nagyszülő láthatási joga


berke # 2015.08.26. 18:40

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék: anyámmal olyan szinten elmérgesedett a kapcsolatunk, hogy nem beszélünk már 2 éve.
( csak anyagi követelőzései voltak, mióta özvegy lett, ha nem teljesítettem felváltva fenyeget öngyilkossággal, kiteregetéssel, és a gyermek elperelésével/ láthatásával)

A nagyszülőről a saját fizetett(maszek) pszichológusa által nekem küldött szakvélemény van a kezembe, hogy mániákus depressziós, erre gyógyszereket szed.
( a doktornő maga küldte, hogy bizonyítsa, hogy mentálisan beszámítható, csak épp rajta volt a korelőzmény is)

Nos ez a nagyszülő most nagyszülői láthatással fenyegetőzik.
Az a nagyszülő, aki napi rendszerességgel fenyeget, és zaklat esténként sms-kben, aki többször zsarolta már családját öngyilkossági "kisérletekkel" hogy mindenkit jól beijesztett, aztán kikapcsolta a telefont, rohantak hozzá.

Kérdésem a következő: ha most beadja a nagyszülői láthatást, ő is viheti a gyermeket?
2 éve nem beszéltek a gyerekkel, előtte is csak akkor foglalkozott a " családjával" , ha az előző kapcsolatában mallőr merült fel.
A gyermeknek gyakorlatilag idegen, már a külön élő apuka ellen is hangolta a gyereket, mi lesz, ha lekerül hozzá, és a gyermeket nevelő szülőre fog kigyót-békát kiabálni a gyermeknek.

Féltem a gyereket, mi van, ha bekattan, és hülyeséget csinál, mert pl. nem akarja visszaadni a kicsit, vagy csak rájött épp a depresszió.

A gyereket már az apuka is elvitelre hordja, most a nagymama is rángatja majd el otthonról? ( mert olvastam, hogy van, ahol 2 hetente láthatás van megadva a nagyszülőknek)
Helyi gyámhivatal ilyen esetekben máskor havi 1* a szülőnél történő láthatást szokott megitélni.

Van e mód ilyenkor pl. felügyelt láthatásra, hogy nehogy baj legyen?

Köszönettel: berke

berke # 2015.08.26. 18:40

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék: anyámmal olyan szinten elmérgesedett a kapcsolatunk, hogy nem beszélünk már 2 éve.
( csak anyagi követelőzései voltak, mióta özvegy lett, ha nem teljesítettem felváltva fenyeget öngyilkossággal, kiteregetéssel, és a gyermek elperelésével/ láthatásával)

A nagyszülőről a saját fizetett(maszek) pszichológusa által nekem küldött szakvélemény van a kezembe, hogy mániákus depressziós, erre gyógyszereket szed.
( a doktornő maga küldte, hogy bizonyítsa, hogy mentálisan beszámítható, csak épp rajta volt a korelőzmény is)

Nos ez a nagyszülő most nagyszülői láthatással fenyegetőzik.
Az a nagyszülő, aki napi rendszerességgel fenyeget, és zaklat esténként sms-kben, aki többször zsarolta már családját öngyilkossági "kisérletekkel" hogy mindenkit jól beijesztett, aztán kikapcsolta a telefont, rohantak hozzá.

Kérdésem a következő: ha most beadja a nagyszülői láthatást, ő is viheti a gyermeket?
2 éve nem beszéltek a gyerekkel, előtte is csak akkor foglalkozott a " családjával" , ha az előző kapcsolatában mallőr merült fel.
A gyermeknek gyakorlatilag idegen, már a külön élő apuka ellen is hangolta a gyereket, mi lesz, ha lekerül hozzá, és a gyermeket nevelő szülőre fog kigyót-békát kiabálni a gyermeknek.

Féltem a gyereket, mi van, ha bekattan, és hülyeséget csinál, mert pl. nem akarja visszaadni a kicsit, vagy csak rájött épp a depresszió.

A gyereket már az apuka is elvitelre hordja, most a nagymama is rángatja majd el otthonról? ( mert olvastam, hogy van, ahol 2 hetente láthatás van megadva a nagyszülőknek)
Helyi gyámhivatal ilyen esetekben máskor havi 1* a szülőnél történő láthatást szokott megitélni.

Van e mód ilyenkor pl. felügyelt láthatásra, hogy nehogy baj legyen?

