autó eladás, visszafizetés?


guba # 2010.09.11. 17:27

Egy szavatossági igény jogosságának eldöntésénél azért általában nem a tanúk személyének van döntő jelentősége. Ebben az esetben sem egyébként, mert az, hogy 70 ezerrel kevesebb vételárban egyeztek meg, mint amennyi az ajánlatban szerepelt, önmagában nem nyom a latban se pro, se kontra.
Ettől függetlenül, persze mindig célszerű, ha egyik tanú legalább a vevő "tanúja".

pitbull25 # 2010.09.18. 13:04

Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy eladtam az autómat 2 hónapja a vevő átnezte az autót a vételkor az adásvételibe beirtuk hogy rejtett hibát nem talált!Most csörgött telefonon 2 hónap után hogy a kocsi eszi az olajat meg hogy hengerfejes ilyesmi és hogy adjak vissza neki 200.000ft ot a vételárbol mert megy a biroságra!Nálam a kocsinak nem volt semmi gondja és nem érzem jogosnak a követelését!Mit javasoltok?

mazzolo # 2010.09.20. 19:10

Üdvözlet mindenkinek, a kérdésem a következő lenne.Vásároltam egy autót 2 évvel ezelőtt a tulajdonostól, az adásvételi szerződést saját kezűleg állította ki beleírva a kilóméter állását is.A lényeg az, a napokban kiderült a valós km /szervizben az autó számitógépje kimutatta 100000km vittek vissza rajta/ Az eladó, tulajdonos volt magyarországi forgalomba helyezője 0-km kora óta. Mit lehet ilyenkor tenni.Válaszokat előre is köszönöm.

garcia66 # 2010.09.21. 19:06

Sziasztok!

pitbull25:ezt neked kell eldöntened. Azt, hogy "rejtett hibát nem talált" - hülyeség volt beleírni, mivel a nevében is benne van, hogy "rejtett", tehát nem látható, szakszerviz vizsgálata nélkül nem megállapítható. Ha úgy gondolod, hogy nem volt semmi baja a kocsidnak, akkor várd meg, hogy mit lép a vevő, neki kell bizonyítania a vásárláskor már meglévő hibát.

mazzolo:2 év után nem tehetsz semmit:(

style84 # 2010.09.22. 05:50

Sziasztok,

Egy hatalmas problémám lenne, 3éve vásároltunk egy új autót, egy régi autót beszámítottak a vételárába. A régi autó nem a mi tulajdonunk volt, a tulajdonosa is eljött az autóm vételekor és eladta a régi autóját a kereskedésnek, így került beszámításba ez az autó az új autó árába.
Viszont a szerződésemben nincs feltüntetve, hogy autóbeszámítás történt, hanem készpénzként van feltüntetve.
Időközben kiderült, hogy a régi autón van tartozás, ezért nem lehetett volna eladni, erről nekem nem volt tudomásom, rajtam akarják behajtani azt a pénzt, amihez nekem semmi közöm nincs. A tulajdonosa eladta és az ő tartozása van az autón, miért nem rajta próbálják behajtani??
A bíróságon ebből lehet bármi bajom, ha igazából semmi közöm nem volt hozzá?

Köszönettel!

pitbull25 # 2010.09.22. 10:54

garcia66:Nálam az auto 5 évig volt meg eddig csak kopó alkatrészeket cseréltem rajta a motorjának semmi baja nem volt, kereskedésben vettem én is!Szerintem 2 honap alatt széthajtották ahogy birták,mert 1 olyan embernek adtam el akinek elötte is csak tuningolt autoi voltak és nem tul lassan közlekedett szeirintem!Lehet ebböl nekem vmi problémám?

garcia66 # 2010.09.22. 19:07

Szia pitbull25!

Igen, ha a kocsi "hengerfejes", az általában néhány nap alatt kiderül. Utólag azt bebizonyítani, hogy mikor lett az - hát az szinte lehetetlen. Mire esetleg tárgyalás, majd ig.műszaki szakértő kirendelés lesz, az min. 6-8 hónap. Akkor pedig egy szakértő sem fogja leírni, hogy pl. július közepén már hengerfejes volt. Mindegy, ezt a vásárlónak kell bizonyítani, hogy már úgy vette.
Szerintem ne foglalkozz vele, majd esetleg az érkező hivatalos okmányok (pl. fizetési meghagyás) határidejeire figyelj. És akkor nem árt egy ügyvéd sem.
De lehet, hogy semmi sem történik, csak a vevő próbál lehúzni.
Üdv.

