Ingatlan Adás - vétel


SolnesM # 2020.08.15. 18:38

Jelenleg tele vannak az idős otthonok !

MajorDomus # 2020.08.15. 18:23

Jav.
Mert 5 évig ingyen lakhatsz....

MajorDomus # 2020.08.15. 18:22

Add el a házat holtig tartó haszonélvezettel a mai ár 80 %-ért. Ez beked us jó mett 5 ébig ingyen lakhatsz,a vevőnek is mert tisztes díjat kap a várakozásért.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.15. 16:51

Ez egy szabad ország.

richardbacsi # 2020.08.15. 13:06

Üdv Mindenkinek!
Szeretnék tanácsot kérni az alábbihoz:
Túl a 70-en úgy döntöttem, hogy eladom az érdi házamat azzal a kikötéssel, hogy még 5 évig benne lakhatok ( haszonélvezet ? ). Addigra el kell mennem egy Otthonba, vagy ha előbb erre kényszerülök, akkor az a vevőnek jó.
A korai halált most hagyjuk :-)
Van-e erre az esetre egy szorzó, ami támpontot ad, hogy a mai ár hány százalékát kérhetem, hiszen 5 évig be sem tehetné a lábát, de én a teljes vételárat kérem.
Mik lehetnek a szerződés buktatói?
Segítségem nincs, Mo-on egyedül élek, mindenki külföldön van.
Az ingatlannak mehet fel az ára, de ez a vevőnek kedvezhet, akinek megfelelne ez a konstrukció.

Minden választ előre is nagyon szépen köszönök.

Zöldövezeti11 # 2020.08.15. 03:42

Viktor "

Ezzel egy időben kifizettem a közvetítő 4%-os díját, picivel több mint 1 millió forintot.
Ebből ítélve olyan 25 millás nagyságrend körüli az ingatlan.
Foglalónak fizethetett 2,5 millát + 3,5 -öt. Nyilván rájött hogy ha belegebed akkor sem lesz meg a vételár, így menti a menthetőt.
Mondjuk óvatosabb lehettél volna és 10 % foglalót nem fogadsz el, sőt az ingatlanosnak is azt mondod , hogy ácsi majd ha teljesen befejeződik a vétel.
Mind a ketten rossz üzlete csináltatok... az ingatlanos pedig aszisztált ehhez. Ilyenek.
Úgy kell megfogalmazni ,hogy sikeres, teljes vételár felvétele után jár a teljes összeg.
Minimum megkérdezzük a vevő , hogy a vételár milyen része áll rendelkezésre. és legalább annyit ki is fizetnek.
Az ügy jelenlegi állása szerint a legtöbbet a vevő bukta,
2,5 milla biztos 3,5 függőben, te úgy 1 millát az ingatlanos révén, viszont van azért 3,5 milla kamatmentes kölcsönös

Az ingatlanos a nyerő, mert az emberek mohók, mennek a vágyaik után.
Amúgy egy közjegyzőmit keres a mókában ?
Általában ügyvédet bíznak meg az adásvételi procedúrával, de azért annak előstör azt kell kiderítenie .. uram van fedezete a vételre Ha nincs eltanácsolja.
Már ha etikus.

Viktor74 # 2020.08.14. 17:55

Köszönöm szépen

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.14. 17:01

Ahogy mondtam: egyelőre azt követelheted tőle, hogy fizesse ki a vételár hátralékát. Cserébe, természetesen, át kell rá ruháznod a tulajdonjogot.

Viktor74 # 2020.08.14. 16:49

Kedves Béla!
Köszönöm szépen.
Természetesen körbe fogom járni, csak hirtelen hidegzuhanyként ért.
Bár ráhagytam egy kis időt, de a hónap végén teljesítenem kell a kivitelező felé egy elég komoly összeget, amiért hitelt kell felvennem (ha kapok), ami nyilván az én problémám. Hihetetlen hogy emberek hogyan képesek játszani másokkal. Szívem szerint behajtanám rajta az általam az ingatlanosnak kifizetett 4%-ot is, de gondolom erre az esély nulla.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.14. 16:33

Nem lehet egyoldalúan elállni. A foglaló nem bánatpénz.
Akár perben is köteleztethedet a vételár fennmaradt részének a kifizetésére.

