Válás - lakáshitel - közös lakáshasználat?


Sikeresen # 2012.07.13. 21:52

MajorDomus!

Pontosan miért is?

MajorDomus # 2012.07.14. 11:37

Zöldjanikának írtam

viki470 # 2012.07.15. 03:50

Sziasztok!

Lenne egy elég bonyolult kérdésem!

Az lenne a kérdésem hogyha két házastárs elválik,a válás kimondása után a volt férj nem költözik el a közös otthonból,egész egszerűen mert nem akar,és az öngyilkossági kísérleteivel,illetve a folyamatos alkoholizmusávalamival a két kisebb gyermekét veszélyezteti,nem hogy nem akar elköltözni,a lakást sem engedi eladni,nem akarja aláírnia a papírokat.

A kérdésem:
Mit lehet tenni ilyen esteben,a volt feleség kifizetné a lakásban lévő tulajdon részét,de ezt csak akkor tudja megtenni ha aláírja a paírokat h eladhassák.

A volt férj tehát véleményem szerint veszélyt jelent saját magára ill. a gyermekeire is.Mit lehet tenni ilyenkor?Milyen jogi lehetőségek léteznek ilyen esetben.

a válszokat,tanácsokat előre is köszönöm.

Sikeresen # 2012.07.15. 09:20

Pár nap eltelt ,közöltem az exel,hogy eddig ő lakott a közös tulajdonú ingatlanba,most én is be szándékozok költözni,erre Ő azt válaszolta,hogy csak az ő engedélyével,mivel én elköltöztem..na már most miért is költöztem el?az elviselhetetlen magatartása miatt,amelyet dühroham kísért.
1.nem fizeti sem a hitelt,sem a lakás költségeit.nem megy el dolgozni sem,mert ő nem akár milyen munkahelyre szeretne elhelyezkedni(van aki válogathat a mai világban,képesítés nélkül,érettségivel)Vagyis fizetek másfél éve magamnak albérletet,és a saját lakásom hitelét+rezsiét amiben nem is élek....
Úgy látszik olyan mattot adtam magamnak a jólelkűségem miatt,hogy csak pillázok,ki mire nem képes...hát kedves ffi sorstársaim,ha előröl kezdhetném.....

Már csak 1 kérdésem van:mit tegyek?

ZÖLDJANIKA # 2012.07.15. 14:43

Tisztelt Szakértők!
Hölgy issmerősöm nevében írom, kérdezem?
A bírósági jegyzőkönyvben le van írva, fele-fele arányban kell fizetni a házra felvett hitelt(tavaly elváltak)Az ex férj semmit nem fizet, nincs munkahelye, fizeti az ex feleség teljes összeget. Kérdés: hogy érheti el, hogy csak a felét, amit megitéltek fizesse? Mert ha nem fizeti, a HÍD alá kerül, árvereznek az ÉHES végrehajtók!
Másik: bíróság által 10 évig az ex férj lakhat a házban, úgyszintén semmi rezsi, élelem nem fizet.
Erre varrjatok gombot!

ObudaFan # 2012.07.15. 15:39

Sikeresen

A jegyzőtől kérhetsz birtokvédelmet.

ObudaFan # 2012.07.15. 15:40

ZÖLDJANIKA

Azt ő sehogy, a bank attól hajtja be a követelését kettejük közül, akitől akarja. Ha nem csak a felét fizeti, akkor indíthat pert, hogy az ex férj fizesse ki a felét.

MajorDomus # 2012.07.15. 18:30

Csak hogy fogja behajtani ?

monalisa1 # 2012.07.15. 18:50

Pl. fizet értékarányosan a tulajdoni hányadával.

MajorDomus # 2012.07.15. 20:56

Hm. Amíg el nem kopik ?

ZÖLDJANIKA # 2012.07.16. 04:53

Köszönöm a hozzászólásokat!
Tehát konkrét válasz nincs, illetve konkrét javaslat.
Mi a gyakorlat? Ilyen esetben mi szokott történni?
Tehát, megitél a bíróság fele-fele törlesztőrészlet fizetést, a férj nem fizet, a házon jelzálog van, az ex felesé kénytelen az összest fizetni, mert a 2 gyerekkel mehet a HÍD alá, akkor?
Tehát mit csináljon a feleség?Dolgozik, az összes lóvé elmegy a hitelre, az ex férj hatalmasat röhög sörrel a kezében, teljesen tehetetlen! Konkrét javaslat miért nincs? Senki nem védi meg? Miért fizeti az összes hitelt? Az OTP-ben azt mondták, őket nem érdekli, ki-hogy-miből fizeti, csaK ŐK A LÓVÉT BETUDJÁK, HA NEM, árverezés, MEHET A tisza híd alá 2 GYEREKKEL!
BÍRÓSÁG? Mire a bíróság döntést hoz, teljesen lenullázza magát illetve a szüleit, mert azok segítik.Ha meg is hozza a bíróság, miből vonják, nem dolgozik, nem tud elhelyezkedni?Csak jön az ÉHES végrehajtó, fillérekért elorozzák a házat!

ObudaFan # 2012.07.16. 09:00

Ezért lett volna érdemes egyezségkötés előtt érdeklődni hozzáértőnél. A bíróság annyit tud tenni, hogy ha te fizettél helyette, annak a megtérítését megítéli neked.

