Ingatlanügyek


wers # 2013.11.26. 08:29

Kedves Mákoska!
s.o.s rá kellene csatlakozni, arra a szennyvíz vezetékre, mert a talajterhelési díj, amit az önkormányzat ki fog számlázni, sokkal magasabb lesz.

bartaldora # 2013.11.26. 08:17

igazából ezt én csak érdeklődésként kérdeztem, de amúgy tudtam ezt. az megoldás lett volna, ha eladja az ingatlant?

SolnesM # 2013.11.26. 07:18

bartaldora !
Nyilván a házon van un. jelzálog , tehát mehet az akár többször új tulaj kezébe az adósság marad.

SolnesM # 2013.11.26. 07:15

mákoska !!
Ez igaz ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.26. 06:15

Azért, mert az fedezetelvonó ügylet, és az új tulajdonosnak is tűrnie kell, hogy a hitelező kielégítsék az ingatlanból.

Szufla # 2013.11.26. 05:50

Tisztelt Címzett!

Olyan kérdésem lenne, hogy 2006.03.06-án vettem első lakásomat adósság nélkül, mint egyedüli vevő. Utánna nősültem 2007 augusztusában majd 2007 és 2010-ben született kettő gyermekünk. 2011-ben vásároltunk egy családi házat ahol szintén Én voltam a vevő amin van egy kevés adósságom.
Az lesz a kérdésem, hogy igénybe tudom -e venni a feleségemmel az államilag támogatott szoc.pol kedvezményt.

Üdvözlettel: Szabolcs

bartaldora # 2013.11.26. 05:25

Merthogy attól az adósság megmarad attól, hogy más nevén van.

gerbera317 # 2013.11.25. 21:47

Összeállt a kép: Maminak banki tartozása van, az autót már el is árverezte a végrehajtó, az ingatlant is lefoglalta. A kérdés pedig az, hogy akkor is elárverezik-e, ha közben Mami elajándékozza az ingatlant. A válasz: Igen.

bartaldora # 2013.11.25. 20:25

Azt nem írtam még, hogy az ingatlanon egy autóból kifolyólag lett teher, adósság, amit szintén lefoglalt a bank, és már állítólag el is árverezett. Az autó édesanyám nevén volt, és szeretné megmenteni a házat úgy, hogy más nevére íratja rá.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.25. 20:18

Pardon?

bartaldora # 2013.11.25. 19:34

Tisztelt Fan!

Szeretnék érdeklődni olyan üggyel kapcsolatban, hogy van egy ingatlan édesanyám nevén, és most kapott egy levelet, miszerint lefoglalja a bank a házat, amiben lakik. Ezt az ingatlant saját kezüleg építették, még a '80-as években. Olyan kérdésem volna, hogy ilyen esetben, ha lefoglalja a bank a házat, akkor is elviszi a bank, ha más nevére van iratva?
Válaszukat megköszönöm!

Bartal Dóra

mákoska # 2013.11.08. 14:34
Kedves ! Ismételten segítségért fordulok Önökhöz. Egy ismerősöm ingatlanáról van szó.A Főv. Csatornázási, Művek felé 2012.06.-tól fizet szennyvíz elvezetési díjat, viszont nincs rákötve a hálózatra, csak a telekig van behozva.Sajnos figyelmetlen volt és a többi díjjal ( víz stb. ) ezt befizette.Ennek tisztázására bement a Csatornáz. Művekhez, ahol azt állították, hogy márpedig rá van kötve a hálózatra, mivel ezt az ismerősöm nem ismerte el, mert tudta hogy nincs, így vizsgálatot kért a csatornázási művek.Ezen nyilatkozaton az van hogy " az ingatlan nincs bekötve a csatornahálózatra azonban a FCSM számláz. Helyszíni vizsgálatot kérnek" ezt aláírta mint nyilatkozó.A kollegák kint is voltak és megvizsgálták, az eredmény az, hogy nincs rákötve. Kapott nemrég egy levelet tőlük csekkel együtt, hogy fizesse be a vizsgálat díját 68453
  • ot. Ezt nem tartjuk jogosnak, mivel ők nem hittél el hogy nincs rákötve a csatornára.Mi ilyenkor a teendő.? Illetve visszakaphatom a pénzemet amit idáig csatorna díjként fizettem be 2012.06-tól? Köszönettel Gé
Janos70 # 2013.11.06. 07:32

Kedves ObudaFan! Az a baj, hogy a barátom a közjegyző előtt már négy évvel ezelőtt elfogadta ezeket a zártkerti ingatlanokat a hagyaték részeként és megörökölte. Utólagosan hogyan tud megválni tőle? Köszönettel: János