Köszönettel: berke

ObudaFan # 2015.08.24. 12:04

Lacitm

Ha a nagyszülő a gyermek érdekeit sértő magatartást folytat, akkor természetesen korlátozható a kapcsolattartása. Azért számomra erősen kérdéses, hogy ez a magatartás már ilyen jogkövetkezményt vonhat-e maga után.

Lacitm # 2015.08.22. 09:33

Sziasztok!

Van egy 1 éves kisfiam. Jogilag is, és biológiailag is én vagyok az apa. Anyósom rögeszméje, hogy én nem vagyok a gyermek apja, én csak a nevemre vettem. Ezt sűrűn hangoztatja, előttem, és mások előtt is. Véleményem szerint ez a későbbiekben nem lesz jó hatással a gyerekre, és nem is szeretném ha emiatt sérűlne a gyermek. Ha szépszóval nem megy (márpedig nem megy), milyen lehetőségeim vannak, a gyermekem megóvására?

momi # 2014.11.23. 18:52

Hát nem tudom. A nagyszülőt mindenképpen megilleti a láthatás, világosan benne van a törvényben. A beszámíthatatlanság ingoványos ügy, a szakértő több százezer forint és ahhoz hogy ezt egy kétórás vizsgálaton megállapítsák, tényleg súlyos esetnek kell lenni.
Az oké, hogy nem vagytok jóban, de azért elég durva, hogy a gyerek azt sem tudja, hogy a szomszéd - ha jól értem - a nagymamája. Lehet, inkább higgadni kéne

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.23. 11:44

Jó. Akkor csak egyszerűen: "megilleti-e a nagyszülőket is a kapcsolattartás. Igen, meg.

csillus86 # 2014.11.23. 09:51

A szülők együtt élnek és boldogan nevelik a három gyermeket.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.23. 08:05

De kár volt ennyit írni.
Elég lett volna egy mondat: megilleti-e a külön élő szülő szüleit is a kapcsolattartás. Igen, meg.

csillus86 # 2014.11.22. 22:03

Tisztelt Fórumozó!