pitbull25 # 2010.09.22. 19:45

garcia66:Köszi szépen a gyors választ!

guba # 2010.09.23. 06:40

Style84, nem lehet bajod, mivel neked semmi közöd a másik adásvételhez. Illetve annyi, hogy a tulajdonos neked adta a kocsiért kapott pénzt, de ez nem alap a követelésre.

guba # 2010.09.23. 06:46

Mazzolo, két év elteltével is tudsz igényt érvényesíteni, feltéve, ha tudod bizonyítani, hogy mennyi volt az adásvétel idején a km órában. Most már viszont azonnal indítsd meg az eljárást, ha úgy döntesz, hogy érdemes belevágnod.

Richárd73 # 2010.09.23. 08:24

Sziasztok
Vásároltam egy személygépkocsit egy kereskedőtől.Az autót a próbauton ő vezette ,friss vizsga volt rajta(1 hetes)gondoltam az elég meggyőző,hogy az autó nem esik szét alattam.300 Km megtétele után kilukadt a hűtő,a felfüggesztés zörög stb. De nem ez a gond:átíráskor kiderült az eredetíségvizsgán hogy az alváz vágott.
A mühely ahol vizsgáztattam értesítette a rendőrséget és azt mondta,hogy a rendőrség majd megkeres és lefoglalják az autót a nyomozás idejére.
Lehet e valamilyen követelésem az eladóval szemben?
Az autót ugy adta el, hogy( kereskedő lévén!?) nem iratta a saját nevére de átadta nekem az eredeti adásvételi szerződést az előző tulajdonossal
Válaszotokat előre is köszönöm

guba # 2010.09.23. 14:28

Abból, hogy az alváz vágott, még nem következik, hogy az autó bűncselekmény tárgya lett volna, de követelésed mindenképpen lehet az eladóval szemben, mivel a kocsi ezek szerint több szempontból is értékcsökkent.

Richárd73 # 2010.09.23. 16:47

köszönöm válaszod,később majd megírom a fejleményeket

mazzolo # 2010.09.23. 16:56

köszönöm a válaszokat, mint ahogy lent irtam az eladó saját maga írta bele az adásvételibe az akkori kilóméteróra állást.

garcia66 # 2010.09.24. 20:16

Sziasztok!
Bár nem vagyok ügyvéd, de szerintem 2 év után nem tud "mazzolo" szavatosság (vagy bármi egyéb) jogcímen érvényt szerezni a problémájára.
Egy közepes ügyvéd is megforgatja - nem tudja bizonyítani, hogy a 100 ezer km nem nála került a kocsiba.
Bár ez csak az én véleményem - és ne legyen igazam!

mazzolo # 2010.09.25. 05:45

garciaa66, hogy tiszta legyen. az autó számítógép hiba listája amit minden hibához kilómétert sorol a márka szerviz kiolvas-kinyomtat és amikor én vásároltam az adásvételibe belelett irva a km állás ami a kevesebb km ez az 1 bizonyíték a 2 én akkor másnap elvittem eredetiség vizsgálatra és ott felirták a km állás gondolom ezt nem kell bizonyítani,hogy én mentem e vele 2 nap alatt 100000km. köszi a választ.

guba # 2010.09.25. 05:48

308/A. § (1) Ha a jogosult igényét menthető okból nem tudja érvényesíteni, így különösen, ha a hiba a jellegénél vagy a dolog természeténél fogva a 308. §-ban meghatározott határidőn belül nem volt felismerhető, a szavatossági jogok érvényesítésének határideje a teljesítés időpontjától számított egy év, tartós használatra rendelt dolog esetében három év. Ha a kötelező alkalmassági idő három évnél hosszabb, az igény érvényesítésére ez a határidő az irányadó. E határidők elmulasztása jogvesztéssel jár.