Viktor74 # 2020.08.14. 12:58

Tisztelt Fórumozók!
Ingatlanközvetítő cégen (ismert) keresztül sikerült vevőt találni az ingatlanomra. Májusban megkötöttük a szerződést közjegyzőnél, ahol a vevő letette a foglalót, a vételár 10 %-át. Ezzel egyidőben kifizettem a közvetítő 4%-os díját, picivel több mint 1 millió forintot. Egy hónap múlva (június 15-ig) további 3.5 millió forintot fizetett a vevő ún. részletként. A szerződés alapján máig volt határideje a vevőnek kifizetni a fennmaradó teljes részt, azonban közölte, hogy igazából meggondolta magát és mégsem érdekli az ingatlan. Mindezt vállalhatatlanul flegma stílusban. Közölte, hogy a foglalót tartsam meg, a 3.5 millió forintot meg gyorsan adjam vissza.
A foglalóra tett "nagylelkűségén" mosolyogtam, hiszen az a szerződésben benne van, hogy ez esetben azt alapból bukja, azonban én jelenleg nem vagyok olyan helyzetben, hogy a 3.5 millió forintot odaadjam, miután azt a nyílás-záróim cserjére fordítottam. Ezt az összeget akkor tudnám visszaadni, ha az ingatlant egy másik vevőnek a jövőben értékesítem.
Ebben az esetben van-e lehetősége azonnal visszakövetelni, vagy kérhetek-e némi haladékot ettől az inkorrekt, vállalhatatlan stílusú embertől?
Továbbá kérhetem-e, hogy vonja le a 3.5 millió forintból a közvetítő 1 millió forintos díját, amit kifizettem az adás-vételi szerződés és konkrét vételi szándék után az egyébként nagyon korrekt közvetítőnek?

Viktor74 # 2020.08.14. 12:58

Tisztelt Fórumozók!
Ingatlanközvetítő cégen (ismert) keresztül sikerült vevőt találni az ingatlanomra. Májusban megkötöttük a szerződést közjegyzőnél, ahol a vevő letette a foglalót, a vételár 10 %-át. Ezzel egyidőben kifizettem a közvetítő 4%-os díját, picivel több mint 1 millió forintot. Egy hónap múlva (június 15-ig) további 3.5 millió forintot fizetett a vevő ún. részletként. A szerződés alapján máig volt határideje a vevőnek kifizetni a fennmaradó teljes részt, azonban közölte, hogy igazából meggondolta magát és mégsem érdekli az ingatlan. Mindezt vállalhatatlanul flegma stílusban. Közölte, hogy a foglalót tartsam meg, a 3.5 millió forintot meg gyorsan adjam vissza.
A foglalóra tett "nagylelkűségén" mosolyogtam, hiszen az a szerződésben benne van, hogy ez esetben azt alapból bukja, azonban én jelenleg nem vagyok olyan helyzetben, hogy a 3.5 millió forintot odaadjam, miután azt a nyílás-záróim cserjére fordítottam. Ezt az összeget akkor tudnám visszaadni, ha az ingatlant egy másik vevőnek a jövőben értékesítem.
Ebben az esetben van-e lehetősége azonnal visszakövetelni, vagy kérhetek-e némi haladékot ettől az inkorrekt, vállalhatatlan stílusú embertől?
Továbbá kérhetem-e, hogy vonja le a 3.5 millió forintból a közvetítő 1 millió forintos díját, amit kifizettem az adás-vételi szerződés és konkrét vételi szándék után az egyébként nagyon korrekt közvetítőnek?

wers # 2020.08.14. 11:16

Az ajándékozás jutott eszembe, mert ha rendes adás-vételről van szó akkor tudtommal a másik tulajnak elővásárlási joga van és ami kitalálja, hogy él-e vele az eltart kis ideig”.

Én a magam részéről csak várnék egy kicsit hogy pénzt is kapjak az ingatlanomért cserébe. Egyébként gondolom ingyen igen könnyű volt "vevőt" találni.
Így persze tényleg elvárható, hogy a megajándékozott hozza és fizesse az ügyvédet.