Leírnám a teljes történetet...és várnám a hozzáértők véleményét, tanácsait.
Nővérem és Sógorom 8 éve házasodtak össze. A telek amelyre építkeztek a Sógorom szülei mellett található. Sajnos már az építkezés és az esküvő idején végérvényesen megromlott nővérem kapcsolata a leendő anyóssal. Apóssal minimális kapcsolattartás és kommunikáció maradt. Anyóssal sajnos-nem sajnos, nem miután mindennek elhordta nővéremet, illetve az építkezés alkalmával egy lapáttal le is akarta őt ütni, azért mert állítása szerint az ő fiát elvette tőle nővérem. Szóval amolyan tipikus anyós lett.
4 évvel ezelőtt megszületett első keresztlányom. Anyós nagyszülői hajlamai nem ébredtek fel. Gyerekkel nem tartotta és nem is kereste a kapcsolatot még emberként sem, nemhogy nagyszülőként. Tehát keresztlányom nem tudja, hogy a szomszédban lakó néni a nagymamája. Ellentétben azzal, hogy a mi szüleink IGAZI nagymami és nagypapi szerepet töltenek be, ahogy én is a keresztanya szerepét.
Idén aug.közepén két lánnyal bővül nővéremék családja, ikrek által.
Anyós azóta többször próbálkozott bejutni nővéremék portájára, próbálgatta a kapu kilincset, hátha nyitva lett felejtve stb. Szóval sosem a jó szándék vezette.
E hét csütörtökén kezdődött a kálvária, miután nővéremék kaptak a gyámhatóságtól a családsegítő központon keresztül egy levelet, mely szerint a nagyszülő kapcsolattartási jogot és láthatást akar a gyerekek felett. Természetesen mindenki teljes mértékben kiakadt az egészen. A családsegítő központ feladata, hogy a védőnőt, az óvodától, a gyerekorvostól és a szomszédoktól környezettanulmányt szedjen össze nővéremékről. Eközben az anyós a 4 éves keresztlányomat zaklatta ugyanezen a reggelen, azáltal, hogy a reggel kocsiba beülő és óvodába induló keresztlányomhoz odaszaladt és megrázta karját,miközben azt hajtogatta, hogy tudja, hogy ki ő, meg majd megtudja, mert ő elintézi. A gyermek szerencsére elég talpraesett és okos, de azért azon a délutánon az óvodából hazaérve mondta nővéremnek, hogy megijedt attól a nénitől reggel.
A pénteki napon, másnap fokozódott a dolog. Sajnos. Nővérem is Sógorom is idézést kapott a gyámhatóságtól, hogy jelenjenek meg dec.1-én, mert az anyós feljelentést/bejelentést tett náluk miszerint a gyermekek nem megfelelő módon vannak ellátva, nevelve, nővérem nem alkalmas az anyaságra és gyermekeit sem tudja ellátni. Ami TELJES mértékben hazugság!! Mindhárom gyermek kiegyensúlyozott, tiszta, rendes körülmények között él, az egész család, rokonság a kedvükben tesz és mindent megtesz értük, illetve az egész kisváros mondja/hangoztatja, hogy milyen csodálatos családban és szeretetben vannak a gyerekek. Majdhogy nem kacsalábon forgó....
Ezek után a kora délutáni órákban édesapám munka előtt beugrott nővéremékhez az ikrekhez pár percre, mielőtt munkába indult. Édesanyám is ott tartózkodott, miután nővéremet az elmúlt két nap megviselte az anyós kavarásai miatt, így édesanyám segített neki az ikrek körül. Mikor a munkába induló édesapámat kísérte ki édesanyám, a szomszédban lakó anyós épp az utcán beszélt egy nővel. Mikor meglátta szüleimet, elkezdett szitkozódni és kiabálni és azzal a lendülettel a földről köveket kapott fel, melyeket elkezdett szüleim felé dobálni, közben közelített édesanyám felé. Édesanyám próbálta szavakkal leállítani, de nem jár sikerrel, édesanyám kezéből megpróbálta a kezében lévő kulcscsomót kitekerni és elkezdte édesanyám haját cibálni,rángatni.Miután az incidensnek vége lett édesanyám értesítette a rendőrséget, ahol bejelentést tett a történtekről.
Szóval a leírtakból látható, hogy anyós, be és kiszámíthatatlan. A nőnek az emberi kapcsolataival is probléma van. Nővérem és Sógorom is egybehangzóan azt szeretnék, ha a gyerekeknek semmilyen kapcsolata sem lenne az apai nagyszülőkkel.
Mik az esélyek és a teendők, hogy az apai nagyszülők ne tudják nagyszülői "jogaikat" érvényesíteni és kapcsolatot tartani egyik gyermekkel sem??? Illetve lehet-e eltiltást kérni?? Vagy mi kellene ahhoz??

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

csillus86 # 2014.11.22. 22:03

Tisztelt Fórumozó!

