Ingatlanügyek


kaméleon # 2013.01.18. 15:42

Azért ne turbózzuk már fölöslegesen, további fikciókat színezgetve! Tanácsot kértek, nem bosszantást.

matthiasi # 2013.01.18. 14:49

H. ! Mennyi lenne a bére egy ilyen ingatlannak a szabadpiacon ??
Nem tudjuk mert nem ismerjük, de van egy díja. Ebből le kell vonni a férjed részét, ami ugye csak egy negyed, a maradékot meg kell szorozni 12 x és az évek számával. Mennyi ideje laktok ott ??
Nos ez megvan : „gyermekeinek épített családi házat 2002 -ben azóta ott lakik és a lánya gyermekei a tulajdonosok. A közös ingatlant mi újítjuk fel a férjemmel ,mi álljuk a költségeket a ház rendbe hozásához, nyílászárók csere stb...,de 2013.január 7-én írásban tájékoztattuk mindkét tulajdonost hogy a ház további felújításra szorul és a költségek kifizetését tulajdoni hányadban

Az akárhogy nézzük 11 év, legyen csak 10 év. A lakbér sötét ló, legyen 60 eft, ebből le a saját egy negyed, az 45 eft /hó az 10 év alatt 12 x 45 eft x 10 = 5,4 millió. Mint írtad a számlák félre vannak rakva, így van összehasolítási alapod , hogy mérleg merre hajlik. Ha már felszólitottátok a két nem fizető társtulajt. Sőt az adózási kötelességéről is beszélsz, azt rá kell bizni a pénzt kapóra !!
A papa mint tulaj és haszonélvező rendelkezik annak hasznaiból, így azt elkölthette volna barátnőre, adriai nyaralásra stb, de nem költötte, mivel nem szedett hasznot.

Egyáltalán minek lakni egy felújításra szoruló házban ??
Azt el kell hagyni, maj eldöntik a tulajok, hogy mit akarnak vele !!

matthiasi # 2013.01.18. 14:31

hidiandi71 !
És modelezzük tovább a helyzetet.
Ki sem kell tenni benneteket egyszerűen meghirdeti eladásra a házat (igaz csak az ő részét adhatja el, de azt akár bagóért is ) Jön egy piréz család ( 9 fővel), megveszi és az majd kitesz benneteket !!
Nyilván a másik testvér és a férjed akarat is kell ehhez, de hanincs jöhet az árverés.
Akkor meg sok pénzt se láttok.
Jobb a béke és a helyzet reális felmérése !!!

matthiasi # 2013.01.18. 14:25

hidiandi71 !
Ha a papa olvasná a beírásod juszt se költözne hozzátok !!
De nem is kell kizárni benneteket az öröklésből. El is adhatja a tulajdonát, aztán nincs mit örökölnötök !!
Még a köteles részt sem mivel nem lesz !!

kaméleon # 2013.01.18. 11:56

Kedves hidiandi,
Igazad van, a költségekből – bizonyos szabályok szerint – a többi tulajnak is ki kell vennie részét. De, be kell látnod, hogy ha a haszonélvező tulajjal akaszkodsz össze, és ő rossz néven veszi (akár joggal, akár nem), te húzod a rövidebbet. Tehát, lehet puhatolódzni, kérni, de ha nemet mond, akkor halasztani kell, és más utat kell találni a költségek visszaszerzésére.
Itt, családdal, a keménykedés csak ront a helyzeten. Fel kell mérni, kinek milyen lehetőségei vannak, ha nálad nincs adu, akkor bizony visszavonuló, és békülés, ahogy kbs írta.

A használati díjon nem kell mérgelődni, rossz felvetés volt. Viszont, a papa megteheti, hogy pl., akár az egész házat kiadja bérlőnek. Ebben az esetben, csak ahhoz lenne jogotok, hogy amennyiben annyit fizettek neki, amit a bérlő is megadna, ti lehettek a bérlők. Saját tul. ide, vagy oda. Tehát, máshogy nevezné, de kérhetne pénzt. És, az is igaz, hogy ha túlfeszítitek a húrt, valóban csak 1/8-ad lesz az örökség. Mérlegelni kell, valamit valamiért.

