Ingatlanügyek


matthiasi # 2014.08.10. 07:42

Gyakorlatban a hirdetésekben majd mindig berendezett lakásokat kínálnak eladásra.

Elviekben ha nem hívják fel a figyelmet erre, lehet ragaszkodni a bútorokhoz is különben megvalósul a megtévesztés tényállása.
Már magában a bútoros bemutatás is egy jóindulatú megtévesztés.

A bútorokkal takarják el a lakás rútságát, akár a hajdani mennyasszonyok.

matthiasi # 2014.08.10. 07:35

ezek olyan berendezések, amelyek az ingatlan alkotórészei.” írja KBS. Már amelyik.

Ezek azért inkább bérleményeknél merülnek fel.

Meglepő és meredek kérdések szoktak elhangzani. Pl. hogy színes tv van é ? Van ha hozzák, vagy hogy hűtő van és . Na ez már határeset.
én a kiadáskor általában a konyhát tűzhellyel beépített szekrényekkel meleg víz szolgáltatással adom ki. A hűtő csak ráadás.
Bérbeadott lakás nem szálloda nem panzió.

Hogy mi van benne az megállapodás kérdése.
van aki 2 db sportszatyorral ( haladjunk a korral - guruló bőrönddel ) érkezik van aki teher autóval. és van aki egy 30 eft-os bérleménynél a színes tv-t és az internetet hiányolja.

matthiasi # 2014.08.10. 07:25

Györgyi1982 !

Elvileg mindent vihetsz amennyiben megegyeztek az elvitelben.
Hogy mi van egy eladandó ház tartozékai között az nagyon relatív. de már a hirdetéskor a szemlén meg kell jegyezni mi a dekoráció , mi a a tartozék.

Ha erről nem esik szó még egy utolsó váza is a lakáshoz tartozik.

MajorDomus # 2014.08.08. 22:44

Amit Kbs írt, az a lényeg, a rendeltetésszerű használat, az meg szigorúan ajánlott, hogy a szerződés rögzítse mi marad és mi nem.

Györgyi1982 # 2014.08.08. 16:21

Köszönöm szépen! Igen, valami ilyesmi válaszra számítottam.

nanemaaa # 2014.08.08. 10:00

Úgy gondolom, hogy azok, amelyek a helyiség rendeltetésszerű használatához szükségesek és beépítettek, azok a lakás részét képezik. Ezek alapján a tűzhely, a mosogató tálca és vízcsapok (gondolom beépített konyhabútor része) mindenképpen. A szagelszívón és a mosogatógépen már el lehetne gondolkodni.
Hallottam már olyanról is, hogy az eladó a birtokba adás előtt (de a szerződés után) még a villanykapcsolókat is leszerelte, a lakást teljesen csupaszon, gyakorlatilag lakhatatlanul adta át a vevőnek. Nagy cirkusz lett belőle.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.08. 09:49

Jobb lett volna róla kifejezetten rendelkezni a szerződésben. Utólag biztosat mondani senki nem fog tudni neked. (Egyébként szerintem ezek olyan berendezések, amelyek az ingatlan alkotórészei. De biztos sokan vannak, akik másképp gondolják.)

Györgyi1982 # 2014.08.08. 09:09

Kedves Fórumozók!

Remélem jó helyre teszem fel a kérdésem, és elnézést, ha esetleg már hasonló szerepelt, sajnos nincs időm mindet átolvasni.
Eladtam a lakásom, és azt szeretném tudni, hogy mi számít tartozéknak, mit kell mindenképpen itt hagynom a vevőnek. Beépített szekrény a konyhában és a fürdőszobában van, ezeket természetesen hagyom, engem inkább a konyhában lévő gépek érdekelnének (tűzhely, páraelszívó, sütő)Ha maradnia kell természetesen hagyom, de ha nem muszáj vinném az új lakásba. Ezekről külön az adásvételi szerződésben nem rendelkeztünk, illetve szóban sem hangzott el. Véletlenül sem akarok belőle vitát, ezért szeretném tudni, hogy vihetem-e vagy sem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

MajorDomus # 2014.08.07. 21:16

Nem tudom, mert ez a te szakmád,
De én ezt tenném.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.07. 20:31

Te csak tudod.

MajorDomus # 2014.08.07. 20:27

Már bocsi, de van szerződésed a pénz ajándékozásáról?

Egyébként nyugodtan jelöld meg az ügyvédet tanudnak.

Annál hatásosabb érv nem kell a bizonyításnál, mint amikor a férjed nem oldja fel a titoktartás alól!

ObudaFan # 2014.08.07. 05:36

Az ügyvéd csak akkor tehet tanúvallomást, ha valamennyi érdekelt fél a titoktartást feloldja. Jelen esetben tehát a férjed el tudja érni, hogy ne tehessen vallomást.

meredisz123 # 2014.08.07. 04:27

ÜdV!Köszönöm az eddigi választ.

Olvastam,hogy mi számít közös és külön vagyoni tárgynak.
Mivel nem keletkezett közös vagyon az egy hónap házasság alatt,természetesen a férjemnek a különvagyonából kellett valamit értékesítenie,hogy ki tudja fizetni a közös részét.

De az ügyvéd,aki írta az ajándékozási szerződésemet,hogy a szüleimtől pénzt kapok az én részem kifizetésére és ő szem és fültanúja volt,sőt a bankba is elkísért bennünket,mert a közösen vásárolt házon hitel volt és ott kellett befizetni az egész összeget.