Leírnám a teljes történetet...és várnám a hozzáértők véleményét, tanácsait.
Nővérem és Sógorom 8 éve házasodtak össze. A telek amelyre építkeztek a Sógorom szülei mellett található. Sajnos már az építkezés és az esküvő idején végérvényesen megromlott nővérem kapcsolata a leendő anyóssal. Apóssal minimális kapcsolattartás és kommunikáció maradt. Anyóssal sajnos-nem sajnos, nem miután mindennek elhordta nővéremet, illetve az építkezés alkalmával egy lapáttal le is akarta őt ütni, azért mert állítása szerint az ő fiát elvette tőle nővérem. Szóval amolyan tipikus anyós lett.
4 évvel ezelőtt megszületett első keresztlányom. Anyós nagyszülői hajlamai nem ébredtek fel. Gyerekkel nem tartotta és nem is kereste a kapcsolatot még emberként sem, nemhogy nagyszülőként. Tehát keresztlányom nem tudja, hogy a szomszédban lakó néni a nagymamája. Ellentétben azzal, hogy a mi szüleink IGAZI nagymami és nagypapi szerepet töltenek be, ahogy én is a keresztanya szerepét.
Idén aug.közepén két lánnyal bővül nővéremék családja, ikrek által.
Anyós azóta többször próbálkozott bejutni nővéremék portájára, próbálgatta a kapu kilincset, hátha nyitva lett felejtve stb. Szóval sosem a jó szándék vezette.
E hét csütörtökén kezdődött a kálvária, miután nővéremék kaptak a gyámhatóságtól a családsegítő központon keresztül egy levelet, mely szerint a nagyszülő kapcsolattartási jogot és láthatást akar a gyerekek felett. Természetesen mindenki teljes mértékben kiakadt az egészen. A családsegítő központ feladata, hogy a védőnőt, az óvodától, a gyerekorvostól és a szomszédoktól környezettanulmányt szedjen össze nővéremékről. Eközben az anyós a 4 éves keresztlányomat zaklatta ugyanezen a reggelen, azáltal, hogy a reggel kocsiba beülő és óvodába induló keresztlányomhoz odaszaladt és megrázta karját,miközben azt hajtogatta, hogy tudja, hogy ki ő, meg majd megtudja, mert ő elintézi. A gyermek szerencsére elég talpraesett és okos, de azért azon a délutánon az óvodából hazaérve mondta nővéremnek, hogy megijedt attól a nénitől reggel.
A pénteki napon, másnap fokozódott a dolog. Sajnos. Nővérem is Sógorom is idézést kapott a gyámhatóságtól, hogy jelenjenek meg dec.1-én, mert az anyós feljelentést/bejelentést tett náluk miszerint a gyermekek nem megfelelő módon vannak ellátva, nevelve, nővérem nem alkalmas az anyaságra és gyermekeit sem tudja ellátni. Ami TELJES mértékben hazugság!! Mindhárom gyermek kiegyensúlyozott, tiszta, rendes körülmények között él, az egész család, rokonság a kedvükben tesz és mindent megtesz értük, illetve az egész kisváros mondja/hangoztatja, hogy milyen csodálatos családban és szeretetben vannak a gyerekek. Majdhogy nem kacsalábon forgó....
Ezek után a kora délutáni órákban édesapám munka előtt beugrott nővéremékhez az ikrekhez pár percre, mielőtt munkába indult. Édesanyám is ott tartózkodott, miután nővéremet az elmúlt két nap megviselte az anyós kavarásai miatt, így édesanyám segített neki az ikrek körül. Mikor a munkába induló édesapámat kísérte ki édesanyám, a szomszédban lakó anyós épp az utcán beszélt egy nővel. Mikor meglátta szüleimet, elkezdett szitkozódni és kiabálni és azzal a lendülettel a földről köveket kapott fel, melyeket elkezdett szüleim felé dobálni, közben közelített édesanyám felé. Édesanyám próbálta szavakkal leállítani, de nem jár sikerrel, édesanyám kezéből megpróbálta a kezében lévő kulcscsomót kitekerni és elkezdte édesanyám haját cibálni,rángatni.Miután az incidensnek vége lett édesanyám értesítette a rendőrséget, ahol bejelentést tett a történtekről.
Szóval a leírtakból látható, hogy anyós, be és kiszámíthatatlan. A nőnek az emberi kapcsolataival is probléma van. Nővérem és Sógorom is egybehangzóan azt szeretnék, ha a gyerekeknek semmilyen kapcsolata sem lenne az apai nagyszülőkkel.
Mik az esélyek és a teendők, hogy az apai nagyszülők ne tudják nagyszülői "jogaikat" érvényesíteni és kapcsolatot tartani egyik gyermekkel sem??? Illetve lehet-e eltiltást kérni?? Vagy mi kellene ahhoz??

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Ildike86 # 2014.10.01. 06:53

Üdvözlet,

Az lenne a kérdésem, hogy abban az esetben visszavonatható e a nagymama láthatási joga, ha a gyerekemet arra bíztatja, hogy ha 14 éves lesz akkor szökjön el hozzá?
Eleve nálam van a kisfiú gyermekelhelyezéssel, (bírósági) és a nagymama pont az előző élettársam anyukája.
Hiába jelzem a gyermekjólétiben , hogy miket sugdos a kisfiam fülébe, és azt is hogy miután látja a nagymamát napokig a gyerekkel nem lehet bírni, mert nem tesznek semmit.

Várom válaszukat!

monalisa1 # 2013.06.23. 18:26

Élethosszig nem ülhet a vagyoni értékeden...

Egyetlen # 2013.06.23. 18:14

Köszönöm monalisa1!
Hitel nincs a házon szerencsére, de ő megmondta, hogy csak 2féleképpen megy ki a házból, ha a temetőbe viszik, vagy a rendőrség viszi. Elég csúnyán hangzik és ijesztően, amit a gyermekek is hallanak elég gyakran.Vagyonmegosztás is megvolt. Jogi segitségért fordulok a kormányhivatalhoz, mivel pénzben nem dúskálok.

monalisa1 # 2013.06.23. 17:55

Ha esetleg nincs pénzed ügyvédre, a megyei kormányhivatalnál kérhetsz támogatást, mellyel jogi segítségnyújtást vehetsz igénybe.

