autópálya matrica - büntetés


Tweety29 # 2013.01.24. 14:03

Kedves Fórumozók!
Lízingelt autómat december 2-án reggel 8:45-perckor átadtam a banknak így úgy érzem ezzel Üzembentartói státuszom megszűnt. Fent említett gépjármű 2012.12.05-én autópályán matrica nélkül megbüntették, azóta tőlem kérnek közel 60.000 ft- os díjfizetést, arra hivatkozva hogy én vagyok a tulajdonos. Én úgy érzem nem én hibáztam aki bank tulajdonában lévő autót melyet még vissza is adtam én fizessem a büntetést, mikor üzembentartó sem vagyok. Erről szóló okmányt már többször mellékelve elküldtem az Autópálya felügyeletnek, ők azonban még mindig tőlem kéri az összeget. Nekem se jogosítványom, se autóm már nincs. Ez az autó régi kapcsolatból maradt rám. Kérem aki ért hozzá segítsen köteles vagyok egy olyan autó után fizetni ami már rég visszakerült a bank tulajdonába mikor ez a büntetés keletkezett? Nagyon köszönöm a gyors segítséget!!!

tothvili # 2013.01.24. 18:09

Szerintem nincs félnivalód, a tőled elvárható együttműködésnek eleget tettél.

gerbera317 # 2013.02.05. 23:26

Tweety

Ez önmagában kevés. Fontos, hogy ha fizetési meghagyást hoz a postás, azt átvedd, elolvasd, és ellentmondással élj. Az azt követő perben pedig előadod, amit itt lejjebb is előadtál. Ne felejtsd el a bizonyítékokat megőrizni!

tothvili # 2013.02.08. 16:57

hajj:
Sajnos tévedtél a matrica megvásárlásakor.
Úgy tudom, hogy ezt nem fogadják el, még azt sem, ha csak egy karaktar tévedés van a rendszám beadásakor.
Méltányosságról nincs infóm...

Én hasonlóan jártam, igaz kisebb súlyú ügyben, másik zónára fizettem a parkolási díjat tévedésből. Kértem a méltányosságot, azt elutasították, pedig az időpont és a rendszám rendben volt.

Esetleg megpróbálhatod...

pimpesz # 2013.04.29. 13:41

Üdvözlöm!
Következő problémával fordulok önökhöz. Nem volt matricám és használtam a pályát februárba 2 napot. Mai napon kaptam meg a büntetésről szóló levelet, mely levél állítólag a második felszólítás. Csakhogy én nem kaptam meg az elsőt. Szeretném befizetni a büntetést de nem a jogtalanul kicsalt 120.000 ft-ot. Mit tehetek? Az állítja, hogy kiküldte. A postán nyomozunk, hogy bizonyíthatom be,hogy nem kaptam meg az első levelet?

Kenderice # 2013.04.29. 13:54

Nemleges bizonyítás nincs. Általában lehetetlen is.
Nekik kell bizonyítaniuk, hogy elküldték és te meg is kaptad.

pimpesz # 2013.04.29. 15:03

Az első felszólítást sima levélként küldték nem ajánlva. Ez lemaradt az előző üzenetből.

lukatsne # 2013.05.16. 16:58

Kérem, válaszoljon Valaki arra a kérdésemre, hogy ha eladom az autómat, melyre 2013-ra vásároltam éves matricát, van e módom azt átíratni az új autómra? Ha igen, mi az ügyintézés módja. Köszönettel

gerbera317 # 2013.05.17. 22:38
Mihály1985 # 2013.08.19. 11:55

Üdv. Ausztriában az e4 es autópályán nem vettünk matricát. Van -e rá lehetőség ezt gyorsan pótolni, ha igen mennyi időn belül lehetséges. Legyen szíves megválaszolni ezt a kérdésemet.
Hogy ha nem akkor mennyi lesz a büntetés mikor érkezik meg, és hol tudom be fizetni.
Előre is köszönöm szépen a válaszokat. További szép napot.

karak90 # 2013.09.05. 06:18

Üdvözlet. Érdeklődnék hogy tegnap azaz 2013 09 03.-án mentem az M1-es autópályán és a 10 napos matricám meg 2013 09 02.-én 23:59-kor lejárt. Körülbelül 100 kilométert mentem mire észrevettem de addig vagy 4 ellenörző kocsin is keresztül mentem. Amikor észrevettem hogy nem érvényes azonnal megálltam a benzinkúton és vettem 10 napos pálya matricát. Kérdésem az lenne hogy ha még aznap megvettem a matricát akkor is pótdíjat kell fizetnem ? A másik kérdésem meg az lenne hogy 4 ellenőrző kocsin keresztül mentem és ha kell pótdijat fizetnem akkor 4-szer is kell vagy csak 1- szer ?

csoki5 # 2014.03.04. 16:29

Üdv! A mai nap folyamán 70-es sebességkorlátozásnál kb 80 km/h-val bemértek Ausztriában. A magyarországi címemre, kb hány nap amíg megérkezik a bírság, illetve körülbelül milyen összegre számíthatok? Válaszukat köszönöm előre is!!!