Kisb # 2012.07.26. 23:25

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet olyankor, ha van 2 gyerek, ház az enyém (házasság előttről), de van közös jelzáloghitel, és válnánk. Viszont a gyerekek miatt (1,5 és 4 éves) az apuka maradna itt, és minden változatlan lenne, csak papíron lennénk külön. Ilyen esetben mi változik? Hitel, adózás, gyermektartás (ha elvileg nem is lenne rá szükség), stb. Milyen kérdések merülhetnek föl, egyáltalán érdemes-e elválni csak a papír kedvérét (és a saját lelki békémért)? Vagy túl bonyolult a procedúra, egészen addig, amíg egy lakásban elviseljük egymást, és a gyerekek előtt tudunk egy pár maradni? Előre is köszönöm a választ, és minden jót kívánok!

kfgabri # 2012.07.27. 04:44

off: és persze soha, sehol nem vennétek igénybe semmit egyedülállóként.
on

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.07.27. 11:10

Ha asztal, ágy marad, akkor semmi, de ha nem, akkor nem gondoltad alaposan át.

A hitel mire ment? Közösen kell visszafizetni.

Sikeresen # 2012.08.13. 17:30

Tisztelt Fórumozók!

Kértem a bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését,ezután mi is várható pontosan?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.13. 17:45

Valószínűleg megszüntetik.

Sikeresen # 2012.08.15. 06:28

Ok, megszüntetik,e ez bírói gyakorlatban hogyan,milyen módon működik,folyamata?
Mire számíthatok?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.15. 07:31

Most idézzem a Ptk.-t? Első sorban természetbeni megosztást rendelnek el, ha az nem lehetséges, akkor egy vagy több tulajdonostársat jogosítanak (vagy köteleznek) a magához váltásra; ha ez sem megy, akkor kényszerárverés.
Nem alkalmaz a bíróság olyan megosztási módot, amelyet egyik tulajdonostárs sem kíván.

szveronikasz # 2012.10.16. 09:01

Kedves Forumozók!

Segítséget szeretnék kérni, teljesen tanácstalan vagyok.
4 éves együttélés után 2008-ban összeházasodtunk akkori párommal. Majd ugyanez évben közös hitellel közös lakást vettünk CHF alapon. Időközben kapcsolatunk menthetetlenül megromlott, gyerek nem született. 2010-ben elköltöztem (80 km-re másik városba. Majd 2011-ben hivatalosan el is váltunk. Az osztozkodással minden rendben is volt, mindent meg tudtunk beszélni. A lakásban ő él, fizeti 2010 május 1 óta. Ez rendben is lenne. Csakhogy teljes mértékben szeretnék kilépni mind a lakás tulajdonlásából, mind a lakáshitelből, ahol adóstársként szerepelek. Mit tehetek?
Az eladás a legvégső esetben jöhetne szóba, egyrészt a nagy hiteltartozás miatt, másrészt mert a volt férjem ott él.
Hogy szállhatnék ki a hitelből? Hiszen már semmi közöm a lakáshoz 2012.05.01. óta.
Egyedül nem tudja átvállalni a szerződést. Ráadásul a válás óta nem hajlandó velem kommunikálni semmilyen szinten. A banknál pedig semmilyen információt nem adnak ki részemre, mivel nem én vagyok a főadós.
Mit tehetnék, hogy végre teljesen lezárhassam a múltat?

Detti27 # 2012.10.16. 13:06

Kedves Ügyvéd Urak!
Elköltözött házastárs ha tovább fizeti a közös lakáshitelt,ezzel részben vagy egészben megválthatja-e a gyerektartást?
Ha már elköltözött, lakáshasználatért kérhet-e a közös tulajdonban lévő házra pénzt, vagy ezzel csökkenthető-e a gyerektartás?A gyerekkel bentmaradó házastárs kizárólagos lakáshasználatot kér...
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.16. 13:23

Tartásdíjjal szemben nem lehet beszámítani. Megegyezni viszont tág határok között lehet.

ObudaFan # 2012.10.16. 13:23

szveronikasz

A bank hozzájárulása nélkül egészen biztosan nem fogsz tudni a hitelekből kilépni. Nyilván a volt férjeddel szemben a közös tulajdon megszüntetése iránt pert lehet indítani, ezt követően azért várhatóan neki is érdeke lesz, hogy intézze a hitelből kilépésedet.

Detti27

Csak akkor válthatja meg, ha erről egyezség született és a bíróság jóváhagyja, aminek a valószínűsége csekély azért. Többlethasználati díj nem jár ebben az esetben.

Sikeresen # 2012.10.17. 05:15

Detti 27!

Ha ő egy személyben fizeti a hitelt, akkor hiteldíj túlfizetése keletkezik,így azt meg kell neki fizetned.
Kérhet többlethasználati díjat,amennyiben a teljes lakást te használod,hiszen az ő részét is használod,viszont azt csak addig amíg meg nem kapod a kizárólagos használatot(bírósági végzés),viszont igazolnod kell,hogy fent tudod tartani az ingatlant,hogy esetlegesen ne kerüljön veszélybe a másik fél tulajdonviszonya.
(saját tapasztalat,most ítélték meg nekem a többlethasználati díjat,anya nem tud fizetni,inkább költözik,és eddig én fizettem mindent..ő csak élvezte az életet,és várta a sok-sok PÉNZT-jó tanács te ne ess ebbe a csapdába,nem csak a ffi a hibás:))))

ObudaFan # 2012.10.17. 05:46

Kérhet többlethasználati díjat,amennyiben a teljes lakást te használod,hiszen az ő részét is használod,viszont azt csak addig amíg meg nem kapod a kizárólagos használatot(bírósági végzés),viszont igazolnod kell,hogy fent tudod tartani az ingatlant,hogy esetlegesen ne kerüljön veszélybe a másik fél tulajdonviszonya.

Nem kérhet, mert közös kiskorú gyerekek laknak a közös lakásban.