Mi úgy tudjuk,hogy ha az anyai részt megkapja a férjem akkor kell elhagyni a házat.
A haszonélvező rendelkezik vele, ha akar, kirak bármikor.
(Az ügyvédtől ne a támadáshoz kérjetek segítséget, hanem inkább ahhoz, hogyan lehetne háború kirobbantás nélkül elérni, hogy valamikor azért a többi tulajdonosra jutó ráfordításaitok összegéből visszajöjjön vmi.)

hidiandi71 (törölt felhasználó) # 2013.01.18. 11:24

Ha nem is kell adózni a lakáshasználati díj után,de lezárni csak abban az esetben lehet a szobákat a másik tulajdonosnak ha megfizeti a fűtés költségét a tulajdoni hányada szerinti részben./állag fenntartás miatt/.
Az öröklésből csak úgy zárhat ki valakit ha ügyvéd előtt intézi és nem követel ápolást gondoskodást,eltemettetést attól a személytől akit kitagad.Igaz????????????
Közös ingatlannál minden tulajdonosnak " KUTYAKÖTELESSÉGE" fizetni az állagmegóváshoz szükséges költségeket.Pl: kémény tönkre megy,cserepek lehullanak a tetőről,a falak elrepednek, a csatorna leszakad ,a padló burkolat tönkre megy süllyedt töredezett 30év alatt,stb... stb.. ilyen probléma.
Ezt nemcsak azoknak a tulajdonosoknak kell fizetni aki benne lakik hanem aki az ingatlan eladásnál "tartja a markát" a kifizetésre.
Lakáshasználati díjat az kérhet akit kitagadnak a lakásból márpedig a mi Papánk nyugodtan jöhetne velünk lakni legalább látná az unokáit !!!Sőt a sógornő is!Ezt ügyvéd közölte velem az előbb!!!!!
Azért várom a hasznos tanácsokat még!!

hidiandi71 (törölt felhasználó) # 2013.01.18. 10:41

Köszi a hozzászólást,de nem kötötöttünk semmilyen szerződést a Papával amikor beköltöztem a férjemhez mert a férjem mindig is ott lakott és én , oda született két kisgyermekünk is. A Papát hívtuk is és hívjuk is ,hogy lakjon velünk mert ez az Ő tulajdona is együtt fizessük a költségeket.Ja, és mi annak fejében újítottuk fel a házat ügyvéd előtt kijelentette, hogy a mi két kisgyermekünknek ajándékozza az Ő tulajdoni részét és haszonélvezete megmaradna,de meggondolta magát a lánya befolyása miatt és írásban nem csak szóban nyilatkozott. Mi úgy tudjuk,hogy ha az anyai részt megkapja a férjem akkor kell elhagyni a házat.
A lakáshasználati díjért pedig ADÓZni is kell minden Magyar állampolgárnak úgyan úgy haszonjövedelemnek számít mint az albérleti díj erre törvény van ezért az előző hozzászolás nem tűnt alapvetően jogosnak nem felel meg a polgári törvénynek.

wers # 2013.01.18. 07:07

Borzos!
Olvasd végig a szerődésed. Ha csak akkor kell jutalékot fizetned, ha ez a közvetítő által adod el az ingatlant, nem oszt, nem szoroz fel mondod-e a szerődést. Ha nem hoz vevőt, pénzt sem lát, viszont te köthetsz szerződést akár húsz ingatlanossal is egyidőben. De csak úgy szerződj, hogy akkor fizetsz jutalékot, ha ő hozza a vevőt.
Amit viszont fizettél neki, azt buktad.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.18. 06:55

Kérdezd meg: "érdekel"! :P

MajorDomus # 2013.01.17. 21:47

ez nagy igazság.

de mennyi munkanélküli ügyvéd lenne ezáltal?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.17. 16:02

A szerződésen a megkötése előtt célszerű elgondolkodni, nem utána próbálni "fogást találni" rajta.

Borzos # 2013.01.17. 15:59

Tisztelt Szakértők!
Érdeklődni szeretnék, hogy
Létezik-e olyan, hogy ingatlan felmérési költség címén egy ingatlanközvetítő cég előre felvesz készpénzt. A felmérés abból áll, hogy megnézi a házat, és fényképeket készít...Ennyi erővel minden ingatlanos felvehetne valamennyi pénzt, ha kijön, és megnézi, mivel kell később dolgoznia. Ráadásul ez a pénz elvileg csak akkor jár vissza, ha az ingatlanos eladta a házat, és akkor a vételi árból ezt leszámítja.
Egy ingatlanos azt állítja, hogy hirdeti az ingatlant, de az ő általa megadott oldalakon sehol nem lehet megtalálni, sem ár, sem hely, sem kép szerint.
Egy Megbízási Szerződést úgy módosítanak (kizárólagosra), hogy csak áthúzzák rajta a közvetítői díj százalékát, ami ez esetben kevesebbre változott. Nem úgy kellene, ha hivatalos papírt írunk, hogy javította+aláírás?
Áprilisban lett megkötve a szerződés, de azóta nem hozott egyetlen érdeklődőt sem, és csak akkor lett hirtelen valaki, amikor mi kerestük őt (szerintünk ilyenkor hirtelen talál egy "ál érdeklődőt", aki arra jó, hogy megmutassa, hogy ő igenis dolgozik).