......
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2013.06.23. 17:52

Ha a váláskor a közös vagyon megosztása nem történt meg valószínüleg elérkezett az idő annak keresztülvitelére., fordulj bírósághoz és kérd a közös tulajdon megszüntetését. (Az ügyvéd sajnos pénzbe kerül és az eljárás eltart egy ideig.)
Elárverezik a házat kb. 85% körüli értéken, ha van pénzed kivásárolhatod a részét, ha nincs reménykedj vevőben.

Vagy megpróbáljátok eladni ti magatok per nélkül, aztán továbbléptek az életben.

Olyan nincs hogy valaki élethosszig rajta ül a másik vagyoni értékén - tehát van megoldás, bár az általad előadottak alapján nem lesz könnyű...

Ha hitel van a házon az bonyolítja a helyzetet, mármint a tartozás rendezése után marad-e életkezdésre...

De még egy albérlet is jobb mint a kényszerű együttlakás, valamint a fiút teljesen tönkreteszi.

Továbbá az anyóstól is megszabadulnál...

Egyetlen # 2013.06.23. 15:22

Köszönöm mindenkinek, aki meghallgatott és hasznos tanácsokkal látott el. A lényeg tudom a fellépésen múlik, de sajnos nagyon nehezen birom, z az egyik problémám. A másik az, hogy a volt férjemmel egy "tető" alá kényszerülünk. Ő pedig nem képes elfogadni új kapcsolatomat, sajnálatos ebben az, hogy a 12 éves fiamat lelkileg tönkreteszi a saját személyiségzavaros, lelkisérülése miatt, persze fiunk szereti, hiszen az édesapja, emiatt fiunk úgy érzi, hogy őt kell támogatnia. Ez a szivfájdalmam, hiszen még nem látja át a lényeget, hiába szeretem és figyelek oda rá, akkor is engem hibáztat. Nehéz látnom, ahogyan szenved gyermekünk. A 16 éves lányom már más, ő teljesen átlátja a dolgokat, s ezért kértem is, hogy beszélgessenek, de az "apuka" eléggé nagy hatással van rá. Hiába kértem, hogy kérje felnőtt segitségét, s ne a gyereket terhelje. Mit tehetek ilyen helyzetben, kihez forduljak segitségért, hiszen ha csak én élnék a gyermekeimmel semmi problémánk nem lenne, de már ott tartunk, hogy a fiam engem hibáztat mindenért.
Köszönöm.

monalisa1 # 2013.06.23. 13:47

Már pedig zárd kulcsra az ajtót, "szokja" az új dolgot. Ha nyítva az ajtó és a felszólításra nem távozik bírtokháborításért feljelentheted az önkormányzatnál. A legfontosabb: a saját otthonodba azt engedsz be akit akarsz, nemkívánatos személy kívül marad. (Jó, tudom, telekiabálja a portát, az utcát.)

Apád ellen feljelentést tehetsz a rendőrségen.
Ha van látlelet hasznos lehet.

Ami a fő kérdés: nagyszülői láthatási jog csak nagyon különleges esetben, ezt neki kell kérnie a bíróságon, aztán elbírálják...

---
  • laikus hozzászóló
Filamér # 2013.06.23. 13:36

Anyáddal szemben a rendőr legfeljebb akkor intézkedne, ha a lakásodba erőszakkal, fenyegetéssel, vagy hivatalos eljárás színlelésével menne be - ez merítené ki a magánlaksértés fogalmát.
Szerintem ez nem a gyámhatóságra tartozó probléma (persze segítséget, tanácsot tőlük is kérhetsz), ezt családon belül kell megoldanotok.

Egyetlen # 2013.06.23. 13:29

Még egy kérdés: mi van akkor, ha az apám meg is üt, mivel ő sem különb anyámnál?
Köszönöm.

Egyetlen # 2013.06.23. 13:24

Köszönöm a tanácsot, akkor forduljak a gyámhatósághoz? azért ez tarthatatlan, ha egy nagyszülőnek nincs annyi esze, hogy ezzel a gyermek lelkivilágát mennyire sérti, azért, mert nem ért egyet az döntéseimmel? Többszöri beszélgetés sem vezetett eredményre. Egy ügyvéd azt tanácsolta, hivjak rendőrt, de még nem tettem. Azt megtettem 1x, hogy nem engedtem be, de mi lett annak is a vége..., de legközelebb bejött, nem állhatok állandóan az ajtómnál, hogy mikor érkezik, hiszen családi házban lakunk, s nem csukom az ajtót állandóan.

