Nem is szükséges személyesen felügyelni, nem terhel ezért felelősség.
Ingatlanügyek
Tisztelt Fórumozók,
Tanácsukat szeretném kérni egy ingatlan bérbeadás kapcsán.
Hosszabb időre külföldre költözünk a családdal, ezért tehermentes lakásunkat bérbe szeretnénk adni arra az időre, amíg távol vagyunk. A közvetítéssel megbíztunk egy ingatlanügynököt, aki egy korrektnek tűnő ügyfelet hozott. Viszont, a leendő albérlő helyzete zavaros számomra és addig nem írnánk alá a bérleti szerződést, míg néhány dolgot nem látok tisztán.
A kliensünk a még be nem jegyzett cége számára keresne székhelyet. Magánszemélyként venné ki a lakást, életvitel szerűen tartózkodna abban, de a céget is ugyanerre a címre jegyeznék be és a lakás egyben irodaként is funkcionálna. Tőlünk, mint tulajdonosoktól, írásos beleegyezésre volna szükség a hivatalos bejegyzéshez.
A kérdésem az volna, hogy abban az esetben, ha a cég aktivitása törvénybe ütközne a későbbiekben és eljárás indulna a tulajok ellen, bennünket, mint bérbeadókat milyen jogi felelősség terhel? Hogyan lehetne ezt a bérbeadást minél jogszerűbben elintézni? Hozzátenném, hogy a cég profilját illetően csak nagyon általános információkat kaptunk.
Végül is írásban adok engedélyt arra, hogy a cég a lakásunkban működjön és a külföldi tartózkodás miatt nem áll majd módunkban személyesen is felügyelni mi zajlik a tulajdonunkban, nem szeretnénk meglepődni.
Válaszukat köszönöm,
Sz.Á.
Tisztelt Fórumozók,
Egy Elmü ügyben szeretnék tanácsot kérni, tisztán látni.
A villanyóra jelenlegi állása:
01010199,8
Elmünél a nyilvántartás
1.016.000
2006. 06. 01-től,
(azóta csak fenntartást (negyedévi 1.422.- Ft-ot) fizet csekken a tulajdonos, ez egy tanyasi ingatlan)
Azt szeretném megtudni, hol a hiba.
Megjegyzem, az Elmünek írtam megkeresést, abban kértem, hogy az archívumból, irattárukból keressék elő a villanyóra szerelési lapot, a szerződést, a kifizetett számla összegekről szóló igazolásukat.
( idős embereké volt a ház, akik 2010-ben meghaltak) semmilyen számlát, bizonyítékot nem találunk.
DE: találtunk egy Megállapodást, 2004. február 28-i dátummal, melyen rögzítve van
10.166-os villanyóra állás.
(egy albérlő kiköltözése kapcsán)
Tehát a kérdésem az, mennyi a tartozás. Ebben szeretnék tanácsot, segítséget kérni,
Tisztelettel és nagyon szépen köszönöm. Marija
ÚÚÚÚÚ ügyvédbank. Csak kettőt olvastam vissza, de azt is kár volt. Óvatosan azzal a tanácsadással. Inkább csak olvasgass.
Tisztelt Sandrix!
Amennyiben az édesanyja a tulajdonos abban az esetben Ő rendelkezik az ingatlannal. Önöket jogilag az ingatlannal kapcsolatosan, amennyiben nem szerepelnek a tulajdoni lapon valamilyen formában semmilyen jog nem illeti meg.
Legalábbis valószínűleg. Mert a kérdésből pont a tulajdoni viszonyok inkább csak sejthetők.
Semmilyen jogai nincsenek. Ön nem tulajdonosa az ingatlannak, ha édesanyja nem adja el, akkor nem adja el.
Tisztelt Ügyvéd Úr!
Szüleim 1999-ben elváltak. Édesanyámmal maradtam két testvéremmel együtt. 2001-ben építettünk egy családi házat, melyre édesanyám szoc.pol. támogatást is felvett a három gyermekre. Érdeklődni szeretnék, hogy ezzel az ingatlannal kapcsolatban engem milyen jogok illetnek meg?
Öcsém és én azt szeretnénk, ha édesanyánk eladná, de Ő még nem akarja. Viszont Öcsém és én építkezni szeretnénk, de nincs meg hozzá a kellő tőkénk.
Tisztelettel: Varga Sándor
Tisztelt Hiddel!
Nem minősül birtokösszevonásnak, elvégre különböző helyrajzi számmal rendelkeznek.
Nem.
Tisztelt Ügyvéd Úr!