A szerződésben benne van, hogy hány km-rel vette az autót, a számítógépben pedig ettől korábbi időpontban 100000km-rel nagyobb érték. Ebből nyilvánvalóan következik, hogy nem később keletkezett a különbség az óra és a valós km-ek között.
(Közepes ügyvédhez meg nem érdemes menni, mert az kb. olyan tanácsokat tud adni, mint te.)

mazzolo # 2010.09.25. 18:19

guba, köszönöm a választ.

style84 # 2010.09.27. 10:28

Sziasztok,

Egy picit érthetőbben leírom a helyzetünket, mert elég bonyolult.
Tehát vettünk egy új autót, amibe egy ismerősöm autóját számították be ( ugyanaz a cég számította be, de külön szerződés volt a kettő, nekünk készpénzes számlát adtak ide, mintha kp-ban fizettük volna ki), ez nem szerepel a szerződésünkben, viszont később felkeresett minket a márkaszalon ügyvédje, hogy a beszámításra került autó nem tehermentes, ezért csináljunk valamit.
Írtunk egy levelet az ügyvédnek, hogy a beszámításra került autó tehermentesítése megkezdődött a tulaja által, kértük az ügy halasztását.
Erre egy hónapra rá jött a levél, hogy elállnak az autó beszámításától, fizessük be készpénzben.
Tehetnek ilyet? Egy megkötött szerződést módosíthatnak önhatalmúlag, ha nem a mi hibánkból történt mindez?
Most mindet pereltek be, van valamilyen mód, hogy ne mi fizessük ki mások hibáját?
Most várunk kisbabát és az anyagi helyzetünk sem engedi meg a plusz törlesztőrészletet, és itt nem kevés pénzről van szó.
Az autót több ,mint 900ezer forintért számították be három éve, az autó akkor is kb bontásra szánt volt már, max 150ezer forintot ért.

Mondjatok valami hasznos tanácsot , kérlek.
Itt nincs elévülési idő autó adásvételnél?

Nagyon köszönöm!

Szép napot!

guba # 2010.09.27. 17:55

Elég tiszteletlen vagy! :-)

style84 # 2010.09.28. 06:24

Sziasztok,
Utólag is szeretném megköszönni a választ, de az előző levelemre is kaphatok valami megnyugtatást? :)
Remélem, hogy igen.

Szép napot,

Susana111 # 2010.10.21. 20:50

A segítségeteket kérem a következőben: 2010. szeptemberben eladtam egy 12 éves Ford Mondeót, ami kb. egy évig volt csak nálam és második autóként használtuk, nyáron műszakiztattuk le és mivel feleslegessé vált számunkra, hiszen csak a garázsban állt, eladtuk. A vevő elvitte márkaszervízbe és azzal jön, hogy rozsdás a küszöb és a vezető oldalon nem zár a központi zár, és beázik a kocsi. És mindezen javítások 250.000 forintba kerülnek. (A kocsi 450.000-ért kelt el egyébként.) Én nő vagyok, nem értek a kocsikhoz túlságosan, de egy kicsit bűzlik a dolog. Szerintem így is ár alatt adtam el a kocsit és akkor még a javításra követeli a pénzt, különben jogi útra tereli a dolgot. Ezekről az állítólagos hibákról nem tudtam, ő megnézte a kocsit, kipróbálta, kifizette, elvitte. Nekem enyhén szólva lehúzás szaga van, ilyenkór nem védi az eladót valami?

Susana111 # 2010.10.21. 20:52

bocs az előbbi helyesírási hibáért, nem "ilyenkór"-t, hanem "ilyenkor"-t akartam írni :)

kopasz69 # 2010.12.06. 17:59

Üdvözlet.
2007-ben vásároltam egy autót banki tartozásátválla­lással tulajdonostól.Én 2008 szeptemberében kifizettem az autót.Fennmaradt kb 20.000ftkésedelmi kamat amit ügyvédnél kellet volna kifizetni.2008 ok­tóberében szóltam a tulajnak,hogy kifizettem az autót és intézzük el a fennmaradt 20.000ft-ot és a törzskönyvet kérem.2008 de­cemberig vártam nem mozdul a tulaj,Felhívtam a figyelmét,hogy fizesse vissza az 520.000ft-ot amit kifizettem.Sem­mi.2Éve könyörgöm a pénzemért.Idén 2010 júliusában kaptam egy adásvételi szerződést meg a törzskönyvet és közölték,hogy fizessek még százezer forintot mert ennyit kellet kifizetnie az ügyvédnek a 20.000 helyet.Én mondtam,hogy én 2 éve könyörgöm a pénzemért,mert zűrös emberektől nem kell autó.Én a pénzemre várok.Most gondoltak egyet és kivonatták az autót a forgalomból.Se autó se pénz.3 gyermekem van, itt van karácsony még menni sem tudunk az autóval.
Valaki tudna segíteni,hogy mit tudok tenni?
Köszönet
Gábor

guba # 2010.12.07. 08:39

Mit értesz banki tartozásátvállalás alatt? A bank is hozzájárult az adós személyének megváltozásához? Milyen szerződés alapján finanszírozta a bank az autót?