Ő ezen idő alatt csak a mostani szerződés megszakítás felmerülése esetén hívott csak minket, egyébként nem.
Hogyan lehet az ilyeneket jogilag megfogni? Azt ugyebár nehéz bizonyítani,hogy ide nem hozott senkit. A szerződés megszakításához elegendő az, hogy mi írunk egy papírt, hogy felbontjuk a szerződést? Szerződés felbontásakor nem kell odaadni a mi példányunkat, ha jól tudom...
Ez az ingatlan felmérési költség nem jár vissza. Szóban ígérte, papíron viszont csak az eladás esetén adná vissza. Ezt megteheti? Kérem minél előbb válaszoljanak, mert nagyon fontos lenne.
Köszönöm.

Borzos # 2013.01.17. 15:59

Tisztelt Szakértők!
Egyszer már írtam, de akkor nagyon le volt állva itt a fórum, ezért újra feltenném a kérdéseimet.

Érdeklődni szeretnék, hogy
Létezik-e olyan, hogy ingatlan felmérési költség címén egy ingatlanközvetítő cég előre felvesz készpénzt. A felmérés abból áll, hogy megnézi a házat, és fényképeket készít...Ennyi erővel minden ingatlanos felvehetne valamennyi pénzt, ha kijön, és megnézi, mivel kell később dolgoznia. Ráadásul ez a pénz elvileg csak akkor jár vissza, ha az ingatlanos eladta a házat, és akkor a vételi árból ezt leszámítja.
Egy ingatlanos azt állítja, hogy hirdeti az ingatlant, de az ő általa megadott oldalakon sehol nem lehet megtalálni, sem ár, sem hely, sem kép szerint.
Egy Megbízási Szerződést úgy módosítanak (kizárólagosra), hogy csak áthúzzák rajta a közvetítői díj százalékát, ami ez esetben kevesebbre változott. Nem úgy kellene, ha hivatalos papírt írunk, hogy javította+aláírás?
Áprilisban lett megkötve a szerződés, de azóta nem hozott egyetlen érdeklődőt sem, és csak akkor lett hirtelen valaki, amikor mi kerestük őt (szerintünk ilyenkor hirtelen talál egy "ál érdeklődőt", aki arra jó, hogy megmutassa, hogy ő igenis dolgozik).

Ő ezen idő alatt csak a mostani szerződés megszakítás felmerülése esetén hívott csak minket, egyébként nem.
Hogyan lehet az ilyeneket jogilag megfogni? Azt ugyebár nehéz bizonyítani,hogy ide nem hozott senkit. A szerződés megszakításához elegendő az, hogy mi írunk egy papírt, hogy felbontjuk a szerződést? Szerződés felbontásakor nem kell odaadni a mi példányunkat, ha jól tudom...
Ez az ingatlan felmérési költség nem jár vissza. Szóban ígérte, papíron viszont csak az eladás esetén adná vissza. Ezt megteheti? Kérem minél előbb válaszoljanak, mert nagyon fontos lenne.
Köszönöm.

matthiasi # 2013.01.17. 12:54

Kovács_Béla_Sándor !

Jó tanács, reméljük megfogadják !!

matthiasi # 2013.01.17. 12:52

hidiandi71

Amikor beköltöztetek miben állapodtatok meg ??
Elviekben a papát illete volna meg a lakáshasználatdíj - hiszen haszon élvező .
Nyilván volt egy hallagatólagos megállapodás - ő rendelkezésetekre bocsájtja lakást, ennek fejében Ti fenntartjátok.
Most ti valamiért ezt a megállapodást felrúgtátok. Vagy nem éer meg vagy nincs reális szemléletetek. Mi van ilyenkor ? Hát egy számotokra előnytelen üzeletből ki kell szállni !!
Apropó azok a felújítások tényleg elkerülhetelenek ??
Mi a fenének kell a máséba beruzázni ??

Szerintem ha tovább feszítitek a húrt még rosszul is járhattok. Pl. A papa a túl. részét az a fele ház, eladja pl. vagy kizár bennetet az örökségből. Ugye a leendő örökség a felének a fele az az 1/4. Nos itt titeket csak az un . köteles rész illett, azaz ennek a fele. Tehát a mamától örökölt 1/4 -hez nem 1/4 jön hanem csak 1/8.
Így majd valamikor az ingatlannak nem a felét tulajdonoljátok , hanem csak a 3/8 - át.
De ha a papa 98 évig él a szerető unokái körében, ez az idő is csak soká fog bekövetekezni !!

matthiasi # 2013.01.17. 12:32

hidiandi71 !

és mi lesz költségekkel amit a házra költöttünk?