barbadosz # 2014.06.20. 13:56

Gyors segítséget kérek.
Még áprilisban utaztunk Lentibe.Átszaladtunk a határon és mivel előtte telefonon vettünk matricát a magyar útra így mikor jött a büntetésről csekk azt hittem hogy azért kapom a büntetést.Szépen be is fizettem aztán jött mégegy amit úgy gondoltam hogy tévedésből küldték így szépen félre tettem nem olvastam el.Ami most kiderült nagy hiba volt mert a telefonon rendelt útdíj ugyan vissza pityeget de nem olvastuk el és most úgy néz ki hogy nem is vonta le.A számlát meg sem néztük és most nincs is meg ami megint tudom felelőtlenség volt a részemről.Persze most késedelmes fizetésre hivatkoznak és bizony súlyos ezreket kéne fizetnem.Máskor is vettünk telefonon matricát azóta is és sosem volt hiba.Most csak reménykedem hogy ha kérek telefon számlát rajta lesz a levont összeg.Csak míg ez elintéződik félek hogy kifutok az időből és még súlyosabb árat kéne fizetnem.Kérdésem a következő sajna anyagi lehetőségem nincs arra hogy ezt az összeget befizessem.Mit tudok tenni?Fizessem be az alapot,?aztán várjak a csodára?vagy kérjek közmunkát és azt hogyan?előre is köszönöm a választ,egy kétségbe esett nyögdijas.

gerbera317 # 2014.06.20. 20:20

Ezt bizony buktad - nem fejtem ki miért. De nézd a jó oldalát: többször biztosan nem fog előfordulni...

barbadosz # 2014.06.21. 05:03

üdv mindenkinek.A kérdésem a következő.Ha a pénzbüntetést közmunkával szeretném kiegyenlíteni azt hogyan tudom intézni?sürgös.köszönöm

gerbera317 # 2014.06.23. 15:26

Ez nem büntetés.

dana121_a # 2014.08.11. 15:27

Az M5 autópálya felhajtására kényszerültem, mert kettő autó egymásba szaladt az M0-on,és hogy ezzel én se tartsam fel a sort. A felhajtás után azonnal megvásároltam telefonon keresztül a matricát. Amikor megkaptam a visszaigazolást, szomorúan tapasztaltam, hogy ptk módosítás történt, tehát már felhajtáskor rendelkeznem kellett volna érvényes pálya matricával. Mivel ez csak az úthasználat 5-10- ik percében történt meg, számíthatok így a büntetésre. Mi enyhíti ebben az esetben a büntetés mértékét?

zo0719 # 2014.12.25. 12:06

segítség kérés.

2014.12.19-én Németországban vettem egy 10 napos ausztriai autópálya matricát és nincs rajta kilyukasztva a hónap. Csak a nap és a D1.De Ausztriában nem állították meg sehol.Viszont még meg van a blokk amit adott a benzinkutas.Számíthatok-e büntetésre?

pomádé # 2015.01.22. 22:42

Nyáron matrica nélkül mentem az M7 autópályán egy alkalommal. Októberben kaptam egy büntetési felszólítást ,be is fizettem, gyorsan, hogy 30 napon belül legyek. Majd decemberben jött egy levél a végrehajtótól, hogy fizessem ki az emelt büntetés és a befizetett közötti különbséget. Akkor derült ki, hogy én októberben már a második levelet kaptam. Az elsőt a posta visszaküldte még nyáron, mert nem vette át senki. 10 napig próbálták kézbesíteni. Állítólag. Tényleg ki kell fizetnem a különbséget? Előre is köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.23. 10:11

Ha nem tudod megdönteni a kézbesítési vélelmet, akkor tényleg. És hogy tudnád megdönteni?
Ha biztos vagy benne, hogy nem kaptál értesítőt, akkor a postással lejátszhatod.

pomádé # 2015.01.23. 11:31

Köszönöm a választ. A postán van nyoma, (másodpéldánya) annak, hogy bedobtak értesítőt? Vagy ilyenkor hogy bizonyítja az ember?

gerbera317 # 2015.01.23. 17:09

Nincs másodpéldány, de ha lenne is, az sem bizonyítja az első példány sorsát. Annyit azonban mindenkinek be kell látnia, hogy ha a postás már megírta az értesítőt, nem áll érdekében eltüntetni.
A tértivevényen (a feladó hatóság birotkában van) kerül feltüntetésre a két kézbesítési kísérlet időpontja. A második az elsőt követő 5. munkanapon kell hogy legyen. A postás csak akkor nem hagy értesítőt, ha nincs hol hagyni (pl. nem találja a postaládádat), de igazából még ilyenkor is hagy, otthagyva a levélszekrények tetején vagy az ajtóra rögzítve (nem szabályos, de csinálják). Ha szabályos a levélszekrényed, akkor kellett hagynia értesítőt. Azonban előfordul, hogy a címzett kidobja az értesítőt a hirdetésekkel együtt. Igazából, komoly hátrányban vagy a postával szemben.
Ez hivatalosan már a te mulasztásod marad, márpedig az csak fizetéssel orvosolható.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.23. 17:13

No, azért nem lehet kizárni a lustaságot ("fogok én itt írogatni, lettél volna itthon") és a rosszindulatot ("hohó, bírság, fogsz te fizetni, adtál volna több borravalót") sem.

pomádé # 2015.01.23. 18:19

Köszönöm a segítséget. Valóban ki kell fizetnem. Mert természetesen megvárták a második levéllel, hogy a magasabb összeg befizetésére legyek kötelezhető.....nem túl jóhiszemű eljárás....

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.23. 21:30

Csak kérdezem:

Az októberi példány mellé nem kellett volna legalább csatolni egy kísérőlevelet, hogy 2014.xx.xx. napjával kézbesítettnek tekinti a határozatot, mert korábban nem kereste jelzéssel érkezett vissza a hatósághoz?

Ha "nem kereste" jelzéssel érkezett vissza a hatósághoz a határozat, akkor erről 10 napon belül az ügyfelet értesítenie kellene.

Ha 10 napon belül értesítette, akkor előfordulhat, hogy benne volt a fizetés a 30 napban, így akkor a további követelés nem lenne megalapozott.