ObudaFan # 2013.11.05. 21:04

Janos70

Ha az örökösként érdekelt a hagyatéki eljárásban az általa öröklés, halál esetére szóló ajándékozás, dologi hagyomány jogcímén megszerzett a mezőgazdasági termelés célját szolgáló föld, a hozzá tartozó berendezés, felszerelési tárgyak, állatállomány és munkaeszközök öröklését a Magyar Állam részére felajánlja, azt elfogadottnak kell tekinteni. Ilyenkor a közjegyző a hagyatékot ajándékozás jogcímén a Magyar Államnak adja át az örökös öröklés jogcímén történő közbenső jogszerzésének megállapítása mellett.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.05. 19:32

Mindig kell.

kreta16 # 2013.11.05. 19:29

Kedves Szakértő!

Belterületi beépítetlen területnél kell az elővásrlási jogosultak lemondó nyilatkozata?

Választ előre is köszönöm!

Laca_ecf # 2013.11.05. 18:24

Kedves Fórumozók!

Remélem tudtok segíteni.
A kérdésem: kerítéssel körbezárt területen lévő ház mellé épített, cseréppel fedett, részben korláttal ellátott földszinti terasz az ingatlanhoz tartozó helységnek számít-e?
Innen loptak el egy lezáratlan kerékpárt. Biztosító miatt kérdezem, mert szerinte nem az és ezért nem akar fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.05. 17:40

Az állam nem válogathat. El kell fogadnia.

Zöldövezeti11 # 2013.11.05. 17:33

Janos70 !
felajánlani lehet.

Kérdés elfogadják é ?

kreta16 # 2013.11.05. 16:23

Kedves Fórumozók!

Belterületi beépítetlen területnél kell az elővásrlási jogosultak lemondó nyilatkozata?

Választ előre is köszönöm!

Janos70 # 2013.11.04. 06:47

Kedves Szakértők! A barátom édesapja négy éve elhalálozott és a barátom az örökség részeként két zártkerti ingatlan töredék hányadát is megörökölte (rét, legelő, egyébként szőlő volt rajta). Nem foglalkozik földműveléssel és a többi tulajdonostárs sem tart rá igényt. Fel tudja valamilyen módon ajánlani a Magyar Államnak? Köszönettel: János

radics13 # 2013.10.28. 13:51

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a kapunk 2m-re van a közuttól,és a kettő között meg autóbeálló van kialakitva.A kérdés az hogy az közterület-e vagy magánterület?ezt hol tudom biztosra megnézni,földméretést nem szeretnék,mert elég költséges lenne...

szsuzs # 2013.10.28. 09:24

ide nem másolnám be, de szívesen átküldöm...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.28. 06:11

Látni kellene a szerződést, mit barkácsoltatok össze.

szsuzs # 2013.10.27. 23:19

a problémám a következő:
telkünk egyik felét, amin a ház is van 3 éve megvette egy ügyfél, a másik felére 5 évre opciós szerződést kötöttünk. a vételár a tárgyévben X ft, és minden évben 200000 Ft-al nő az ára. amennyiben nem veszi meg, 5 év után jár az 5x200 e ft, mint bérleti díj. ez alatt az időtartam alatt ő húzza a hasznait és viseli a terheit szerződés szerint. most úgy néz ki, hogy pénz áll nála a házhoz, kvázi 2 évvel korábban tudna fizetni, viszont elvárná, hogy a 2 évre járó elmaradt kamatával csökkentsem a vételárat, plusz még a telekre költött egyéb költségeit is velem szeretné kifizettetni. ebbe nyilván nem megyek bele, de nem is ez a kérdés.ötleteket várnék, hogy mi az amit pozitív haszonként számszerűsíteni tudok és ütköztethetnék az ő "elmaradt kárával", ami ugye a kamat.
azt pl tudom, hogy ha nem vesz ingatlant 1 éven belül abból a pénzből, amit most kap, 1 év után a telek vétele vagyonszerzési illeték alá esik. nem tudom pl hogy számszerűsíthető, hogy ő viszont 2 évvel korábban 1/1-es tulajdonossá válik...pl 2 évvel előbb kerül ki az adófizetés kötelezettsége alól. egyáltalán, ha házas telekként értékesíti, itt telekként, vagy lakóingatlanként jelenne ez meg? van vmi ötlet, hogy hogyan tudnám azt, hogy ő 2 évvel előbb birtokba kerül, és ezen az ügyleten nyer az ő kamatával ütköztetni? köszönöm!