetlen padlástért venné meg, neki nem adna belőle. Ezért a lakó minden eszközzel meg akarja akadályozni az eladást, vagy legalábbis beleszólni, hogy mi legyen ott mellette. Kérdezném, hogy erre tényleg joga van? Ennyire védi őt a jog? Köszönettel.