Válás - lakáshitel - közös lakáshasználat?


Immaculata # 2019.09.08. 17:41

Nincs hitel, nincs tulajdonrész, gondolom.
52 m - 4 m - 15 m = 33 m
Ebből az ingatlan értéke kb. - 10 mFt
23 mFt-os ház szerkezetkész állapota 40%, azaz 9,2 mFt
ennek fele anyagköltség, így megillet: 4,6 mFt.

jani2017b # 2019.09.08. 19:41

Nem tudom melyik rész fontos, de jó lenne valamilyen iránymutatás. Ikerház egyik felében laktak, 3 gyerek van, a feleség oldalán még hárman akarnak örökölni, az eredeti ház amit lebontottak a feleségé volt, az újat a férj építette az anyagot a feleség szerezte be

jani2017b # 2019.09.08. 20:05

Látom valóban félreérthető volt. A ház már készen van a fele lett eladva 52 millióért a másik felét vagy megtartják vagy eladják ugyanennyiért vagy 60 millióért. Házasság állt fönt nem élettársi 12 év.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.09. 06:13

Örülök, mert úgy látom, hogy te tényleg érted. (Immaculata nem értette, csak azt hitte. Én még csak nem is hiszem, hogy értem.)

jani2017b # 2019.09.09. 07:12

A válóperben majd felkért ügyvéd kénytelen lesz megérteni. Immaculata példájában annyi a különbség, hogy nem szerkezetkész, hanem kész ház.Az egész ház felét számolta 52 millió, a másik fele is 50-60, az ugyanúgy épült, csak elmúlt időben a feleség testvére lakott és az anya

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.09. 07:16

A bontókeresettel a vagyonjogi keresetet összevonni nem lehet, a vagyonjogi vitát csak külön perben lehet rendezni. Tehát a "válóperben" felkért ügyvédnek sem kell ezt megértenie. (Hidd el nekem, a kolléganő sem értette. A válaszából láttam, hogy nem. S mivel egy meg nem értett kérdésen alapult, jobb ha nem támaszkodsz nagyon arra a válaszra.)

jani2017b # 2019.09.09. 07:21

Milyen adatokat kell megadnom, hogy érthető legyen?

Vica123 # 2019.09.20. 11:46

Férjemmel 10 éve vettünk lakást 12 MFt-ért hitelre, amit még jó pár évig fizetnünk kell. DE megcsalt és néhány hónappal ezelőtt elköltözött albérletbe, majd megegyeztünk, hogy újra együtt megpróbáljuk, már csak gyermekünk miatt is.
Sajnos úgy tűnik nem működik a dolog, a lakásból viszont elköltözni nem akar egyelőre.
Érdeklődnék, ha válásra kerül a sor, kisfiammal - a megszokott környezet miatt is - szeretnék maradni a lakásban.
Mit kell fizetni a férjemnek, ha ő hagyja el a lakást és én szeretnék gyermekkel kizárólagos lakáshasználatot?
Válaszát köszönöm.

ObudaFan # 2019.09.21. 15:45

Vica123

Lakáshasználati jog ellenértékét, ami a rá eső használati jog értéke, valamint esetlegesen többlethasználati díjat később. De a végső megoldás a közös tulajdon megszüntetése, aminek legjobb módja lehet, ha megváltod az ő részét, ami a közös kiskorú gyerek bentlakása miatt lakott / részben lakott forgalmi értéken történhet.
Persze, akkor, ha a szülői felügyelet tényleg nála marad - és a lakáshasználati jogra is ekkor van igazán esélyed.

(A közös tulajdon megszüntetéséről bővebben: https://biroigyakorlat.blog.hu/…dit/14298885 )

lölö # 2020.02.01. 18:55

Sziasztok!

Egy 1 éve lakatlan, üres, korábban nem is lakásként használt társasházi lakásba költöztek be a házastársak. A már kezdődő viták miatt mindkét házastárs külön költözött. Majd 4-5 napos együttalvás és további 3-4 nap dokumentált karbantartás (fűtés-, boylerszerelés, bútorvásárlás, stb.) után élesedett a vita a házastársak között, és az egyik házastárs konfliktust kreált: rendőrségi intézkedés következett, (ami megállapította, hogy semmi nem történt), majd ezek után csak a konfliktust provokáló házastárs maradt a lakásban, majd nemsokára üressé vált a lakás.

Bontóperben utolsó közös lakás-e ez az elején közösen lakni szándékolt, de közösen végül nem teljesen lakott lakás? A lakáshasználati jog ellenértéket követelő, konfliktuskreáló felperes a perben - érdekes módon - csak arra hivatkozik, hogy ő lakott a lakásban egyedül. A bíróság lefolytatja a bizonyítást arra nézve, hogy ténylegesen ez-e az utolsó közös lakás vagy sem? Az alperes viszontkeresetben kérte a lakás kizárólagos használatára való feljogosítást, és ennek lett az a következménye, hogy a felperes ezt nem ellenezte, csak kéri a lakáshasználati jog ellenértékét - úgy, hogy mindeközben a felperes tényállításai tagadják az együttlakást a lakásban.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.02. 12:17

Bátor ember, aki ekkora hozzáértéssel jogi képviselő nélkül száll perbe. Sok szerencsét!