Viktor20 # 2020.08.14. 10:59

Köszönöm a válaszokat.

Nem fogalmaztam egyértelműen. Bocsánat.
Az ingatlan amiről szóval 2 tulajdonossal rendelkezik.
Én vagyok a kisebb rész tulajdonosa.
Befektetésként hirdettem meg és így is találtam vevőt.
Az ajándékozás jutott eszembe, mert ha rendes adás-vételről van szó akkor tudtommal a másik tulajnak elővásárlási joga van és ami kitalálja, hogy él-e vele az eltart kis ideig.

Csak tudni szeretném melyik lehetőség ami leggyorsabban és legbiztosabban kivitelezhető.

SolnesM # 2020.08.12. 12:55

Nos találgassunk, mivel a Viktor homályosan fogalmazott !

ingatlan tulajdonjogát adnám el vagy ajándékoznám el.

csak nem koros ember a V. és arra gondolt, hogy a tulajdonjogot adja elsőnek és ő marad az ingatlanban ? Van ilyen Úgy nevezik, hogy haszonélvezeti jog. A van utód a legegyszerűbb arra testálni a tulajdonjogot, de maradunk az ingatlanban, ha nincs akkor bárki más, akiben bízunk,.
Nos ilyenkor kell a w... által említett ügyvéd.
De legyen ez a kedvezményezett dolga !

SolnesM # 2020.08.12. 12:46

Ja gyors voltam.
Tehát V. az ingatlant akarod eladni... vagy elajándékozni ?

Akkor annyit kell tenned, hogy meghirdeted és mutogatod az érdeklődőknek. Ha félsz a művelettől vagy nincs időd, az ingatlanközvetítők jó pénzért elvégzik.
A többi a vevő dolga.
Ő hozza az ügyvédet, ő íratja a szerződést ő viszi tovább a bejegyzésre... ezt is pénzért. tehát az ügyvéd aki mindig a vevő embere. De nem árt ha te is tisztában vagy alapvető fogalmakkal. Így pénzt csak időben fogadunk el sem nem későn sem nem korán... időben.
Ha nincs is saját ügyvéded a tanúk egyike azért a te embered legyen. A nagyvonalú felajánlást , hogy hozzuk a tanukat is, el kell hárítani. Bonyolultabb ügyeknél ajánlatos a saját ügyvéd. Mi a bonyolult ? Nagyon sokféle lehet... pl. nincs készpénz vagy csak részlegesen van mag, a vevő fűti a vágy hogy kap pénzt valahonnan. Kap, de bonyolult procedúra után.

SolnesM # 2020.08.12. 12:34

Viktor !!
ingatlan tulajdonjogát

wers # 2020.08.12. 11:13

Mi ennek a legegyszerűbb módja?” „Van erre szakosodott cég

Igen, ügyvédnek hívják. Mindenképpen kelleni fog.

Viktor20 # 2020.08.12. 11:06

Tisztelt Fórumozók!

Egy ingatlan tulajdonjogát adnám el vagy ajándékoznám el.
Nem értek egyáltalán a témához ezért segítséget keresnék, mert túl sok a leírás az interneten.

Mi ennek a legegyszerűbb módja?
Van erre szakosodott cég vagy Közjegyzőnél ahol mindent el lehet intézni egyszerre?

Előre is köszönöm a választ.

Zoltanuss # 2020.07.23. 09:49

Lajos83 !
Vannak szélhámos egyének, vállalkozások...., akik kihasználják az óvatlan embereket.
lehet ez az ingatlan iroda is ilyen. beszedi az ajánlati díjat aztán eltűnik.

Az ajánlat tételi díj lényegesen kevesebb mint a foglaló.
Egy 20 milliós ingatlannál az ajánlat tételi díj 200 - 300 eft , a foglaló pedig 2. 4 millió.
Amúgy ezeket nem kell adni, megvárja az embert az az ingatlan.... hacsak nem extra jó helyen van.
Nos ha csak minden második ajánlattételi díj megmarad már az is haszon. ha nagyon erősködik a vevő jelölt , legfeljebb visszaadják.

Zoltanuss # 2020.07.23. 09:40

Az ingatlant meg tudtam tekinteni, a hirdeteshez kepest lenyegesen rosszabb allapotban volt. Igy is ajanlatot tettem, telefonon elfogadtak az ajanlatot.