Egy rövid kérdéssel fordulok Önökhöz: a napokban szeretném eladni a tulajdoni részarányomat osztatlan közös tulajdonban álló táblában (szántó- és gyümölcsös művelésű), egy olyan magánszemélynek, akinek már van tulajdoni részaránya a táblában. (Rajtunk kívül még több tulajdonos van.)
Ez birtokösszevonásnak minősül, vagy sem?
Az 1995. évi CXVII. törvény, 1. számú melléklete 9.5.1. pontjában foglalt adómentesség okán kérdezem.
Köszönettel: Zoltán
Nem.
Üdvözlöm!
2008-ba a volt férjemmel vettünk egy családiházat amit a bank 100%-ba finanszirozott nekünk.A volt férjem a tulajdonos,én csak a kezese vagyok neki,nekem nincs munkám,a volt férjem csak feketén dolgozik,jelentős bevétele van,de nem fizeti a ház hitelét.Nekem ha bejelentett munkahelyem lessz ugye engem vesznek elő és vonják a fizetésemböl.Kérdésem az,hogy kilépphetek e a szerződésböl,hisz nekem 2 gyerek után tartásdijat kell fizetnem,egyedül nevelem a kislányomat,aki velem él.Mindenféleképp ki akarok lépni a szerződésből!!!!!!!!!
Akkor nyilván magadhoz válthatod.
Köszi a választ.
Egyik félnek, testvérnek sem lesz pénze. Kicsit lököttek nincs munkájuk, csak élnek a nagyvilágban.
Ha megveszed, mert a bent lakó tulajdonostárs nem él az elővásárlási jogával, bármikor kérheted a közös tulajdon megszüntetését. De ha akkor a bent lakó tulajdonostárs képes és hajlandó is lesz magához váltani a te hányadodat, akkor a bíróság valószínűleg inkább ezt a megoldást fogja pártolni, mint azt, hogy te vedd meg az övét.
Ha csak az árban lesz vita, azt a bíróság szakértő segítségével eldönti.
Sziasztok,
A következő kérdéssel fordulok hozzátok.
Adott egy családi ház, ami hagyatéki tárgyalás alatt van.
Az elhunytnak 2db fia van ők lesznek 50-50%-ban tulajdonosok.
Egymást nem tudják kifizetni, emiatt eladó lesz a ház.
Az egyik fiú örökös ott lakik, a másik nem.
Aki nem lakik ott (Sándor), az nagyon szeretne gyorsan pénzhez jutni, a másik fél (András) pedig jobban kitartaná a vételárat.
Az a kérdésem, hogy megoldható-e, hogy a Sándorral a hagyatéki tárgyalás után megegyezek, hogy az Ő 50%-át megveszem? Ekkor mi az esély, hogy András 50%-át is később én tudom megvenni? Azt tudom, hogy ha az enyém lesz a tulajdon x%-a, akkor elővásárlási jogom van.
Illetve milyen jogaim lesznek, ha az enyém lesz az ingatlan 50%-a?
Mi van akkor, ha ez után az András ott akar maradni és nem akarja eladni az Ő 50%-át? Vagy irreálisan magas áron akarja adni? Értelem szerűen meg szeretném venni a házat.
Köszi:
Krisztián
Az a kérdés, hogy ténylegesen különvagyon-e az az ingatlan. Ha az, akkor te csak szívességi lakáshasználó vagy.
Tisztelt Szakértő Úr/Hölgy!
Arról szeretnék érdkelödni,hogy 22 évet éltem együtt az élettársammal, de a hetekben hirtelen elhunyt. Az a ház, ahol eddig éltem az élettársam és az ö gyerekeinek a tulajdona, minden az ö nevükön volt. Azt szeretném tudni, hogy ennyi év együtt élés után van-e jogom onnan akármit is követelni, vagy tovább lakhatok-e a házban? A gyermekei megértöek voltak eddig, szívélyesen felajánlották, hogy ott lakhatok, de nem tudom ez meddig marad így. Kétségbe esésemben ez a kérdés fogalmazódott meg bennem. Sajnos a bejelentett lakcímkártyámon kívül semmilyen más hivatalos papír nem köt oda, végrendelet nem készült.
Segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Petrovszky Gyula
Tisztelt Szakértő Úr/Hölgy!
Olyan problémával állok szemben, hogy május közepétől van albérlőm, akiket szeretnék minél hamarabb elküldeni, mert nem fizetnek. Egy havi albérleti díjjal tartoznak. Szerződést nem kötöttünk, először úgy nyilatkozott a bérlő, hogy nincs szüksége rá, ezt később pedig már én nem erőltettem. Semmilyen irat nincs, ami bizonyítaná, hogy Ők (anya, egy nagy és két kiskorú gyermeke) albérletben laknak a lakásban. Erről csak szóbeli megállapodást kötöttünk. Szeptember 19-én személyes mentem el hozzájuk, hogy a problémát rendezzük, erről a beszélgetésünkről a tudtom nélkül a bérlő a telefonjával hangfelvételt készített. Ezen a napon kértem őket szóban, hogy szeptember 30-ig költözzenek ki és a fent említett elmaradásukat rendezzék. A mai napon (09. 24-én) ismét felkerestem őket, ekkor úgy nyilatkoztak, hogy nem költöznek ki, mert nincs pénzünk, ezért nekem nem tudnak fizetni, másik albérletbe nem tudnak költözni.