Nos a kérdésem az,hogy ezt azért elfogadja a bíróság?
köszönöm

MajorDomus # 2014.08.06. 21:57

Valahonnan csak betették a párna alá a pénzt!
A tanu vallomásuk mellett, a pénz meglétét is bizonyítani kellene, az adott időpontban

ingatlan terh # 2014.08.06. 15:17

Tisztelt Fórumozók, Ügyvéd úr !
Az lenne a kérdésem, hogy ha a Édesanyám tulajdoni lapján elidegenítési és terhelési tilalom van bejegyezve öröklési szerződés miatt a javamra, akkor és vagyok a tulajdonos vagy haszonélvező? Én csak örökös szeretnék lenni. A lakás tulajdonosa szerintem továbbra is Anyukám.
Köszönöm szíves segítségüket

ObudaFan # 2014.08.05. 21:20

Hát, akkor kezdj el gondolkodni, hogy ki mindenki tudná ezt tanúsítani. A szüleid nyilván, de nem ártana rajtuk kívül is valaki.

meredisz123 # 2014.08.05. 21:05

Az adásvételi szerződésben nincs sem a részemről,sem a részéről feltüntetve az,hogy bármelyik fél a különvagyonát használta volna fel a kifizetéshez.
Csak az,hogy közösen vásárolt ingatlan.
Mivel csak 1 hónapja voltunk törvényes házasok,így az együtt élés alatt nem keletkezett annyi pénz,ami bizonyítaná a közös vagyont.Így a férjem természetesen a különvagyoni földjét és garázsát adta el,hogy az ő 50%át ki tudja fizetni.

Az én részemhez a szüleim adták a pénzt.

De ő átvariálta az egészet..és mivel a szüleim a nem járatták át a pénzt a bankon keresztül(csak párna alól)vették ki ezért ő azt akarja bizonyítani,hogy az egész házat a különvagyonából vette meg.

MajorDomus # 2014.08.05. 20:49

És azt sem, hogy megbízást adj neki!

Az lenne a legokosabb, de minél gyorsabban.

ObudaFan # 2014.08.05. 20:12

meredisz123

Bizonyítékokat összevetni, értékelni így, interneten keresztül nem igazán fog senki. De ha benne van abban az adásvételi szerződésben, amit ő is aláírt, hogy a különvagyonodból volt, az egy igen erős bizonyíték. Sőt, mivel az egy ügyvéd által ellenjegyzett okirat, a szövegezésétől függően még akár az is felmerülhet, hogy az a kikötés nem tekinthető-e valamilyen módon házassági vagyonjogi szerződésnek. Mindenesetre azt azért szerintem nem fogod megúszni, hogy az iratokat megmutasd ügyvédnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.05. 19:40

Nem neked válaszolt.

meredisz123 # 2014.08.05. 19:34

Üdv!
Köszönöm a választ,de nem igazán értettem meg.
(lehet én nem írtam elég érthetően)
Tehát a szüleim kifizették az én részem,de az én nevemre lett bejegyezve az 50%tulajdoni hányad.

Most a váláskor már a férjem kitalálta,hogy mivel ő sokkal több pénzt tudna bizonyítani papírokon keresztül,kitalált egy olyan dolgot,hogy az én szüleim nem fizettek semmit....ő fizette ki az egész házat."én pedig ígéretet tettem,hogy majd később,ha eladom a különvagyoni lakásom,ezt az ő részére rendezni fogom.

Ezzel a hazugsággal szeretné elperelni a ház rám eső felét.

A kérdésem az,hogy ezt elhiszi-e a bíróság?
Hogy eddig nem akarta ezt érvényesíteni,csak most,hogy válásra került a sor.

MajorDomus # 2014.08.04. 21:22

A szüleid illetékmentességgel neked ajándékozhatják. Marad a telekmegosztás, az ügyvéd és a bejegyzés költsége.

meredisz123 # 2014.08.04. 20:34

Tisztelt Fórumozók!Ügyvéd Úr!
2008 tavaszától éltünk élettársi kapcsolatban a párommal.2011.júliusában született meg gyermekünk.Novemberében össze házasodtunk és decemberben vettünk KÖZÖSEN egy családi házat.
2013-ban a férjem beadta a válást.

Az,hogy ő ki tudja fizetni az ő részét eladta a különvagyoni garázsát és pár hektár földjét.
Az én részemet pedig a szüleim állták(párna alól).
Az adásvételi szerződés így is lett megírva és a földhivatalba is így van bevezetve:50-50%arányban tulajdonosok.

Nos,most jön a csavar!!!
Azt állítja a férjem a bíróságon,hogy az én apukám semmit sem adott.Az egész házat ő fizette kis a különvagyonából.
Mert még 2012.január 12-én adott el földet.
Elment a vevőkhöz és kért egy olyan papírt,hogy írják alá,adtak neki előleget és abból lett kifizetve a ház.
Elég korrupt a férjem!Mindenre képes.

MIT TEHETEK????????????????????

ingatlan terh # 2014.08.04. 20:17

Tisztelt Fórumozók

Az lenne a kérdésem, hogy ha a Édesanyám tulajdoni lapján elidegenítési és terhelési tilalom van bejegyezve öröklési szerződés miatt a javamra, akkor és vagyok a tulajdonos vagy haszonélvező? Én csak örökös szeretnék lenni. A lakás tulajdonosa szerintem továbbra is Anyukám.
Köszönöm szíves segítségüket

LillaAndrea # 2014.08.03. 14:36

Jó napot!
Remélem tudnak segíteni az alábbi problémámmal kapcsolatban:
A nevemre szeretném iratni a szüleim telkének egy részét ( igen nagy telek így gond nélkül leválasztható belőle egy külön bejáratú telek) természetesen a szüleim nem kérnének érte pénzt, így milyen költségekkel kell számolnom? ( a telek belterületi, és lakóházat szeretnék majd építeni rajta)

Segítségüket előre is köszönöm!!!