Fórum ingatlanügyek újabb elöl     új hozzászólás

Ingatlanirodával kötött szerződés felmondása

Szomorú örökös #   2019.03.22. 08:08

drbjozsef

Ha "nem vagy megelégedve", ez valós ok, és ez a szerződésben is megtalálható, akkor aszerint felmondhatod.

Általában ilyen kitétel nem szokott lenni az ingatlanos szerződésben.
Azt mindig úgy kötik, hogy ők se járjanak rosszul és te se járj jól.
Balga dolog egyébként is kizárólagos szerződést kötni.
Célszerű úgy megkötni, hogy mellette bárki más is árulhassa.
Akkor túlzott belekötési lehetőségük nincs.

Tamara86 # e-mail 2019.03.22. 13:31

Sajnos ismerős által ismertem meg az ingatlanost és hittem neki a közös ismeretség miatt.A végletekig naiv tudok lenni.De igyekszem ebből kilábalni valahogyan.

Szomorú örökös #   2019.03.22. 18:37

Tamara86

Sajnos ismerős által ismertem meg az ingatlanost és hittem neki a közös ismeretség miatt.

Üzleti ügyekben nincs sógor, koma, jóbarát, rokon.
Ez egy alapszabály, szerintem fogadd meg a jövőben!

Szmiki1974 # e-mail 2019.04.25. 21:29

Tisztelt hozzáértők,

Én hülye kötöttem egy ingatlanirodával kizárólagos szerződést, a szerződésben szerepel, hogy különösebb indoklás nélkül felmondható mindkét fél részéről.
Persze a szokásos 1 évig nem adhatom el, a jutalék fele, stb jár nekik.

Gondolom olyanba nem mennének bele, hogy olyan papírt íratnék alá velük, hogy azért bontom fel a szerződést, mivel tojnak bárhol is hirdetni az ingatlant. Kb 2 hónapja SEHOL sincs meghirdetve, nagy ívben tojnak rá magyarul.

Valószínű ha eladom én az ingatlant, nem fizetek nekik semmit, beperelnek.
Csak mivel ők nem teljesítették a részükre kiszabott feladatot, így gondolom egy bíróság is másképp állna a témához....vagy tévedek? Gyűjtsek bizonyítékokat?
Tényleg sehol nem hirdetik, pedig a szerződésben szerepel, hogy kötelességük a legjobb tudásuk szerint a megbízó ingatlanát értékesíteni.
Köszönöm.

drbjozsef #   2019.04.25. 21:59

SzMiki,

Olvasd át ezt :

https://kuria-birosag.hu/…vi-hatarozat

A kizárólagosság önmagában nem semmisségi ok, de felmondás után - pláne, ha előtte nem dolgoztak a jutalékért semmit - nem jár nekik semmilyen jutalék, ez tisztességtelen feltétel.

Ha tud bizonyítani valamilyen költséget - kiment többször ügyféllel megmutatni az ingatlant, vagy ilyesmi - legfeljebb az járhat neki. De jutalék, az nem.

Mondd fel szerződés szerint, a nyavalygásukkal meg ne törődj.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

MajorDomus # e-mail 2019.04.25. 23:01

drb..
Köszönöm,ez hasznos..

Szmiki1974 # e-mail 2019.04.25. 23:27

Üdv József, nagyon köszönöm, nagy segítség!
Már csak az az egy gondom van, hogy a struccpolitikát alkalmazzák az ingatlanirodánál, vagyis elérhetetlenek, akivel a szerződést kötöttem, csak telefonon tudok értekezni, és sosem ér rá, de elszólta magát, felsőbb utasításokra nem vonhatja vissza a szerződést....szép, igaz?
Még jó, hogy a saját szerződésükben van ez leírva.
Vagyis nem tudom megszüntetni velük a szerződést.

drbjozsef #   2019.04.26. 05:31

Szmiki,

dehogynem. Címük megvan.
Adj fel egy ajánlott tértivevényes levelet, ha gyorsan akarod költhetsz az elsőbbségire is, amiben pár sorban, egyértelműen és kifejezetten a szerződésetek megfelelő pontjára hivatkozva, a levél kézhezvételének napjával (ha ezt engedi a szerződés) felmondod a szerződést.

Nem kell velük kommunikálni. Igazolhatóan bejelenteni kell.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Szmiki1974 # e-mail 2019.04.26. 09:09

Köszönöm, akkor ezt fogom tenni, bár belőlük kinézem hogy visszajön a levél, hogy nem vette át, meghalt, stb.
Tréfás egy cég, még lóbetűs etikai kódexük is van, amiben a korrektségről, üzleti magatartásról, ügyfelekkel szembeni maximális anyámtyúkjáról is szó van.

MajorDomus # e-mail 2019.04.26. 20:54

Egy próbát megér...