És fizettél az ajánlatért ? Mert ha igen, az nagy hiba.

Lajos83 # 2020.07.23. 04:46

Tisztelt fórumozók, hozzáértők,
Két hete internetes hirdetesen egy ingatlankozvetito altal hirdetett ingatlant szemeltunk ki.
Megegyeztunk telefonon a vetelarrol az iroda vezetojevel. Elmondtak, csak kp johet szoba.
Az ingatlant meg tudtam tekinteni, a hirdeteshez kepest lenyegesen rosszabb allapotban volt. Igy is ajanlatot tettem, telefonon elfogadtak az ajanlatot.
Sok noszogatas utan megkaptam a szerzodes tervezeteket, elotte mar lekertem a tullap nem hiteles valtozatat ugyfelkapun.
3 tartozas utan van bejegyezve jelzalogjog.
Ebbol 2 tiszta, a rendezes az ugyvednel letetbe tett teljes vetelarbol kerulne finanszirozasra.
A papirokat megmutattam ugyvednek, aki eszrevette, hogy a harmadik es egyben legnagyobb bejegyzett jelzalogjogot egy harmadik fel nyilatkozata alapjan torolnek. Ez a harmadik fel nem a tullapon szereplo jogosult.
Amikor erre ra akartunk kerdezni, hirtelen eltunt a hirdetes es az ingatlankozvetito megprobalt lerazni bennunket azzal, hogy besetalt valaki, es kpra megvette elolunk az ingatlant.
Megkerestem a tullapon szereplo tulajdonost, aki azt allitja, semmilyen ingatlanirodaval nincs szerzodese, nem is tud arrol, hogy aruljak a hazat.
Kerdesem, hogy mit tehetek ebben az ugyben, ha kifizetnem a tartozasokat, mit kellene inteznem, megkereshetjuk-e az eladoval a bankot?
Elek a gyanuval, hogy kovetelest vasaroltak, de akkor miert nem adott az ingatlanos errol egy igazolast, hisz en is megvennem kpra, amint latom, hogy tiszta az ugylet?

matthiasi # 2020.07.22. 07:41

Mondjuk az egy más ,hogy bizonyos IQ -jú ember ilyen bizonytalan valamit nem vesz !

matthiasi # 2020.07.22. 07:38

Nem e ? Az adásvételi szerződést tanúk előtt megkötöttük , akkor ezek szerint ez nem hiteles vagy törvény ellenes ?

Írja Straw... József aggodalmára

Ezt ügyvéd közreműködése nélkül nem tehetted.

Már miért ne tehetné ? Csak a nyilvántartásba vételnél... földhivatal vagy mi, megakad!
Tehát elvileg hiteles / csak a földhivatalnak kevés /.
Úgy általában sok sok ügylet, így egy adásvételi szerződés is hiteles ha a formai követelményeknek megfelel.
Nagyjából : van fejléc, meg van nevezve, van egy tárgya, ( pl. ezt a hízót eladtam megvettem ) , megvan hogy kik között jött létre (Pisti eladta, Józsi megvette, Aztán hely , dátum , aláírások Gépírásnál tanúk is kézírásnál elvileg nem kell, de azért jó ha van.
törvény ellenes” ? Miért is ?
legfeljebb hibás nem felel meg bizonyos követelményeknek.
Aztán ezt a magán okíratot lehet ügyvéddel, közjegyzővel hitelesíttetni, némi díjazás fejében.
Az ingatlanoknál ez dívik, mert a törvény vagy valami rendelet előírja.
Habár ha venné valaki a fáradságot, eljárást indítana lehet az Alkotmány Bíróságnál megbukna ez a törvény mint sok egyéb. De most ez van. Ingatlannál a nyilvántartásba vételhez kell ügyvédi közreműködés és ha már fizetünk, vigye végig az ügyet, adjon hasznos tanácsokat, itt a vége !!

drbjozsef # 2020.07.22. 07:18

Én a helyedben csak elmennék azzal a szerződéssel egy ügyvéddel, és megkonzultálnám vele hogy akkor ez így most micsoda is.