Filamér # 2013.06.20. 06:23

Egyetlen, egyetlen dolgot tehetsz, ne engedd be anyádat a lakásodba. Esetleg még leülhetnél vele beszélgetni....
Távoltartási végzést kérhetsz, de azonnal elutasítanak, nem állnak fenn a távoltartás elrendelésének feltételei. A rendőr meg milyen alapon intézkedne? Azért, mert anyád trágárul kiabál a lakásban?

Egyetlen # 2013.06.19. 17:51

Tisztelt Fóromozók!
Az lenne a kérdésem, ha a nagyszülő rossz irányban befolyásolja a gyermekeimet és előttük kiabál, tesz gyermekfülnek nem való kijelentéseket rám mit tehetek a saját házamban? De már a helyzet tarthatatlan, hiába küldtem már el a szomszéd (ismerős) rendőr segitségével, ennek ellenére újra és újra jön, a 16 éves lányom is már orditotta, hogy fejezze be.
Tudom, hogy elég keményen hangzik, de kérhetek-e ellene távoltartási kérelmet vagy mit tehetek, rendőrt hivjak, de a saját anyám ellen?
Köszönöm.

ZsAnit # 2013.04.13. 12:27

Következő a történetem.

Sajnos férjem a napokban halt meg, egyedül maradtam 2 éves kisfiammal. A temetés közvetlen másnapján drága anyósom felhívott és fenyegetőzni kezdett, hogy a Gyh.hoz fordúl és követelni fogja a gyermek láthatását. Én ezt nem akarom, mert van egy másik fia, aki velük lakik 37 éves és drogos, ez az egyik ok.A másik, hogy engem is megfenyegetett/anyósom/, hogy ha mégegyszer beteszem a lábam az ő otthonába élve nem jutok ki. Nnnna ennek a nőnek a közelébe nem akarom a fiamat adni.Mit lehet tenni?Szerintem agyilag beteg, ráadásul cukorbeteg, inzulinos.Mindig zaklatott minket, /férjemet, engem/Nem hinném, hogy a gyermekre jó hatással lenne.Ha a gyerek érdekeit nézem, én féltem tőle, mert egy agresszív, tolakodó nő.Miért kényszeríti rá a gyereket a láthatásra, ha engem utál?Mindig ellenem beszélt a férjemnek. A gyerek lelkivilágának erre nincs szükség elég, hogy nincs neki apja és összerezzenek, amikor kimondja a szót, hogy Apa...és mit mondjak???Milyen nagyszülő az ilyen?Kérem segítsenek.
Szeretnék kiköltözni külföldre és ott kezdeni az Óvodát, de ha az anyós Bírósághoz fordul, akkor hátráltatja a gyerekem jövőjét.
Mit lhet tenni?

zsu1209 # 2013.02.21. 18:18

Ez egy bonyolult hosszú történet,meg próbálom röviden és tömören le írni.
Unokahúgom volt élettársa jelenleg börtönben van.A családját bántalmazta,unokahúgomat,fiát meg verte,rendőrségi feljelentés is volt.A hatóság ugyebár semmit nem tett!Most emberölésér ül!Unokahúgom anyaotthonba kényszerült,de innen is el vitték jó messze a volt élettárstól és annak anyától!Csak így védhették meg a családot.Most a nagymama (nem mondták meg neki hol vannak az unokái)engem zaklat és fenyeget,hogy az unokáit akarja látni,és mondjam meg hol vannak.Az unokahúgomat rágalmazza és vádolja azért,amit a fia tett!Kérdésem,ilyenkor mit lehet tenni ,hogy a nagymama meg értse hogy 440 km -ről nem olyan egyszerű haza jönniük,főleg hogy a nagymama Németországban dolgozik és elvárná,hogy ha haza jön akkor hozza el neki a gyerekeket.A gyerekek 2éves,a másik 10 hónapos.Gyermek elhelyezés nem történt.

Noli55 # 2012.11.21. 14:31

Kedves Rozi4!
Látogatod még az oldalt? E-mailen hogyan tudnálak elérni? Hasonló cipőben járok,keresem hasonló szülőkkel a kapcsolatot! Hogy álltok az üggyel? Remélem akár már számotokra megnyugtató módon zárult is.