Levonjátok a bérleti díjból és vagy kaptok még valamit vagy még fizettek !!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.16. 17:39

ami kábé olyan mint ha hitelt vennénk fel
Nektek olyan - az eladónak nem. Hiszen, ha bankkölcsönt kapnátok, akkor egyben, most fizettek neki. De ha neki is megfelel, akkor meg lehet oldani. Szerződéses szabdság van.

marinkopisti # 2013.01.16. 17:29

Üdv !
Segítséget szeretnék kérni lakásvásárlási ügyben . A lakást több mint egy éve béreljük s felmerült a tulajban hogy eladja nekünk . Na de én jómagam nem kaphatok hitelt koktélbár miatt s feleségem sem mert ugye adóstársként kénytelen lenne bevonni a hitelbe engem is . Nos mi feldobtuk a labdát mi lenne ha szerződésbe foglalva havi törlesztésbe fognánk s mit tudom én havi 70 et csengetnénk 10 évig ami kábé olyan mint ha hitelt vennénk fel (hitelkalkulátorok alapján)
Milyen lehetőség lehetne erre szerződésileg s van e valakinek hasonló tapasztalata ilyen ügyben ?

Köszönöm előre is !

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.15. 13:15

ost meg apósom azt találta ki,hogy hagyjuk el a házat mert Ő lezárja a fele részét,de nem fog ott lakni.
Akár az egésszel is megteheti. Ezzel a veszéllyel az előtt kellett volna számolni, mielőtt követelőzni kezdtetek.

Szvsz vigyetek neki egy üveg jó pálinkát, és béküljetek.

hidiandi71 (törölt felhasználó) # 2013.01.15. 12:43

Tisztelt Mindenki!

Közös tulajdonú ingatlanban lakom férjemmel és gyermekeinkkel.A férjem anyai öröksége 1/4 rész a házból.
Sógornőm 1/4 része is anyai örökség. Apósom tulajdonos 1/2 részben és özvegyi haszonélvezettel rendelkezik. Apósom nem lakik velünk a sógornőm gyermekeinek épített családi házat 2002 -ben azóta ott lakik és a lánya gyermekei a tulajdonosok. A közös ingatlant mi újítjuk fel a férjemmel ,mi álljuk a költségeket a ház rendbe hozásához, nyílászárók csere stb...,de 2013.január 7-én írásban tájékoztattuk mindkét tulajdonost hogy a ház további felújításra szorul és a költségek kifizetését tulajdoni hányadban fizessék meg vagy adjuk el az ingatlant.Mi hirdettük idáig,de nincs vevő.Ők nem akarják kifizetni a férjemnek járó anyai részt sem,de a kölségekhez sem járulnak hozzá most meg apósom azt találta ki,hogy hagyjuk el a házat mert Ő lezárja a fele részét,de nem fog ott lakni.
Kérdésem az hogy ilyen esetben mit tehetünk a vitát elszeretnénk kerülni,de megegyezni sem tudunk se így-se úgy nem jó nekik.
Köszönöm a választ!
Kérdésem az hogy ilyen esetben jogos a kilakoltatás és mi lesz költségekkel amit a házra költöttünk?Papírokkal, számlákkal, fényképekkel tudjuk igazolni.

ObudaFan # 2013.01.10. 22:05

A haszonélvező átépíteni azért nem jogosult az ingatlant a tulajdonos hozzájárulása nélkül, de a tulajdonos a haszonélvező hozzájárulása nélkül meg nem jogosult az ingatlant használni.

Kirácska # 2013.01.10. 21:08

Át építették a kazánházat!Akkor ott legálisan lehet az engedélyünk nélkül sétálhat meg mehet össze vissza az ingatlanban egy vad idegen számunkra? De azt meg tehetik,hogy engem ki zárnak holott örököltem és oda vagyok bejelentve?!!A saját szobámba nem engednek be,mindig valaki haza kísér meg be jön velem,hogy ne jöjjenek nekem,vagy ne üssenek meg pedig család tag vagyok,ez így nagyon nem normális! :(

MajorDomus # 2013.01.10. 20:36

úgy hogy nem kérdezték meg.

az ingatlanba az költöztet be,akinek a haszonélvező megengedi.
ez a joga viszont csak a hsszonélvezettel érintett tulajdonra vonatkozik.

Kirácska # 2013.01.10. 18:27

Szóval akkor még az ismerősöm sem lakhat pár napig a szobámban?
Az a nagy baj,hogy engem is kitúrtak otthonról nem hinném,hogy az ismerősöm ott lakhatásába bele egyezne.
Semmilyen megoldás nem lehetséges?Volt,hogy engem sem akartak be engedi a házba rendőrt kellett hívni és ők mondták,hogy a barátomat sem zárhatják ki főleg nem engem!
És lenne még egy kérdésem ha van 4tulajdonos,hogyan tudtak valakit egy ideget oda bejelenteni a másik 2 tulajdonos beleegyezése nélkül és aláírása nélkül?
Legális egyáltalán?

Előre is köszönöm:
Kirácska

Sherlock # 2013.01.10. 17:51

Csak ha a haszonélvező megengedi.