Milyen jogi, vagy nem jogi lehetőségeim vannak, hogy rövid időn belül kiköltöztessem őket?
Segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel: szpari7
kundri
Valószínűleg megtarthatjátok a foglalót és a földhivatal 6 hónap elteltével törli a széljegyet. De látni kellene a szerződést és ismerni a késedelem okait.
Kóbor angyal
A költségviselés szempontjából, ha az alperessel másként nem egyeztek meg, igen.
Tisztelt Fórumozók!
Megköszönném, ha valaki tudna válaszolni a kérdésemre.
Augusztus végén adásvételi szerződést kötöttünk egy ingatlanra, a határidő október 31-én jár le. A vevő hitelből szeretné finanszírozni a vételárat. Sajnos azóta sem került a hitelkérelem beadásra, a hátralévő idő pedig szerintem nem elegendő a hitel átfutására. Mi történik, ha a határidő lejár és nem akarunk hosszabbítani? Mi lesz a foglalóval? Mi lesz a széljegyes bejegyzéssel, ami nem tulajdonjog fenntartással került rá, hanem tulajdonjog bejegyzéssel, 6 hónapos felfüggesztéssel? Szeretnénk ugyanis minél hamarabb értékesíteni az ingatlant, nem szeretnénk megvárni a 6 hónapot. A bank gondolom nem utal a határidő után, csak ha módosítjuk az adásvételit.
Előre is köszönöm a választ.
Tisztelt Hölgyem/Jogász Úr!
Kérdésem az lenne,hogy pervesztesnek számít-e a felperes, ha az általa kezdeményezett közös vagyon megszüntetése(ingatlanról van szó) ügyében indított per leállítását ő maga igényli,és a bíróság be is szüntette a peres eljárást?
Köszönettel:
Kóbor Angyal
Az alábbi kérdése lenn az egyik hozzátartozómnak:
"Hosszú lejáratú lakáshitel-tartozással rendelkező lakástulajdonos vagyok.A lakás törlesztőrészleteit édesapám, mint kezes fizeti a bank felé, mivel jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok.
Ebben a lakásban az összes közüzemi számla az én nevemre, mint tulajdonos nevére érkezik.
Jelenleg nem ebben a lakásban, hanem egy albérletben élek, amely után mind bérleti díjat, mind pedig rezsiköltségeket fizetek.A tulajdonos, akitől bérlem az ingatlant, szeretné a nevemre íratni az albérletben található közüzemi szerződéseket, több, számára áthidalhatatlannak tűnő ok miatt is.
Többek között, ő külföldön él, ritkán jön haza Magyarországra, valamint vállalkozóként tevékenykedik, így az általam részére (bérleti díj)- illetve a szolgáltatók felé (víz, villany, gáz számla) történő befizetések után további adót kellene, hogy fizessen. Saját, itthoni rokonai nevére nem tudja a szerződéseket átíratni, mivel édesanyja itthon szintén vállalkozó, édesapja, akinek jelenleg a nevére érkezik a számla, elhunyt. Mind a tulaj, mind pedig az édesanyja szeretné legális úton elkerülni, hogy a kiadott albérlet után további adófizetés terhelje őket.
Én viszont szeretném elkerülni, hogy a fent említett tények ismeretében, ennél is rosszabbul járjak, azaz további anyagi terhet kelljen magamra vennem.
Tehát, a kérdéseim ezzel kapcsolatban:
- Milyen bérleti szerződést érdemes írni, amely esetleg mentesíthet engem vagy a tulajt, az esetleges további adók megfizetése alól?
- Nem ütközik-e bármilyen jogszabályba az, hogyha az albérletként használt ingatlan közüzemi szerződései is a nevemre kerüljenek, úgy, hogy egy másik lakás tulaja is vagyok egyben?
- Amennyiben nem, és sikerül azokat a nevemre átíratni, terhel-e valamilyen további fizetési kötelezettség a jövőben?
- Van-e olyan, amit esetleg kihagytam és az eljárás folyamán érdemes lehet rá odafigyelnem?
Válaszait és hozzáértő segítségét előre is nagyon szépen köszönöm!"
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02